La Roche-Posay, Effaclar, Gel Moussant [Puryfing Foaming Gel for Oily Sensitive Skin] (Oczyszczający żel do twarzy (nowa wersja))

Zobacz oferty

notino.pl
Średnia ocena: 3.78/5

zobacz więcej ofertzwiń
REKLAMA

Żel La Roche Posay Effaclar Puryfing Foaming Gel przeznaczony jest do skóry wrażliwej i tłustej, zmniejsza łojotok i ułatwia eliminację łoju, równocześnie nie powodując podrażnień skóry. Wskazany do codziennej pielęgnacji skóry ze skłonnością do powstawania trądziku i/lub podrażnionej środkami wysuszającymi. Oczyszczający żel do twarzy La Roche Posay Effaclar Puryfing Foaming Gel łagodnie eliminuje zabrudzenia dzięki swej bazie myjącej, bez mydła , bez barwników, bez alkoholu, bez parabenów. Poprawia stan naskórka i dzięki działaniu soli cynku ułatwia usunięcie nadmiaru łoju. W rezultacie stosowania skóra odzyskuje równowagę fizjologiczną i jest przygotowana do zabiegów pielęgnacyjnych. Zawarta w żelu woda termalna z La Roche-Posay (pH 5,5) koi i łagodzi podrażnienia. Nowa formuła to według producenta nie tylko niższa cena i większa pojemność, ale także wyższa skuteczność.

B. dobrze oczyszcza, nie wysusza. Sprawdził się u mnie!

Zdecydowanie wolę większą pojemność tego produktu, tj. 400ml, bo ma opakowanie z pompką.

Żel stosuje się na wilgotną twarz, nalewam go na zagłębienie dłoni i wytwarzam "piankę", którą nakładam na wilgotną twarz, masuje, spłukuje i gotowe.

Produkt jest przyjemny w stosowaniu, zapach jak dla mnie jest ok i co ważne, nie podrażnia skóry twarz i okolic oka, a czasami inne produkty konkurencji robią to.

Śmiało mogę napisać, że jest to bardzo dobry produkt do oczyszczania skóry twarzy, ale nie tylko. Po użyciu moja skóra jest oczyszczona, matowa, gotowa na dalszą pielęgnacje. Nie wysusza skóry.

Lubię oczyszczać tym żelem twarz. Ze względu na typ cery, ja używam go głównie w okresie letnim, bo zimą moja skóra jest bardziej sucha.

Mój ulubieniec

Żel zużyłam już cały, więc mogę się wypowiedzieć na jego temat.
Jest to najlepszy Żel do mycia twarzy jakiego kiedykolwiek używałam. Nie powoduje ściągnięcia, skóra jest świeża, czysta mam wrażenie, że daje nawet trochę efektu glov
Mój ulubieniec, będę używać dalej.

Super do cery tradzikowej

Świetnie sprawdza mi się do cery tradzikowej, faktycznie redukuję produkcję sebum dzięki czemu wyprysków jest mniej, nie są tak intensywne.
Żel jest gęsty i tworzy bardzo przyjemną pianę, a na umycie twarzy starcza niecała pompka przez co jest bardzo wydajny, nadal używam pierwszą butelkę a kupiłam ją blisko pół roku temu. Opakowanie jest wygodne, i ma dużą pojemność pompkę można zablokować w zależności od tego w którą stronę przekręcimy.
Zapach jest typowo kosmetyczny moim zadaniem, może drażnić bo jest dość intensywny i trzeba uważać żeby żel nie dostał się do oczu ponieważ starsznie drazni i szczypie.

polceam

Produkt ma same zalety. Jest bardzo wydajny o dość całkiem fajnym zapachu.. Bardzo dobrze oczyszcza twarz. podoba mi się to, że ma pompke. ulatwia to wydobycie produktu.

Najlepszy żel

Najlepszy żel do skóry trądzikowej, przetłuszczającej się. Używam go od kilku lat. Krostek jest mniej, skóra jest idealnie oczyszczona, ale nie przesuszona. Pięknie pachnie, jest wydajny i nie podrażnia mojej wrażliwej skóry. Używam i będę używać cały czas, bo jest niezastąpiony!

Fajny ale mocny

Na przestrzeni kilku lat miałam parę buteleczek tego żelu licząc że magicznie uzdrowi mój trądzik. Oczywiście cudów nie zdziałał, ale ogólnie to całkiem przyjemny mocny żel oczyszczający.
Zapach żelu jest tak samo przyjemny jak w kremie Effaclar, dla mnie kwiatowy.
Wydajność zabójcza. Matko, jak on się pieni. Wystarczy kropla by umyć całą buzię. Potrafi szczypać w oczy kiedy do nich wpadnie. Twarz myje dobrze i mocno, co doceniałam zwłaszcza w przypadku wieczornego dwuetapowego oczyszczania. Skóra była dobrze oczyszczona , czasem aż za mocno bo po myciu miałam uczucie ściągnięcia. Ale w dłuższej perspektywie nie wysuszył mi skóry ani nie podrażnił.
Oczywiście wpływu na trądzik nie było, ale u mnie to bardziej skomplikowana sprawa. Lubiłam ten żel i może kiedyś do niego wrócę gdy będę potrzebować solidnego oczyszczania.

