Christian Dior, J`adore EDP

93341 opinii
E-Glamour.pl
Średnia ocena: 4.89/5

zobacz więcej ofertzwiń

`J`adore` Christian Dior to zapach określany przez producenta jako powrót do kobiecości, wrażliwości, zmysłowości, uczuć i kreatywności. Duży wpływ na charakter zapachu ma przyciągająca i nieco kokieteryjna nuta śliwki, uzupełniona aromatem skórek z mandarynki oraz wina.
Twórców flakonu perfum Christian Dior `J`adore EDP `zainspirował kształt amfory, budzący skojarzenia z sylwetką kobiety. Szyjka flakonu nawiązuje do charakterystycznych naszyjników projektowanych przez dyrektora artystycznego domu mody Dior - J. Galliano.

Kategoria: kwiatowo - owocowa

Nuty zapachowe:
nuta głowy: bergamota, melon, brzoskwinia, gruszka
nuta serca: frezja, konwalia, róża, fiołek
nuta bazy: cedr, drzewo sandałowe, wanilia, piżmo

Cena: ok. 200zł / 30ml

50 - 100ml, <50ml
owocowe, kwiatowe, drzewne
Rekomendacja
na dzień, na wieczór
wody perfumowane, wody toaletowe

38% jesień/zima 62% wiosna/lato

• Flakon: 5

Cudowne połączenie dla każdego, kto uwielbia zapach kwiatów

Otrzymałam te perfumy w prezencie. Był to strzał w dziesiątkę !
Piękna kompozycja jaśminu, mandarynki i orchidei powoduję, że te perfumy sprawdzają się idealnie na każdą okazje i podobają się osobom w rożnym wieku. Moja mama również je uwielbia. Zapach długo utrzymuje się na ubraniach i skórze. Nie potrzeba dużo go pryskać żeby czuć te perfumy. Dodatkowo cudowny i zgrabny flakon zdobi perfekcyjnie toaletkę.

Kupiony w: W strefie wolnocłowej

Cudo!

Ostatnio to mój ulubiony zapach! Chociaż raczej przeznaczyłabym go na sezon jesienno-zimowy, to tak przypadł mi do gustu, że używałam go przez okrągły rok. Zapach jest trwały i lekko słodkawy, ale nie zbyt ciężki.
Flakon jest minimalistyczny, bardzo elegancki i przez to ponadczasowy. I chyba nie muszę dodawać, że pięknie się prezentuje :-)

Wykorzystała: kilka próbek

Kupiony w: Perfumeria Douglas

Mydlano - kremowa chmurka

Patrząc na kolor tych perfum spodziewałam się ciężkiego, krzyczącego zapachu.
Tymczasem nuty są tu delikatne, mydlane, kremowe. Przywodzą na myśl kremowy żel do ciała lub balsam.
Mimo, że nuty głowy są owocowe, ja zupełnie ich nie wyczuwam. Od początku czuję kwiatowe tony serca. Nie jest to jaśmin, który rośnie u mnie w ogrodzie, i którego zapach znam doskonale. Nie jest to konwalia, frezja, a tym bardziej róża. Białe kwiaty są tak zblendowane, że nie rozróżniam poszczególnych nut. Powstaje kwiatowo - mydlano - kremowa otulająca chmurka.
Na mojej skórze zapach zupełnie się nie rozwija. Od początku, do końca jest jednostajny.
Trwałość, jak na Dior'a nie zachwyca. W połowie dnia już nic nie czuję na nadgarstku.

J' adore to perfumy, które nie do końca są w moim guście. Mam do nich ambiwalentny stosunek. Czasem je lubię, czasem mnie drażnią.
Z jednej strony zapach kobiecy, ciepły, nienachalny i bezpieczny. Z drugiej czegoś im brakuje, są trochę nijakie, nudne.
Niby delikatne, ale nie do końca lekkie - latem potrafią zmęczyć mydlanymi nutami.

Kupiony w: Perfumeria Douglas

Klasyka w pięknej oprawie

Pierwsze co przyciąga nasz wzrok w perfumach Dior J'adore to ich opakowanie. Jest to smukła butelka zwężana ku górze ze złotą szyjką imitującą piękny naszyjnik. Butelka utrzymana w odcieniach złota, przez co wygląda bardzo elegancko i gustownie. Stanowi ozdobę stojąc na toaletce.

