L'biotica, Biovax, Intensynie regenerujaca maseczka `Keratyna + jedwab`

Średnia ocena: 4.89/5

Hebe
5.10.15.

zobacz więcej ofertzwiń

Maseczka odnowia zarówno na powierzchni, jak i w ich warstwach. Maseczki to woskowa konsystencja oraz odżywcza receptura. Składniki oraz brak substancji drażniących umożliwiających regenerację i ochronę włosów. Maseczka Biovax zawiera Pro2Kera Silk - zespól białek, który dzięki zestawieniu niskocząsteczkowych aminokwasów i wysokocząsteczkowych protein wykazuje szerokie spektrum działania zarówno na poziomie rdzenia, jak i na powierzchni włosa. Aminokwasy jedwabiu wnikają do włókna włosa, wypełniając ubytki strukturalne w jego warstwach korowych. Wiążą wodę, utrwalając efekt nawilżenia. Proteiny jedwabne tworzą na powierzchni włosa delikatny biofilm, który utrzymuje wilgoć w jego wnętrzu oraz chroni go przed agresywnymi czynnikami środowiska zewnętrznego. Keratyna uzupełnia niedobór naturalnych składników budulcowych osłonki włosa, plombując jej uszkodzone miejsca.
Ekstrakt z henny ułatwia aktywnym składnikom wnikanie do wnętrza włosa i jego cebulki.

Bomba proteinowa

Jeden z tych Biovaxów(nielicznych), którego efekty działania widzę na swoich włosach. Moje są zdrowe i proteinolubne, a już w szczególności uwielbiają keratynę. Cieszy je też jedwab i olej migdałowy, więc ta maska nie mogła się u mnie nie sprawdzić :)
Choć w moim przypadku nie jest to podstawowa maska, która robi za całą pielęgnację-jest mocno proteinowa, a moje włosy po ścięciu zniszczeń już tyle ich nie potrzebują w maskach. Dlatego ja kupuję saszetkę raz na jakiś czas gdy czuję, że moje włosy robią się takie bez życia i mięsistości-to znak, że potrzebują takiej proteinowej bomby. W tej roli recenzowany Biovax jest idealny.

Trzymam ją ok. 20 minut.
Po tej masce włosy momentalnie robią się bardziej mięsiste i żywe-pełne objętości, blasku oraz grubości w dotyku oraz formie. Maska dobrze je wygładza i zmiękcza, łatwo się po tym produkcie rozczesują. Dobrze też nawilża i zmiękcza, ale tu trzeba ostrożności, bo zbyt częste jej stosowanie może dać skutek odwrotny-czyli przesuszone przeproteinowanie.
Włosów nie obciąża i nie powoduje oklapu-nawet przy moich ciężkich oraz przetłuszczających się. Nie podrażnia także skóry głowy.

Żeby dobrze zadziałała musi być spełniony podstawowy warunek-nasze włosy muszą dane proteiny lubić, bo proteina proteinie nierówna. Moje nienawidzą kaszmirowych i jajecznych, nie przepadają też za mlecznymi. Po kosmetykach z udziałem nielubianych protein moje zdrowe i śliskie włosy robią się bardzo lekkie, niesforne, fruwają i się elektryzują, do tego są suche i wściekłe ;)

Dlatego plusem Biovaxa jest dostępność saszetek, można sobie kupić jedną i wypróbować, są dobre na naukę czy nasze włosy z danym składnikiem się lubią.
Mam dosyć gęste włosy do ramion i jedna saszetka wystarcza na ich dokładne pokrycie( chociaż jak miałam dłuższe to już musiałam wziąć dwie), myślę, że to zasługa konsystencji-kremowa, ale jednocześnie lżejsza. Nie jest taka zbita, gęsta i jakby woskowa(jak w większości Biovaxów), ładnie się rozprowadza na włosach i bez problemu wypłukuje.
Zapach ma delikatny, dla mnie neutralny w stronę nijakiego. Nie przeszkadza :)

Super regeneracja

Kupiłam tą maseczkę na włosy ponieważ mam suche, zniszczone włosy które potrzebują porządnej dawki odżywienia i regeneracji. Maseczka ma piękny zapach. Zostawiałam ją na włosach około 20 minut i po tym czasie ją zmywam. Po zmyciu włosy są mięciutkie, lśniące i takie jedwabiste w dotyku. Są także super odżywione nie są to już takie suche, pozbawione blasku. Maseczka jest trochę mało wydajny przynajmniej w moim wypadku bo starczyła mi na jakieś 5 aplikacji i to jest jedyny jej minus.

Dobry produkt

Lubię do niej wracać!
Jest to na prawdę dobra regenerująca maska, która rzeczywiście wpływa na stan włosów. Przy dłuższym stosowaniu włosy bardzo łatwo rozczesać, są miękkie, silniejsze i ogólnie prezentują się dużo lepiej. Nie obciąża włosów mimo bogatej konsystencji. Zapach delikatny, który n pozostaje na włosach. Pomaga ogarnąć nawet rozjaśnione włosy!

