Fresh, Rose Face Mask (Różana maseczka do twarzy)

Fresh, Rose Face Mask (Różana maseczka do twarzy)

Nawilżająca maska w postaci chłodzącego żelu na bazie czystej wody różanej i płatków róż słynących z właściwości kojących i tonujących. Ekstrakt z ogórka i żel aloesowy zwalczają podrażnienia i stany zapalne, chłodzą i uspokajają skórę. Bogate w witaminy algi Porphyrydium Cruentum dostarczają wilgoć. Zielona herbata zawiera antyoksydanty, rozjaśnia skórę i chroni ją.

nawilżające, przeciw zaczerwienieniom / łagodzące, rozświetlające
klasyczne
normalna, sucha, wrażliwa
w słoiku
lekkie
żel

Lubię

Różana maseczka do twarzy, która dobrze nawilża, daje uczucie miękkości i przyjemnego napięcia, skóra po użyciu jest gładka (odczucie jak po zabiegu mikrodermabrazji u kosmetyczki). Wskazanie producenta to po 5-10 minutach zmycie. Nigdy tego nie robię. Używam tylko wieczorem, wchłania się całkowicie, nie bardzo wiem co mam zmywać. Nie podrażnia
Jedyne 2 minusy to cena (choć muszę przyznać, że jest bardzo wydajna) i zapach róży, który po pewnym czasie nieco drażni. Chyba, że ktoś jest fanem to czemu nie.

Fresh, Rose Face Mask

Maska przygotowana ze sprasowanych płatków róż, zatopionych w przyjemnym żelu. Łatwa w aplikacji, wydajna, jednak dająca krótkotrwałe uczucie nawilżenia (uczucie, bo bez nałożenia po niej kremu skóra szybko znowu robi się spierzchnięta).
Raczej do stosowania jako domowe spa dla zmysłów, niżeli produkt niosący za sobą konkretny rezultat. A w tym przypadku cena nierównomierna do jakości.

Niby wszystko ok, ale...

15ml tego produktu znalazłam w urodzinowym Sephora Boxie. Maska jest zamknięta w plastikowym słoiku o białym kolorze, dodatkowo została zapakowana w kartonik.

Zapach różanej marmolady, całkiem przyjemny.

Maseczka ma ciekawą konsystencję. Jest żelowa, półprzezroczysta o brunatnym zabarwieniu, a wśród tej mazi zatopione zostały fragmenty płatków róży (!). Wygląda to bardzo ciekawie w słoiczku, niestety na twarzy już nie do końca, ale o tym za chwilę ;)

Nakłada się ją bardzo łatwo, bezproblemowo można ją równomiernie rozłożyć na twarzy i też się jej trzyma, nie spada i nie ucieka, więc nie musimy leżeć z nią. Podczas nakładania i chwilę po aplikacji można wyczuć delikatny efekt chłodząco-kojący. Wchłania się jak krem, delikatnie rozpulchniając skórę. Nadmiar zastyga, ale nie powoduje przy tym ściągnięcia i... tu zaczynają się schody, bo jak ktoś nas zobaczy to może pomyśleć, że mamy ostrą ospę, bo kawałki róży nie wyglądają najlepiej... Zmywa się ją szybko i przyjemnie.

Cera po użyciu jest zdecydowanie uspokojona, miękka w dotyku i nawilżona. Przy czym to ostatnie nie jest mocnym efektem, ale właśnie jak po użyciu dobrego kremu. Nie zaobserwowałam rozjaśnienia skóry.

Choć miałam tylko 15ml, to wystarczyła mi na ponad miesiąc. Konsystencja ułatwia aplikację, a dużo jej nie potrzeba, dzięki czemu maseczka jest bardzo wydajna.

W sumie z grubsza maseczka spełnia obietnice producenta - chłodzi, uspokaja, łagodzi, zatrzymuje wilgoć. Z drugiej strony nie rozjaśnia, a i nawilżenie wydaje mi się, że powinno być choć ciut lepsze.
Są takie maseczki, co niby wszystko jest ok, ale nie ma się ochoty sięgać po więcej i ta właśnie do tej grupy należy.

różana magia :)

na zakup zdecydowalam sie po wykorzystaniu kilku próbek, ktore po okresie letnim idealnie nawilżyły moją skórę. Maseczka ma dość ciekawą konsystencję, ale po pierwszym nałożeniu dziwne uczucie mija ;). Nawilża i wygładza, i mimo specyficznego zapachu - relaksuje. Zmywa sie bezproblemowo, pozostawia skórę gładką i nawilżoną, a co najważniejsze dla mnie - nie podrażnia.Stosuję raz na tydzień co w połączeniu z codzienną pielęgnacją wystarczy.

Fajna ale nie mogę znieść zapachu

Maska na żelową konsystencje ale nie spływa z twarzy, przyjemnie chłodzi i daje bardzo komfortowy uczucie. Skóra po niej jest zmatowiona, z tonizowana, nawilżona i sprężysta. Wszystko by było cudownie gdyby nie ten zapach, lubię kosmetyki o zapachu róży ale ta maska śmierdzi zepsutą różą przez co nie mogę jej używać z przyjemnością mimo że daje super efekt.

płatki róży

Jakie było moje zdziwienie, gdy po otwarciu pudełeczka okazało się, że w tej maseczce są prawdziwe płatki róży.
Jest to mój pierwszy produkt marki Fresh, warto nadmienić, że nie jest to najtańsza opcja pielęgnacji, z tego co wiem, obecnie dostępna tylko w perfumeriach Sephora.
Maseczka ma formę żelowej galaretki.

