Nina Ricci, Ricci Ricci EDP

Nina Ricci, Ricci Ricci EDP

Ricci Ricci to najnowszy zapach od Niny Ricci: jest świeży, kwiatowy, zmysłowy. Perfumy stworzone dla nowoczesnej, bohaterskiej kobiety miejskiej: fascynującej i zuchwałej. Pierwsze nuty to świeży rabarbar i bergamotka. Serce zapachu stanowią kwiaty zaliczane do intrygujących belle du nuit, tuberoza i róża centifolia. W bazie wyczujemy drzewo sandałowe i paczulę. Twórcami zapachu są Aurelien Guichard i Jacques Huclier.
Flakon perfum Ricci Ricci budzi skojarzenia z latami 60. Różowy element w kształcie wstążki oplata szkło, wiążąc się przy zakończeniu w uroczą kokardkę. Motyw został też użyty w sesji zdjęciowej - Jessica Stam jako kotka na dachach Paryża bawiącą się tasiemką, która spiralą obiega nawet poważną wieżę Eiffla.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: rabarbar, bergamotka
nuta serca: Ipomoea alba (kwiat księżycowy), tuberoza, róża centifolia
nuta bazy: paczuli, drzewo sandałowe

wody perfumowane
50 - 100ml, <50ml
szyprowe, kwiatowe
Rekomendacja
na dzień, na wieczór

100% jesień/zima 0% wiosna/lato

Kupiony w: Perfumeria internetowa

• Flakon: 5

Zmysłowe, kobiece i niebanalne...

Słodkawy, upojny bieluń, pikantna paczula, soczysty rabarbar i odrobina bergamotki. Całość lekko przypudrowana, świeża, ale jednocześnie ciężkawa. Kobieca, zmysłowa i niebanalna. Trwałość dobra, projekcja umiarkowana.

Kupiony w: Perfumeria Marionnaud

• Flakon: 5

Przyjemnie owocowo kwiatowa woda perfumowana

Woda perfumowana kwiatowo-owocowa, o mocnym, ciężkim , intensywnym zapachu. Po pewnym czasie lżeje i unosi się zapach drzewa sandałowe, bergamotki i owoców. Jak dla mnie ma piękny kobiecy flakonik który przykłuwa uwagę ale zapach nie jest zbyt trwały.

• Flakon: 3

zapach nie dla mnie

Perfumy nie do końca przypadły mi do gustu. Zapach jest dla mnie za ciężki, wręcz lekko duszący, moim zdaniem lepiej się sprawdzi dla dojrzałych kobiet. Używam ich bardzo rzadko, jednak czasem mi się to zdarza bo szkoda mi ich wyrzucić. :P Nuta głowy to rabarbar, bergamotka, na nuty serca składają się Ipomoea alba (kwiat księżycowy), tuberoza oraz róża centifolia, natomiast nuty bazy tworzą aromaty paczuli i drzewa sandałowego. Z powodu ciężkości zapach najlepiej nadaje się na okres jesieni i zimy, latem moim zdaniem kompletnie się nie sprawdzi

Inny niż wszystkie.

Kiedyś były to po prostu perfumy. Teraz jest to dla mnie zapach, który niesie ze sobą ogromny ładunek emocjonalny. Przywołuje masę wspomnień i wywołuje uśmiech na twarzy.
Swoja pierwszą butelkę wygrałam w konkursie "Złoty nos" miesięcznika Pani. Wiedziałam, że będzie mi musiał juz zawsze towarzyszyć. Mam nadzieję, że nie zostanie on nigdy wycofany, bo jest przepiękny.
W dobie zapachów "na jedno kopyto" Ricci Ricci to miła odskocznia.
Myślę, że to bardzo uniwersalny zapach, który będzie podobał się wielu kobietom.
Nie jest ani za słodki, ani świeżo-ogórkowy (fuj!). Idealnie balansuje pomiędzy dzienną dziewczyną a wieczornym wampem...
Wyczuwalna delikatna pieprzność współgra z płatkami róży. Całość pięknie się rozwija na skórze, nie czuję ich, nie meczą, a moje otoczenie się zachwyca...
Rozgnieciony soczysty rabarbar idealnie równoważy paczulę. Jest przepięknie!
Będzie dobry (w moim odczuciu) tak na lato jak i na zimę. Ma w sobie swego rodzaju balans.
Do tego dochodzi urocza, bardzo dziewczęca butelka zwieńczona kokardką. Jest kobieco, lekko i nietuzinkowo.
Zużyłam 50 i 80 ml i dokupiłam kolejne, a to o czymś świadczy. :) <3
Polecam.

