EcoSpa, Masło Shea (karite) Fair Trade 100% nierafinowane & ekologiczne

EcoSpa, Masło Shea (karite) Fair Trade 100% nierafinowane & ekologiczne

Masło Shea produkowane tradycyjną, ręczną metodą; pozyskiwane z owoców drzewa shea, które rośnie na terenie Zachodniej Afryki na otwartych przestrzeniach sawanny. Masło nie zawiera żadnych konserwantów, barwników, oraz dodatków zapachowych. Stanowi doskonałe źródło witamin A, E i F. Jego naturalny zapach jest intensywnie orzechowy.
Masło nadaje się do każdego rodzaju skóry, a szczególnie: suchej. Może być również używane na bardzo delikatnych miejscach na ciele, takich jak skóra pod oczami. Masło bardzo porządnie nawilża, wygładza oraz zmiękcza skórę, przy czym poprawia jej elastyczność; pomaga również rozluźnić oraz rozgrzać napięte mięśnie.
Konsystencja: bryłki masła w kolorze kości słoniowej.
Zastosowanie: do skóry na całym ciele oraz do masażu.
Przechowywać produkt w chłodnym, suchym i zaciemnionym miejscu.

natłuszczające, regenerujące, nawilżające, wygładzające, ujędrniające
bez parabenów, bezzapachowa
w słoiku
lekkie
masło
normalna, wrażliwa, sucha, alergiczna / atopowa
balsamy

Świetny produkt

Masło shea ma wiele zastosowań w domowej kosmetyce i zawsze staram się mieć jego jedno opakowanie.
Masło shea z EcoSpa jest naprawdę świetniej jakości produktem, jak większość produktów tej marki. Kupimy je w ciemnym, szklanym słoiczku. Masło ma swój specyficzny zapach. W konsystencji jest zdecydowanie bardziej miękkie niż np. masło kakaowe, które zwykle dostajemy w twardych, trudnych do rozpuszczenia kawałkach (masło shea przechowywane w temperaturze pokojowej spokojnie jestem w stanie rozpuścić w dłoniach).
Mam włosy niskoporowate, więc masło shea najlepiej sprawdza mi się właśnie do olejowania włosów. Są po nim pięknie dociążone, miłe w dotyku, odżywione (oczywiście przed umyciem włosów szamponem emulguję masło odżywką).
Bardzo dobrze sprawdza mi się też w domowych kosmetykach, np. robiłam domowy dezodorant z jego użyciem, jak też samodzielnie, np. na popękane i suche łokcie czy kolana.
Polecam!

Świetne działanie tylko ten zapach...

Masło kupione na stronie producenta Ecospa. Moja pojemność to 100g, za którą zapłaciłam 15zł. Możemy wybrać różne pojemności zaczynając od 50g kończąc na kilogramie.

Produkt zamknięty jest w plastikowym, ciemnym słoiczku z zakrętką. Występuje w formie delikatnie zbitego masła, które pod wpływem ciepła dłoni można swobodnie formować. Taka forma tak idealnie sprawdza się przy nabieraniu odpowiedniej ilości produktu.

Głównym moim zamiarem było stosowanie masła shea do ręcznie robionych kosmetyków. Miałam na myśli głównie balsamy do ciała domowego użytku, którego masła są nieodłącznym elementem. Ten produkt jest nierafinowany, pozyskiwany naturalnymi metodami bez konserwantów, barwników czy dodatków zapachowych.

Jak zawsze jestem ogromną fanką kosmetyków naturalnych tak tutaj z bólem serca muszę powiedzieć, że zapach jest ciężki do zniesienia, nie jest to z pewnością orzechowy aromat jak opisuje to producent. Dodawany do balsamów zdecydowanie dominuje zapachem, mimo dodanych olejów eterycznych czy olejów o dość intensywnych zapach. Dodatkowo zapach utrzymuje się na skórze dość długo. Działanie jego muszę opisać na świetne, bardzo dobrze natłuszcza, odżywia skórę pozostawiając delikatny film na skórze. Oczywiście wszystko zależy od proporcji użytych w ręcznie robionych kosmetykach. Masło shea można również stosować solo na skórę, jednak nigdy się na to nie zdecydowałam. Dowiedziałam się również o mozliwosci stosowania tego masła roztopionego na włosy, może ta informacja komuś się przyda :) Z pewnością mogę polecić osobom, które znają ten zapach bo działanie jest oczywiście bardzo dobre.

Świetnie natłuszcza i nawilża skórę

Masełko testuję od jakiegoś miesiąca i powoli kończę opakowanie, więc chętnie wypowiem się na jego temat. Używam go właściwie tylko na wieczór, ze względu na jego tłustą i ciężką konsystencję. Jest idealne po wieczornej kąpieli oraz po goleniu (ja go osobiście używam do smarowania rąk, nóg oraz piersi, a także miejscowo w ewentualnie przesuszonych miejscach). Masło zostawia na ciele tłustą i lepką powłokę, dlatego zanim się położymy lub ubierzemy, warto odczekać (jeśli ma się czas i ochotę) np. godzinę żeby się trochę wchłonęło. Świetnie regeneruje, odżywia i koi podrażnioną/przesuszoną skórę. Zapach wcale nie jest taki delikatny jak opisuje producent na stronie Eco Spa. Według mnie zapach jest dość intensywny i nie każdemu może się podobać, aczkolwiek oczywiście w naturalny sposób (myślę, że większość osób zna naturalny zapach masła shea). Jeśli chodzi o użycie, to trzeba chwilę poczekać aż masełko się rozpuści w dłoniach (lub na ciele), dlatego sam proces balsamowania jest nieco dłuższy niż w przypadku klasycznych balsamów lub olejków.