Laboratorium Kosmetyczne AVA, Eco Garden, Certyfikowany organiczny krem nawilżający z ekstraktem ze świeżego ogórka

Naturalna kuracja nawilżająca 20+.
Nawilża, odżywia i tonizuje. Łagodzi podrażnienia, rozjaśnia piegi i przebarwienia, działa ściągająco. Zawiera ekstrakt ze świeżego ogórka bogaty w witaminy B i C. Roślinne wyciągi, witamina E, naturalne oleje i woski kwiatowe odpowiednio pielęgnują i wzmacniają naturalne funkcje ochronne skóry. Polecany dla cery normalnej, tłustej i trądzikowej.
99% składników pochodzenia naturalnego!
Linia kosmetyków ECO Garden spełnia rygorystyczne wymogi ECOCERT i otrzymała status produktów organicznych i naturalnych.
Seria ECO GARDEN to kosmetyki bogate w naturalne, aktywne składniki, które nie nadwyrężają skóry zbędną chemią a działają równie skutecznie. Zawarte w kremach ekstrakty z marchewki, ogórka, groszku i pomidora są delikatne dla skóry wrażliwej i nie powodują reakcji alergicznych. W połączeniu z roślinnymi emulgatorami z oleju palmowego, kokosowego i manioku, emolientami z oliwy europejskiej, olejem z pestek winogron, woskami kwiatowymi oraz naturalną witaminą E dbają o odpowiednie nawilżenie skóry, przyspieszają jej regenerację i hamują procesy starzenia.

tłusta, trądzikowa, normalna
nawilżające, regenerujące, wybielające / rozjaśniające
w słoiczku
Wiek
20+

Byliśmy dłużej niż przypuszczałam

krem zaczęłam używać na jesieni 2016 i planowałam z początku wrócić do niego na wiosnę,ale okazało się,że świetnie daje sobie radę w zimnych czy minusowych temperaturach dlatego używałam od zarówno na jesieni jak i w ziemie. Oraz przez część wiosny (gdy było zimno). Krem starczył mi na ogromnie dużo czasu (od września 2016 do kwietnia 2017 czyli 8 miesięcy!) i gdybym nie zaczęła smarować nim szyi pewnie starczył by na drugie tyle (inna sprawa to termin ważności xD).Dobrze nawilża, nie zapycha, czas wchłaniana oceniam na średni. Dla mnie nie jest to minus ponieważ, po jego nałożeniu wykonuję inne obowiązki i po 5-8 minutach nakładam inne kosmetyki. Jeśli nie lubicie czekać warto mieć to na uwadze. Natknęłam się na opinię,że krem jest zbyt treściwy jeżeli macie zamiar używać go w ciepłych porach roku to tak jest.
Krem dobrze spisuje się przy mieszanej cerze,czy problematycznej/trądzikowej, ale w zimniejszych porach roku. Na wiosnę jest zdecydowanie zbyt treściwy. Szczerze pod koniec miałam go już dość xD

Dobrze nawilża

Plusy: Minusy:
-naturalny skład -irytujący zapach( coś na zasadzie kompostu)
-dobrze nawilża -tuż po użyciu moje czoło świeci się intensywnie
-nie zapycha
-bardzo miękka skóra
-wydajny
-lekka konsystencja
-cena.

Używam go na noc.
Nie zauważyłam żadnych negatywnych skutków ( poza świeceniem się czoła ale z tym zawsze miałam problem, taka cera) ale też ogromnego progresu.

Może być

Mam tłustą cerę i uważam, że ten krem o wiele lepiej nadawałby się dla osób z cerą normalną. Mam wrażenie, ze jest trochę za ciężki dla mnie, przynajmniej na lato. Podczas upałów twarz po nałożeniu poci mi się bardziej niż po jakimkolwiek innym kremie. Konsystencja kremu wydaje się lekka, ale na twarzy już niestety niekoniecznie.

