L`Occitane, Ultra Rich Face Cream 25% Shea Butter (Silnie nawilżający krem do twarzy z 25% masłem shea)

Zapewnia skórze 24 - godzinny komfort, ochronę i nawilżenie. Ten krem z masłem shea (25%) natychmiast po użyciu odpręża skórę. Wzbogacony wyciągiem z pszenicy, dostarcza witaminy i minerały. Wyciąg z kasztana pomaga wzmocnić ściany naczynek krwionośnych. Ten krem pozostawia skórę elastyczną, gładką i nawilżoną przez długi czas.

uniwersalne
Struktura
bogate
Cera
sucha
w słoiczku
krem
50 – 100ml

Niestety nie polubiliśmy się...

Mój pierwszy ekskluzywny krem kupiony w akcie desperacji, gdy moja skóra była mega podrażniona, z aktywnym trądzikiem różowatym. Krem w ładnym, estetycznym opakowaniu, cena bardzo wysoka 159 zł.
Krem nie zalagodzil podrażnień, nie ukoil naczynek ani nie nawilżył, wręcz przeciwnie, skóra była jeszcze bardziej czerwona i piekąca. Konsystencja masełka jest gęsta i treściwa, wersja riche, nie wchłania się, tylko tłusci, zapach bardzo intensywny mydełkowy. Próbowałam używać go do rąk, ale też spektakularnych efektów nie zaobserwowałam. Zimą niestety nie sprawdził się, teraz latem przypomniałam sobie, że 3/4 opakowania zalega w szafce, a żal wyrzucić ze względu na cenę, użyłam na suche od słońca piszczele i tutaj całkiem nieźle się sprawdził. Ale taki sam efekt uzyskuję 3 razy tańszym i 4 razy większym balsamem z organique.

Fajny

Warto spróbować. Nie zapycha, nie ma mocnego zapachu, przyjemny, ładnie nawilża. Miałam wersję 5% (legere). Dobrze się sprawdzała. Ładne opakowanie. Wydajny. Polecam.

Mój ulubiony

Uwielbiam.
Byłby idealny gdyby nie jego wysoka cena.

Świetnie nawilża moją skórę, używam go rano i wieczorem. Sprawdza się świetnie jako krem pod makijaż ( używam podkładu mineralnego). Moja skóra bardzo dobrze na niego reaguje. Po nałożeniu kremu mam uczucie komfortu na skórze, którego nie dają mi żadne inne kremy. Pasuje mi jego gęsta, bogata konsystencja.

Niestety jego cena nie jest zachęcająca, więc kupuję go tylko raz na jakiś czas. Przy codziennym stosowaniu rano i wieczorem jeden słoiczek wystarcza mi na około miesiąc.

Cały czas poszukuję tańszego zamiennika, jak na razie bezskutecznie.

Jedyny, który sprostał wymaganiom mojej suchej cery

Suchą cerę mam od zawsze i nieobce mi przesuszone miejsca, suche skórki czy źle wyglądający na wysuszonej skórze podkład. Stosowałam wiele bogatych kremów, jednak problem zawsze był ten sam: te dobrze nawilżające zapychały, a te niezapychające nie dawały sobie z nawilżeniem mojej cery rady. L'Occitane to jedyny krem, który sprawia, że moja sucha cera przestaje być wiecznie napięta i który NIE ZAPYCHA. Nawet codzienne stosowanie grubszej warstwy nie wpłynęło na pojawienie się nowych zaskórników. Ogromnym plusem kremu jest również jego zbita konsystencja, dzięki której świetnie "trzyma się" skóry, nie spływa, nie tłuści wszystkiego wokół. Mój ideał!

Czy warto wydać na niego tę większą kwotę? Bez wątpienia tak. Kremu używam już około 9 miesięcy i zużyłam połowę opakowania.

Lubię go

Krem jest bardzo wydajny, treściwy, nawilżający. Moja skóra jest bardzo wrażliwa i sucha, używam go na noc, długo utrzymuje się na skórze. Skóra rano jest nawilżona, promienna, gładka, uspokojona. Krem przyjemnie pachnie. Produkt wymaga dokładnego zmycia rano (ja używam szczoteczki Clarisonic), gdyż może zatykać pory.
Nie nadaje się pod makijaż, jest zbyt ciężki. Pod makijaż doskonale sprawdza się słabsza wersja kremu (5% masła Shea), wypróbowałam.
Reasumując, polecam dla suchej skóry, uniwersalny, przyjemny, o kremowej, tłustej konsystencji,
Nie kupię drugi raz, gdyż planuję zmienić kosmetyk w postaci kremu na inny, z wyższej półki - i tylko dlatego. Jest dobry. Polecam!

