Vaseline, Pure Petroleum Jelly `Original` (Wazelina kosmetyczna)

Vaseline, Pure Petroleum Jelly `Original` (Wazelina kosmetyczna)

E-Glamour.pl
Średnia ocena: 4.89/5

Gdy skóra jest popękana, jej bariera wilgoci jest poważnie uszkodzona przez co skóra jest sucha i ma trudności z regeneracją od wewnątrz. Vaseline działa poprzez tworzenie bariery uszczelniającej, który chroni przed utratą wody i chroni skórę, wspierając jej naturalny proces regeneracji. 100% czysta wazelina, łagodna dla skóry, hipoalergiczna i nie zatyka porów, zmniejsza widoczność drobnych, suchych linii, pomaga zabezpieczyć drobne skaleczenia, zadrapania i oparzenia, zabezpiecza skórę przed odmrożeniami i pierzchnięciem.
Najlepsze dla: suchej, suchej i swędzącej skóry, suchości związanej z egzemą.

w słoiczku
wazelina
wygładzające, regenerujące, nawilżające, ochronne

Warto ją mieć ...!

Vaseline w uniwersalnym zastosowaniu sprawdza się w codziennym życiu.Nie uchodzi za kosmetyk luksusowy ale wart jest uwagi i wypróbowania.Zastosowań jest wiele,wystarczy poczytać w internecie i napewno każdy znajdzie coś dla siebie.Ja smaruję synowi skórki wokół paznokci bo obgryza i usta na dwór.Odziwo dziecko nie protestuje jak z innymi kosmetykami bo jest bezzapachowy.Fajne ,nowoczesne opakowanie i wygodne w użyciu.Warto mieć taki kosmetyk w domu jak i w torebce na awaryjne sytuacje.Szczerze polecam bo wydajna i tania.

Używam tego produktu od: 2 tyg
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 opakowania

Bardzo dobrze nawilżający

Zacznę od tego że produkt jest bardzo wydajny i w przystępnej cenie. Ma on świetne działanie nawilżające i kojące. Nie ma żadnego zapachu co jest na plus moim zdaniem. świetnie sprawdza się w leczeniu popękanych ust. Gorąco polecam.

Ilość zużytych opakowań: jedno małe

wszechstronny kosmetyk

Znam wazelinę z mojego dzieciństwa. Ostatnio w natłoku innych luksusowych kosmetyków poszła nieco w zapomnienia, ale dostałam jš właœnie do testowania i to naprawdę wszechstronny kosmetyk, a przy tym nie ma praktycznie skutków ubocznych.

Warianty zastosowania wazeliny sš tak wszechstronne, że mój zachwyt z każdš chwilš roœnie. Wszystkie możliwe warianty wypróbowałam natychmiast jak dostałam paczkę.

Suchoœć czy nawet pękanie skóry zwykle oznacza, że została uszkodzona jej bariera ochronna, przez co ma ona trudnoœci z regeneracjš od wewnštrz. Vaseline działa poprzez tworzenie warstwy, która chroni skórę przed utratš wody, wspierajšc jej naturalny proces regeneracji.

Wazelina sprawdzi się też œwietnie w roli… "kosmetycznego plastra". Można stosować jš w przypadku drobnych uszkodzeń skórnych, takich jak zadrapania i oparzenia!!!!!!!!! Nałożony delikatnie produkt ukoi i osłoni drażliwe miejsca.

Wazelina doskonale nadaje się do regeneracji rzęs - wystarczy otulić na noc je odrobinš produktu, by cieszyć się zniewalajšcym spojrzeniem.
Można też użyć jej do demakijażu - usunie pozostałoœci innych kosmetyków jednoczeœnie nawilżajšc skórę.

Niezależnie od ogólnej kondycji naszej skóry, każdej z nas zdarzajš się drobne, lecz męczšce problemy, takie jak spierzchnięte usta czy przesuszone dłonie. Często winne sš czynniki zewnętrzne, np. wiatr, mróz, czy suche powietrze w domu. Majšc tę œwiadomoœć, warto regularnie zabezpieczać skórę. Vaselina doskonale się do tego celu nadaje.
Mój nastoletni syn jest zachwycony. Zawsze miał problem z pękajšcymi ustami a pomadki ochronne wstydził się używać a ponadto zazwyczaj jednak pachniały. Teraz przed wyjœciem do szkoły posmarował sobie w łazience spierzchnięte usta i droga po mrozie do szkoły stała się przyjemnoœciš.

Œwietnie sprawdza się też jako krem ochronny dla innych obszarów skóry - otuli jš i sprawi, że nawet siarczysty mróz nie będzie poważnym zagrożeniem! Smarowałam policzki mojej rocznej córeczki - nie uczula w ogóle a chroni przed wiatrem, wilgociš i mrozem.
Smarowałam też poduszeczki pod łapkami psa, żeby mu się nie przyklejały do lodu na chodniku. Super - pies chętniej wychodzi teraz na spacer, nawet kiedy jest mróz.

