Marion, SPA, Eliksir do skórek i paznokci

Marion, SPA, Eliksir do skórek i paznokci

Eliksir na bazie oleju arganowego oraz witamin A, E, F które:
- odżywiają , wzmacniają skórki oraz płytkę paznokcia,
- nawilżają, nabłyszczają i poprawiają elastyczność płytki paznokciowej,
- zwiększają odporność paznokci na uszkodzenia,
- pielęgnują, zmiękczają skórki wokół paznokci oraz chronią je przed wysuszeniem i zadarciami.
Dodatkowo formuła została wzbogacona o olej z oliwek i słonecznika, które wykazują działanie naprawcze i nawilżające. Rewitalizują suche skórki, nadając im zdrowy wygląd.

wzmacniające, nabłyszczające, regenerujące, wszystko w jednym, ochronne
odżywki do paznokci, preparaty do skórek
w buteleczce
żel / płyn

Kupiony w: Drogeria Cocolita.pl

Eliksir jest bardzo dobry

Świetnie sprawi sie u osób, które robią manicure jak i pedicure. Olejek odświeża i nawilża dłonie po zabiegach. Ma bardzo ładny zapach, dobrze się wchłania a dłonie sa ukojone.

Cena eliksiru jest bardzo niska, jest wydajny. Ciężko dostać go w sklepie jedynie online. Lubię go stosować po każdym zabiegu np przez tydzień i wtedy otrzymuje super efekt nawilżenia dłoni!!

kiepski tłuścioch

mam bardzo pozadzierane skórki i tendencję do ich obgryzania więc skusiłam się na ten eliksir w nadziei, że zmiękczy moje skórki i poprawi ich kondycje, na paznokcie go nie nakładam, gdyż nie mam takiej potrzeby. Minusy produktu:
* opakowanie, zdecydowanie wole tego typu produkty w pisaku bądź z pędzelkiem, gdyż nie musze tłuścić całej ręki i wszystkich przedmiotów które tą ręka dotykam, myszki od kompa itd.
* brak wchłaniania a co za tym idzie działania. Produkt w mojej ocenie w ogole nie wnika w skórę, równie dobrze mogłabym sobie zaaplikować na skórki olej do smażenia i efekt byłby identyczny, a skoro coś nie wnika w skórę to tak może zadziałać ?
I to wystarczy jak dla mnie, żeby nigdy więcej nie kupić tego badziewia. Nie zużyje raczej do końca, nadal szukam idealnego produktu do pielęgnacji skórek.

Ilość zużytych opakowań: 1 zużyte w połowie mniej wiecej

Kolejny kosmetyk do testów.

OPAKOWANIE: Opakowanie eliksiru to nieduża 15ml, poręczna buteleczka z pompką. Niestety nie jest ona bezbarwna, przez co nie można ocenić ile kosmetyku w niej zostało.

ZAPACH: Zapach jest niemal identyczny jak zapach Ekskluzywnego trio do dłoni z olejkiem arganowym- słodki, delikatny i bardzo, bardzo przyjemny.

KONSYSTENCJA: Eliksir ma postać dosyć gęstego olejku, który nie spływa z rąk.

STOSOWANIE: Kosmetyk najpierw nakładałam na dłoń a następnie palcem wmasowywałam w skórki i paznokcie. Niestety przy jednym przyciśnięciu pompki wydobywa się zbyt dużo kosmetyku, ale przecież nie się nie marnuje bo resztą można posmarować dłonie. Niestety eliksir bardzo wolno się wchłania, więc stosuję go jedynie na noc.

EFEKT: Olejek arganowy zawarty w kosmetyku cudownie wzmacnia i uelastycznia paznokcie i świetnie wygładza skórki, których zadzieranie jest moją prawdziwą zmorą.

Choć jest bardzo tłusty i wolno się wchłania bardzo go lubię i często stosuję.

Ilość zużytych opakowań: dwa

Dobry tłuścioszek :)

Malutka, ale bardzo poręczna buteleczka z pompką, pojemność 15ml.
Niestety dozownik jest mało precyzyjny, kropla która uwalnia się po jednym naciśnięciu jest zdecydowanie za duża. Starcza na pokrycie wszystkich paznokci jednej dłoni, a i nawet na dwie dłonie.
Niemniej jednak, aplikacja za pomocą dozownika jest bardzo wygodna, a samą buteleczkę zostawię sobie na jakiś inny kosmetyk.