Dobry żel do mycia twarzy, ale cena dość wysoka

Produkt zakupiłam w drogerii.
Zamknięty jest w plastikowym opakowaniu.
Ja posiadam cerę mieszaną, ale bardzo wrażliwa.
Często produkty myjące powodowały u mnie silne zaczerwienienie, ściągnięcie i swędzenie skóry.
Produkt przeznaczony jest dla cery wrażliwej, trądzikowej oraz z podrażnieniami.
Ma lekka konsystencje, bardzo dobrze się rozprowadza i mocno się pieni.
Skóra po umyciu jest dokładnie oczyszczona, ale nie pojawiły się na niej niechciane objawy wrażliwej cery czy podrażnienia.
Po dłuższym stosowaniu zauważyłam złagodzenie zaczerwienień i mniej pojawiających się niedoskonałości.
Jedyny minus to dość wysoka cena.

Po prostu może być

Żel dostałam od siostry która zakupiła 2 opakowania. Koniecznie chciała abym go wypróbowała bo uważała że jest super. Lubię go ale jakoś nie lubię efektu ściągniętej skóry jaka się ma po jego użyciu. Oczyszcza ale nie nawilża i mam wrażenie że moja skóra miejscami jest przesuszona. Skorzystam opakowanie ale kolejnego nie nabędę.

ZALETY:
Oczyszcza
Delikatny

WADY:
Troche przesusza
Ściąga skórę
Cena

La Roche Posay Effaclar żel

Używam tego żelu regularnie codziennie wieczorem od miesiąca. Kiedyś wcześniej używałam go sporadycznie i byłam bardzo zadowolona. Teraz stosuję codziennie i zauważam lekkie przesuszenie skóry. Stosuję go ponieważ bardzo dobrze doczyszcza twarz z pudru. Trzeba omijać okolice oczu bo podrażnia. Jest bardzo wydajny. Przeznaczony do skóry tłustej, zgadzam się w 100% natomiast czy do wrażliwej, poddałabym to pod dyskusję.

Spełnia swoje zadanie

Kupiłam żel reklamowany przez dermatologów w internecie. Potem czytałam wasze opinie zaczynając od negatywnych i przyznam że bym nie kupiła czytając jak to może uczulać. Jednak nie żałuję.
Umyłam raz twarz i szyję żelem i rzeczywiście po niedługim czasie zaczerwienienie a na drugi dzień krostki. Fakt , że od kilku lat nie używam żadnych kremów a wcześniej skusiłam się na krem nawilżający i już po nim miałam podrażnioną twarz.
Też pomyślałam że to uczulenie, trudno. W sumie odstawiłam ten żel, nie nakładałam już nic tylko przemyłam twarz spirytusem salicylowym a potem rumiankiem. Na drugi dzień pieczenie twarzy i krostki czerwone jakieś wypryski a nigdy ich nie miałam. Ale... o dziwo zmniejszyło się o połowę czerwone zgrubiałe znamię wielkości centymetra u podstawy szyi na klatce piersiowej, które miałam od kilku lat. Nic nie używałam przecież tylko ten żel. Więc jednak działa.
Teraz leczę twarz i nie nakładam nic nawet kremów z filtrem żeby nie zapchać porów bo się chyba tak oczyszczają. Broń Boże znów ten żel ale tylko do czasu jak wyleczę twarz a potem znów spróbuję. Znamię jednak myję żelem i zmniejsza się. Może cynk robi swoje
Tłumaczę sobie że działa żel i bardzo mocno zdziera ten łój że skóry aż powstaje rana na twarzy więc leczę twarz tak jakbym miała ranę. Żadne tłuste kremy przemywam rumiankiem wysuszam i łagodzę prostym tonikiem z szałwią nagietkiem i alkoholem żeby zdezynfekować.
Inna rzecz to te SLS. Mogą podrażniać ale z drugiej strony jak inaczej zmyć ten zasklepialy w porach łój jak nie właśnie środkiem myjącym.
Żel ogólnie chyba działa jak ma działać tj. oczyszcza głęboko i zdziera ten tłuszcz w porach, a więc też zostawia można powiedzieć odarta z powłoki skórę.
Minus dla producenta że nie wyjaśnia żeby stosować go raczej ostrożnie bo może powodować takie stany i że nie jest wtedy do codziennego użytku.

Katastrofa. Jak ktoś używa retinolu to trzymajcie się od tego z daleka

Mam mieszaną/tłustą cerę. Używanie tego to jest istna loteria. Jeżeli macie uprzednio mocno "natłuszczoną" skórę to powinno być ok. ALE jeżeli oczyszczacie skórę twarzy codziennie rano i wieczorem (jeżeli jest taka potrzeba) to to nie jest produkt dla was. Okropnie mnie wysuszył. Dosłownie po paru sekundach od nałożenia żelu na skórę, twarz piecze, szczypie, robi się czerwona. Jak już to zmyłam to wydawało mi się że jest w porządku. Na noc użyłam retinolu i po prostu masakra. Skóra zaczęła piec, jest teraz podrażniona i czerwona bo najwyraźniej produkt wysuszył mi skórę twarzy na wiór. Wiem że jest to sprawka tego produktu, ponieważ wcześniej używałam innego żelu do oczyszczania cery. Ponadto moja skóra nigdy wcześniej tak nie reagowała na retinol. Nie polecam.

Świetny

Dobrze oczyszczający żel do mycia. Wydajna butelka z pompką. Nie wysusza ale doczyszcza. Nie podrażnia oczu, dość dobrze się zmywa. Nie mnie dyskutować o składzie, chociaż do naturalnych nie należy. Ledwo co wyczuwalny zapach.