KWC LogobyWIZAŻ logo
Maski do włosów

Kerastase Nutritive Oleo-Relax, FluidOdżywczy fluid do włosów suchych, zniszczonych i niesfornych

3,7 na 545 opinii

Kupi ponownie: 40% osób
    TerraMare
    11 czerwca 2013 o 17:13
    5 / 5
    Sanatorium dla moich włosów
    Natura nie poskąpiła mi ani ilości włosów, ani ich grubości, rosną szybko, są zdrowe i od zawsze wprawiają mnie w zdziwienie, iż pomimo traktowania ich przeze mnie raczej hardcorowo nie słabną i nawet powiedziałabym, że z wiekiem stają się coraz mocniejsze i w lepszej kondycji. Nie jest to oczywiście powód do narzekania a jedynie mojego permanentnego zdziwienia, gdyż tak jak wspomniałam raczej nie powinnam się chwalić sposobem ich pielęgnacji a właściwie jej braku. Co też z nimi robię? Od lat farbuję, używam sklepowych szamponów nie zwracając uwagi na skład (aczkolwiek zauważyłam, że im więcej składników tablicy Mendelejewa tym moje włosy coraz silniejsze), myję je codziennie, suszę suszarką, podnoszę na suszarkolokówce, czasem zdarza mi się użyć prostownicy, rzadko stosuję odżywki lub inne maski. Zatem robię z nimi wszystko to czego z zasady nie powinno się robić chcąc zachować ich dobry stan do późnej starości i co sprawia, że moja fryzjerka ma łzy w oczach jak opowiadam jej o tym. Co więc spowodowało, że sięgnęłam po omawiany specyfik? Parę miesięcy temu dojrzałam do decyzji aby urozmaicić monotonny, jeden kolor na moich włosach i wrzucić w nie trochę życia poprzez dodanie innej kolorystyki oczywiście jaśniejszej, co wiązało się, jak nie trudno wydedukować, ze ściągnięciem z części pasm ciemniejszego koloru. Efekt kolorystyczny był dla mnie niezwykle satysfakcjonujący, wybiegłam z salonu zachwycona swoim nowym lookiem i szczęśliwa, że również na mojej głowie pojawiła się wiosna. Jak to bywa zazwyczaj, żeby bilans wyszedł na zero zawsze coś musi odbyć się kosztem czegoś więc i tym razem tak się stało. Po tych wszystkich zabiegach chemicznych częśc moich włosów stała się nie do ogarnięcia, zaczęły się jeszcze bardziej puszyć (puszą się z natury też), nabrały sztywności i miałam wrażenie, że ze ściśniętym gardłem wołają "zrób coś z nami kobito". Tym też sposobem nabyłam owy fluid, który przeznaczony jest generalnie do włosów suchych, sztywnych, pierzastych i nieposłusznych w układaniu. Preparat w ilości 125 ml zamknięty w przezroczystej, plastikowej butelce z dozownikiem. Konsystencja oleista, śliska, przezroczysta o bardzo przyjemnym (wg mnie) zapachu. W temacie składu chemicznego tego specyfiku nie wypowiadam się, gdyż tak jak wcześniej już napisałam nie stanowi on dla mnie istoty sprawy, ważny dla mnie jest efekt po zastosowaniu. Włosy myję codziennie zatem i z taką częstotliwością tuż po ich umyciu i nałożeniu odżywki (jej recenzja w krotkim czasie) aplikuję fluid poprzez wmasowanie we włosy dwóch porcji tejże mazi (pamiętamy, że aplikujemy preparat na włosy a nie na skórę głowy) i zabieram się do modelowania. Włosy stają się miękkie, są gładkie, łatwo je rozczesać (co przy ich ilości w moim przypadku nie zawsze jest to łatwe) a po wymodelowaniu widać gołym okiem, że są dobrze odżywione. Stosowałam olejek również bez wcześniej nakładanej odżywki i równie jednakowo dobrze zadziałał solo. Można go stosować również na suche włosy do tzw. wykończenia fryzury, jednakże tu zalecałabym daleko idącą ostrożność w ilości nakładanego produktu, gdyż można łatwo przesadzić i sprawić aby włosy wyglądały na przetłuszczone. Jest mega wydajny. O ile przy mojej długości (do ramion) wystarczą na mokre włosy dwie porcje o tyle na suche 1/2 jest już dużo za dużo. Oczywiście wszystko to zależy też pewnie od struktury danego włosa, jego kondycji itd. Jak dla mnie fluid sprawdził się w 100% i pewnie kupię go ponownie.
    Używa produktu od:nie określono