Zapach i konsystencja:
Zapach jest bardzo przyjemny, delikatny, nie drażniący. Konsystencja jest mocno oleista, trochę żelowa. Eliksir niestety bardzo długo się wchłania, jest bardzo tłusty. Według mnie, należy go stosować na noc, gdyż w ciągu dnia zabierałoby to za wiele czasu. Czasami wręcz wycierałam go w dłonie, gdyż tak długo się nie chciał wchłaniać.
Tak więc, aplikacja jest troszkę czasochłonna.
Na plus takiej konsystencji, jest wydajność. Stosuję eliksir od maja (z przerwami) i jeszcze jest go troszkę, ok 1/3 tak myślę.

Stosowanie oraz efekt:
Eliksir stosuję 1-2 razy dziennie. Zauważyłam, że moje skórki, które były wiecznie zadarte, mocno się nawilżyły, przestały odstawać, a nowe zadziorki sie w tym czasie nie pojawiły. Z kolei paznokcie są gładkie, aksamitne i lekko nawilżone, błyszczące.
Stan paznokci również się poprawił. Są wyraźnie mocniejsze, mniej się rozdwajają a rosną po nim bardzo szybko.

Podsumowując, myślę że się polubię na dłużej z tym eliksirem. Chociaż ciągle przeszkadza mi pompka i zbyt długie jego wchłanianie, to jednak efekty stosowania mnie przekonują :)

Używam tego produktu od: od maja

Dobry i niedrogi

Używam tego produktu od niedawna, jednak już widzę efekty.Już po pierwszej aplikacji skórki zrobiły się miękkie. Faktem jest, że pompka dozuje zbyt dużą porcję kosmetyku, jednak mi wystarcza na pokrycie skórek u obu rąk. Zapach przyjemny. W ogólnej ocenie polecam pomimo troszkę niewygodnej aplikacji

Używam tego produktu od: dwóch tygodni

Poszukaj czegoś innego.

Bardzo gustowne opakowanie z pompką, która jest łatwa i lekka w użyciu. Całość włożona z tekturowe opakowanie, które nie pozwoli aby preparat zagubił się np. w sklepowym koszyku. Sam pojemniczek jest nieprzezroczysty i nie wiadomo ile jeszcze zostało preparatu. Konsystencja dosyć gęsta, eliksir po rozprowadzeniu nawet nieco grubszej warstwy trzyma się paznokcia. Zapach dla mnie bardzo przyjemny. Najbardziej kojarzy mi się z miodem lub jakimiś słodko pachnącymi kwiatami. Z zapachu czerpałam dużą przyjemność podczas stosowania. Łatwo się rozprowadza tworząc tłustą powłokę na paznokciu i skórkach. Cieniutka warstwa wchłania się dosyć szybko, jeżeli nałożyć nieco więcej czas ten znacznie się wydłuża. Płytki paznokci po zabiegu są błyszczące i odżywione. Skórki zmiękczone, wygładzone i nie miałam kłopotów z zadarciami. Czy preparat wpłynął na elastyczność, odporność na uszkodzenia i wzmocnienie paznokcia? Nie zauważyłam.

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Liczyłam na więcej.

Eliksir ma postać płynnego, przezroczystego olejku, jest nieco żelowy.

Opakowanie jest małe, poręczne, ale nieprzezroczyste, nie jestem w stanie ocenić zużycia produktu. Pompka jest bardzo nieporęczna, jedno naciśnięcie to naprawdę spora porcja, która spokojnie pokryje całe paznokcie jednej dłoni, skórki wokół nich – nie da się dozować tak, aby pokryć jeden paznokieć itd. Zazwyczaj nadmiar wklepuję w skórę dłoni.

Eliksir ma śliczny, słodki zapach typowy dla olejku arganowego – bardzo mi się podoba :love: Tu olejek jest dodatkiem, gdzieś na końcu składu – a szkoda, bo wtedy eliksir miałby szansę jeszcze lepiej zadziałać.

