Sephora, Nuit Karite, Masque Cheveux [Shea, Hair Sleeping Mask] (Maska na noc do włosów)

Maski na noc do włosów aplikuje się na suche włosy, aby działanie było skuteczne z optymalnymi rezultatami. Rano, po spłukaniu, włosy są bardziej miękkie, bardziej sprężyste, zauważalnie piękniejsze i bez efektu obciążenia.
- Maska karité wzmacnia i zapobiega łamaniu i rozdwajaniu włosów.
Plusy:
- Gama masek o ukierunkowany działaniu, aby zaspokoić specyficzne potrzeby każdego rodzaju włosów.
- Nocna pielęgnacja dla większej wygody.
- Zabawne i wygodne czepki ochronne z indywidualnie dobranymi ozdobami do każdej maski.

Skóra głowy
sucha i wrażliwa, normalna, problemowa
do włosów farbowanych, do włosów suchych i zniszczonych, do włosów wypadających, do włosów długich
Odcienie
ciemne
nabłyszczające, nawilżające, podtrzymujące kolor, wzmacniające, wygładzające
zapachowa
w saszetce
bogate

Dobra ale kokosowa lepsza

Bardzo lubię maski tego typu na noc. Zawsze poluję na promocje 2+1 lub 3+1 w Sephora. Aplikacja bardzo łatwa, produktu jest dużo i spokojnie wystarcza na całe włosy. Czepek wygodny, ja zawsze zostawiam go sobie bo jest solidny i można go wykorzystać do innych masek. Można spokojnie spać z maską całą noc, czepek zapobiega pobrudzeniu poduszki i nie zsuwa się z głowy. Rano włosy były sztywne, sklejone i pachnące. Maska bardzo łatwo zmywa się szamponem. Juz podczas spłukiwania czuć gładkość włosów. Po umyciu zapach maski nadal się utrzymuje. Byłam zadowolona z efektów, włosy były wygładzone, pełne blasku i dużo łatwiej się rozczesywały. Jednak jak dla mnie numerem jeden jest wersja kokosowa, która dosłownie powaliła na kolana nie tylko zapachem ale i efektami, które znacznie dłużej się utrzymały. Została mi do przetestowania wersja acai chroniąca blask i kolor! Jestem ciekawa efektów!

Dobra, ale nie idealna

Nie mogłam się doczekać użycia tej maski, już sam wygląd i opis zaciekawiły mnie tak bardzo, że gdy tylko wpadła w moje ręce migiem pobiegłam do łazienki, aby ją wypróbować. Maska jest faktycznie tak dobra jak piszą inne recenzentki przede mną, jednak na moich cienkich włosach nie do końca przyniosła oczekiwane efekty.

OPAKOWANIE
Opakowanie ma prostą kolorystykę i grafikę charakterystyczną dla marki Sephora. Kolor to delikatny brąz z wizualizacją wyglądu czepka i maski. Jedyną ozdobą jest logo marki i napisy. Produkt jest bardzo dokładnie opisany – z tyłu znajdziemy sposób stosowania wraz z ilustracjami, więc nawet jeśli nie znamy angielskiego lub francuskiego damy radę  Opakowanie podzielona 2 części – w jednej znajduje się czepek, w drugiej maska.

