Kosmed, Nafta kosmetyczna (różne rodzaje)

Kosmed, Nafta kosmetyczna (różne rodzaje)

Nafta kosmetyczna, przeznaczona do pielęgnacji skóry głowy zapobiega elektryzowaniu włosów, ułatwia rozczesywanie i modelowanie. Nafta zwiększa połysk i elastyczność. Nadaje włosom puszystość, zmniejszając ich łamliwość. Wspomaga nawet leczenie łupieżu, zapobiega wypadaniu, wzmacnia cebulki, regeneruje włosy farbowane i tlenione.
Dostępna w kilku wersjach:
- Nafta kosmetyczna z witaminą A+E,
- Nafta kosmetyczna z kompleksem witamin,
- Nafta kosmetyczna z mikroelementami,
- Nafta kosmetyczna z olejkiem rycynowym,
- Nafta kosmetyczna z biopierwiastkami,
- Nafta kosmetyczna z ekstraktem z rumianku,
- Nafta kosmetyczna drzewo herbaciane, aloes,
- Nafta kosmetyczna z pokrzywy.

wzmacniające, regenerujące, nabłyszczające, przeciwłupieżowe, wygładzające
zapachowa
Skóra głowy
normalna, problemowa
do włosów wypadających, do włosów z łupieżem, do skóry głowy

Połysk

Nafta z olejkiem rycynowym firmy Kosmed była moją pierwszą naftą w życiu. To, co pierwsze zdziwiło mnie zaraz po otwarciu opakowania to konsystencja. Inaczej ją sobie wyobrażałam. Nafta jest bardzo rzadka, jednak opakowanie jest zrobione w taki sposób, że niewielki otwór zabezpiecza nas przez tym, że naraz całość wylejemy z butelki.
Produkt gładko sunie po włosach, szybko się rozprowadza.
To, co zauważyłam niemal od razu to połysk jakie dało moim włosom regularne ich naftowanie. Bałam się, że skutkiem stosowania nafty będą tłuste kosmki. Nic bardziej mylnego.
Włosy są wygładzone, mają połysk i lepiej się rozczesują. Nie uważam, że nafta ta jest produktem, który eliminuje całkowicie użycie odżywki, ale na pewno dzięki jej zastosowaniu włosy są lepsze.

Idealna do maseczek

Nafta posiada charakterystyczny dla siebie zapach, jednak mimo tego, że jest nieprzyjemny to nie jest bardzo wyczuwalny. Podczas stosowania, do czasu zmycia jest niestety wyczuwalny. Ja za nim nie przepadam dlatego uznałam to za wadę, jednak nie jest ona na tyle uciążliwa by nie stosować produktu. Zdecydowanie jego zalety są w znacznie większej ilości.
Bardzo dobrze współgra z innymi składnikami do np. maseczek do włosów. Nie mam problemu z mieszaniem, nakładaniem mieszanki na włosy.
Wpływa bardzo dobrze na włosy, są gładkie, lśniące, sypkie i mam wrażenie, że przez ich odżywienie nabierają znacznie ładniejszego, wyrazistszego koloru.
Opakowanie jest poręczne, zakrętka jest odpowiednia nie niszczy się nawet przez częste odkręcanie. Nic się nie wylewa z butelki. Opakowanie jest klasyczne, ponadczasowe, przez kolor, ciemno brązowy kojarzy mi się z starą apteką, co bardzo mi się podoba, gdyż lubię ten styl.
Opakowanie jest bardzo wydaje, stosuję ją regularnie przez ponad pół roku i nadal jest znaczna część produktu.
Jest ona ogólnodostępna, zakupiłam ją w aptece za niewielkie koszty. Zdecydowanie może stanowić zamiennik do kosmetyków z wyższej półki.

Nic tak nie ujarzmia moich włosów!

Mam suche i porowate włosy. Naftę poleciła mi fryzjerka.

Jest tania i baardzo tłusta. Po użyciu jej, musiałam umyć włosy 3 razy.
Zapach mi nie przeszkadza.

Co do działania to owszem, zamyka ona włosa, staje się dociążony i włosy są bardziej lejące. Nie chce mi się jednak myć włosy te 3 razy dla efektu trwającego do następnego mycia, lub tego kolejnego po pierwszym.

Wolę już nałożyć jedwab i mieć podobny efekt.
Ciekawostka: odtykał nam odpływ, moje włosy nie zatykały go :D

Dla mnie niezbyt!

Po dosyć krótkim stosowaniu do włosów odstawiłam produkt, nawet używając go w maseczkach odniosłam wrażenie, że żadnych efektów nie przyniósł, jedynie przesuszył moje włosy, zmatowił, stały się sianowate, po odstawieniu produkty wszystko wróciło do normy, może komuś innemu posłuży, plusem jest wydajność oraz niska cena.