Zapach jest bardzo intensywny i mocno kwiatowy. W nutach zapachowych znajdziemy również owoce, takie jak brzoskwinia czy gruszka, jednakże moim zdaniem głównie wyczuwalna jest bergamota, frezja oraz konwalia. Zapach długo utrzymuje się na skórze, możemy go wyczuć przez kilkanaście godzin, a na ubraniach jeszcze dłużej, nawet dla kilku dni. W trakcie dnia zapach się rozwija, a przez to się nie nudzi. Jest to zapach raczej lekki, nie jest duszący, ze względu na to że nie jest słodki. Moim zdaniem będzie pasował zarówno do codziennego użytku jak i na specjalną okazję. Zapach jest ponadczasowy, bardziej dla kobiety niż dziewczyny. chociaż to oczywiście kwestia gustu.

Lubię używać ich w długie jesienne i zimowe wieczory, gdyż przynoszą piękną wiosenną woń kwiatów. Zapach jest intensywny ale przy tym delikatny. Dodaje pewności siebie i przyjemnie otula.

• Flakon: 5

Klasyk, pachnie bardzo ładnie, ale nie ma w sobie tego czegoś

Ten zapach jest poprawny. Jest klasyczny, nie ma w sobie czegoś charakterystycznego, ale jednocześnie jest piękny. Dlatego jest takim trochę "pewniakiem" jeśli chodzi np. o zrobienie komuś prezentu. Wg mojej opinii może się spodobać wielu osobom, bo jest klasyczny.

Jakie nuty zapachowe można wyczuć?
Zdecydowanie brzoskwinię i gruszkę, dodają słodkości, ale są bardzo wyważone. Czuć też elegancką i ponadczasową słodyczy róży, oraz lekkie orzeźwienie fiołka. Jest też drzewo sandałowe, które tutaj mocno wyczuwam- to ona wg mnie przełamuje te klasyczne, lekko słodkie zapachy.

Jeśli szukacie zapachu, który będzie przyjemny, ale którym nie będziecie się wyróżniać z tłumu, albo czegoś na prezent to zdecydowanie J'adore od Diora jest idealnym przykładem.

Flakonik zasługuje na 5 z plusem bo jest bardzo wyrafinowany i kobiecy.
Cena trochę odstrasza, bo ok 430zł/ 30ml.

Wykorzystała: kilka próbek

• Flakon: 5

Flakon zrobiony z pieknego szkła ze złotym korkiem stanowi ozdobę mojej sypialni

Poprawne, przyjemne, bogate i interesujace perfumy, sa naprawde dobrze zrobione. Kkwiaty i owoce, jest świeżość i powiew sloneczka, jest kobieco i elegancko

nie da sie dokladnie wyczuc poszczegolnych nut co mi odpowiada, kwiatki sa nieco zblendowane z mandarynka i bergamotka przez co mi osobiscie zapach sie nie nudzi

maja klase i moc i czesto uzywam ich gdy chce poczuc sie pewniej bo taki tez daja wydzwiek wiec polecam osobom ktorych nie interesuja slodkie zapachy

dosyc dlugo sie utrzymuje u mnie ok 8H

Piękne

Bardzo je lubię, to mój numer dwa po ukochanych Chanel Mademoiselle. Zapach jest piękny, nieco kwiatowy, owocowy, słodki, raczej ciężkawy. Używam przez cały rok, zarówno na dzień, jak i na wyjście.

Perfumy są bardzo trwałe, a ich zapach nie zmienia się z czasem. Są też wydajne. Flakon jest piękny, świetnie wygląda na półce. Bardzo polecam.

