Lunette, Kubeczek menstruacyjny

Lunette, Kubeczek menstruacyjny

Pojemność 1 szt

Kubeczki menstruacyjne Lunette są doskonałą alternatywą dla tamponów. W swoim kraju pochodzenia, Finlandii, miseczka menstruacyjna Lunette została wyróżniona odpowiednikiem polskiego Znaku Jakości Q - Avainlippu-merkin. Oznacza to, że jest to produkt najwyższej światowej jakości i certyfikowany

Skład jest w trakcie moderacji.

• silikon medyczny

Mój ideał!

Posiadam Lunette 2 - czyli większy rozmiar.
Kubeczek jest średniej twardości - odpowiedni dla kobiet, które rodziły i mają mięśnie dna miednicy w dobrej kondycji (ani słabe, ani bardzo silne).
Kubeczek ma sporą pojemność, sprawdza się zarówno w bardziej obfite dni, jak i pod koniec okresu.
Wykonany z silikonu medycznego - ma gładką powierzchnię.
Aplikacja jak i wyjmowanie kubeczka jest bezproblemowa.
Idealnie sprawdza się w ciągu dnia i w nocy.
Zdecydowanie mój numer jeden wśród kubeczków! A mam porównanie m.in. z Lily Cup Compact B, Merula One Size, Facelle M.
Kubeczek Lunette zakupiłam w Drogerii Ekologicznej BetterLand.pl po rozmowie z ich Cupfitterką, która pomogła dobrać mi kubeczek - strzeliła w dziesiątkę! :)

Idealnie dopasowany

To mój pierwszy kubeczek menstruacyjny. Decyzję o jego zakupie podjęłam ze względu na uczulenie na podpaski (nawet te bezzapachowe, bawełniane) i niechęć do szorstkich tamponów oraz pobudki czysto ekologiczne - podpaski jako materiał sztuczny trafiają do odpadów ogólnych i bardzo długo się rozkładają.

dopasowanie- przed kupnem bardzo dużo czytałam o kubeczkach, najbardziej pomógł mi test o dopasowaniu kubeczków ze strony put a cup in it, z którego wyszedł mi właśnie Lunette i jeszcze jakiś inny kubeczek, ostatecznie ze względu na wielkość zdecydowałam się na Lunette, który był mniejszy. Warto zobaczyć na yt miękkość kubeczków, podatność i przede wszystkim rozmiar

Cena - zapłaciłam Ok 100- 120zl z przesyłką, co w porównaniu do ceny organicznych podpasek nie stanowi tak dużej kwoty w przeliczeniu na kilka cykli

Przeciekanie - kubeczek nigdy mi nie przeciekł

Aplikacja- w porównaniu do tamponów kubeczek jest znacznie przyjemniejszy w aplikacji, ponieważ można włożyć go zwilżonego, przez co nie ma tego okropnego tarcia jak przy tamponach

Aktywność fizyczna- nie przecieka i nie jest wyczuwalny podczas ćwiczeń

Można skracać końcówkę, jeśli wystaje za mocno

Jeden z lepszych zakupów w moim życiu.
Serdecznie polecam wszystkim kobietom które jeszcze się wahają!