Muszę jednak przyznać, że krem dobrze nawilża skórę. Dość dobrze też się rozprowadza. Nie mam skłonności do zapychania, jednak ostatnio wyskoczyło mi parę pryszczy, ale jestem przekonana, że nie jest to wina tego kremu, a przyczyny są zupełnie inne. Dobrze, że krem nie wzmaga tłustego połysku. Nadaje się pod makijaż.

Podoba mi się, że nie zawiera substancji, które mają za zadanie wyłącznie nadanie produktom ładnego zapachu. Nie mam wrażliwej cery, ale nie lubię, gdy produkty do pielęgnacji twarzy zawierają tego typu, moim zdaniem zbędne, składniki. Zapach, kremu, wynikający z reszty składu, nie jest zbyt miły, ale też mi nie przeszkadza. Moim zdaniem pachnie rumiankiem. Krem nie zapewnia żadnych szczególnych efektów, ale jest całkiem przyzwoity. Gdyby był lżejszy, byłby znacznie lepszy. Nie kupię go drugi raz.

pozytywnych efektów nie daje

Producent obiecuje: "krem nawilża, odzywia i wygładza skórę. sprawia że staje się ona bardziej elastyczna, jędrna, odzyskuje blask i zdrowy wygląd"

Niestety, nic z tego. Krem ten uświadomil mi, że na nic eko skład, kiedy od kremu oczekuję jednak skuteczności.

Mam mieszana cerę, i nie nawilżal jej dostatecznie, była dość szybko znów przesuszona, i co za tym idzie, szybciej się przetluszczała, i błyszczała.

W skladzie niestety jak dla mnie za dużo olejów, w tym zwlaszcza oliwy z oliwek, makadamii, do tego wit. E. Podejrzewam ze dlatego skóra była "przyduszona" po uzyciu tego kremu, szara i wygladała niezdrowo.

Nie stwierdzę na pewno ze zapychal, bo szybko go odstawiłam zeby nie bylo gorzej. Zuzylam moze 20% tego paskudztwa, reszte chyba zmecze jako balsam bo ciala czy cos.

Zapach, mimo jakiejs tam niby kompozycji na koncu skladu, jest BARDZO niemiły. Podkreślę, że uzywam maseczek z alg w proszku i blotka z Morza Martwego, i te specyfiki łatwiej zniesc niz ten smrodek zgnilizny.

Troche mi sie chce smiac, ze tkai super-eko krem, a zapakowany w tandetny plastik z oblazaca srebrna obwodka, w kolorowy kartonik i folię...wielce ekologiczne.

Gwiazdki ma tylko za sklad, przystepna cene i polskiego producenta.

Używam tego produktu od: max 2 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: na twarz może 10 ml

dobry pod podkład

Krem zdecydowanie można zaliczyć do tych dobrych, jednak czegoś mi w nim brakuje...

1. Skład kremu jest na duży plus. Jest to produkt organiczny, więc w większości bazuje na składnikach pochodzenia naturalnego. Zawiera w sobie dużo przyjemnych olejków i ekstraktów z warzyw i owoców.

2. Niestety jego zapach jest odpychający. Wiadomo, że nie to jest najważniejsze, a jego działanie, ale niestety aplikacja tego kremu z samego rana do najprzyjemniejszych nie należy.

3. Do działania tego kremu przyczepić się nie można. Delikatnie nawilża, szybko się wchłania, matuje cerę, idealny pod podkład.

4. Krem jest bardzo wydajny. Stosuję go już 3 miesiące i nawet do połowy nie doszłam.

5. Cena, jak na taki skład - cudna. Mi udało się go kupić w Rossmannie na promocji bodajże za 20zł. Cóż więcej chcieć?

PODSUMOWUJĄC: Fajny krem za niewielką cenę. Jednak szukam dalej. Może inny z ich produkcji?

Nie był to zakup planowany - kupiłam go tylko dlatego, że nie mogłam nigdzie znaleźć kremu BeEco z Flosleku.
Niewątpliwym plusem kremu jest naturalny skład. Nie miałam też żadnych podrażnień czy nieprzyjemnych niespodzianek. Nawilżenie nawet, nawet, w ciągu dnia może być. Właściwie to tyle dobrych rzeczy, które mogę o nim napisać.

