Rapid White, System wybielający

Rapid White, System wybielający

System wybielający Rapid White, dla stworzenia którego inspirację stanowiły techniki wybielania stosowane w gabinetach stomatologicznych, jest skutecznym sposobem wybielania zębów nawet o cztery odcienie w ciągu 7-dniowej kuracji, bez zastosowania nadtlenku wodoru. Pozwala cieszyć się bielszym, bardziej promiennym i młodzieńczym uśmiechem. System wybielający został stworzony tak, aby można go było łatwo i wygodnie stosować w domowym zaciszu. Z dołączonej krótkiej instrukcji dowiesz się, w jaki sposób możesz zaaplikować produkt w domu bez większego wysiłku. W skład systemu wybielającego wchodzą dwie elastyczne szyny nazębne, które można samodzielnie i w wygodny sposób dopasować do swoich zębów. W zestawie znajduje się również profesjonalna skala pozwalająca określić stopień wybielenia zębów oraz ulotka informacyjna na temat stosowania systemu wybielającego wraz z odpowiedziami na „Często zadawane pytania”.

paski wybielające, pasty do zębów
wybielające, redukujące przebarwienia

Zupełnie bez efektu

Okropny produkt. Na wstępie miałam problem ze zrobieniem "odlewu" szczęki, ale tu akurat zawiniła moja nieudolność. Niestety dalej było tylko gorzej. Aktywator zamknięty w buteleczce zamkniętej czymś jakby gaza to najgorsze rozwiązanie na jakie producent mógł wpaść. Nie widać, czy cokolwiek się z niej wydobywa, nie czuć czy nakłada się na zęby prawidłowo. Jest bardzo płynny.

Sama koncepcja żelu + nakładek bardzo mi odpowiada, ale po zużyciu całego żelu dołączonego do opakowania (jakoś ok 2 tygodnie, raz dziennie) nie widzę nawet najmniejszego efektu. Dosłownie nic, prawie 70 zł wyrzucone w błoto.

Bardzo ładnie wybiela. Pierwszy efekt zauważyłam po 3 dniach. Nie rani dziąseł. Naprawdę świetny rezultat. Żeby są białe, jak po wybielaniu u dentysty.

Bez szału

Co jakiś czas odważam się na zakup drogeryjnych systemów wybielających. Nie mam wobec nich wielkich oczekiwań, nie będę tego ukrywać- za parę dyszek nie dostanę efektu jak za parę stówek wybielając u dentysty.

System wydaje się być wygodny w użytkowaniu- nic bardziej mylnego. Po założeniu szyn na zęby załącza mi się straszny ślinotok, więc muszę pilnować by się nie poślinić i co chwilę wycierać sobie brodę. 10 minut siedzenia w łazience jak cep, bo inaczej zaślinię ubranie lub inne przedmioty.
Sama aplikacja jest też dyskusyjna.
Aktywator zamknięty jest w buteleczce, której wylot zabezpiecza gaza. Jest on bardzo płynny, więc trudno czasem powiedzieć czy na pewno nakłada się go równomiernie- i czy w ogóle jest on zaaplikowany, choć zawsze sprawdzałam na chusteczce czy "leci". To jak nałożyć żel, aby aplikacja miała sens też musiałam sama wykombinować, bo sposób z instrukcji jest idiotyczny- albo to ja mam problem z jego zrozumieniem (nie wykluczam tej opcji). Załączona do zestawu skala to chyba żart, bo choć nie mam śnieżnobiałych zębów, to najjaśniejszy odcień na tym kartoniku był dla mnie za ciemny- z tego co widzę po recenzjach, to nie jestem jedyna, zgaduję więc że jest ona nieco przekłamana.

Efekt? Na pewno jest widoczny, bo zęby faktycznie są bielsze niż były. Nie jest to jednak "wow", co najwyżej mocne "meh". Dodatkowo zauważyłam, że wybielenie nie nastąpiło u mnie równo, tylko niektóre obszary zębów są jaśniejsze od reszty. Aha. Najlepiej sprawdza się pasta, która optycznie wybiela zęby. Przyznam, że całkiem spoko opcja gdy chce się zrobić dobre wrażenie, albo planuje jakieś zdjęcia.

