OPI, Top Coat (Utwardzacz do lakieru)

OPI, Top Coat (Utwardzacz do lakieru)

Preparat nawierzchniowy chroniący lakier przed odpryskiwaniem. Zapobiega powstawaniu smug, wydobywa głębię koloru i tworzy gładką powierzchnię o lustrzanym połysku.

lakiery nawierzchniowe
nabłyszczające, przedłużające trwałość lakieru
o przedłużonej trwałości

dobry top

Na OPI trafiłam pod koniec mojej przygody z lakierami tradycyjnymi. Bardzo żałuję że odkryłam go tak późno bo okazał się super produktem. Top stosowałam z lakierami OPI. Bardzo szybko wysycha, nadaje błysk lakierom i zdecydowanie przedłuża jego trwałość. Duża buteleczka starcza na dość długo. Rzadko maluję już paznokcie tradycyjnymi lakierami ale jeżeli mi się zdarza, to zabezpieczam go tym topem, dlatego zawsze mam go w domu ;)

Oj niestety bubel

Jestem fanka Opi - lakierow, odzywki Envy i kremow do rak, ale niestety ten Top Coat okazal sie u mnie kopletnym niewypalem. Zaznacze, ze uzywalam go tylko i wylacznie w polaczeniu z produktami Opi. Nie chcial mi zaschnac mimo bardzo dlugiego czekania. To jest dla mnie absolutne NO GO. Niestety, ale w niczym nie dorownuje np. Essie Good to go czy temu Sally Hansen w czerwonej buteleczce.

fatalny

Będac w Sephorze przypomnialam sobie że brakuje mi Top Coat\'u. Ceniąc lakiery Opi padło na tą firmę. Niestety mocno się zawiodłam-długo wysycha, tworzy bąble na lakierze, smuży, nie przedłuza trwałości. Za tą cene oczekuje czegoś zupełnie odwrotnego

Używam tego produktu od: kilku miesiecy

najlepszy TOP

używam tego TOPu już od kilku lat, na chwilę zdradziłam go z TOPem Inglota, ale szybko zrozumiałam, że była to pomyłka :-) najlepszy TOP jakiego kiedykolwiek używałam - piękny połysk, świetna trwałość.

Używam tego produktu od: 2010

Średni

Kupiłam go po tym, jak poleciło mi go kilka koleżanek... Niestety muszę się podpisać pod wszystkim, co jest ponizżej napisane. Na początku rzeczywiście byłam zachwycona- idealne, błyszczące paznokcie, trwałość- ok. 3-4 dni. Manicure wyglądał jak hybrydowy. Jednak po ok. 1,5-2 miesiącach zaczął się \'ciągnąć\', pojawiły się bąbelki z powietrzem i jednocześnie jego trwałość nie była już tak rewelacyjna jak na początku. Tym samym mniej więcej od połowy buteleczki nie dało się go już używać. Za taką cenę oczekiwałabym od top coata czegoś więcej.

pomyłka z OPI

Na początku byłam bardzo zadowolona - faktycznie utwardza, nawet tanie lakiery nabierały pod nim eleganckiego blasku, wygodny szeroki pędzelek.

Po kilkunastu użyciach (nawet nie połowa opakowania) zgęstniał, gruba warstwa na paznokciach schła baaardzo długo, zaczęły się tworzyć bąbelki.

Jakbym nie wiedziała że to OPI to raczej bym nie uwierzyła :) Powinni ten Top Coat wycofać żeby nie psuć sobie wizerunku, bo przecież lakiery kolorowe mają więcej niż przyzwoite.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno niepełne

Porażka

Bardzo się na nim zawiodłam. Top strasznie długo schnie, w połączeniu z kropelkami Drip Dry jest dużo lepiej ale sam top to jakaś porażka. Jak już wyschnie jest ok, przedłuża trwałość lakiery, nabłyszcza, ale tylko na parę dni póxniej niestety blask znika. Mniej więcej w połowie opakowania robią się w nim straszne bąbelki i bardzo gęstnieje. Plus za wygodne opakowania i pędzelek, bardzo wygodnie się nim maluje, ale reszta niestety nie do przyjęcia.

Ilość zużytych opakowań: 1/2 opakowania (drugiej nie dało się używać)

Moj KWC.

Używam razem z Base Coat Nutural.
Zakupiłam w Douglasie za 59 zł zestaw dwóch Top+Base.

Krótko. IDEAŁ.
Przyspiesza wysychanie lakieru, nabłyszcza, utwardza.

Cały zestaw sprawia, że lakier na paznokciach utrzymuje się około tygodnia. Nie odpryskuje, nie ściera się. Zmywam paznokcie z reguły tylko ze względu na to, że kolor mi się zwyczajnie nudzi. :)

Moje paznokcie mogą w końcu urosnąć i nie łamią się. :)

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego.

Do polubienia.

Na początku miałam mieszane uczucia co do tego preparatu, ale z czasem im dłużej go używam tym bardziej jestem zadowolona.

Top przyspiesza lekko wysychanie lakieru (chociaż to nawet nie jest jego zadanie), uszczelnia jego powierzchnie, zabezpiecza przed matowieniem i zarysowaniami i nabłyszcza bardzo ładnie, ale nie do przesady.

Ma dużą pojemność i bardzo wygodny pędzelek i generalnie jestem zadowolona z tego jak działa. Jest też raczej wydajny, ale nie wiem czy kupiłabym go ponownie, bo jest jednak dosyć drogi.

Brakuje mi w nim działania utrwalającego, bo w żaden sposób na trwałość lakieru nie wpływa i jeżeli jest mu pisane odprysnąć następnego dnia po pomalowaniu to z pewnością to zrobi.

Używam tego produktu od: sierpnia 2012

Średni

Plusy:

- stylowa , ładna buteleczka
- dobry pędzelek
- gęstość

Minusy:

- szybko się psuje
- nie daje połysku
-cena

Mi nawet przypasował, tylko że cena tak jak napisałam nie jest warta takiego czegoś :)

Ilość zużytych opakowań: duże - połowa

PORAŻKA

Kupiłam go w zestawie z mini lakierami. Od 2 lat używam różnego rodzaju topów ( seche vite,essie good to go, poshe) i ten jest zdecydowanie najgorszy.

Plusy:

- Estetyczna butelka, dobry pędzelek, gęstość lakieru w sam raz

Minusy

-Trzeba kilkadziesiąt minut żeby porządnie wyschną na 2-3 warstwach lakieru

- Nie przedłuża trwałości lakieru.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

Sredni

Podoba mi sie buteleczka i pędzelek w tym Top Coat-cie. Pedzelek jest długi mozna swobodnie nabrac płyn. Fajnie sie nim maluje bo jest szeroki. Nabłyszcza ok, schnie - srednio troszke trzeba poczekac aż wyschnie, jesli poczeka sie do CAŁKOWITEGO wyschnięcia to utwardzenie jest fajne jesli poczeka sie dosłownie kilka minut to jest duza szansa ze lakier na paznokciach sie rozwali. Podsumowujac utrwalacz nie jest zły ale widziłam lepsze np. z ESSIE. Nie wiem czy bym ponownie kupiła wolałabym za taka sama cenie zainwestowac w ESSIE niz 2-gi raz w OPI.

Używam tego produktu od: 2 miesiący
Ilość zużytych opakowań: 1 - w połowie