Minusy? Przede wszystkim ZAPACH. Dla mnie wprost nie do zniesienia, przypomina mi ziemię doniczkową. Dawno nie miałam kosmetyku o tak nieprzyjemnym zapachu.
Nie przypasowała mi też konsystencja - mogłaby być trochę lżejsza, słabo współpracuje z podkładem i korektorem. Nie podoba mi się także opakowanie - takie nijakie, odrobinę siermiężne. Zdecydowanie nie jest ozdobą na półce w łazience.

Dla mnie ten krem jest baaardzo przeciętny. Dałabym mu 2,5 gwiazdki, ale za brzydki zapach będą dwie.

Słaby

Krem ten nie robi prawie nic.
Nawilża tylko chwilowo, nawet pomimo codziennego i długiego stosowania. Nie wygładza, nie zmiękcza, skóra nie odzyskuje blasku. Zawsze po umyciu twarzy mam ściągniętą skórę i chwilową ulgę krem ten przynosił, ale o długotrwałym działaniu nie ma mowy.
Skład i certyfikaty jak najbardziej na plus, ale liczy się głównie działanie i pomimo, że krem stosowałam dość długo, bo ok. 3 miesięcy, to był ono znikome.
Mnie zapach nie przeszkadzał choć ogórków to raczej nie przypominał. Konsystencja trochę za rzadka.

Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie

śmierdzioszek

Krem kupiłam za niecałe 30 zł. Jak na TAKI krem-to dużo. Dlaczego? Otóż,wg mnie, krem praktycznie nic nie robi. Ma szarawą konsystencję, nie nawilża, trzeba go wklepywać. Co za tym idzie-jest wydajny, wystarczy niewielka ilość, którą trzeba rozmasować, ale później koniecznie wklepać. Cera jest po nim zwyczajna w kierunku szarej, nie ma żadnego blasku, super nawilżenia, rozświetlenia, wygładzenia. Krem jest lekko ściągający, nie zapycha, bezpieczny dla osób ze skłonnością do zapchania. Ma natomiast jedną koszmarną wadę- strasznie śmierdzi. Nie jest to przyjemny ziołowy zapach czy zapach ogórka, świeżo skoszonej trawy, zielonej herbaty, itp. Aplikuję go na wdechu:-)

Używam tego produktu od: 2 m-cy
Ilość zużytych opakowań: pierwsze rozpoczęte

Sama nie wiem...

Trochę się zawiodłam na tym kremie. Mam cerę problemową, mieszaną, trądzikową z tendencją do zapychania i pękających naczynek. Kupiłam ten krem ze względu na naturalny skład. Nie będę oceniała opakowania ponieważ dla mnie najważniejsze jest działanie kosmetyku a nie jego wygląd zewnętrzny.
Plusy:
+ skład
+cena
+ po użyciu cera jest uspokojona i gładka
+ delikatnie wyrównuje koloryt cery
+ wszelkie niedoskonałości znikają o wiele szybciej
+ matuje praktycznie na cały dzień
+ nie uczulił
+ nie zapchał
+ wydajny
Minusy:
- nie nawilża!
- po użyciu czuć lekkie ściągnięcie skóry
- wizualnie buzia nie wygląda lepiej, tzn nie ma efektu wow po nałożeniu kremu
- czuję, że mam go na twarzy
- konsystencja, trzeba go wklepać. Rozsmarowany pozostawia białe ślady
Krem ma jeszcze jeden minus, za który nie odejmuje mu gwiazdek, gdyż jest to kwestia subiektywna nie mająca związku z działaniem kremu, mianowicie ZAPACH. Są osoby, którym się on podoba ale dla mnie śmierdzi chwastami. Fakt, po nałożeniu zapach przestaje być wyczuwalny ale aplikacja nie należy do przyjemnych.

Podsumowując: Krem nie oczarował mnie ale też nie zraził. Możliwe, że jeszcze do niego wrócę gdy będę potrzebowała jakiegoś kremu matującego.