Dobra proteinowa maska

Całkiem niezła maska, jak wskazuje nazwa, zawiera keratynę i proteiny jedwabiu, powinna się sprawdzić włosom po keratynowym prostowaniu. Opakowanie nie jest szczególnie wygodne i higieniczne, pod prysznicem łatwo nalać wodę do środka. Fajnie sprawdza się zarówno nałożona jako odżywka, na kilka minut, jak i pod czepek jako dłuższa kuracja proteinowa.

Moje suche włosy mowią TAK :)

Zakupiłam maseczkę w Kontigo z myślą o moich suchych, zniszczonych ciągłym farbowaniem włosach. Opinie, które przeczytałam wcześniej na wizażu i innych portalach zdecydowały że właśnie ta wersja trafiła do koszyka. I jestem na tak :). Maseczka ma same plusy i jeden malutki minus.
Zacznę od plusów:
1.opakowanie - fajne, nie za duże ( ja mam 250ml) , wieczko dobrze się zaklikuje i nie łamie na zawiasie
2. 91% zawartości składników pochodzenia naturalnego
3.czepek w zestawie -dla lepszego działania
4.konsystencja - lekko woskowa, dobrze przylegająca do włosów i o dziwo dobrze wchłaniająca się też we włosy
5.działanie - rewelacja, moje włosy powoli odzyskują dawną formę, są gładsze w dotyku ,bardziej poddatne na stylizacje, same zaczynają się ponownie kręcić i są odżywione.
I jeden malutki minusik :zapach-no rewelacyjny to on nie jest, tak jakby stary zjejczały olej, całe szczęście nie utrzymuje się zapach na włosach zbyt długo.
Testowałam tą maseczkę do mycia głowy metodą OMO ,ale u mnie nie zdała egazminu :), na moich włosach jednak lepiej sprawdza się ona solo, czyli po umyciu i lekkim osuszeniu włosów wcieram maseczkę we włosy i nakładam czapek i ręcznik, trzymam jakieś 15-25 min i spłukuje latnią wodą.
Na pewno jeszcze ją zakupię i spróbuje inne wersje tych maseczek.

Najlepsza keratynowa maska

Maska jest super, ale używana na 15 minut, spłukana, potem na 5 minut maska emolientowa. Takiego duetu używam raz w tygodniu. To najlepsza maska keratynowa jakiej używałam. Uwielbiam jej zapach, skład, łatwość aplikowania, wydajność i cenę. 20 zł za tak dobrą i wydajną maskę jest do przyjęcia. Włosy są gładkie i lśniące, a do tego wspomaga naturalną tendencję włosów do skrętu. Super produkt i polecam go każdej świadomej włosomaniaczce. Aż chciałoby się używać go częściej, ale obawiam się przeproteinowania.

Jedna z najlepszych proteinowych masek!

Na maskę Biovax keratyna + jedwab trafiłam dwa lata temu. Natychmiastowo stała się moim hitem. Moje włosy (niskoporowate/średnioporowate -) uwielbiają proteiny, a tą maskę wręcz kochają. Zawsze są po niej gładkie, sypkie, lśniące, no i oczywiście jak po proteinach, ładnie uniesione przy nasadzie. Po kąpieli nie ma problemów z rozczesaniem włosów. Ważną kwestią jest to, iż produkt jest w znacznym stopniu stworzony ze składników naturalnego pochodzenie. Alkohole (cetyl alcohol, cetearyl alcohol), które widzimy na początku składu mają za zadanie wygładzić włosy, a nie jak początkowo może nam się wydawać, wysuszyć je. Używam tej maski ok. 2 razy w tygodniu (chodź jeśli nie jesteśmy pewni czy nasze włosy dobrze reagują na proteiny, zalecałabym stosowanie jej raz na tydzień/10 dni) i sprawdza się świetnie, lecz należy wspomnieć, że nie jest ona jedyną maską, którą używam. Równocześnie stosuje emolientową i humektantową odżywkę, by zachować równowagę pomiędzy tymi trzema rodzajami odżywek. Kończąc, napewno mogę polecić tą maskę włosom, które nigdy nie wzgardzą dawkom protein ;)

Dla kochających proteinki

Lubię odzywki z Biovax, a ta sprawdziła mi się szczególnie dobrze bo moje włosy kochają proteiny :) Klasyczny, wygodny, plastikowy słoik pozwalający wykorzystać produkt do ostatniej kropli. Ma ładny zapach i średnio gęstą konsystencję. W składzie mamy 91% składników pochodzenia naturalnego. Mamy dużo mocnych protein: proteiny jedwabiu, hydrolizowana keratyna ale znajdziemy też humektantową glicerynę oraz składniki emolientowe. W zestawie znajduje się wygodny czepek oraz saszetka z serum wzmacniającym efekt bogata w witaminy A+E - jak dla mnie maska działa równie dobrze dobrze bez i z serum.

