Botanica Pharma, Olej migdałowy, czysty 100%

Botanica Pharma, Olej migdałowy, czysty 100%

Średnia ocena: 3.64/5

Naturalny, tłoczony na zimno olej migdałowy, czysty w 100%, do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. Nawilża, chroni, łagodzi. Szczególnie zalecany do pielęgnacji skóry z rozstępami, kuracji spierzchniętych dłoni, a także do regeneracji włosów suchych i łamliwych. Bogaty w przeciwutleniacze skutecznie zmniejsza powstawanie wolnych rodników odpowiedzialnych za procesy starzenia. Systematyczne stosowanie zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek. Głęboko nawilża. Nie uczula. Nie zawiera żadnych dodatków chemicznych. Bez parabenów. Bogaty w witaminy A,E,B, białka i minerały. Może być stosowany u dzieci. Produkt naturalny. Nie testowany na zwierzętach.

bez parabenów
z pompką, w butelce
olejek
100 – 250ml, >250ml
z defektami, normalna, wrażliwa, sucha
olejki do ciała i do masażu
zmiękczające, natłuszczające, na rozstępy, nawilżające, wygładzające

Uratowane włosy

Olejek w 100 % olejek cudowny. O cudownym zapachu m u mnie świetnie się sprawdza na włosy. Szukając oleju idealnego do moich wysokoporowatych, szorstkich włosów, w drogerii natknęłam się na olej migdałowy od Botanica Pharma. Cena produktu była dość wysoka, lecz stuprocentowy, czysty olej to coś, czego obecnie potrzebowały moje włosy.

Kupiony w: Otrzymałam do testów od marki/producenta

U mnie się sprawdza na włosach

Olejek w 100 % olejek cudowny. O cudownym zapachu m u mnie świetnie się sprawdza na włosy. Mieszam olejek z maską na włosy i nakładka na około 30 min. Używam go też na końcówki włosów jako zabezpieczenie przed łamaniem. Mega się sprawdza . Czasem nim smaruję całe ciało . Olejek super wygładza nie uczula . Można go mieszać z różnymi balsamami .

Rewelacja!

Kupiłam ten produkt na wyprzedaży w drogerii. Od razu mnie zachwycił. Skóra po jego zastosowaniu jest mega gładka. Dobrze się rozprowadza i w przeciwieństwie do innych olejów szybko się wchłania. Używam go rowniez do olejowania
oraz bazę do wykonania masażu twarzy. Jedyne co mi przeszkadza to jego zapach. Mimo to gorąco polecam, polecam, polecam :)

Hit!

Olejek odkryłam będąc w ciąży i jest to moje największe odkrycie kosmetyczne w ogóle. Dziś nie wyobrażam sobie nie mieć go w łazience. Pierwszym plusem jest jego multifunkcjonalność. Stosował go aby zabezpieczyć ciążowy brzuch przed rozstępami, dodaje go do balsamu do ciała, stosuje na włosy, na twarz. Świetnie sprawdza się również w pielęgnacji delikatnej skóry niemowlęcej. Same plusy, minusów brak.

Idealny kosmetyk nawilżający

Jest absolutnie wielofunkcyjny. Używam go do ciała, do buzi, do dłoni (świetnie obchodzi się ze skórkami) i stóp. Na włosy akurat nie próbowałam ale czytałam, że też extra. Jest to po prostu jeden z moich must have, którego używam od ponad roku.
Produkt fenomenalny.

Rewelacyjny

Tego akurat oleju migdałowego zaczęłam używać ze względu na bycie w ciąży. Generalnie lubię oleje, oliwki, wszelkie balsamy, ale od kiedy jestem w ciąży przeszkadzają mi zapachy, więc mój wybór ogranicza się do produktów bezzapachowych lub o zapachu niemal niewyczuwalnym. Zapachu oleju migdałowego nie odczuwam, więc jest dla mnie pod tym względem wprost idealny. Olej wydaje się być drogi, ale kupiony w promocji cena wychodzi atrakcyjna (za swoją przeogromną 500ml butelkę zapłaciłam w Ross nieco ponad 40zł). Na ciało działa rewelacyjnie, uelastycznia skórę, natłuszcza, szybko się wchłania, łagodzi podrażnienia i niweluje szorstkość skóry (sprawdzone także na ciele kilkulatka). Uwielbiam to, że posiada pompkę, więc dozowanie jest wygodne i oszczędne. Zdarza mi się używać go do pielęgnacji włosów oraz do usuwania makijażu oczu.
Wg mnie to jeden z lepszych produktów tego typu. Polecam zarówno kobietom w ciąży, jak i tym, które szukają czegoś naturalnego, dobrego, skutecznego, wydajnego i o niewyczuwalnym zapachu.