Ogólnie to zostało mi ok. pół buteleczki aktywatora, jakaś 1/3 żelu i mniej niż połowa pasty, także myślę, że za parę tygodni powtórzę cały proces dla samego zużycia- choć może tym razem zastosuję parę porad poczytanych w recenzjach niżej. Kuszą mnie jeszcze paski tej firmy, ale szczerze mówiąc nie wiem czy nie wolę po prostu iść do swojej dentystki i zapłacić za porządny efekt...

Całkiem całkiem

Skusiła mnie promocja w Rossmann. Opakowanie zawiera 3 produkty +2 szyny i wzornik. Zestaw łatwy w użytkowaniu. Efekt jak najbardziej na tak. Widać, że zęby są bielsze i to już po 2-3 użyciach. Nie mam podrażnionych dziąseł ani nadwrażliwości zębów. Smak pasty jest miętowy i przyjemny. Nie zawiera nadtlenku wodoru. Spełnia moje oczekiwania i kupię ponownie.

Po 3 dniach widać efekt

Kocham się uśmiechać , kocham mieć dużo zdjęć z uśmiechem , ale z moim kolorem zębów różnie bywa ( uwielbiam pić herbatę , kawę , niestety pale papierosy więc sami wiecie ) Chciałam kupić paski tej firmy bo miałam już 2 razy je ( bo to było moje 3 wybielanie chemiczne ) bo tak to wybielam raczej pastą domowa ( węgiel i olej kokosowy ) ale nie było ich w sklepie to wzięłam na spróbowanie taką formę nakładek do wybielania . Najpierw musimy namoczyć w gorącej wodze nakładki i zrobić je pod zęby , potem nałożyć jeden preparat na zęby, następny na nakładki włożyć do buzi i trzymać 10 min po czym umyć zęby dołączoną w zestawie pastą .Żel wybielający nie uczula , nie podrażnia dziąseł. Dość dobrze i ładnie leży ( trochu się ślinimy podczas trzymania tych nakładek ) Po pierwszych 3 dniach użytkowania ( rano i wieczorem ) widać efekt. Zęby są bielsze i to widać . Ogólnie wole paski bo tam raz dwa nakładasz a tu jednak musisz trochu się pomęczyć. Ja osobiście wole domowe , zdrowe wybielanie zębów ale jak wybielałam tym specyfikiem to miałam urodziny , rocznicę ślubu to chciałam mieć ten ładny uśmiech . Ogólnie jestem zadowolona. Cena to 63,99 zł zakupiłam w Rossamnie . Czy kupie ten zestaw jeszcze raz ? Myślę że nie . Kupie ale paski tej firmy .

Efekt WOW

Dość długo zastanowiłam się czy kupić, ale jednak zdecydowałam się i nie żałuje tej decyzji.
Bardzo jestem zadowolona niektóre bardzo ładnie mi ząbki wybieliło niektóre, ale pare zostało nie wybielonych. Nie spodziewałam się ze po pierwszym użyciu będzie widać efekty. Po tygodniu stosowania zęby bardzo ładnie wyglądały, ale efekt krótkotrwały. Produkt jest bardzo dobry nie podrażnia i ładnie nakładki dopasowały się do zębów.
Bardzo świetny produkt może kiedyś jeszcze bym zdecydowała się.

Zalety:
-cena
-nie podrażnia
-wybiela
-usuwa przebarwienia
-ładny uśmiech

Wybrakowane

Wraz z narzeczonym zamówiliśmy dwa opakowania tego produktu Niestety w jednym były dwie pasty wybielające a w drugim zestaw był pełny przez to musimy korzystać razem z żelu wybielającego którego nie było W jednym opakowaniu. Dzięki czemu mamy możliwość skorzystania produktu Jednakże gdybym kupiła sama jeden produkt byłyby to pieniądze wyrzucone w błoto Stosujemy od dwóch dni, efekt zaczyna się pojawiać.

