Logowanie
Logowanie. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Przypomnij hasło
Rejestracja
Płeć: *

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Poprzedni artykuł: Agnieszka Woźniak-Starak w osobistym wywiadzie: "Poroniłam". Czy tym w... Następny artykuł: Jak zmienić swoje sny? Mamy 5 skutecznych sposobów

Czy powinnaś spać z tamponem? Tak, ale…

Kobieta,
,
, tagi: menstruacja, miesiączka
Nie da się ukryć, że dla wielu z nas tampony są o wiele wygodniejsze, dyskretniejsze i przede wszystkim bardziej higieniczne od podpasek. Często zakładamy je także na noc, ale czy słusznie?

Nie ukrywajmy – kobiety boją się tego, że zakładanie tamponu na noc, może doprowadzić do powstania infekcji. I mają odrobinę racji. Oczywiście rozwój bakterii w miejscu intymnym to nic przyjemnego, ale wystarczy przestrzegać dwóch zasad, które pozwolą zniwelować takie ryzyko.

Podpaska podczas pierwszych dni krwawienia może być dość problematyczna. A to dlatego, że w strefie intymnej wytwarza się ciepło. Krew jest pożywką dla bakterii, a podwyższona temperatura tylko sprzyja ich rozwojowi. Nietrudno wtedy o infekcję. Dlatego podczas miesiączkowania tak ważna jest higiena.

Zobacz także:Miesiączkowe tricki, o których powinnaś wiedzieć.

Z tego powodu coraz więcej kobiet sięga po tampony. W ciągu pierwszych 48 godzin krwawienie jest bardziej obfite. Należy więc zmieniać tampon co około 2-4 godziny, a na noc zakładać podpaskę lub wkładkę higieniczną. W kolejnych dniach można ten czas wydłużyć do około 6-8 godzin i wtedy również nie ma przeciwwskazań do założenia tamponu na noc. Przy tym należy pamiętać, że to nie jest dobra opcja dla śpiochów.

Jeśli przesypiasz 6-8 godzin, weź po prostu pod uwagę to, że tampon musisz założyć bezpośrednio przed snem i wyjąć go bezpośrednio po przebudzeniu. W ten sposób zapewnisz sobie odpowiednią higienę. Po upływie tych 8 godzin, należy go bezzwłocznie wymienić na nowy.

Pamiętaj jednak, że spanie z tamponem zależy od tego, jak przebiega Twoja miesiączka.

Obfite miesiączki, a tampony

Jeśli podczas trwania całej miesiączki masz obfite krwawienia i stosujesz tampony, powinnaś z nich zrezygnować. Nie tylko dlatego, że mogą po prostu zacząć przeciekać. Kolejnym powodem jest blokowanie drogi ujścia złuszczającym się fragmentom macicy.

Większość tamponów oczywiście wchłania takie skrzepy. Ale w przypadku obfitego krwawienia jest to znacznie utrudnione. Przetrzymanie tamponu w takim przypadku może prowadzić do bardzo rzadkiego (ale jednak realnie występującego) zespołu wstrząsu toksycznego, który wywołują paciorkowce.

zdjęcia: Fotolia

Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 stycznia 2017, 07:00

Nasze propozycje