Zalety:
-ciekawa konsystencja
-wydajna
-delikatny zapach
-daje uczucie chłodzenia twarzy
-skóra jest nawilżona i pulchna po jej użyciu
-płatki róż w środku
-dobry skład

Wady:
-cene
-mimo wszystko, liczyłam na odrobinę lepszy efekt nawilżenia

Nawilża, łagodzi, pięknie pachnie, jestem kupiona

Przy okazji zakupów w Sephorze dostałam parę próbek tej maski.

Pachnie przepięknie, przezroczysty brązowy żel z fragmentami płatków róży. Przyznaję, że ja używam jej inaczej, niż zaleca producent, mianowicie jako sleeping mask. Produkt przyjemnie się wchłania, pozostawiając jednak lekką warstwę, która nie jest nieprzyjemna. Rano skóra jest nawilżona, wszelkie podrażnienia złagodzone, jest miękka. Mistrz. Po zużyciu próbek (łącznie 25 ml, czyli prawie małe opakowanie) kupiłam największe dostępne opakowanie.

Przy takim użyciu, max. 2 razy w tygodniu, bo to wystarcza w zupełności mojej skórze, raczej prędko jej nie zużyję. Cena może wydawać się wysoka, ale pojemność mała nie jest, tak samo wydajność, więc wybaczam.

Fajna, ale jako gadżet albo prezent

Kupiłam wersję 30ml bo potrzebuję od czasu do czasu dodatkowego kopa nawilżenia i muszę przyznać, że maska nawilża, ale znowu jej nie kupię, bo raczej jej popularność zbudowana jest na hype i instagramowej sławie. Opakowanie ładne i estetyczne. Białe, minimalistyczne, instagramowe. Po otworzeniu bije intensywny, różany zapach. Sama maska jest żelowa, przeźroczysto-brunatna z delikatnymi kawałkami róż, zatopionymi w masie. Bez problemu rozprowadza się po twarzy, a potem zmywa. Nie zasycha, a wsiąka i delikatnie gęstnieje. Co to nawilżania, to moja skóra jest generalnie tłusta i rzadko potrzebuje nawilżenia, ale zdecydowanie maska to robi. Nie sądzę jednak, żeby był to bóg wie jaki efekt. No właśnie to jest problemem generalnie tej maski. Przerost formy nad treścią. Ładne opakowanie, zapach, sam żel, ale działanie na pewno nie jest warte 200zł. Na plus też wydaność. Ja bym polecała, ale tylko jako prezent!

Przyjemnosc za wysoką cene

Zamawiajac produkty z sephory, dostalam próbkę wlasnie tej maseczki i nawet sie nie zastanawialam nad kupnem, jej zapach jest tak niesamowicie przyjemny, kojarzy mi sie z rozanymi lodami, cudownosc. No i przyszla, opakowanie jest bardzo porzadne, ciężkie, klasyczne, a wiadomo, klasyka zawsze jest najlepsza. Pojemnosc opakowania nie jest duza, lecz cena niestety juz tak;) za 30ml musimy zapłacić okolo 120 zlotych. Czy warto? Szczerze mówiąc nie wiem, czy jest warta swojej ceny. Pachnie pieknie, w srodku znajdziemy platki róży, lecz jest niesamowicie niewydajna, a po uzyciu mam wrażenie, ze moja strefa T przetluszcza sie duzo bardziej niz zwykle. Poza tym niczego innego nie zauwazylam, stan mojej cery jest taki sam jak byl. Podsumowujac - warto zastanowic sie dwa razy nad kupnem;)

Czyż warta kwot kosmicznych?

Kurcze, fajna ta maska. O nieee, ona naprawdę jest fajna.

Cena maski morduje, choć jest gigantycznie wydajna. Mam opakowanje 15 ml, maski używałam kilka razy i wcale nie widać, żeby coś ubyło.

Nie spodziewałam się, że maska będzie super. Wydaje mi się, że produkty fresh są przereklamowane. Wcale nie są naturalne, żeby była jasność (jedne mniej, inne bardziej).

Maska rozwaliła system, ku mojemu zdziwieniu. Zaznaczam, że nie jest to maska dogłębnie odżywcza. Jeśli mamy suche skórki, cerę ekstremalnie odwodnioną i przesuszoną - nie pomoże. Ale i producent tego nie obiecuje. Co w takim razie ma robić maseczka?

DZIAŁANIE:
- Przywraca równowagę, chłodzi i koi - 100% prawdy w prawdzie :) cudownie chłodzi i koi, kto ma cerę ze skłonnością do zaczerwienień, na pewno doceni

- Przywracają skórze promienność i sprężystość - 90% prawdy w prawdzie, dodaje sprężystości, ale czy promienności, ciężko określić.

Formuła jest żelowa z płatkami róż. Zastyga, ale nie na skorupę, aplikacja, jak i przebywanie z maską na twarzy jest komfortowe. Zmywa się bez problemu, pozostawia mięciutką i nawodnioną skórę, ukojoną, o wyrównanym kolorycie.

Przepadłam.

Maska jest droga, ale i opakowanie duże. 100 ml maski o takiej wydajności - nie do zużycia. Warto rozejrzeć się za mniejszymi pojemnościami. Polecam szczególnie dla cer tłustych, normalnych mieszanych.