ulubiony

Ma treściwą konsystencję i dotychczas najlepiej nawilża moją skórę (prawdziwy wiór), a co ważniejsze- nie zatyka, goi, dzięki niemu nakładając podkład mogę zapomnieć o suchych skórkach, przyjemnie pachnie i długo utrzymuje się na skórze. Odejmuję jedną gwiazdkę za to, że jest trochę za ciężki.
Polecam! Wart swojej ceny

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

ładnie chroni

Krem używam tylko zimą, ponieważ jest on dosyć mocny, tłusty. Jednak najbardziej zależy mi na ochronie, którą gwarantuje Loccitane.
+ przyjemnie nawilża
+ skutecznie chroni skórę przed mrozem
+ idealny na zimowe wyjazdy, narty
+ do każdego rodzaju skóry
+ lekki, świeży zapach
- nie nadaje się pod makijaż
- trochę niewydajny
- wysoka cena

Ilość zużytych opakowań: 2 w trakcie

zimowy wybawca

Stosowałam jako krem na noc przez całą zimę.

Krem jest bardzo gęsty, więc wymagał rozgrzania między palcami zanim wklepałam go w twarz. Dawał cudowne ukojenie w mroźne dni.

Mam cerę mieszaną i trochę obawiałam sie, że będzie dla mnie za silny, ale ku mojemu zaskoczeniu w ogóle mnie nie zapchał. Uporał się z odwodnieniem skóry i ten problem nie wrócił do mnie przez cały okres stosowania kremu.

Raczej nie odważyłabym się go użyć na dzień, tym bardziej, że nie zawiera filtrów przeciwsłonecznych.

Polecam.

Ilość zużytych opakowań: 1x50ml

bardzo dobry

Używam go na noc. Po pierwszej aplikacji skóra była super delikatna, gładka, jak u niemowlaka:) był to dla mnie szok - teraz pewnie się już przyzwyczaiłam do tego efektu i go nie zauważam, ale krem jest bardzo dobry. Świetnie wygładza i nawilża.

Odejmuję gwiazdkę za słabą wydajność - słoiczek starczy na krótko.

Ilość zużytych opakowań: 1 słoiczek

Fajny kremik

Muszę przyznać, że po pierwszych użyciach rzuciłam go w kąt, bo mnie zapchał. Przeleżał w koszyku z kosmetykami dłuższy czas, aż wróciłam do niego i cud - nic nie zapychał, wygładzał buźkę, była nawilżona i miła w dotyku. Niedoskonałości jakby ciut mniej widoczne, cera uspokojona. Bardzo fajny kremik jednym słowem. Niestety mało wydajny. Miałam wersję w tubce 15 czy 20 ml i dość szybko mi zszedł niestety.
Nie wiem czy kupię ponownie, może w jakiejś promocji, bo innymi, tańszymi kremami też jestem w stanie uspokoić swoją buzię w takim samym stopniu ;-)

Używam tego produktu od: nie pamiętam

TRAGEDIA. NIGDY WIĘCEJ.

Zacznę od tego, że zaznaczyłam, że nie kupię więcej tego kremu z dwóch powodów: krem masakrycznie mnie uczulił i firma Loccitane okazała się być testującą na zwierzętach.
Kupiłam ten krem po przetestowaniu próbki. Ale gdy kupiłam pełnowymiarowe opakowanie, spotkało mnie straszne roczarowanie... Z dnia na dzień było coraz gorzej. Po nałożeniu kremu moja twarz robiła się czerwona i gorąca. Krem miał być silnie nawilżający, a w gruncie rzeczy nawilżał średnio. Oddałam go mamie, u niej się sprawdził lepiej, bo nie wywołał uczulenia, ale też bez rewelacji.
Na plus wydajność, mydlany zapach i śliczny słoiczek.

mój ci on!

A mam cerę mieszaną i jeszcze wysypaną po łapczywym stosowaniu olejków - wydaje się więc, że gęsty, odżywczy krem jest ostatnim kosmetykiem, którego powinnam używać, choć 40 tuż tuż. Przyszły mrozy, kaloryfery, wysuszone powietrze i inne atrakcje, zaryzykowałam, obdarowana torbą próbek. Na wszelki wypadek najpierw na noc. Ten krem jest świetny. Gęsty, nawilżająco, odżywczy, ale ani trochę tłusty. Wnika w skórę, rano cera jest piękne uspokojona, a niestety wyciskam. Być może leciutko zapycha, ale nie wiem- póki nie uspokoję skóry po eksperymentach, mam wrażenie, że nawet mineralna zapchałaby mnie. Zaczerwienienia znikają. Kiedy przyszedł mróz, zaczęłam stosować na dzień, idealny pod podkład, twarz nie przetłuszczona. Zużyłam trzydzieści parę próbek, z czystym sumieniem kupię cale opakowanie. Od końca listopada do marca- idealny, a przede wszystkim uspokoił oszalałą po masażach olejku różanym twarz.

Używam tego produktu od: od miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 30+ próbek