Vivian Gray, Wild Flowers Luxury Hand Cream (luksusowy krem do rąk)

Vivian Gray, Wild Flowers Luxury Hand Cream (luksusowy krem do rąk)

Krem Vivian Gray Wild Flowers doskonale nawilża skórę rąk i zapewnia im potrzebne odżywienie.

Właściwości:
nawilża i odżywia skórę
pozostawia skórę delikatną i miękką
szybko się wchłania

kremy do rąk
regenerujące, nawilżające
w tubce
normalna, sucha

Dobry, choć "luksus" kremu polega głównie na tym, że pięknie i wygodnie jest go mieć w torebce

Zawsze mnie - w zależności od mojego aktualnego nastroju - bawi lub żenuje (z reguły jednocześnie) w równym stopniu chwalenie zarówno siebie samych przez niektórych Ludzi, jako "ambitnych", jak i określanie własnych produktów przez niektóre Firmy, jako "luksusowe".
Luuudzie!
Fiiirmy!
Niech to Ktoś pochwali odpowiednio Was lub rzeczy, które wytwarzacie, o ile faktycznie istnieje ku temu powód, co nie zawsze stanowi regułę, a co do towarów funkcjonujących w obrocie gospodarczym - ich klasę zweryfikuje rynek.

Opiniowany kremik do rąk jest dobry, i przyjemnie wonny, natomiast jak na rzekomo "luksusowy", zaliczy u mnie kilka drobnych minusów, choć niewątpliwie wygodniej i po prostu przyjemniej jest mieć zawsze w torebce tak małą (30 ml), więc lekką tubkę, której bardzo dyskretnie można użyć publicznie, i miło jest też Kogoś "poczęstować" kremem z tak malarsko ślicznego opakowania.

Na pewno bardziej "luksusowo", więc tu plusy, niż gdyby targało się w damskiej torebce wymemłaną, przaśną tubę-grzmota, o pojemności 100 ml, czyli odpowiadającej zawartości "małpki" lub "szczeniaczka" (nie pamiętam, które to 100, a które 200 ml).

Minus pierwszy - nieporęczna mała nakrętka, którą łatwo zgubić, tym bardziej, jeśli kremu używa się nie w domu, a gdzieś na zewnątrz, na szybko; minus drugi - Osobom starszym lub niepełnosprawnym ruchowo uroda tubki nie zrekompensuje niewygody precyzyjnego odkręcania i zakręcania nakrętki. Czyli już w mojej ocenie nie taki luksus, jeśli funkcjonalność produktu z jakiegoś powodu kuleje.

Kolejny minus - cena, która oczywiście pozory "luksusowości" produktów zawsze sztucznie podkręca. Kwota 10 zł za 30 ml niezłego, ale po prostu popularnego, drogeryjnego kremu do rąk to wcale nie tak mało - zwłaszcza w niełatwych czasach, i ja swój egzemplarz kupiłam tylko dlatego, że stanowił komplet z miniaturami żelu pod prysznic i balsamu do ciała z tej samej serii, w wyprzedażowej cenie obniżonej z 30 do niecałych 10 zł za wszystko.

Parametry i działanie samego kremu są jednak w porządku. Wygodę jego stosowania podbija fakt, że błyskawicznie się wchłania, więc jest świetny do używania w ciągu dnia, i - gdziekolwiek, i to kolejny asumpt do targania go wszędzie ze sobą w torebce, choć pojawia się jeszcze jeden minusik - za długo się go nie natarga, gdyż mógłby być trochę wydajniejszy.

Kiedy się już jednak te 2 cm (sporo) glutka z tubki wyciśnie, to bardzo dobrze, skutecznie nawilża i odżywia skórę dłoni, i - przyznaję - jeszcze luksusowo pachnie.

Co do zapachu - skądinąd przepięknego - jednak uczucia mam mieszane, gdyż sądząc po nazwie kosmetyku "Wild Flowers", spodziewałam się albo mocnych tropików i duszących orchidei, albo na odwrót - ukwieconej łąki i ewentualnie krzaków dzikiej róży, tak czy inaczej wszystkiego oprócz wypielęgnowanych ogrodów Buckingham Palace, z aromatami wszystkich zmanierowanych roślinek rodem z holenderskich szklarni - z wiodącą piwonią. Jak tak patrzę na piwonie wychuchane przez moją Mami, to jakoś dzikości nie prezentują.

Ale zapach jest perfumeryjnie przepiękny i bardzo trwały, stanowiąc istotną zaletę kremu, który jeśli jeszcze gdzieś kiedyś znajdę za kwotę niższą, niż 10 zł, to kupię, choćby przez sentyment, i żeby znów mieć w torebce taki ładny kosmetyczny gadżecik.