Wazelina nierzadko okazać się może pomocna w wielu nieoczekiwanych sytuacjach. Może np. ułatwić zdjęcie pierœcionka z opuchniętej dłoni – wystarczy odrobina produktu, aby z łatwoœciš zsunšć obršczkę.
Doskonale sprawdziła się u mojego młodszego syna, który od tygodnia ma katar a co się z tym wišże suchš, spierzchniętš, łuszczšcš się skórę wokół cišgle obcieranego noska. Wazelina łagodzi te podrażnienia, regeneruje skórę, niweluje ból i otarcia. Nie pachnie, więc w ogóle nie podrażnia zakatarzonego nosa.

Mały rozmiar słoiczka Vaseline Petroleum Jelly sprawia, że łatwo mieć ja zawsze przy sobie. I w razie potrzeby wycišgnšć „asa” z rękawa, tzn. z torebki ;) Nie zajmuje też dużo miejsca w łazience.

Jednš z najważniejszych zalet Vaseline jest to, że każdy może jš bezpiecznie stosować. W przeciwieństwie do wielu popularnych substancji kosmetycznych, wazelina o farmaceutycznej klasie czystoœci nie powoduje reakcji alergicznych - co osobiœcie sprawdziłam na moich dzieciach z ASZ.

Wazelina sprawdza się także w stylizacji włosów - wygładzi końcówki i podkreœla blask fryzury.

Według producenta, jako substancja niekomedogenna, jest też przyjazna dla osoby ze skłonnoœciš do zaskórników – nie powoduje zapychania skóry - tego nie jestem pewna - to muszę jeszcze sprawdzić na sobie.

Szerokoœć wariantów zastosowania, przystępna cena, łatwoœć stosowania sprawia, iż będzie to kosmetyk nr 1 w mojej kosmetyczce oraz - co ważne - mojej rodziny, zwłaszcza w okresie zimowym.

Zauważyłam jeszcze jeden plus: wazelina nigdy nie jest zimna, zawsze daje takie uczucie miłego ciepła w trakcie smarowania:)

Używam tego produktu od: 2 dni
Iloœć zużytych opakowań: w trakcie pierwszego

Dobra na wszystko

Jeszcze kilka lat temu nie byłam zbytnio przekonana do wazeliny. Ta z Ziaji nie przypadła mi wtedy do gustu. Ale niedawno przełamałam się i zechciałam odkryć na nowo wynalazek o nazwie "wazelina kosmetyczna". Sprawiłam sobie małe opakowanie Vaseline, biorąc pod uwagę zimowe mrozy i ogólną dbałość o siebie w domowym zaciszu ;) . Używam jej zwykle na noc. Na usta, na suche policzki, czasami na skórki wokół paznokci i na skórę wokół oczu. Dzięki niej twarz nie wysycha mi w chłodne dni.

Myślę, że takie niepozorne cudo powinno stać w każdej łazience albo chociaż na nocnej półeczce w razie konieczności :) .

Nie widzę różnicy

Nie widzę różnicy w tej wazelinie a wazelinie innych marek. Znaczy widzę- w cenie. No i zwykłej wazeliny (z Isany czy Ziai) nikt nie reklamuje w telewizji.

Wazelina jak wazelina, nie wyróżnia się żadnymi specjalnymi właściwościami innymi niż pozostałe wazeliny. Nadaje się do ust, stóp, łocki, kolan, miejsc przesuszonych. U mnie nie czyni cudów, nie nawilża, po prostu zabezpiecza skórę przed utratą wilgoci. Ot, jak każda wazelina. Ale zwykła wazelina kosztuje w okolicach 1zł za 50 g, ta kosztuje 7 zł za 50 g.
Pudełko całkiem wygodne- ma zamknięcie "na klik" i jest poręczne.

Używam tego produktu od: grudzień 2014

Niezła, ale nie niezbędna.

Kupiłam ten produkt ponad rok temu za granicą, jeszcze zanim marka Vaseline została ponownie wprowadzona na polski rynek. To faktycznie produkt uniwersalny: na spierzchnięte usta, suche skórki przy paznokciach, popękane stopy (na noc, potrzebne są skarpetki). Jednak produkt mnie nie zauroczył na tyle, żeby traktować go jako kosmetyczny niezbędnik. Brzydko pachnie, czuć go na skórze, stąd wolę droższy, ale bardziej komfortowy w stosowaniu a tak samo skuteczny Ultrabalm z LUSH. Plus dla Vaseline za opakowanie i cenę.

Używam tego produktu od: paru miesięcy.
Ilość zużytych opakowań: połowa pierwszego.

bardzo pomocna :D

Mam bardzo podatne na pękanie usta ale ta wazelina jest cudowna. Bardzooo mi pomogła i pomaga nadal. Usta są zdrowsze oraz odporniejsze na wiatry czy mrozy. Kupiłam ją z ciekawości ale od tamtej pory się z nią nie rozstaje ;) plusem jest również wygodne pudełeczko.

