Oleofarm, Skrzypolen z biotyną

Oleofarm, Skrzypolen z biotyną

Skrzypolen z biotyną zawiera aż 7 składników: ekstrakt ze skrzypu polnego, mielone nasiona lnu, biotynę, cynk oraz aminokwasy siarkowe: L-cysteinę, L-metioninę i taurynę.

Skrzyp polny sprzyja utrzymaniu włosów, skóry i paznokci w dobrej kondycji. Biotyna przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych oraz metabolizmu energetycznego. Pomaga zachować zdrowe włosy i skórę. Cynk jest mikroelementem biorącym udział w procesie podziału komórek oraz pomagającym w prawidłowej syntezie DNA i białka. Pomaga zachować zdrowe włosy, skórę i paznokcie. Cynk przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu witaminy A, kwasów tłuszczowych, węglowodanów i makroskładników odżywczych. Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego i w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

Zastosowanie: suplementacja diety w składniki aktywne preparatu.

Zalecane spożycie: dorośli 2 kapsułki dziennie.

Działanie
Na paznokcie, Na włosy, Na skórę
Uzupełniające poziom witamin i minerałów
Kapsułki

Skuteczność:

• Skuteczność: 2

Nie spełnił oczekiwań

Zmagam się z łamliwymi rozdwajającymi się paznokciami oraz wypadającymi włosami. Skrzypolen przyjmowałam przez ponad miesiąc. Efekty - słabo widoczne. Częściowo poprawił się stan paznokci, ale nadal pojedyncze paznokcie ulegały rozdwojeniu przez co wszystkie musiały zostać "ścięte o głowę". Wypadanie włosów nie zmniejszyło się - chociaż uważam że jest to wina zbyt, krótkiego przyjmowania suplementu. Cena przystępna wręcz niska. Uciążliwe jest stosowanie 2 tabletek w ciągu dnia. Skład cenny dużo biotyny, cynk i skrzyp, który niestety obciążył mi żołądek ( mam wrażliwy więc nie u każdego może wystąpić efekt podrażnienia)

• Skuteczność: 3

Średnie i uciążliwe dawkowanie

Zmieniłam suplement diety na te kapsułki, bo poprzednio stosowane nie działały na mnie, a o tych wyczytałam pozytywne opinie, więc postanowiłam spróbować. Dzienna dawka to dwie kapsułki i nie podobało mi się to, było uciążliwe. Mieszkam za granicą, w Polsce bywam 2-3 razy do roku, więc musiałam jednorazowo kupować kilka opakowań (czasem były dostępne również te po 72 kapsułki i były relatywnie tańsze, więc stawiałam na nie, ale nieczęsto się to zdarzało), Jedno małe opakowanie wystarcza na 3 tygodnie, więc słabo... Po zużyciu kilku opakowań zauważyłam, że włosy i paznokcie są trochę mocniejsze, ale to jeszcze nie ten efekt, którego oczekiwałam.