Olej, którego używam prawie do wszystkiego i jest idealny przy ATOPOWEJ skórze

Olej migdałowy w pielęgnacji mojego ciała to jeden z najczęściej używanych produktów. I tak na prawdę to nie znam drugiego naturalnego składnika, który by mi tak wszechstronnie służył. Nazywam go składnikiem ponieważ używam nie tylko samodzielnie, ale również dodaję do innych kosmetyków. Opakowanie tego oleju jest z pompką, co jest przydatne w wielu sytuacjach. Pompka ułatwia dozowanie produktu na dłoń bez dotykania całego opakowania, więc nie trzeba potem na przykład przecierać butelki z produktu żeby odłożyć na półkę. Jest to jest super sprawa, jak ktoś wykonuje masaże, czy to sobie, czy komuś, czy w domu czy zawodowo, pompka tutaj to świetna sprawa.

Olej migdałowy jest mi bliski ponieważ jest świetny do skóry wrażliwej, podrażnionej, szorstkiej, suchej, atopowej i z azs. To jest produkt, który ma działanie łagodzące, kojące, nawilżające, zmiękczające skórę. Generalnie u mnie sprawdza się w łagodzeniu stanów zapalnych np po goleniu, na ramionach gdzie mam rogowacenie okołomieszkowe niweluje efekt czerwonej, gęsiej skórki, pięknie łagodzi podrażnienia, zostawia moją skórę taką mięciutką, gładką, nawilżoną. Super też działa w miejscach gdzie mam azs, ta skóra jest taka czerwona, podrażniona, jakby trochę łuszcząca się, świetnie łagodzi te stany samodzielnie albo i dobrze sprawdza mi się jako dodatek do kremów/olejów, dodatek też taki na zasadzie, że smaruję skórę balsamem, jak się wchłonie to na koniec pielęgnacji ciała używam oleju i taka idę spać, a rano wstaję z piękną skórą.

Olej jest bogaty w witaminy A i E, które poprawiają ogólny stan skóry, a zdrowo wyglądająca skóra to taki efekt "uboczny" stosowania tego oleju. Wiem też, że bardzo dobrze sprawdza się przy cerze mieszanej i trądzikowej, ale uważałabym ze stosowaniem na całą twarz, szczególnie strefa T, z rozszerzonymi porami mogłaby szybciej się zapychać, ale na policzki ,brodę, czoło zdarza mi się nałożyć odrobinkę, i przyśpiesza gojenie się trądziku.

Używam też tego oleju do olejowania włosów. Teraz mieszam go z innymi co prawda, ale jak zaczynałam olejowanie i świadomą pielęgnację to ten olej uratował moje zniszczone włosy, sprawił, że końcówki przestał się rozdwajać, włosy stały się gładsze, miększe, mniej poddatne na wilgoć czyli mniej się puszyły, no i czasem nałożony na skórę głowy łagodził swędzenie itp. W ostatnich miesiącach nie nakładałam go na skórę głowy i powracam do tej czynności. Kiedyś wyleczyło mi to łupież i sprawiło, że zyskałam drugie tyle włosów, miałam wysyp baby hairów, także jeśli ktoś narzeka na wolno rosnące włosy albo chce je zagęścić, to polecam stosowanie tego oleju na skalp, tak np 30 minut przed myciem głowy. Ja mam włosy grube, zniszczone, naturalnie kręcone więc wymagają one ciągłego odbudowywania. Kręcone włosy po prostu lubią się niszczyć (poprzez plątanie, prostowanie, kołtunienie). Też dodaję często go do odżywek, już po myciu, co sprawia, że lekko je dociążam i kompletnie znika problem puszenia się włosów pod wpływem wilgoci.

