klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
premiery kinowe stycznia
materiały PR
Styl życia

6 premier kinowych stycznia, na które czekamy

Te pozycje proponujemy już teraz wpisać do kalendarza. Przedstawiamy 6 filmów, które będą miały swoją premierę w styczniu.
Katarzyna Mordalska
grudzień 29, 2015

Nowy Rok i cały styczeń zapowiada się bardzo ciekawie, jeśli chodzi o premiery kinowe. W zestawieniu znalazły się głównie zagraniczne filmy, ale nie brakuje dobrze zapowiadającej się (także ze względu na obsadę) rodzimej produkcji.

Wybrałyśmy filmy, na które naszym zdaniem warto udać się do kina w styczniu. Trochę kina akcji, odrobina kontrowersji, szczypta horroru i na zwieńczenie - biografia. W tym miesiącu na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Źrodło: opis dystrybutora

KWC 2021: hity do makijażu, które pokochały Wizażanki

Na co wybierzecie się do kina w styczniu?

1 z 6

Moje córki krowy

Moje córki krowy

Premiera 8 stycznia

Marta (Agata Kulesza), gwiazda popularnych seriali, ma 42 lata, jest silna i dominująca. Pomimo sławy i pieniędzy wciąż nie może ułożyć sobie życia. Niestabilna emocjonalnie 40-letnia Kasia (Gabriela Muskała) tkwi w dalekim od ideału małżeństwie (w roli męża Marcin Dorociński), wychowując nastoletniego syna. Siostry niezbyt za sobą przepadają, kompletnie nie rozumieją i nawet nie starają się zrozumieć swoich życiowych wyborów. Choroby, a w konsekwencji utrata jednego z rodziców zmuszają je do wspólnego działania. Kobiety stopniowo zbliżają się do siebie, odzyskują utracony kontakt, co wywołuje szereg tragikomicznych sytuacji.

2 z 6

Dziewczyna z portretu

Dziewczyna z portretu

Premiera 22 stycznia

To niezwykła historia miłosna zainspirowana życiem artystów Einara i Gerdy Wegener (w tych rolach Eddie Redmayne i Alicia Vikander), których małżeństwo i praca zostają poddane próbie, kiedy Einar decyduje się na operację zmiany płci i zostaje jedną z pierwszych na świecie transgenderowych kobiet, Lili Elbe.

3 z 6

Las samobójców

Las samobójców

Japoński las Aokigahara ma swoją smutną, przerażającą historię. To miejsce, do którego zmierzają ludzie z całej Japonii, by odebrać sobie życie. Sara (Natalie Dorman) nie chce umierać, a jednak i ona wybiera się do tajemniczego, pełnego grozy lasu. To tam zaginęła jej bliźniacza siostra. Sara chce poznać jej tajemnicę. Ale w lesie czekają głodne nowych ofiar dusze samobójców...

4 z 6

Moja miłość

Moja miłość

Premiera 15 stycznia

Georgio pojawia się w życiu Tony nieoczekiwanie i zmienia je o 180 stopni. Związek z królem życia to jedna wielka zabawa.

Kobiece kino w najlepszym wydaniu. Film supermodelki i aktorki Maïwenn, narodzony w Cannes za najlepszą rolę kobiecą. Historia szalonej i namiętnej miłości z Vincentem Casselem i Emmanuelle Bercot w rolach głównych.

5 z 6

Sekret w ich oczach

Sekret w ich oczach

Premiera 1 stycznia

Duet zgranych śledczych FBI – Jess (Julia Roberts) i Ray (Chiwetel Ejiofor) – ma rozwiązać sprawę brutalnego morderstwa młodej dziewczyny. Gdy na miejscu zbrodni okazuje się, że ofiarą jest córka Jess, kobieta zostaje odsunięta od sprawy. Podejrzany o zabójstwo mężczyzna, z braku dowodów, zostaje wkrótce wypuszczony na wolność. Zdesperowana Jess, przekonana o jego winie, postanawia wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę...

6 z 6

Janis

Janis

Janis  to szczery, emocjonalny i przemyślany film, może nawet bardziej o Joplin jako o osobie niż legendzie. Sięgając do prywatnych zapisków artystki, wydobywając z rodzinnych archiwów fotografie, nagrania, a przede wszystkim listy, Berg powraca do teksańskiego dzieciństwa Janis Joplin, naznaczonego bolesnym odrzuceniem i poczuciem niedopasowania. Przywołuje też czasy rozkwitu kariery piosenkarki w San Francisco, trudne początki, skomplikowane relacje z zespołem, atmosferę Woodstock i pierwsze miłości.

Komentarze