Make Me Bio, Gentle Care (Puder myjący)

Make Me Bio, Gentle Care (Puder myjący)

Puder myjący do twarzy dla skóry wrażliwej. Oczyszcza skórę twarzy, pozostawiając ją czystą i świeżą. Produkt zawiera białą glinkę Kaolinową, która oczyszcza i odżywia skórę, a jednocześnie działa odświeżająco. Ściąga pory, rewitalizuje i odżywia nawet najbardziej zmęczoną skórę.
Niewielką ilość proszku wymieszać z wodą w dłoni lub oddzielnym pojemniku. Delikatnie masując umyć twarz następnie spłukać zimną wodą. Można używać również jako maseczkę do twarzy: Puder wymieszać z wodą i dodać kilka kropel ulubionego olejku (olej z oliwek, olejek Jojoba czy olejek migdałowy) Nałożyć na oczyszczoną skórę twarzy pozostawić na 10 minut następnie spłukać letnią wodą.

wrażliwa, naczynkowa, sucha, mieszana, odwodniona
oczyszczanie twarzy
odświeżające
bez parabenów, bez alkoholu
słoiczek
proszek

Miły ale niepraktyczny

Urzekł mnie naturalny, krótki skład, innowacyjność w dziale produktów do mycia twarzy, proste, szklane opakowanie. Kosmetyk ekologiczny, puder drobny, jednak wyczułam lekkie drobinki. Bardzo delikatny, skóra nim umyta nie wołała o natychmiastowe nawilżenie :) przyjemny, delikatny zapach. Niestety sposób aplikacji, pomimo najszczerszych chęci nie skłoni mnie do ponownego zakupu. Sam produkt jest bardzo dobry: skład, działanie, wydajność również ok.

love hate relationship

Produkt jest dość niespotykany: puder myjący. Zaciekawiona tą formą, jak również naturalnym składem postanowiłam go przetestować. Opakowanie i wykonanie produktu jest świetne: estetyczny i bardzo ładny, ekologiczny szklany słoiczek. Wszystko bardzo fajnie wygląda, jednak problem pojawia się gdy produkt chce się używać: proszek ciężko wydobyć ze słoiczka nie rozsypując go dookoła dłoni, oczywiście można używać jakiejś małej łyżeczki, ale komu się chce to robić...? Co do samego działania: puder jest dość delikatny-moim zdaniem nie poradził by sobie dobrze ze zmywaniem produktów kolorowych z twarzy. Ja używałam go rano lub gdy nie nakładałam makijażu. Samo stosowanie jest dość uciążliwe- puder ciężko miesza się z wodą, pyli się i brudzi w łazience. Pomimo niedogodności muszę przyznać, że podoba mi się efekt po umyciu twarzy: skóra jest świeża, gładka i mięciutka. Próbowałam też stosować puder jako maseczki, efekt daje podobny jednak przy mojej wrażliwej i naczynkowej twarzy pozostawia lekko czerwoną skórę (gdy zmieszałam puder z wodą i kroplami oliwy z oliwek) lub nawet bardzo czerwoną skórę (gdy zmieszałam puder z samą wodą). Dlatego używałam maseczek tylko i wyłącznie przed pójściem spać. Puder jest dość drogi w stosunku do pojemności (60 ml).
Bardzo ciężko ocenić mi ten produkt, ponieważ posiada wady i zalety, które sprawiają, że czasem go uwielbiam a czasem nie cierpię go używać. Samo stosowanie zniechęca, szczególnie kiedy pod ręką miałam równie dobry w działaniu żel, który jest znacznie wygodniejszy i szybszy w użyciu.

skóra mieszana z tendencją do zapychania

Rewelacyjny produkt do porannego oczyszczania. Chodź ostatnio skradł mi serce proszek z Miodowej Mydlarni, na pewno jeszcze do niego wrócę. Jeśli miała bym się do czegoś przyczepić to jedynie do wydobywania produktu (chodź to nie wina producenta). Nie raz, nie dwa puder wysypał mi się w za dużej ilości na dłoń, teraz się wycfaniłam i wyciagam go szpatułką. Polecam do każdego typu cery.

Przyjemny w działaniu dodatek do oczyszczania

Na ten produkt wpadłam już dawno temu, zainspirowana wpisem pewnej beauty blogerki. Mam cerę mieszaną ze skłonnością do przetłuszczania się w strefie T i będę opisywać działanie pudru na takiej właśnie cerze.

Puder zamknięty jest w odkręcanym słoiczku, z którego łatwo wydobyć/odsypać wybraną ilość. Wystarcza niewielka ilość pudru, by móc umyć nim całą twarz. Zapach glinkowy, po zmieszaniu z wodą kojarzy mi się z zapachem płatków owsianych. Konsystencja zależy oczywiście od proporcji, ja dodawałam niewielką ilość wody chcąc osiągnąć dość gęsty.
Wykonuję masaż twarzy za sprawą tego produktu po tym, jak wykonam pełny demakijaż. Jest to ostatni etap mojego oczyszczania.

Efekt, jaki daje stosowanie pudru, to delikatne oczyszczanie, będące jednocześnie widoczne na skórze. Mam wrażenie, że zaskórniki zostały nieco zniwelowane, pory zwężone. Nawet ilość wytwarzanego sebum staje się mniejsza. Puder dobrze działa na całej twarzy, zarówno w przetłuszczającej się strefie T, jak i na dość suchych policzkach. Nie podrażnia, nie wysusza, a wręcz przeciwnie -dzięki swojemu dobroczynnemu składowi delikatnie zmiękcza i nawilża skórę. Skoro jesteśmy przy składzie -jest boski. Bardzo krótki, ale treściwy, zawiera w sobie zrównoważenie nawilżania i oczyszczania.

