Ziaja, Med, Kuracja Ultranawilżająca Mocznik 5%, Emulsja do ciała

Średnia ocena: 4.90/5

blizejciebie.pl
Średnia ocena: 0.00/5

zobacz więcejzwiń

Nawilżająco - wygładzająca emulsja do ciała Ziaja Med, Kuracja ultranawilżająca opracowana zgodnie z medycznym podejściem do dysfunkcji skóry suchej. Wykorzystuje substancje ultranawilżające o aktywności nawadniania powierzchniowych warstw skóry oraz fizjologiczne lipidy odbudowujące uszkodzoną barierę naskórkową. Ogranicza proces końcowej utraty wody z głębszych warstw skóry.

>250ml
Skóra
wrażliwa, sucha
balsamy
z pompką, w butelce
lotion

A mnie uczulił, choć kremy do rąk i do stóp z serii od lat na mnie działają super

Aż z bolącym sercem piszę te krytyczne słowa, bo do serii mam wielka słabość – jak wskazałam w tytule – kremy do rąk i do stóp od lat działają u mnie skutecznie i bezawaryjnie (odrębne pochwały zamieściłam na Portalu Wizaż), i nawet wahałam się, czy taktownie po prostu nie pisać w ogóle opinii, przemilczając tym samym fakt, że z jakiegoś niezrozumiałego powodu, balsam do reszty ciała nie okazał sie równie kompatybilny z moją skórą.

Ale z drugiej strony – tutejszy Portal, z którego sama jeszcze nie pisząc recenzji, przez lata korzystałam, ma pomagać i doradzać Użytkownikom kosmetyków, więc szczerze dzielę się swoim doświadczeniem z kontaktu ze specyfikiem.

Choć podoba mi się duża, ekonomiczna, ładna, estetyczna butelka z poręczną pompką, konsystencja i śmietankowo-kremowy, świeży "biały i czysty" luksusowy zapach balsamu, oraz jego świetna wchłanialność, już po trzecim użyciu wzbudził moje obawy – swędziała mnie lekko skóra na nogach, a po czwartej aplikacji pojawiły się wyraźne, spore plamy zaczerwienień.
Nie mogę go używać. Szkoda, bo zapowiadał się jak dla mnie wspaniale.

Odkrycie roku!!!

Marka Ziaja nigdy nie przyciągała za bardzo mojej uwagi. Gdy już miałam ich kosmetyki to robiły zwykle porządnie to co obiecywał producent, ale nie zapewniały mi efektu Wow na, który tak liczyłam.
Jakiś czas temu zobaczyłam film na kanale house of make up, w którym zachwalana była ta właśnie emulsja i postanowiłam, że ja też koniecznie muszę ją wypróbować.

CENA I DOSTĘPNOŚĆ
W poszukiwaniu tej emulsji byłam w różnych sklepach i hipermarketach, ale koniec końców dorwałam ją dopiero w sklepiku Ziaja, gdzie były ostatnie 2 opakowania(!). Pani przy kasie również zachwalała całą serię ziaji z mocznikiem i napomknęła, że błyskawicznie się rozchodzi.
Swoją butelkę zakupiłam za nieco ponad 20zł, w internetowych drogeriach jest nieco tańsza.

OPAKOWANIE
Dla mnie osobiście opakowania produktów tej firmy są dla każdego kosmetyku takie same. Jest to duża biała butla, z pompką, która swoją drogą świetnie działa, nie zacina się i dobrze dozuje produkt, z minimalistyczną szatą graficzną, która jest już charakterystyczna dla tej firmy.
Fakt faktem, że wzroku nie przykuwa, za to świetnie pełni swoje funkcje, dzięki temu, że opakowanie jest z miękkiego tworzywa świetnie leży w dłoni, pompka świetnie działa, a sama butelka ma aż 400ml produktu.

KONSYSTENCJA, ZAPACH I WYDAJNOŚĆ
Zapachu produktu szczerze mówiąc nie wyczułam żadnego, nie wiem czy to wina zatkanego nosa czy produkt po prostu jest bezwonny.
Ma bardzo lekką, białą konsystencję, świetnie rozprowadza się na skórze, nie bieli i bardzo szybko się wchłania. Na całe ciało zużywam około 10 pompek produktu, a butelka mimo wszystko starczyła mi na 2 miesiące używania.

