KWC LogobyWIZAŻ logo
Mydła, pasty i żele do mycia twarzy

La Roche-Posay Effaclar, Purifyng Foaming Gel for Oily Sensitive SkinOczyszczający żel do twarzy

4,3 na 51274 opinie
flame502 hity!
70% kupi ponownie
Stara wersja produktu

Porównaj ceny

Oczyszczający Żel Do Skóry Tłustej I Wrażliwej - La Roche-Posay Effaclar Gel Moussant Purifiant
35,07  zł

Kupi ponownie: 70% osób
    JustynaJusia
    1 sierpnia 2022 o 6:57
    5 / 5
    B. dobrze oczyszcza, nie wysusza. Sprawdził się u mnie!
    Zdecydowanie wolę większą pojemność tego produktu, tj. 400ml, bo ma opakowanie z pompką. Żel stosuje się na wilgotną twarz, nalewam go na zagłębienie dłoni i wytwarzam "piankę", którą nakładam na wilgotną twarz, masuje, spłukuje i gotowe. Produkt jest przyjemny w stosowaniu, zapach jak dla mnie jest ok i co ważne, nie podrażnia skóry twarz i okolic oka, a czasami inne produkty konkurencji robią to. Śmiało mogę napisać, że jest to bardzo dobry produkt do oczyszczania skóry twarzy, ale nie tylko. Po użyciu moja skóra jest oczyszczona, matowa, gotowa na dalszą pielęgnacje. Nie wysusza skóry. Lubię oczyszczać tym żelem twarz. Ze względu na typ cery, ja używam go głównie w okresie letnim, bo zimą moja skóra jest bardziej sucha.

41 osób uznało tą opinię za pomocną
    bbozenka
    15 sierpnia 2019 o 13:37
    4 / 5
    Lubię
    Miałam ten że już wielokrotnie i zawsze byłam z niego zadowolona. Skład jest co prawda dyskusyjny, ale nie jestem chemikiem i nie będę się tu nad tym rozwodzić. Opakowanie wygodne, z pompką. Są też dostępne mniejsze wersje w tubce. Można nabyć miniaturkę i przetestować, co uważam za świetne rozwiązanie. Żel ma dosyć gęstą konsystencję, ale świetnie rozprowadza się z wodą. Tworzy bardzo przyjemną piankę. Na jednorazowe umycie twarzy wystarczy dosłownie odrobinka, co przekłada się na jego wydajność - wierzcie mi, że duża butla postarczy na długie miesiące. Bardzo dobrze oczyszcza skórę twarzy. Po umyciu cera jest przyjemnie odświeżona, a jednocześnie nie pojawia się u mnie uczucie ściągnięcia czy przesuszenia. Mogę go używać przez cały rok, zarówno rano jak i wieczorem. Używam jako ostatni etap demakijażu - najpierw wstępnie ściągam makijaż z oczu płynem micelarnym bądź mleczkiem, następnie sięgam po olejek i finalnie myję twarz wodą przy pomocy żelu. Ten produkt sprawdza się idealnie; usuwa ewentualne pozostałości zanieczyszczeń i olejek ze skóry. Rano natomiast oczyszczam twarz jedynie wodą i żelem, to wystarczy. Mam mieszaną skórę po trzydziestce. Przy stosowaniu tego żelu nie zauważyłam żadnych podrażnień, uczucia dyskomfortu czy odwodnienia skóry. Jest skuteczny, a zarazem łagodny. Zapach... hm... dla mnie jest jakiś dziwny, nie podoba mi się, ale może jestem przewrażliwiona. Ogólnie uważam, że to bardzo fajny żel. Jedyną jego wadą jest cena, wg mnie trochę zbyt wygórowana, dlatego kupuję go jedynie gdy trafię na promocję, bo w regularnej cenie raczej nie warto. Nie jest to mój must have, ale od czasu do czasu go kupuję, bo mi odpowiada i lubię nim myć twarz.

31 osób uznało tą opinię za pomocną
    joanna_ola
    21 sierpnia 2023 o 17:04
    5 / 5
    Idealny żel do mycia twarzy, który oczyszcza ale jednocześnie nie wysusza skóry
    Bardzo lubię wracać do żelu od La Roche Posay Effaclar, łącznie na przestrzeni kilku lat zużyłam 3 opakowania pojemności 400ml. Wiem, że ta formuła jest dedykowana cerom tłustym, ja mam suchą i wrażliwą ale i tak się u mnie sprawdza. Żel ze względu na swoje oczyszczające właściwości, stosuję ok. 2 razy w tygodniu, tylko wieczorem do dwuetapowego oczyszczania twarzy. Mam cerę suchą, wrażliwą, nie borykam się z wieloma niedoskonałościami, więc żel Effaclar to taki przerywnik między delikatniejszymi płynami do mycia twarzy. Żel ten jest też zdecydowanie łagodniejszy od innego mojego ulubieńca, czyli żelu do mycia twarzy Avene Cleanance, który ma w składzie kwas salicylowy. W przypadku Effaclar głównych składnikiem "oczyszczającym" jest cynk, który reguluje wydzielanie sebum. Żel się dobrze pieni, potrzeba naprawdę niewielkiej ilości, żeby w pełni umyć całą twarz. Nigdy nie odnotowałam nadmiernego wysuszenia twarzy przy stosowaniu tego produktu. Naprawdę dobry i uniwersalny produkt, myślę, że cery suche też mogą bezpiecznie wypróbować.
    Zalety:
    • + prosty krótki skład z cynkiem w roli głównej
    • + sprawdził się na mojej suchej i wrażliwej cerze - przy stosowaniu 3x w tygodniu wieczorem nie wysuszył mojej cery
    • + dla mnie opakowanie 400ml jest baaaaaardzo wydajne
    • + dobrze się pieni
    • + nie podrażnia
    Kupił/a w:Drogeria internetowa

24 osób uznało tą opinię za pomocną
    JoannaKB
    1 lutego 2024 o 21:19
    Dość przyjemny
    Żel z wygodną pompką, co bardzo lubię, bo dobrze się aplikuje. Ma delikatny przyjemny zapach i dość gęstą konsystencję. Dobrze się pieni i całkiem nieźle zmywa makijaż. Wydaje mi się niestety średnio wydajny, Chic wystarcza na miesiąc, może ciut dłużej. Nie wysusza skóry i nie ma po nim efektu ściągnięcia.
    Zalety:
    • Zapach, konsystencja
    Wady:
    • Średnio wydajny
    Używa produktu od:miesiąc
    Wykorzystał/a:jedno opakowanie

3 osób uznało tą opinię za pomocną
    xyyzzz
    14 stycznia 2024 o 15:25
    3 / 5
    Dobry, ale nie na co dzień
    Żel jest bardzo silnie oczyszczający, przy codziennym używaniu twarz była wysuszona i ściągnięta, co prowadziło do podrażnień i trzeba było ratować się mocno nawilżającym kremem. Jest dobry do używania raz na jakiś czas do głębszego doczyszczenia twarzy, ale nie powiedziałabym, że nadaje się on do cery wrażliwej jak zakłada producent. Używając do mycia reszty ciała pod prysznicem, skóra także stawała się po nim sucha.
    Kupił/a w:Drogeria Super-Pharm

1 osób uznało tą opinię za pomocną