Przyjemny

Przypomina trochę gęstą smietanę, mi osobiście odpowiada. Nadaje się wyłącznie do wklepania.

Niepozorne. Niezbyt eleganckie, ale też nie jest jakieś kiczowate.

Skład
Ze względu na skład postanowiłam ten krem zakupić. Chyba nie ma potrzeby komentowania składu.

Działanie
Niestety nie jest to krem do cery tłustej. Nie wiem też czy mogłabym z czystym sumieniem polecić do cery mieszanej.
Ja osobiście mam cerę mieszaną z dużą skłonnością do przetłuszczania i mnie niestety krem zapchał. Może "zapchał" to złe określenie dla kremu o takim naturalnym sładzie, ale ... niestety po stosowaniu go rano i wieczorem dostałam duzo wyprysków. Ograniczyłam do stosowania na noc, zamiennie z kremem matującym na dzień, ale niestety to tez było zbyt często. Na chwilę obecną stosuję raz na 3 dni wyłącznie na noc oraz smaruję nim szyję i dekolt, ponieważ krem jest tak wydajny, że przy stosowaniu go raz na 3 dni mógły się przeterminować ;]

Wydajność
Bardzo wydajny.

Zapach
Mi osobiście się podoba, delikatny, świeżynaturalny.

Generlnie krem mi się bardzo spodobał, lubie go używać, ale nie raczej nie kupię kolejnego opaowania ponieważ niestety mam po nim wypryski. A szkoda. Bo miałam nadzieję, że bedzie moim kremem "na dłużej". Być może do skóry suchej będzie lepszy jeżeli chodzi o działanie.

Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

porządny

Moim zdaniem produkt "ma klasę" :) Myślę tutaj o składzie i certyfikatach. Oczywiście sam skład i certyfikaty nic nie dadzą, jeśli produkt nie będzie skuteczny i przyjazny w użyciu, ale ten krem jest generalnie dobry. Wchłania się... powoli :D tzn do matu, ale trzeba go wklepać, a więc aplikacja zajmuje "trochę" czasu (konsystencja "wymusza" wklepywanie, ja jednak to lubię). Sprawdza się pod makijaż. Używam go również na noc, a w efekcie, rano skóra jest matowa i "uspokojona". Krem może i rozjaśnia skórę, ale jeśli tak, robi to naprawdę minimalnie (a szkoda, mały minus). Zapach kremu jest specyficzny, jak dla mnie pachnie łąką i bardzo lubię ten zapach, jest taki naturalny i orzeźwiający :) Drugim minusem, jeśli chodzi o jego działanie, jest dla mnie brak dostatecznego nawilżenia... dodania skórze blasku? Chyba tak... mimo to, mam wrażenie, że moja skóra go polubiła :)
Opakowanie kremu jest przeciętne, taki ot słoiczek :) Ja nie lubię kiedy krem jest w słoiczku, a więc minusik.

Używam tego produktu od dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 1, niecałe

Nie na twarz

Mam cerę problematyczną, prawie trzydziestoletnią, mieszaną w kierunku tłustej i ten krem niestety nie okazał się dla niej zbawienny. Kupiłam go - jak pewnie większość wizażanek - ze względu na skład. Krem jednak zapycha mi pory i nie upiększa cery w żaden sposób. Mam wrażenie, że optycznie podkreśla nierówności, a stosowany na noc nie pomaga w normalizowaniu skóry. Zastanawiałam się, co z nim zrobić i - tu: olśnienie - zaczęłam używać jako kremu do ciała na problematyczne miejsca (tam, gdzie czasem pojawiają mi się podrażnienia, a nawet wypryski). I tu sprawdza się wybornie: nawilża, koi, wygładza, idealnie się wchłania, daje uczucie komfortu, nie powoduje powstawania niedoskonałości. Ładnie uspokoił mi skórę na dekolcie i karku, gdy przypadkowo dorwało mnie mocne, sierpniowe słońce. Tak go zużyję do końca, bo na twarz niestety się nie nadaje.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy, ale nie do końca zgodnie z przeznaczeniem
Ilość zużytych opakowań: połowa pierwszego