DZIAŁANIE
Rzeczywiście jest to kuracja ultranawilżająca :))) Kosmetyk baardzo mocno nawilża skórę, jest to jedyny produkt, który poradził sobie z moimi bardzo suchymi łokciami, których nie mogłam nawilżyć przez wiele miesięcy, a emulsja od Ziaji poprawiła ich stan w 2 dni! Jestem zakochana w tym produkcie. Otula moją skórę delikatną satynową warstewką ochronną, niesamowicie nawilża, rano budzę się ze skórą gładką jak u niemowlaka. Jedyny minus jaki zauważyłam to gdy używam jej codziennie, na mojej skórze potrafią wyskoczyć maleńkie zmiany skórne, ale wystarczy używać co drugi dzień i ten problem znika
*PS. Świetnie nadaje się jako produkt kojący po depilacji skóry, gdy każdy inny produkt jeszcze bardziej potrafi ją podrażnić i nie chcemy używać ciężkich i tłustych kosmetyków. Wtedy ta emulsja również niesamowicie dobrze się sprawdza. Dla mnie odkrycie roku!

Uwielbiam

Używamy go cała rodzina, doskonale się sprawdza u mojego syna , który cierpi na AZS. Nawilża, skóra jest po nim jak u niemowlaka. Cena jest niska, a opakowanie wygodne w użyciu i estetyczne.

Rewelacyjna!

Emulsję do ciała kupiłam po sezonie letnim, wtedy moja skóra jest przesuszona głównie na nogach. Balsam sprawdził się rewelacyjnie. Jego wielką zaleta jest szybkie wchłanianie co pozwala stosować emulsje o każdej porze dnia. Pachnie przyjemnie, super nawilża, cena jest całkiem spoko. Aplikacja balsamu pompką jest rewelacyjnym rozwiązaniem.

całkiem, całkiem

Kupiłam tę emulsję wyłącznie dzięki opiniom Wizażystek (i być może Wizażystów). Doszłam do wniosku, że taka liczba osób nie może się mylić. I rzeczywiście. Jestem pod wrażeniem działania tej emulsji.

Nie będę jej starannie opisywać, bo wystarczy poczytać wcześniejsze recenzję. Dodam tylko kilka uwag. Moja skóra ma 60 plus. Jest w niezłej formie, ale ,zwłaszcza w zimie, przesusza się. Zawsze po prysznicu staram się smarować całe ciało. Mam kilka sprawdzonych produktów, ale większość z nich jest dość tłusta i długo się wchłania.

Ziaja jest lekka. Nakładana na suchą skórę wchłania się bardzo szybko. Nie zostawia żadnej lepkiej warstwy, tylko uczucie nawilżonej skóry.

Ja lubię nakładać balsamy/emulsje na wilgotną, lub wręcz mokrą skórę. I tu Ziaja potrzebuje więcej czasu. Mam też wrażenie, że tłustsze balsamy robią lepszą warstwę okluzyjną niż Ziaja.

Niemniej uważam, że to świetna emulsja o dobrym składzie. Znakomicie nadaje się na rano kiedy potrzebujemy coś nałożyć na ciało, a nie mamy czasu, by czekać aż będzie można się ubrać. Na noc używam mniej więcej co drugi dzień, przeplatając z bardziej treściwymi balsamami.

Fajny

Balsam kupiłam w sklepie stacjonarnym ziaji. Jestem z niego bardzo zadowolona ma przyjemny zapach, bogata konsystencję która szybko się wchłania, dodatkowym plusem jest aplikator bo ja uwielbiam balsamy z pompką. Po tym balsamie czuję delikatne nawilżenie. Ja jestem zadowolona z tego balsamu

Wow, to jest nawilżenie!

Emulsję tę kupiłam przez wiele pozytywnych opinii, jakie widziałam w Internecie. Często jest ona wykupiona, dlatego trudno ją dostać, ale mi się udało :D! Kosztowała około 15 złotych w jednej z aptek.

Mam bardzo suchą skórę na całych nogach, rękach i pośladkach. Na te miejsca właśnie staram się codziennie nakładać produkty nawilżające. Jeżeli pominę kilka dni, to skutki tego są bezproblemowo zauważalne i odczuwalne, szczególnie zimą. Skóra staje się ściągnięta, szorstka w dotyku, ubywa jej naturalny blask, traci koloryt, pogłębia się rogowacenie okołomieszkowe. Mam wrażenie, że większość kosmetyków, jakie używałam i używam, nie jest wystarczająco nawilżająca. Pewna część drogeryjnych marek stawia głównie na mocne zapachy, wymyślne opakowania i parafinę na pierwszych miejsach w składzie, a efekty po takich gagatkach utrzymują się maksymalnie jeden dzień. Na szczęście trafiłam na emulsję firmy Ziaja, która przypomniała mi jak dobre potrafią być tanie produkty. Wystarczyły jej dwa dni, żeby wszystko uspokoić i upiększyć skórę. Zaraz po użyciu jest ona delikatnie natłuszczona, zmiękczona i rozpulchniona. Wygląda zdrowo i promiennie. Jako, że emulsję nakładam na noc, to na drugi dzień budzę się z niebywale przyjemną w dotyku skórą jak u niemowlęcia. Jest wygładzona, miękka i bije zdrowym blaskiem - aż chce się wyjść na plażę w bikini albo chociaż na ulicę w spodenkach :D! Po tygodniu uspokoiła też moje rogowacenie okołomieszkowe, a mianowicie zmniejszyło się zaczerwienienie wraz z szorstkością. No po prostu wybawienie w mroźne dni, których tej zimy było i może nawet jeszcze będzie sporo. Naprawdę trafiłam na ideał. Żaden balsam nie zapewnił mi tak dogłębnego i długotrwałego nawilżenia. A trzeba podkreślić, że emulsja ta posiada 90% składników pochodzenia naturalnego! Same plusy, zero minusów. Polecam!