• Flakon: 5

Miłość od pierwszego użycia.

Otrzymałam kiedyś ich próbkę w Sephorze i wiedziałam, że muszę kupić całe opakowanie.
Zapach mocny-słodki, kwiatowy, zdecydowanie nie dla nastolatek.
Bogaty bukiet, który intensywnie ewoluuje.
Dosyć ciężki dlatego na pewno nie na upały- używam go od jesieni do wczesnej wiosny.
Cena nie wygórowana.
W mojej toaletce od 2014r. Zużyłam 2 opakowania po 80ml.

Słodka kicia...

Zapach kwiatowo-owocowy, odrobinę słodki, aczkolwiek wciąż mocno świeży. Połączenie kwiatów i owoców tworzy niezwykle urzekającą kompozycję &#8211; dziewczęcą, lecz z pazurem. Zapach idealny na każdą porę roku i okazję. Ponadto flakon prezentuje się naprawdę uroczo.

Używam tego produktu od: 2016 roku
Ilość zużytych opakowań: 1 próbka z atomizerem o pojemności 1,2 ml

Kino Odeon na Leicester Square...

Ricci Ricci to jeden z tych zapachów, który zachwyca moje otoczenie, a ja, jako osoba nosząca, nie wiem co o nim sądzić. Oczywiście podobają mi się, tak po prostu, są ładne, ciekawe, mają jakąś tam głębię i w ogóle są w porządku.

Zapach otwiera się na bogato i taki zostaje. Ciepły, mocny, ma ogon, ale ja przy nim nie mam tego uniesienia, zachwytu. Jednak doceniam jego siłę, kompozycję, bukiet, tą zuchwałość z opisu. To miejski zapach, który pozwala na pewnego rodzaju intymność, bo choć trzyma się blisko skóry, sięga dalej i czaruje wkoło.

To nie jest zapach dla nastolatki, to zapach młodej kobiety świadomej siebie i tego kim jest, co obecnie jest dość rzadkie. Dla mnie w żadnym razie nie kojarzy się z latem - jak piszą niektórzy. To aromat jesieni, wczesnej zimy, otulający, grzejący, unoszący się wokół kobiety i podkreślający jej charakter.

Ostatnio nosiłam go do grubego, czarnego oversizowego swetra, dżinsów boyfriendów z dziurami i botków chelsea - poszłam tak do kina Odeon w Londynie. Przed seansem nachylił się do mnie really cute guy i zapytał czym tak pachnie, bo czuje w rzędzie za mną. Odpowiedziałam, jego brwi poszybowały do góry i może i chciałby pociągnąc konwersację dalej, ale zaczęło się The Imitation Game. Szkoda, wyglądał prawie jak Antoine Arnault, bardzo prawie. Nie mogłam przestać się uśmiechać, niestety nic nie wyszło, po senasie zniknął... Ale mam piękne wspomnienia.

Może więce kupię go ponownie? Może.