Jestem mega zadowolona

Od kilku lat odświeżam zęby mniej więcej raz w roku, mam bardzo niewdzięczne i porowate szkliwo, osad zbiera się w zakamarkach i nijak się tego nie wyczyści szczoteczką, wiec po jakimś czasie od wybielania robią mi się kropeczki na zębach (wyglądające trochę jak brokat, brrr). Do tej pory używałam białej perły albo pasków crest, pierwszy raz sięgnęłam teraz po zestaw Rapid White i jestem w szoku, bo po tygodniu regularnego stosowania moje mocno już ściemniałe zęby są znów śnieżnobiałe.
Ja jednak jestem trochę niereformowalna i zawsze używając takich preparatów przekraczam conajmniej dwukrotnie czas trzymania ich na zębach, rapid White zdarzyło mi się trzymać nawet godzinę. Nigdy nie miałam przez to zadnej nadwrażliwości, bólu dziąseł i żadnych innych dolegliwości.
Nie wiem na ile faktycznie zadziałoby to na moje zęby gdybym stosowala wie rygorystycznie do instrukcji, natomiast przy podwojeniu czasu stosowania preparatu u mnie jest efekt bardzo WOW.

Jakiś efekt jest.

Długo się zastanawiałam jaki system do wybielania mam kupić i padło na Rapid White. Ogółem jestem zadowolona z efektów, choć nie jest to śnieżna biel, to jednak zęby stały się o kilka odcieni bielsze, a jeśli nie zupełnie to ich kolor się w miare wyrównał. Największy szok przeżyłam po pierwszym użyciu, gdzie zęby na prawdę były o deklarowane przez producenta dwa tony bielsze. Po siedmiu dniach stosowania stwierdziłam, że zęby wyglądają lepiej niż przed kuracją. Nakładki dobrze wyprofilowały się przy użyciu gorącej wody. Produkt nie podrażnił zębów. Jedynie zastrzeżenia jakie mam to, że dołączona skala jest kompletnie niemiarodajna i żelu wybielającego jest po prostu za mało - wystarczył na styk i to przy na prawdę ostrożnym używaniu. Zaś acceleratora została gdzieś połowa. Podoba mi się w zestawie dołączona pasta, która wystarczy jeszcze na kilka dni stosowania. Ogólnie ciekawy produkt.

Trudno powiedzieć...

Według producenta system wybielający Rapid White pozwala wybielić zęby maksymalnie o cztery odcienie w ciągu siedmiu dni (stosowany dwa razy dziennie - rano i wieczorem) i to bez zastosowania nadtlenku wodoru.

W skład zestawu wchodzą:
-dwie elastyczne szyny nazębne (które można samodzielnie dopasować do swoich zębów) z plastikowym pojemnikiem,
-akcelerator bieli (6ml),
-żel wybielający (13ml),
-wybielająca pasta do zębów (14 ml),
-skala bieli zębów,
-instrukcja.

Produkty mają starczyć na 14 użyć i tak też jest w rzeczywistości. Stosowanie tego zestawu jest w praktyce bardzo łatwe i szybkie, co jest jego dużą zaletą. Najpierw jednorazowo formujemy szyny nazębne, które następnie wypełniamy żelem wybielającym. Przód zębów pokrywamy akcelatorem bieli za pomocą końcówki z materiałową gąbeczką, a następnie nakładamy przygotowane wcześniej szyny na dolne i górne zęby i trzymamy od 5 do 10 minut. Po użyciu przepłukujemy kilkukrotnie usta wodą, a później myjemy zęby pastą wybielającą.

W trakcie kuracji z systemem Rapid White nie zauważyłam żadnej nadwrażliwości ze strony swoich zębów, co często się zdarza w przypadku produktów wybielających.

Smak preparatów również jest do zaakceptowania i nie przeszkadza zbytnio w użytkowaniu produktów.

Po tygodniu stosowania zauważyłam lekkie rozjaśnienie zębów, ale bez spektakularnego efektu. Być może powodem jest fakt, że mój „wyjściowy” odcień zębów był jaśniejszy od najjaśniejszego koloru ze skali. Myślę, że ta skala jest nieco przekłamana i mało miarodajna. Sądzę, że produkt jest przeznaczony raczej dla osób z ciemniejszym kolorem szkliwa i większymi problemami z przebarwieniami.