Konsystencja jest dość rzadka, ale mimo to nie spływa na boki. Olejek długo się wchłania (deklaracja producenta o szybkim wchłanianiu to bajka - czasem godzina to za mało, aby całkiem zniknął :rolleyes:), pozostawia tłustą powłoczkę. Najczęściej stosuję go wieczorem tuż przed snem, kiedy już nic nie robię rękoma – myślę, że takie stosowanie ma największy sens, kiedy nie muszę go zmywać i tym samym ograniczać jego skuteczność. Noc z olejkiem bardzo dobrze robi skorkom, rano są gładkie, miękkie – przy długotrwałym stosowaniu przestają się strzępić, nie pękają, są elastyczne.

Na pewno nie jest to produkt -zamiennik preparatów do usuwania skórek – Marion nie działa tak, żeby móc odsunąć skórki. Ma za zadanie wygładzać, poprawiać wygląd skórek, manicure wygląda ładniej.

Większego wpływu na stan paznokci nie odnotowałam. Czasem wręcz mam wrażenie, że eliksir nieco je przesusza, sprawia, że są matowe i nieprzyjemne w dotyku.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

porażka przy aplikacji

kupiłam skuszona recenzją ekspedientki i ceną

- konsystencja jest tłusta,

- kosmetyk aplikuje sie za pomocą pompki i wylatuje zbyt duża ilość, z która nie potrafie sobie poradzić, zeby nie mieć tłustych rąk!

- używam jej tylko kiedy moje skórki są zbyt twarde, bo nawilża je i zmiękcza, fakt, ale napewno nie kupie drugi raz tej odżywki

- daje 3 gwiazdki, gdyż w przypadku ożywek do skórek nie mam porównania z innymi kosmetykami - po prostu nie pasuje mi sposób aplikacji

Używam tego produktu od: 3 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: kilka aplikacji

Polecam produkty

Zakupiłam eliksir kilka tygodni temu, w moim przypadku sprawdził się w 100%, nawilża, pielęgnuje, poza tym pięknie pachnie, paznokcie sa nawilżone i poprawia ich kondycję.

Używam tego produktu od: 1 miesiac
Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Nie poprawia kondycji paznokci

Niestety muszę wystawić niską ocenę, choć niechętnie to robię. Jestem za polskimi firmami kosmetycznymi i jeśli mam do wyboru coś równie dobrego z firmy polskiej i zagranicznej, to wybieram tę pierwszą, ale na ten eliksir niestety nie mogę się przerzucić.
Swoje paznokcie odżywiam oliwką do skórek i paznokci z firmy Eveline - sprawdza się rewelacyjnie. Przez ostatni miesiąc zamiast niej testowałam eliksir Marion i kondycja moich paznokci zaczęła coraz bardziej się pogarszać, tak jakbym o nie w ogóle nie dbała. Zaczęło się rozdwajanie, paznokcie straciły na długości, bo muszę rozdwojone końcówki przycinać.

Zalety:
+ eliksir jest niedrogi i bardzo wydajny (jeśli aplikujemy go tak, aby nic się nie zmarnowało).

Wady:
- nie pielęgnuje paznokci, ich stan się nie poprawia, a wręcz pogarsza tak jakby były przeze mnie zaniedbane,
- skórki są twarde i suche, przed rozpoczęciem używania eliksiru miałam miękkie,
- bardzo tłusty i mam wrażenie, że nic nie robi, bo się w ogóle nie wchłania pomimo prób wmasowywania go w płytkę - po dłuższym czasie po prostu ścieram kosmetyk z paznokci chusteczką,
- przy aplikacji sporo kosmetyku się marnuje - moim sposobem jest wylanie pożądanej ilości do nakrętki i potem namoczenie patyczka kosmetycnego/pędzelka, po czym patyczkiem/pędzelkiem naniesienie eliksiru na płytkę paznokcia.

Kosmetyku raczej nie wykończę, tylko komuś oddam, a sama zajmę się ratowaniem moich paznokci przy użyciu kosmetyku, który wcześniej się sprawdził.