MASKA

Zacznę może od czepka, który najbardziej mi się spodobał. Wykonano go z przyjemnego w dotyku, cienkiego materiału. Na nim umieszczono różne aplikacje przedstawiające czynności i akcesoria kojarzące się z tematyką włosową. Wygląda on zabawnie i wywołuje uśmiech. Czepek posiada gumkę zabezpieczająca go przed spadaniem. Gumka spełnia swoje zadanie i trzyma go na głowie, nie jest ciasna, a raczej luźna. Czepek posłuży na kilka innych aplikacji, gdyż jest trwały i solidny. Maska natomiast ma konsystencję gęstego, aksamitnego kremu o białej barwie. Posiada bardzo przyjemny zapach, lekko orzechowy, trochę kremowy, który na prawdę umila aplikację i relaksuje. Nakładałam ją dokładnie na całą długość włosów – mam cienie włosy do talii i 30ml maski w opakowaniu wystarczyło mi idealnie na ich pokrycie. Maska jest gęsta, więc jej nałożenie nie stanowi problemu, nie spada też z włosów i idealnie je pokrywa tworząc kremową warstwę. Następnie zawinęłam w luźny koczek i położyłam się spać. Na efekty czekałam do rana tak jak sugeruje producent. Podczas snu maska wchłania się i praktycznie nie pozostaje na włosach. Według opisu maski nie trzeba zmywać, jednak włosy rano są nieco sklejone i zbite w strąki, więc w moim przypadku mycie to konieczność. Umyłam więc włosy delikatnym szamponem. Już podczas zmywania szampony czułam niesamowite wygładzenie i miękkość. Na włosach nie pozostały resztki produktu, które mogłyby je obciążyć. Po wysuszeniu włosy były miękkie, gładkie, świetnie nawilżone, odżywione a przede wszystkim pełne blasku. Wizualnie wyglądały na zdrowe, lśniące, zregenerowane, więc maska jak najbardziej spełniła obietnice producenta. Taki zabieg raz na jakiś czas z pewnością posłuży naszym kosmykom. Mam jednak włosy cienkie, skłonne do puszenia i z tym maska nie do końca sobie poradziła, bo włosy nadal gdzieś odstawały, co prawda nie falowały się jak zwykle, ale te piórka mnie nieco denerwowały, konieczne było nałożenie serum. Natomiast miła niespodzianką było to, że efekt regeneracji i odżywienia utrzymywał się u mnie kilka następnych dni. Ogólnie produkt bardzo mi się spodobał i chcę wypróbować inne warianty. Cena nie należy do najniższych jak na jednorazowy zabieg, jednak raz na jakiś czas można pozwolić sobie na taką przyjemność, tym bardziej, że efekty są fajne.

PLUSY:
+ praktyczne opakowanie z kompletną zwartością do zabiegu
+ trwały i solidny czepek
+ odpowiednia ilość maski
+ łatwość nakładania i zmywania
+ włosy nawilżone, odżywione, wizualnie zregenerowane
+ efekty utrzymuje się kilka dni

MINUSY
- nie do końca radzi sobie z puszeniem
- dość wysoka cena

Cudo!

Nie spodziewałam się aż tak świetnego działania. Maskę zostawiłam na około 12 godzin. Jedyna rzecz do której mogę się przyczepić to aplikacja. Dostajemy dość sporą ilość maski, która wystarczyła bez problemu na pokrycie włosów do połowy pleców. Jednak, miałam problem z tym, że włosy mi sie dość poplątały i posklejały przy aplikacji. Po równie problematycznym rozczesaniu, które obyło się bez strat we włosach, włosy związałam i przykryłam czepkiem, który przyczepiłam spinkami do włosów. Maska nie zaschnęła na włosach co jest ogromną zaletą. Bez problemu wypłukała się z włosów, które ostatecznie nie wyszły z pielęgnacji poplątane. Nie zauważyłam efektu oblepienia, ale może dlatego, że zawsze włosy myję po maskach. Już przy myciu zauważyłam, że moje włosy są niewyobrażalnie miękkie, odżywione, zdrowe i dociążone. Zostały nawilżone od wewnątrz, a nie od zewnątrz, przez co zachowały sypkość. Po wysuszeniu włosów włosy dalej były mięciutkie, sypkie, bardzo błyszczące, zdrowe, po prostu cudne. Mniej się plączą i nie sprawiały problemów przy stylizacji. Wiem, że 19zł to dość sporo na jednorazową maskę, ale moim zdaniem warto 1-2 razy w miesiącu zrobić sobie taki prezent, bo efekt jest naprawdę fenomenalny, jakiego się kompletnie nie spodziewałam. A, i zapach charakterystyczny dla shea utrzymuje się przez dłuższy czas po umyciu włosów. Dla jednych wada, dla mnie zaleta.

Sama nie wiem co myśleć o tej masce...

Do produktu nastawiałam się bardzo pozytywnie, dawno już nie robiłam maski na włosy na noc. Kiedyś zdarzało mi się aplikować na noc olejek rycynowy to choć efekty były całkiem fajnie, to jego zmywanie było istną katorgą..

Wracając do maseczki z Sephory w pierwszej kolejności uwagę zwraca grafika, która już z daleka bije informacją o wspaniałym działaniu maski pod względem wzmocnienia i odżywienia (a przynajmniej z tym kojarzy mi się karite). Czy działa tak wspaniale? Jak dla mnie nie do końca, choć ma swoje plusy, dlatego naprawdę ciężko mi ocenić ten produkt.