Ilość zużytych opakowań: jedno, całe

Sweets for my sweet, sugar for my honey :-)

Krotko powiem, zakupilam w ciemno w zeszlym roku i jest to najlepszy slepy wydatek ktorego dokonalam :-)
Ricci Ricci jest slodko przyprawowy, przynosi skojarzenia, podobnie jak u innych wizazanek, zapachu swiatecznych wypiekow, korzennych przypraw zatopionych w pierniku i oslodzonych lukrem. Nie oznacza to, ze zapach jest ulepny, wrecz przeciwnie, slodycz jest swietnie wywazona, poskromiona przez przyprawy i swiezy bukiet kwiatow.
Trwolosc autentycznie odpowiada koncentracji zapachu, jak przystalo na prawdziwa wode perfumowana trzyma sie dzielnie bite 7-8 godzin. W pracy co jakis czas jestem pytana czym tak pieknie pachne, dowod na to iz zapach jest swietnie wyczuwalny przez otoczenie.
Zdecydowanie polecam, bardziej odwaznym, na nadchodzace lato, mniej odwaznym proponuje ten zapach dodac do kolekcji pozna jesienia.

Używam tego produktu od: prawie roku
Ilość zużytych opakowań: Polowa 80-ki

Słodkości :D

Zapach trafił do mnie &quot;w ciemno&quot;.Dostałam końcówkę do wypróbowania.Polubiliśmy się od razu;)
Flakon dość ciekawy,trochę denerwujący korek.
Trwałość dobra,długo je na sobie czułam.
Sam zapach jest baaaardzo słodki.Faktycznie czuję rabarbar i lato:) Jest dość ciężki-taki jak lubię.

Ilość zużytych opakowań: końcówka pierwszego

Zapach lata

Lubię od czasu do czasu kupić zapach w ciemno, kierując się jedynie butelką. Póki co, wszystkie takie zakupy były celne. Mam bardzo czuły nos, węch jest moim namocniejszym złysłem a zapach najszybciej przywodzi u mnie wspomnienia. Ricci kupiłam w promocji w Marionnaud w jakieś ciemnej uliczce w Krakowie za śmieszne grosze. Użyłam go pierwszy raz w zimie i zimą go tylko używam, mam wrażenie, że mróz potęguje w nim wszystko co najlepsze. Przywodzi mi na myśl każde minione lato. Ciepły zapach w którym czuć wszystkie letnie owoce, trochę pachnie dżemem, trochę świątecznym kompotem a trochę mokrym sadem o wschodzie słońca.Zaraz po aplikacji zapach jest ostry i lekko gorzki, po chwili przechodzi w słodki koktail, a pod wieczór jest aksamitny z mocnym aromatem drzewa sandałowego. Uwielbiam go za to, że nie jest monotonny. Całość jest jedyna i wyjątkowa. Zapach uwielbiany przez moich znajomych. Dla mnie zapach jedynie na zimę, nie wyobrażam sobie nosić go w lecie, w słońcu i w cieple zapach się ulatnia. Może to wina mojej skóry? Co roku od 5 lat powtarzam 30ml.

Ilość zużytych opakowań: 5x30ml

konfitura rabarbarowa

najlepszy placek, jaki zrobiłam, to było ciasto kruche z konfiturą z rabarbaru m.in. i te perfumy mi przypominają zapach tego ciasta. coś pięknego. z początku ostry atak konfitury z bergamotką, później wszystko ładnie się oswaja ze sobą. nie umiem sobie wyobrazić noszenia ich w zimę. są słodko - kwaśne, lekko gorzkie, typowo owocowe, drapieżne, mocne, optymistyczne i radosne. z przyjemnością nabędę swój flakonik na następną wiosnę. tylko na wiosnę potrafię je nosić.

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: kilka próbek

Piękny rabarbar :-)

Przepiękny zapach, właśnie takiego, świeżego i soczystego rabarbaru (bez powodzenia) poszukiwałam w wodzie toaletowej Lovely Garden. Tam niestety mleko całkowicie zdominowało kompozycję. W Ricci Ricci cierpkość rabarbaru została złagodzona przez drzewo sandałowe i bergamotkę, co daje miłą, ciasteczkową nutę. Jest słodko, ale nie mdło.

Używam tego produktu od: dziś
Ilość zużytych opakowań: testy