Używam tego produktu od: 2 miesiecy

Bardzo dobry produkt za niską cenę

Byłam sceptycznie nastawiona do tego typu produktów. Wazelina nie kojarzy raczej z pielęgnacją ciała - a jednak!
Kupiłam mały słoiczek produktu i nie zawiodłam się! Spisuje się bardzo dobrze, stosuję go na dłonie, usta i twarz, nawilżam nim także łokcie i kolana (suche z pododu niedoczynności tarczycy). Produkt zostawia delikatną warstwę ochronną na skórze, nie lepi się i nie jest tłusty. Łatwo go wyjąć z opakowania, jest miękki i elastyczy. Do tego faktycznie działa ;) Dłonie są nawilżone, o dziwo nie marzną mi tak szybko, usta są gładkie, pozbawione skórek. Twarz jest chronina przed zimnem. Duży plus za cenę i praktyczne opakowanie.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 50ml

Dobrze ją mieć

Hm, wazelina jaka jest - każdy widzi. Ja nie stosuję ich jakoś namiętnie. Przy problemach z ustami polegam na Carmexie, do ciała mam olejki i mleczka. Ale tę wazelinę dostałam w JoyBoxie i i postanowiłam nie oddawać jej mojej mamie - jak to zwykle czynię z kosmetykami, których nie używam - a ją wypróbować.
Stosowałam ją na usta i na pomniejsze, suche placki, które czasem wyskakują mi na ciele, kiedy za bardzo je podrażnię. I muszę przyznać, że jestem zadowolona. Może nie jest to jakiś super wybitny kosmetyk, który bardzo potrzebuję mieć w kosmetyczce, ale jednak nie żałuję, że go mam, że go używam.
Kiedy znudzi mi się do twarzy to będę na nim polegać przy konserwacji uszczelek - też świetnie się spisuje, uwierzcie mi!
Co mi nie pasuje? Opakowanie. Zwłaszcza to plastykowe, zamykane wieczko wygląda tak groźnie. Czekam na dzień, kiedy mi się urwie.

bardzo fajna wazelina

Kupiłam, bo poprzednie gdzieś się zagubiły, a taki produkt przydaje się "do wszystkiego" (u mnie głównie w lecie, w newralgicznych miejscach na stopach, żeby buty nie tarły...
Nie żałuję, jest znacznie lepsza od poprzedników zarówno tych aptecznych w tubkach metalowych, jak i tych drogeryjnych.
Tak jak wcześniej nie stosowałam wazeliny do ust, tak teraz jest to mój poranny i wieczorny "must use", ładnie natłuszcza usta, ale nie klei się, i nie zastyga tak jak niektóre wazeliny (nie robi takiej skorupy - cały czas jest przyjemnie miękka).
Ponadto pojemiczek jest bardzo wygodny. Kupiłam później też Mamie i również jest zadowolona.

Używam tego produktu od: od 1,5 m-ca
Ilość zużytych opakowań: 1 małe

WOW!!

Przyznam, że byłam mega sceptycznie nastawiona do vaseline. No bo w sumie nad czym się tu rozpływać, wazelina jak wazelina, big deal. Będąc w rossmannie mama powiedziała "chodź kupimy jakąś wazeline dla psa żeby mu łapy smarować" :DDD!! No i wzięliśmy tę oto wazeline. Z ciekawości posmarowałam nią ręce - mega suche, czerwone i popękane... I WOW. Nie klei się, daje ulgę i wrażenie rzeczywistego nawilżenia. Cudo! Już wiem, że małe opakowanie kupie sobie do torebki! Mega pozytywnie :)

Używam tego produktu od: Krócej niż miesiąc
Ilość zużytych opakowań: Mniej niż 1

bardzo dobra

Uważam, że jest to najlepsza wazelina na rynku.
Działanie każdej, niezależnie od marki wazeliny jest takie samo to znaczy: wszystkie wazeliny chronią przed czynnikami zewnętrznymi, zapobiegają utracie wody z naskórka, chronią, natłuszczają, trochę nawilżają.
To co odróżnia wazeliny poszczególnych firm to przede wszystkim konsystencja i opakowanie - na tych polach Vaseline wygrywa.

Wazelina od Vaseline jest delikatna, miękka, łatwo ją nabrać na palec i nałożyć w dane miejsce. Kosmetyk jest na tyle miękki, że nie musimy używać szpatułki lub siłować się z jego nabraniem na palec. Opakowanie ma klapkę dzięki czemu użytkowanie wazeliny jest komfortowe. Jestem już w połowie mojego opakowania a jest ono wciąż czyste i estetycznie wygląda. Niestety opakowania od wazelin innych marek w trakcie użytkowania szybko się tłuściły i brudziły.

Bardzo polecam ten kosmetyk ze względu na jego formułę. Jak już wspomniałam Vaseline w tym zakresie wybija się na tle innych marek oferując wazelinę o przyjemnej, miękkiej konsystencji.

Używam tego produktu od: około 3 mce
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 opakowania