Calvin Klein, Escape EDP

Calvin Klein, Escape EDP

Średnia ocena: 3.50/5

Średnia ocena: 4.00/5

Calvin Klein `Escape` to stonowany, owocowy zapach idealny właściwie na każdą okazję.
Wprowadzony na rynek w 1991 roku.

Kategoria: kwiatowo-wodna.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: rumianek, jabłko, liczi, kolendra
nuta serca: jaśmin, konwalia, brzoskwinia, róża
nuta bazy: sandałowiec, wanilia, wetiweria, piżmo.

Cena: ok. 249zł / 50ml

wody perfumowane, wody toaletowe
kwiatowe, morskie, owocowe
Rekomendacja
na dzień, na wieczór

60% jesień/zima 40% wiosna/lato

Kupiony w: Perfumeria Sephora

Nie dla każdego

Zamknięty w prostej , eleganckiej butelce Escape to zapach nie dla każdego . Wśród tysiąca niemal że jednakowych pachnideł jest oryginalny i nie tuzinkowy . Dla mnie , początkowo ziołowy dość mocny , rozwija się w nieco świeższe nuty lżejsze dla nosa czuję moją ulubioną konwalię i goździk , końcowy a zarazem najdłuższy etap bardzo delikatna słodycz wanilii połączona z drzewem sandałowym . Jak wspomniałam nie każdej pani się spodoba , czytałam w innych recenzjach że bardzo przypomina słonecznika Elizabeth Arden. Można z początku przychylić się do tej opinii ale... jest delikatniejszy i bogatszy w składnikach które pięknie się rozwijają w zapach który nie ma wiele wspólnego z Sunflowers .Polecam kobietom które chcą pachnieć inaczej niż tysiące koleżanek

Kupiony w: Inna perfumeria

Ładny, choć nie ulubieniec

Skusiłam się na nie, ponieważ szukałam czegoś nowego z tej firmy. Zapach jest ładny, ale mocny. Zdecydowanie nie dla każdego. Powiedziałabym, że dla silnych, zdecydowanych, eleganckich kobiet. Czuć połączenie drzewa sandałowego, piżma, rumianku i jaśminu. Perfumy wolę stosować bardziej na wyjścia i wieczorem. Zdecydowanie sprawdzają się w okresie jesienno-zimowym, w letnie dni mam wrażenie, że są za mocne i wręcz duszące. Zapach bez problemu utrzymuje się cały dzień lub cały wieczór, na ubraniach do kolejnego prania. Cenowo wypada okej, szczególnie za 100 ml. Starczy spokojnie na kilka miesięcy codziennego stosowania. Buteleczka dobrze leży w ręce, widać też ile produktu zostało.

Zdecydowanie polubiłam

Zapach idealny na wieczór lub na codzień do eleganckiego stylu kobiety. Zapach jest "ciężki" w sensie - posiada dużą różnorodność kwiatową, zapach drzewa sandałowego. Jestem zwolenniczką świężych kwiatowych zapachów, ale ten wyjatkowo mi podpasował na wieczorne wyjścia, spotkania z przyjaciółmi czy biznesowe. Zapach długo się utrzymuje. POLECAM

Kupiony w: Perfumeria Sephora

• Flakon: 2

Przyjemna woda perfumowana

Bardzo kobieca woda perfumowana, dodająca pewności siebie. Połączenie wielu nut zapachowych owocowo-kwiatowych. Według mnie idealny na co dzień do pracy czy do szkoły. Mając go na sobie zwracam uwagę wielu osób, które są zachwycone zapachem i tylko pytają co to za perfum. Jak widać trwałość świetna, bo nawet po całym dniu potrafię usłyszeć, "ale ładnie pachniesz!" Ja również go czuję podczas dnia. Na ubraniach czuć go nawet kilka dni!

Jestem trochę rozczarowana flakonikiem. Niby prosty, zwykły, dla mnie nijaki. Lubię ładne, eleganckie flakoniki, wiadomo że w raz z tym idzie cena produktu w górę. Mam 100 ml, prawie końcówkę - zapłaciłam niecałe 100 zł, a mam już go kilka miesięcy.

Polecam osobom, które lubią takie mocno kwiatowe zapachy. Na pewno zwrócicie nim na siebie uwagę i będziecie zadowolone.

Kupiony w: Perfumeria Douglas

Mocny i wyrazisty

Tak naprawdę miałam mieszane uczucia co do tego zapachu. Na początku wydawało mi się trochę mocny, duszący. Ale to było tylko wrażenie od razu po popryskaniu się. Kiedy po chwili odczekałam, zapach zmienił tonację, i stał się akurat na codzień. Perfum ten ma bardzo charakterystyczny zapach, który zapada w pamięć. Gorąco polecam

Trwały i wyraźny zapach

Perfumy Escape trafiły do mnie jako prezent świąteczny i od razu bardzo je polubiłam. Mają wyraźny zapach i utrzymują się przez cały dzień. Co ważne wystarczy użyć ich w niewielkiej ilości żeby były wyczuwalne, a łącząc to z faktem iż flakonik ma całkiem sporą pojemność starczają na dłuższy czas.