• Flakon: 4

Może się podobać, ale dla mnie rozczarowanie - liczyłam na zmysłowość, a wieje nudą

Pamiętam, że pierwsze testy tego zapachu w perfumerii mnie nie powaliły. Sam zapach mnie nie zachwycił, a po paru godzinach czuć było bliskoskórny aromat książek ze starej biblioteki. Obchodziłam te perfumy szerokim łukiem, aż niespodziewanie zostałam obdarzona ich małą porcją. Postanowiłam dać im szansę...
Niestety nie zaprzyjaźnimy się na dłużej. Nie rozumiem zachwytów. Zapach nudny do bólu. Są tu zatem białe kwiaty, jest jaśmin, magnolia, tuberoza - jednak ten miks nie należy do moich ulubionych. Zwykle boję się tuberozy, bo daje taki oldschoolowy vibe, tu na szczęście nic takiego nie ma, ale kompozycja jest przenudna. Po początkowym owocowym otwarciu, zostaje trochę kwiecia, które też stopniowo wygasa zostawiając mydlany aromat. Jasne, pachnie to nawet przyjemnie, nieco pudrowo, a jednocześnie świeżo. Ale ja w tym zapachu widzę nie zmysłową kobietę w typie Charlize Theron, która była twarzą tych perfum, ale przygarbioną bibliotekarkę z koczkiem i koszulą z żabotem. Zero zmysłowości, zero pikanterii.
Jeśli szukamy zapachu na co dzień, do biura - to te perfumy znakomicie się sprawdzą. To naprawdę bezpieczny wybór i to na każdą porę roku. Natomiast brak w nich jakiejkolwiek drapieżności - nie polecam na randkę, bo nasz towarzysz zasnąłby z nudów od samego zapachu.

Kupiony w: Perfumeria internetowa

• Flakon: 5

Choć statek to ciągle na czasie

Zapach jest już sam w sobie legendą. Jest to cudowna kompozycja kwiatowo-owocowa. Wyczuwalna woń soczystego melona i dojrzałej gruszki pomieszana piżmem oraz z różą damaceńską, szczyptą wanilii oraz charakternym drzewem sandałowym. Zapach bardzo kobiecy, pociągający a zarazem subtelny. Perfumy są bardzo trwałe, idealne na długie romantyczne wieczory oraz Letnie dni.

• Flakon: 1

Lakier do włosów

Są zapachy które już tradycyjnie uznaje się za bardzo polaryzujące. I tak myśli się zwykle np o Muglerze (Angel, Alien) albo niektórych trochę przebrzmiałych klasykach (Chanel 5,19) Opium YSL, nieco rzadziej natomiast o Diorze. Mnie osobiście odrzucają wszystkie zapachy tej firmy bez wyjątku (w ogóle to jest jakaś ciekawostka bo Dior ma własne plantacje kwiatów i fabryki/manufaktury w Grassie) bo są bezpłciowe, nudne, nieprzyjemne. Może z resztą to jest cecha wspólną, taki sznyt Diora.. Najgorsze są jednak j adore, zapach supertaniego lakieru do włosów, niby są tam jakieś nuty, ale to wszystko razem pachnie tak źle, że aż trudno mi uwierzyć, że ktoś z własnej woli mógłby używać tych perfum. Chyba tylko ktoś kto faktycznie pamięta czasy Diora..

Kupiony w: W strefie wolnocłowej

Boski

Dla mnie cudowny! Kobiecy, intrygujący, tajemniczy. Raczej jesienny lub zimowy .. Trwaly i pięknie opekowany.

Przy pierwszym kontakcie wydał mi się zbyt słodki, dopiero próbka przekonała mnie do zakupu i to był strzał w 10.!

• Flakon: 5

Stary zapach, ale wpisujący się w obecne trendy. Białe półwytrawne wino i kwiaty.

Charakterystyczny, popularny zapach. Pachniałam nim na swoim ślubie. J'adore = Kocham.

Mi się kojarzy z połączeniem białych kwiatów z białym winem półwytrawnym, głębi dodają owoce, wyczuwam najbardziej brzoskwinię i mandarynkę. Nuty zapachowe przenikają przez siebie w powietrzu, zapach jest wielowymiarowy. Dopełnieniem jest elegancki flakon, idealnie pasujący do tego zapachu.
Perfumy raczej polecam na wiosnę i lato, do eleganckich stylizacji. Daleko im od topornych, ciężkich, słodkich pachnideł, a mimo to są trwałe.

Zdjęcie zrobione na początku używania - opakowanie świąteczne z okresu bożonarodzeniowego.