Cena zestawu to około 65 złotych i naprawdę sama nie wiem czy jest to adekwatna do jakości kwota - ja raczej drugi raz bym się nie zdecydowała, ale być może u kogoś innego lepiej się sprawdzi :)

Bielsze nie będzie

Jestem wielką fanką kawy, czerwonego wina i innych smakołyków, czego moje zęby nie znoszą. Niestety bez kawy nie wyobrażam sobie życia, dlatego bacznie obserwuję co nowego producenci wypuszczają na rynek jeśli chodzi o wybielanie zębów w domu, oraz z ciekawością je testuję.

System wybielający Rapid White składa się z pasty wybielającej, żelu, akceleratora, szyn, skali bieli (która jest niezwykle istotna - pozwala bowiem ocenić czy faktycznie zęby zostały wybielone na tyle ile obiecuje producent) oraz instrukcję.

W tym przekonaniu utwierdziła mnie dołączona do zestawu wybielającego profesjonalna skala jasności zębów. Są tam uszeregowane i odpowiednio ponumerowane od najciemniejszej (nr 16) do najjaśniejszej (nr1) płytki nazębne, żeby móc porównać stopień wybielenia naszego uzębienia. Gdy jeszcze przed rozpoczęciem zabiegów spojrzałam na tę skalę, to trochę się zdziwiłam. Moje zęby były jaśniejsze niż oznaczona nr 1 płytka nazębna! Możliwe więc, że producent kieruje swój produkt do osób z raczej ciemniejszymi zębami i w takim przypadku efekt będzie bardziej spektakularny.

Dlatego nie obniżam za bardzo oceny temu systemowi wybielającemu, bo być może komuś on się przysłuży. Trzeba się jednak osobiście o tym przekonać.

Wydaje mi się, że podobny rezultat można osiągnąć regularnie i dokładnie czyszcząc zęby, wykorzystując do tego pasty wybielające.

Delikatne wybielenie + biała dieta

System wybielający Rapid White pozwolił mi na delikatne wybielenie zębów (około 3 tony) oraz pozbycie się przebarwień na zębach. Przed wybielaniem, moje zęby były żółte oraz można było na nich znaleźć przebarwienia m.in. po kawie. Po skończeniu kuracji zęby są jaśniejsze. Choć dalej wpadają w żółty odcień jest on bardziej naturalny. Zęby wyglądają teraz estetycznie. Zauważyłam również, że środek do wybielania uporał się z kolorem w większym stopniu w dolnej części zębów oraz na ich krawędzi. U góry zęba efekt jest trochę słabszy i możliwe że będę musiała powtórzyć zabieg za pół roku.

Wybielanie w moim przypadku odbyło się zgodnie z instrukcjami producenta, czyli wykonałam 14 zabiegów wypielający, każdy po 10 minut z częstotliwością dwa razy dziennie. W trakcie zabiegów nic mnie nie bolało, ani nie piekło. Monitorując stan mojego uzębienia w trakcie wybielania nie wydarzyło się nic niepokojącego. Aplikacja oraz przygotowanie szyn do wybielania było bardzo proste i nie sprawiło trudności. Jedyną nieprzyjemną sytuacją było codzienne płukanie zębów po zdjęciu szyn. Żel wybielający ma okropny smak, no ale trwa to dosłownie parę sekund, dopóki nie wypłuczemy jamy ustnej.

Ważnym elementem wybielania, który zastosowałam była biała dieta. Na okres wybielania oraz tydzień po wybielaniu powstrzymałam się od jedzenia kolorowych produktów. Zęby podczas wybielania robią się delikatniejsze i wysuszone, przez co chłoną zawartą w produktach wodę. Jeśli będzie ona kolorowa, na zębach mogą powstać przebarwienia. Było to spore wyrzeczenie ponieważ nie piłam też kawy, którą kocham, ale stwierdziłam, że nie po to wybielam zęby, żeby efekt "po" był taki sam jak przed, albo i gorszy.

System polecam szczególnie tym, którzy chcą lekko rozjaśnić zęby lub pozbyć się przebarwień. U osób, które potrzebują drastycznej zmiany produkt może się nie sprawdzić.