3 osób uznało tą opinię za pomocną
  • 5 / 5
    Najlepsza do prostowania włosów na suszarce
    Próbowałam wszystkiego, ale muszę do niej wrócić. Mam włosy falujące, zniszczone, z tendencją do kręcenia się pod wpływem wilgoci. Ostatnio miałam dość szukania nowości wśród balsamów prostujących i olejków i postanowiłam ponownie zainwestować w ten produkt, który ratował mnie już wiele razy. Szkoda było pieniędzy, ale wiem, że olejku wystarczy mi na pół roku (jest bardzo wydajny, mimo że mam długie włosy). Poza tym jest bardzo zdrowy dla moich zniszczonych włosów. Codziennie je leczy i po 2-3 tygodniach stosowania nowego opakowania już widzę różnicę: zdrowsze i gładsze włosy. Myję włosy, nakładam olejek na wilgotne włosy (1-2 pompki) i suszę suszarką na okrągłej szczotce. Jeśli nadal sterczą mi kosmyki, dodatkowo wygłaszam włosy 1 pompką olejku. Ważne: pompkę wyciskam na dłonie i rozcieram między rękoma, a dopiero potem dłońmi z tak rozgrzanym olejkiem wygładzam włosy, przeczesując je palcami kilkanaście razy. Efekt: włosy stają się proste, zdyscyplinowane (nie puszą się, pięknie się "leją", są sypkie) do następnego umycia. Nie poddają się wilgoci, błyszczą w słońcu i lekko kwiatowo pachną. Nie są obciążone i nie zlepiają się w strąki (trudno przesadzić z tym olejkiem, a jednocześnie nawet niewielka ilość wystarcza mi na pokrycie długich do pasa włosów). Używam tego produktu od: 3-4 lat Ilość zużytych opakowań: kilka, jest ogromnie wydajny i wart swojej ceny. To mój kwc
    Używa produktu od:rok lub dłużej

2 osób uznało tą opinię za pomocną
    Hell_Katrin
    1 stycznia 2018 o 22:15
    5 / 5
    Świetny
    [EDIT: Dodaję informację o moim typie włosów: puszące się, farbowane na końcach (ombre), wysokoporowate, suche, lekko kręcone/falowane - skręt 2b/] Idealny dla kręconych, puszących się włosów. Przede wszystkim właśnie dla puszących się. Można spokojnie nakładać jego niewielkie ilości od wysokości uszu, a nie tylko na same końcówki. Bardzo redukuje puszenie się włosów, zwłaszcza przy deszczowej pogodzie. Na pewno nie uczyni cudów i nie sprawi, że włosy zupełnie nie będą się puszyć przy dużej wilgotności, ale bardzo pomaga. Mam wrażenie, że jest dużo lżejszy niż złoty olejek Kerastase, którym zachwyca się wiele Wizażanek, a który mnie raczej na puszenie nie pomaga. Jest drogi, to prawda, ale wart swojej ceny, wg mnie jako jeden z niewielu kosmetyków Kerastase. Poza tym używam go już od 1,5 roku prawie codziennie, a dopiero teraz się kończy. Niedługo na pewno kupię kolejne opakowanie.
    Zalety:
    • + Nie obciąża mocno włosów, nadaje się do stosowania już od okolic uszu
    • + Zabezpiecza końcówki przed zniszczeniem
    • + Pomaga na puszenie się włosów
    • + Aplikator (opakowanie z pompką, przezroczyste, więc widać, kiedy się kończy)
    • + Bardzo wydajny
    Wady:
    • - Cena (ok. 100 zł za 125 ml), ale przy wydajności i skuteczności można ją wybaczyć.
    Używa produktu od:rok lub dłużej
    Wykorzystał/a:w trakcie pierwszego opakowania

2 osób uznało tą opinię za pomocną
    KokainkaxX
    28 lutego 2019 o 20:13
    3 / 5
    Kerastase
    Olejek nie jest zły, ale jak za tą cenę spodziewałam się lepszego produktu, a co za tym idzie efektu. Plusem jest zapach, ale niestety nie podoba mi się jego konsystencja, jak dla mnie jest za rzadki. Zużyłam jedno opakowanie i raczej już do tego produktu nie wrócę.
    Zalety:
    • Zapach
    Wady:
    • Cena
    • Jakość
    • Konsystencja
    Używa produktu od:kilka miesięcy
    Wykorzystał/a:jedno opakowanie
    Kupił/a w:W serwisie aukcyjnym

0 osób uznało tą opinię za pomocną
    Zmielona_
    3 maja 2018 o 21:42
    4 / 5
    Całkiem niezły !
    Olejek który zakupiłam w zestawie z szamponem dość fajnie wygładza włosy, delikatnie je nawilżając. Tworzy typową dla olejku powłokę na włosach, która powoduje że są dość śliskie.
    Zalety:
    • Wydajny produkt, o pięknym zapachu fajnie nawilża i wygładza włosy.
    Wady:
    • Cena dość wysoka, myślę że szukając produktu tego typu warto sięgnąć po produkt z serie expert L'oreal (rozświetlający, wygładzający olejek)- lepsza cena za lepszą jakość
    Używa produktu od:kilka miesięcy
    Wykorzystał/a:jedno opakowanie