Kupiony w: Perfumeria internetowa

Bogaty zapach

Przebogata kompozycja. Zapach mocny, duszny i odurzający. Są dni kiedy nie jestem w stanie go udźwignąć mimo, że takie zapachy właśnie lubię. Perfumy bardzo w stylu lat 90-tych. Escape to raczej trudny zapach, żaden tam przyjemniaczek pomimo tego, że należy do kategorii kwiatowo-wodnej. Gęsty, esencjonalny i wyrazisty. Na pierwszy plan wysuwa się rumianek, nagietek, hiacynt i morela. Jest ostro a nawet powiedziałabym męsko. Gdy do głosu dochodzą nuty serca, brzoskwinia, jaśmin i róża zapach robi się bardzo kobiecy, słodko-owocowy. Baza to ambra, drzewo sandałowe, piżmo, cedr i wanilia i tę fazę lubię najbardziej. Jest kremowo i otulająco. Perfumy raczej na co dzień, dla mnie najpiękniejsze w sezonie jesiennym gdy szaruga za oknem. Wtedy najpiękniej się rozwijają i otulają niczym kaszmirowy, ciepły szal. Używane latem trochę mnie podduszały, szczególnie ich otwarcie. Trwałość zabójcza, od rana do wieczora.

Kupiony w: Perfumeria internetowa

mój nr 1 na lato

Zapach urzekł mnie u koleżanki, wypróbowałam i oczywiście jest to miłość od pierwszego psiknięcia. Sparzyłam się na CK Eternity i wręcz nie dowierzałam, że jeszcze kupię perfumy tej marki. Perfumy są intensywne, ale biją świeżością i lekkością i są trwałe - oczywistym jest to, że u każdego człowieka perfumy pachną inaczej. Już nie muszę szukać zapachu idealnego dla mnie. Flakon jest bardzo elegancki i przezroczysty - przynajmniej widać kiedy perfumy się kończą. Jest idealny na lato.

Kupiony w: Inna perfumeria

Nie

Kupiłam ją w ciemno, zachęcona ceną i to był mój błąd. Zapach w żadnym wypadku mi się nie podoba, określiłabym że nadaje się raczej Paniom grubo po 50 roku życia niż młodym kobietom. Więcej nie kupię jej.

Ogórkowa tragedia

Jestem dziewczynką, biorę mamy pudełko po pudrze, wrzucam chwasty, dodaje świeże ogórki i otrzymuje Escape wielkiego CK...

Jak dla mnie jest nie do zniesienia. Z chęcią sprzedam nietrafiony prezent. Dusi i przyprawia o ból głowy.

Zimowy ulubieniec

Uwielbiam ten zapach, jednak tylko zimą i późną jesienią. Jest bardzo intensywny ale nie przytłaczający, trochę wodny ale przy tym dość ciężki. Z tego co widzę budzi bardzo skrajne emocje, jedni go kochają inni nienawidzą - ja z pewnością należę do tej pierwszej grupy, ale zapach jest na tyle specyficzny, że w pełni rozumiem dlaczego może być dla kogoś odrzucający.
Escape kupilam ponad rok temu (butelka 100ml) i nie zużyłam jeszcze nawet 1/3 pojemności - wszystko dzięki jego intensywności, wystarczy jedno psiknięcie na kark i zapach zostaje ze mną na cały dzień, na ubraniach utrzymuje się aż do następnego prania.
Nie wiem w czym tkwi jego magia, ale wyjątkowy jest z pewnością :) Wiosną i latem idzie w odstawkę, wydaje mi się wtedy zbyt duszący, do łask powraca zawsze w jesienne wieczory - wtedy nagle zmienia się w przyjemny i otulający, a nawet powiedziałabym lekko orzeźwiajacy.
Mój nieszczególnie prawdę mówiąc wyczulony nos najbardziej wyczuwa tutaj nuty melona, rumianku, trochę piżma i majaczący gdzieś w tle delikatnie przebijający jaśmin.
Kupiłam go w ciemno i bardzo się cieszę że zaryzykowałam, dla mnie to ponadczasowy ulubieniec, do którego będę wracać prawdopodobnie przed wiele wiele lat.

Nie powala

Jak nie trafić z prezentem? Kup CK Escape. Choć w opisie widnieje lako lekki i świeży oraz skierorwany do młodzieży, sprawia on wrażenie mdłego, emeryckiego zapachu. Szczerze zastanawiałam, czy nie podarować go babci, jednak powiedzenie "prezentów się nie oddaje" przekonało mnie, by zachować go dla siebie. Tym sposobem męczę się już z nim od roku, na pocieszenie mąż czasem mówi, że jest bardzo ładny. Jakoś ciężko mi w to uwierzyć. Jedno wiem, nigdy więcej tego zapachu.