Co do samej konsystencji to nie jest olej, który szybko się wchłania. Potrzebuje więcej czasu, ale dlatego jest to produkt idealny na noc. I tak, będzie brudził pościel czy piżamę, ponieważ to olej, więc to normalne, ale nie mam żadnych problemów z wypraniem np prześcieradła, wszystko znika:)

Ten olej to mój hit, i tak już zostanie pewnie na stałe.

Niezbędny w olejowaniu :)

Sam produkt jest taki jaki powinien być - bez żadnych dodatków chemicznych. Działa też rewelacyjnie, moje włosy już po pierwszym olejowaniu stały się wyraźnie gładsze i miękkie. Obecnie stosuję go dość często. Wielki plus także za opakowanie, większość olejów, które posiadam zawarte są w zwykłaych, szklanych butelkach co utrudnia mi aplikację. Opakowanie z pompką to strzał w 10 :) Jedynym minusem jest zapach produktu, ale cóż, taki jego urok ;) Na szczęście nie utrzymuje się on długo na włosach. Polecam posiadaczkom włosów wysokoporowatych!

Cudowny olej.

Olej jest uniwersalny,nadaje się na sucho, mokro, włosy. Wszystko zależy od preferencji. Widocznie poprawia skórę przy regularnym stosowaniu, stosuję od 7miesiecy i moja skóra tak aksamitna była w wieku 18lat,a to paręnaście lat wtecz:) uelastycznia, nawilża, wygladza. Nakładam solo na sucho bądź mokro, albo po serum do ciała. Włosy po olejowaniu nie potrzebują dodatkowych kosmetyków są piękne i błyszczące (włosy wysokoporowate). Polecam wszystkim niezależnie od wieku.

Skuteczny, pomocny.

Wszystko to co zadeklarował producent w opisie olejku to prawda. Produkt pomaga skórze i włosom. Używam go do różnych celów i w każdym przypadku się sprawdził. Bardzo ładnie pomaga wygładzić włosy w zabiegu olejowania. Łagodzi i nawilża skórę. Nadaje się również do skóry twarzy oraz jako smarowidło przy i po opalaniu. Skóra w wyniku jego stosowania zyskuje na witalności, jest lepiej odżywiona i natłuszczona, podrażnieni a są złagodzone.

Moje odkrycie, w które warto zainwestować

Nie od wczoraj wiadomo, że oleje tłoczone na zimno mają ogrom właściwości dla naszego ciała i zdrowia. Wspaniały olej z migdałów to moje odkrycie pielęgnacyjne, z którym na pewno zostanę dłużej. Nigdy nie miałam lepiej nawilżonej i wypielegnowanej skóry. Mimo tego, że troszkę kosztuje jest wart swojej ceny. Szczerze mówiąc jeszcze nie zauważyłam, żeby rozstępy ginęły, ale wogóle mi to nie przeszkadza. Fantastyczne nawilżenie i jego wydajność to to, czego nie jest w stanie zaproponować nam żaden balsam do ciała ! Jeśli masz problem z suchą skórą koniecznie wypróbuj- na pewno poradzi sobie z każdym takim problemem <3

Dobry, naturalny kosmetyk.

Uwielbiam olejki, przetestowałam ich całkiem sporo. Jednak po raz pierwszy kupiłam naturalny olej w drogerii. Wiadomo, olej migdałowy jest ostatnio baaaaardzo popularny w pielęgnacji. Kupiłam z myślą o tym, że będę używać go do twarzy.

Opakowanie jest bardzo wygodne. Olejki zazwyczaj mają pipetę a tutaj ułatwiający stosowanie dozownik. Opakowanie wygląda dość neutralnie , jak na naturalny kosmetyk przystało :)
Nie polubiłam jednak jego konsystencji. Jeśli chodzi o pielęgnację twarzy to zrezygnowałam po pierwszym użyciu ???? Super sprawdza się jednak jako nawilżający specyfik do ciała. Po prysznicu nakładam go na jeszcze mokre ciało. Po chwili osuszam ręcznikiem. Wtedy skóra jest mega nawilżona i przepięknie się prezentuje. Dobrze sprawdza się również do olejowania włosów. Tutaj trzeba jednak uważać z ilością i nakładać go do połowy długości przez to, że jest gęsty i treściwy.

Żałuję ale nie zauważyłam zmniejszenia świeżych rozstępów :(

Olej mega wydajny, jak go zużyję to rozważę kupno olejku migdałowego innej firmy , by sprawdzić czy będzie równie gęsty.