Zdecydowanie na plus produktu przemawia designerski czepek z uroczymi grafikami, wykonany z miękkiego materiału (jak się nie mylę z bawełny), który nie uciskał mocno głowy a nieźle się trzymał na głowie. Nie zsunął mi się w nocy - to akurat super. Może z początku lekko swędziało mnie czoło, ale to bardziej problem mojej skóry niż czepka, bo zimą czapka też jej przeszkadza. Czepek dobrze trzymał ciepło i spokojnie nada się do wielokrotnego użytku, po nocy wyglądał jak nie używany.

A wyglądał tak, ponieważ maska umieszczona w saszetce zaraz po aplikacji jakby od razu ,,czepiała" się włosów i w nie wnikała, nie transferowała na czepek. Nie da się przejść obojętnie obok pięknego zapachu maski, który utrzymuje się na włosach do 2-3 umyć. Konsystencją maska przypomina te z Kallosa - to chyba najprostsze porównanie (taki gęsty, treściwy krem).

Jak maska zadziałała na moje włosy? Po kilkunastu godzinach trzymania na głowie udałam się, aby umyć włosy (bo nie wyobrażam sobie, aby tylko maskę spłukać). Nie zrobiła się z niej skorupa, włosy były miękkie, ale całe oblepione maską, więc umycie włosów w mojej ocenie jest obowiązkowe. Zawsze myję włosy 2x, więc po tej czynności pozwoliła im swobodnie wyschnąć.

Na pewno maska nawilża włosy, bo schły mi trochę dłużej niż zwykle a to może być dla mnie sygnał, że włosy trzymają wodę. Stały się gładkie, dużo mniej elektryzujące, ale efekt wygładzenia otrzymuję też przy innych, dużo tańszych maskach. Coś, co jednak odróżnia tę maskę na plus to uczucie lekkości włosów. Nie pamiętam już kiedy maska sprawiła, że moje włosy były tak lejące i lekkie w dotyku. Miałam wrażenie, że wręcz uciekają z rąk.

Czar nieco prysł jak wstał kolejny dzień. Choć włosy myłam około godziny 16-17 dzień wcześniej, to rano (mimo, że dalej lekkie w dotyku), były już trochę oklapnięte.. A wieczorem zupełnie tłuste. Zwykle myję włosy co drugi dzień, ale w tym przypadku suchy szampon nie odświeżyłby mi już tak włosów drugiego dnia, nadawały się już tylko do mycia. Czyli z jednej strony były lekkie, z drugiej przetłuszczające się..

Ciężko mi wiec ocenić ten produkt, bo z jednej strony lekkość fryzury mnie zachwyca, z drugiej natomiast w cenie 19zł za jednorazową saszetkę (w której swoją drogą mogłoby być odrobinę więcej maski, bo na długie włosy na pewno jej zbraknie), mogę wymagać utrzymania włosów w nienagannym stanie przynajmniej przez 2 dni, bez efektu przetłuszczenia.

Super kuracja

Lekko obawiałam się tej maski, w końcu włosy są "duszone" pod czepkiem. Rano po umyciu włosów jestem zdumiona efektem. Włosy są miękkie oraz odżywione.
Wizualnie produkt prezentuję się świetnie. Prosty, minimalistyczny design. Sam czepek jest przeuroczy, wykonany z delikatnego, lekkiego materiału. Mój troszkę śmierdział jak pampers..
Polecam wypróbować!

i tak i nie

Na początku warto zaznaczyć, że nie poszłam spać w tej masce, bo po prostu znam siebie i wiem, że nie byłoby takiej opcji, żebym wyspała się z takim czymś na głowie.

Co zawiera opakowanie? Maskę oraz czepek.
Czepek ładny, nie jest plastikowy, raczej coś na kształt tetrowego materiału.
Warto nadmienić, że w masce chodziłam około 5h, czyli teoretycznie krócej niż śpimy, bo te ~7h.
Maska po 5h wyglądała niezbyt ciekawie na włosach, zastygła na taką skorupę.
Tym bardziej nie rozumiem jak w tym niby spać.

Plusy:
-piękny zapach maski, do tego utrzymywał się naprawdę długo (do 3 myć)
-poprawa stanu włosa - był miękki, lśniący, sypki i jednocześnie lejący się
-bardzo łatwo się je rozczesywało, włosy nie wypadały

Minusy:
-czepek mimo tego, że jest śliczny, niestety niezbyt wygodny - tam gdzie znajdują się ściągacze drażnił skórę głowy
-efekt poprawy stanu włosa utrzymał się do 2 mycia (myję głowę codziennie, więc jak widać niezbyt długo)
-droga - jak na jednorazową kurację to już w ogóle