Nie stosuję produktu regularnie w pielęgnacji, jednak uważam go za godny uwagi dodatek, który od czasu do czasu można zaserwować swojej skórze.

Nie dla suchej

Puder ciężko odmierzyć (Nacomi ma sitko i jest prościej), nie łączy się też łatwo z wodą czy hydrolatem.
Gdy już się uda go upapkowić, myje calkiem sorawnie. Mnie przesuszył i dlatego do niego nie wrócę.
Plus za szklany słoik - minus za brak sitka.

Naprawdę działa!

Produktu używam od niedawna, ale z racji, że mam wrażliwą skórę bardzo szybko rozpoznaję czy coś mi odpowiada, czy też nie. Jak było tutaj? Już po pierwszym użyciu miłość. Początkowo miałam problem z aplikacją - próbowałam zrobić papkę w naczynku, nie do końca mi to wyszło, ciężko mi było znaleźć odpowiednie proporcje. Jak robie teraz? Zwilżam twarz wodą, wysypuję trochę pudru na dłonie i zwilżam je lekko wodą. Papka tworzy się na twarzy, więc problem z głowy :) Zapach jest przyjemny, naturalny, nienachalny.
Ale najważniejsze, co przekonało mnie do tego produktu - on naprawdę działa! Skóra jest pięknie oczyszczona, rozświetlona, rozjaśniona.
Na pewno kupię produkt jeszcze raz.

Fajny produkt na poranne oczyszczanie

Obecnie jestem w trakcie zużywanua drugiego słoiczka. Świetny, delikatny produkt do porannego oczyszczania. Bardzo dobry skład, biała glinka, platki owsiane oraz olejki. Na nocne mycie byłby zbyt delikatny, jednak na rano sprawdza się bardzo dobrze, jednak przez swoją formułę nie jest zbyt wydajny i może być problematyczny w użyciu (puder trzeba wymieszać z wodą, a nie trudno jest o przesadzanie z jej ilością). Dobrze sprawdza się tez jako odświeżająca maseczka, gdy akurat nie mamy glinki białej pod ręką.

Sprawdza się, ale jako maska

Ciekawy produkt, z super prostym składem. Chciałam go wypróbować jako alternatywą metodę oczyszczania twarzy. Jednak nie do końca potrafiłam z niego korzystać :) ciężko było mi wymieszać puder z wodą, duża część kosmetyku spływała mi z dłoni zanim umyłam twarz, w związku z tym nie byłam pewna czy dobrze poradził sobie z oczyszczaniem :) Puder nie wysuszał skóry, nie pozostawiał uczucia ściągnięcia. Ostatecznie zużyłam go jako dodatek do masek - i tutaj sprawdza się super :)

Rewelacja i juz!

Kupiłam tydzień temu, zachęcona opiniami na Wizażu :) Puder jest w malutkim słoiczku ale jakże uroczym. Duży plus za skład i brak chemii xD Kosmetyk ma owsiany zapach, ładny na swój sposób. Kiedy po raz pierwszy go użyłam, nie wiedziałam ile dodać wody i wyszedł za rzadki ale umyłam nim twarz. Nie podrażnia oczu, nie pieni się ale dokładnie myje. Buzia jest świeża!

Przygotowanie!!!

NA ŁYŻECZKE PUDRU, DODAJE 1 ŁYŻECZKĘ WODY. ( po rozmieszaniu w naczynku tworzy się papka którą łatwo nanieść czy też rozprowadzić). Następnie zmywam kosmetyk chłodna woda.

Nakładam też później krem nawilzajacy i rano moja twarz jest promienna i gładka. Mąż dziś zapytał co robię, że tak ładnie wyglądam , więc chyba działa ;)

Polecam Gorąco, bo warto. To zdecydowanie mój Hit.

Fajny, ale nie dla mnie

Puder delikatnie myje buzie, nie pozostawia ściągniętej skóry. Jest gladka i generalnie ok... Ale... No właśnie. Wiem, ze kupując puder trzeba sie liczyć, ze to nie bedzie żel ale jednak puder. Niestety nie do konca nadal wiem jak go poprawnie użyć. Wysypuje trochę na dłoń i jak dodaje wody to wcale tak szybko sie nie miesza, musze szybko aplikowac zanim zniknie mi z dłoni całość. A więc duzy plus za ekologie. Uważam, ze to może być fajny produkt jeśli ktoś umie go używać.

kiepska wydajność

Mam bardzo wrażliwą skórę twarzy, więc skusiłam się na ten puder z nadzieją, że będzie fajnym produktem do mycia twarzy rano.
Z początku ciężko było mi wyczuć, ile produktu powinnam użyć, ale z czasem było ok. Niestety, by umyć całą twarz, potrzeba go dość sporo, a biorąc pod uwagę pojemność słoiczka, puder jest mało wydajny.
Uważajcie, jeśli macie suchą skórę, gdyż może przesuszyć.

Idealny

Jest to dla mnie kompletna nowość, pierwszy raz miałam styczność z pudrem, który służy do dokładnego oczyszczenia naszej skóry twarzy
Jego głównym zadaniem jest dokładne oczyszczenie twarzy, odzywienie oraz ściągnięcie porów.
W swoim składzie posiada białą glinkę, która nadaje przepiękny efekt porcelanowej skóry, owies, który nawilża, olejki z lawendy i róży które wygladzaja.
Dodatkowo w swoim składzie nie posiada parabenów, siarczanów i innych szkodliwych substancji.
Jestem pozytywnie zaskoczona jego szybkim i skutecznym działaniem. U mnie spisał się o wiele lepiej niż żele do mycia twarzy.