Konsystencja po wyciśnięciu może wydawać się rzadka, ale dopiero przy rozprowadzaniu czuć tą gęstość. Tworzy delikatne smugi, ale znikają one w mgnieniu oka. Wchłania się dość powoli, zostawiając delikatną warstwę ochronną, choć nie przeszkadza mi ona jeżeli potem od razu wskakuję do łóżka.

Zapach ma subtelny, bardzo ''balsamowy''. Kojarzy mi się ze starymi produktami Nivea, które moja mama używała jak byłam mała. Szybko się ulatnia i wcale się przez to nie gniewam. Mógłby być nawet bezzapachowy ;).

Opakowanie to biała, plastikowa butelka z plastikową pompką. Niewiele jest tutaj do opisywania, ponieważ całość jest na tyle minimalistyczna. Wygląda po prostu jak kosmetyk apteczny, a ma to swój urok. Pompka działa tak, jak powinna, choć przy końcówce ma problem z załapaniem produktu. Muszę naciskać ją wiele razy, aż w końcu puści niespodziewanego kleksa gdzieś w przestrzeń :D. Trzeba z tym uważać. Pojemność to 400ml.

Najlepsza emulsja!

Emulsję stosuję od kilku lat, zamieniłam na nią produkt z wyższej półki który miał takie samo działanie, też zawierał mocznik ale Ziaja ma swój produkt w znacznie niższej cenie. Zapach neutralny. Po nałożeniu na ciało emulsja się dobrze wchłania, nie pozostawia klejącej warstwy. Mam skórę bardzo suchą, tzw. "rybia łuska" od małego także ilości wypróbowanych produktów niezliczone, na pewno obecnie kosmetologia i medycyna pod tym względem poszła znacznie do przodu. Sprawdzają się u mnie tłuste peelingi pod prysznic (polecam ziaja dyniowy), masła do ciała ale podstawę stanowią produkty z mocznikiem. Polecam!

Świetna:)

Świetna emulsja do ciała! Rewelacyjnie nawilża nawet bardzo mocno przesuszoną skórę. Pozostawia na niej lekki, ochronny film, ale nie tłusty. U mnie świetnie sprawdza się przy szorstkiej, przesuszonej skórze. Działa jak łagodzący kompres i efekty są długo zauważalne. Całkiem niezły skład z mocznikiem na czele. Nie uczula, nie podrażnia. Polecam każdemu kto ma skórę delikatną i skłonną do podrażnień. Odpowiednia również dla diabetyków.

fajna

Emulsja jest super wydajna, Ma idealną konsystencję- lekką, dosyć płynną.
Wygodne opakowanie- pompka pozwala na dozowanie produktu bez brudzenia całego opakowania produktem.
Zapach- nie jest drażniący i jest bardzo delikatny.
Nawilżenie- skóra jest nawilżona i miękka w dotyku. Cena jest atrakcyjna

Geiusz!

Emulsja jest na prawdę warta każdej złotówki. Uzywanie jej to czysta przyjemność.
Szybko się rozprowadza i jeszcze szybciej wchłania i nawilża ale tak nawilża że moja skóra wręcz w momencie jest delikatna miła w dotyku jakby jedwabna.
A co najważniejsze efekt ten utrzymuje się u mnie dzień i noc!
Nie podrażnia nie uczula jest delikatna dla każdej partii ciała.
Zapach delikatny ładny umila aplikację.
Po dłuższym stosowaniu zauważyłam też poprawę ogólnego stanu skóry i nie muszę go już używać codziennie tak dwa czasami trzy razy w tygodniu w zupełności wystarcza abym 24 h na dobę miała gładziutką skórę.
Opakowanie praktyczne pompka dozuje odpowiednią ilość produktu nie zacina się i nie "pluje" kosmetykiem.
Serdecznie polecam bo na prawdę war swojej ceny!

Widać dużą poprawę skóry

Balsam doskonale nawilża i zmiękcza skórę. Stosowany regularnie poprawia jędrność. Cena za tak dużą pojemność wydaje się adekwatnie niska.
Zapach jest delikatny. Moim zdaniem będzie doskonały do każdej skóry.