Masek stosuję również jako odżywki więc stosowałam ją na krótko po myciu jak i na dłużej. Oczywiście każdy tego typu produkt lepiej działa pozostawiony na włosach na dłużej ale na krótko też fajnie sobie radzi. Najlepiej sprawdziła mi się pozostawiona pod czepkiem + ciepłym ręcznikiem na ok pół h. Włosy po zastosowaniu są miękkie, gładkie, sypkie i lepiej się rozczesują. Pięknie błyszczą, są dociążone i wyglądają bardzo zdrowo.Na plus również wydajność oraz cena. Biorąc pod uwagę jakość, działanie oraz fakt, że w zestawie mamy jeszcze czepek i serum wydaje się być bardzo niska. Do tej pory najlepsza odżywka Biovaxu jaką miałam, moje włosy bardzo ją polubiły :)

Od zera do bohatera

Skusiłam się na tę maskę bo potrzebowałam jakiś protein dla swoich włosów, a akurat w Hebe była promocja za... 8 zł(!) no to kupiłam szybciej niż było to możliwe. W opakowaniu dostajemy gratis czepek foliowy oraz próbkę serum na końcówki włosów.

Przeczytałam wszystkie informacje jakie obiecuje nam producent, umyłam włosy, nałożyłam maskę na ok. 15-20 min pod czepek, spłukałam i zostawiłam włosy do wyschnięcia (dodam, że mam włosy wysokoporowate, puszące się i często jest z nimi dramat) i... koszmar! Puch okropny, włosy jakieś szorstkie, plączące. Bardzo się zawiodłam po tym co widziałam, ale chciałam dać szansę tej masce i próbować coś z nią działać, a w razie czego 8 złotych to nie majątek.

I któregoś dnia przeczytałam na blogu Agnieszki Niedziałek, że po maskach proteinowych należy na kilka minut nałożyć inną odżywkę/maskę ale emolientową. No i ten sposób sprawił, że kocham tę maskę! Już wiele razy nakładałam po tym Biovaxie albo Hair Food banana albo maskę drożdżową z Agafii i za każdym razem efekt piękny- włosy lśniące, odżywione, wyglądają bardzo zdrowo, prostują się i nic tylko używać. Oczywiście nie stosuję jej co mycie, tylko co ok. 2 tygodnie bo na tyle moje włosy tego potrzebują.

Tym razem moje włosy mówią nie

Jakiś czas temu kupiłam tą maske w saszetce i super mi się sprawdziła, włosy były miłe w dotyku, elastyczne i lśniące. Potem kupiłam maskę w normalnym opakowaniu i strasznie sie rozczarowałam dosyć że maska dziwnie pachnie to w ogóle nie moge się dogadać ze swoimi włosami. Potrzebowałam produktu, który pomoże okiełznać moje kapryśne, falowane kosmyki....niestety mam wrażenie ze ta maska robi na odwrót, włosy się puszą i są nieprzyjemne w dotyku, będę jeszcze próbować może wreszcie moje włosy sie z nią polubią ale jak narazie to sie nie stało.

dla wymagających <3

Znamy się i lubimy z tą maską długo, chętnie do niej wracam. Mam włosy wysoko porowate i dobrze daje sobie z nimi radę. Maska jest zamknięta w ładnym pudełeczku o kolorze niebieskim, choć mam drobne problemy z wydobyciem produkt gdy się już kończy. Ale ten mankament jej wybaczam. Ma ładny, nieduszący zapach. Ma kremową konsystencję, jest łatwa w użytkowaniu. Wystarczy odrobina produktu aby zapewnić trochę luksusu naszym włosom. Wykazuje ona właściwości regenerujące. Po użyciu widać wygładzenie struktury włosa, tak jak obiecuje producent. Idealny produkt dla włosów przesuszonych i zniszczonych. Za tą cenę działa cuda.

Poprawa kondycji włosów

Maska okazała się na prawdę zbawienna dla moich rozjaśnianych, przesuszonych włosów. Kiedy zaczęłam jej używać, stopniowo stawały się mniej szorstkie, bardziej błyszczące, mocniejsze. Na początku podchodziłam do niej sceptycznie, ale po kilkukrotnym użyciu na prawdę widać było efekty, włosy lepiej się układały, mniej plątały. Maskę stosowałam co drugie mycie, nakładałam jej sporo i trzymałam w cieple pod czepkiem co najmniej 30-40 minut. Pomogła mi zapuścić długie, lśniące blond włosy ;)

Teraz wracam do niej po silniejszych zabiegach fryzjerskich, kiedy włosy potrzebują odżywienia, głównie po balejażu. Na co dzień używam innej maski, też Biovax.