Szybki efekt

Od pewnego czasu zaczęłam stosować naftę regularnie,bo pod wpływem większego stresu zaczynają mi wypadać włosy w większej ilości.Dodatkowo chciałam poprawić ich ogólny wygląd.
Nafta jest tania i łatwo dostępna. Na rynku można znaleść naftę z różnymi domieszkami, np. witaminami A+E czy z wyciągiem z roślin.
U mnie nafta jest składnikiem różnych masek domowej roboty, np.z żółtkiem jajka czy olejem rycynowym,ale czasem też stosuję ją w pojedynkę. Pomimo, że mam cienkie i przetłuszczające się włosy produkt działa na mój skalp i włosy pozytywnie. Nie powoduje wysypu krostek, łupieżu czy swędzenia. Szybko zauważyłam poprawę stanu włosów. Nafta odżywia pasma, wzmacnia, sprawia, że łatwiej mi je rozczesać. Jednak posiada też wady. Brzydko pachnie, jest za wodnista i przy nieumiejętnym dozowaniu produktu obciąża włosy, a zdarzyło mi się to nie raz. Teraz już się nauczyłam, że po takiej odżywce, którą stosuję raz w tygodniu myję włosy dwukrotnie i problem znika.

Czyni spustoszenie.

Skusiłam się opisem działania i po raz pierwszy zakupiłam ten produkt. Pierwszy i ostatni... Używałam raz w tygodniu . Po trzecim użyciu pojawił się ogromny łupież. Czegoś takiego w życiu nie widziałam...wielkie płaty.
Domowymi sposobami zwalczyłam ten łupież...a nafta poleciała do kosza.
Niestety to nie jest produkt dla mnie.... Poza tym ciężko się zmywa i pozostawia warstwę na włosach.

ostrożnie...!!!

Skuszona opisem produktu...kupiłam go. Chciałam żeby moje włosy odzyskały blask. Mam gęste i mocne włosy tylko bez blasku. Już prawie kończę butelkę... i blasku nie widać. Pojawił się za to łupież i to spory.
Dla mnie ten produkt nie pomaga....
Wracam chyba do poczciwego octu jabłkowego. Muszę teraz walczyć z łupieżem.
Zachciało mi się nafty.....to mam :-(

Fantastyczna!

Miałam NAPRAWDĘ spalone włosy... końcówki sterczały w różne strony, nie dawała im rada żadna maska, a wypróbowałam ich wiele i z różnych przedziałów cenowych. Usłyszałam o nafcie i z lekkim sceptycyzmem wybrałam się do apteki - w końcu, co mi szkodzi wydać te kilka złotych? Wróciłam, nałożyłam na suche włosy na kilka godzin, umyłam ze 3 razy i... moje suche kłaczki zmieniły się w lśniące fale :D. Bardzo polecam, efekty powalają. Warto przecierpieć te kilka minut-godzin z tłustym, lekko śmierdzącym kokiem na głowie.

Dobry produkt

Na naftę z kompleksem witamin marki Kosmed skusiłam się po udanej przygodzie z inną naftą. Uważam, że można osiągnąć świetne efekty stosując ten produkt z głową i co najważniejsze umiarem, bo również może zaszkodzić włosom niewłaściwie stosowany.

OPAKOWANIE

Opakowanie to buteleczka w odcieniach brązu o typowej dla marki grafice przedstawiającej dziewczynę o kręconych włosach z pięknym uśmiechem. Przypomina mi nieco swoją kolorystyką stare produkty apteczne. Kolorystyka jest dość jednolita i koncentruje się na zieleni i brązach, na prostej etykiecie znajdziemy wszystkie informacje na temat produktu. Dzięki temu, że butelkę wykonano z półprzezroczystego plastiku widzimy na bieżąco zużycie produktu. Mamy tu opakowanie z korkiem, które znacznie ułatwia aplikację. Otwór jest na tyle mały, że nie wylejemy jej za dużo.

NAFTA

Nafta ma formę oleistej cieczy o lekko żółtej barwie (podejrzewam, że za sprawą obecności olejku z wiesiołka) o wyrazistym zapachu, charakterystycznym dla nafty, który na szczęście po umyciu włosów szybko się ulatnia, ale aplikacja dla osób z wrażliwym nosem może być niemiła. Nie jest on najprzyjemniejszy, ale da się do zdzierżyć. Stosuję naftę zarówno solo jak i w mieszance z innymi produktami do przygotowania maski. Naftę nakładam zwykle przed myciem na ok. 15-20 minut na całą długość włosów z pominięciem skalpu, po czym zmywam dwukrotnie szamponem i nakładam maskę. Maseczkę wykonuję razem z olejkiem rycynowym, żółtkiem, czasem cytryną lub inną maską. Należy jednak uważać i nie stosować tej nafty zbyt często. Kiedy zaaplikowałam ją kilka razy pod rząd okropnie wysuszyła mi włosy, obecnie stosuję 1 raz w tygodniu i to w zupełności wystarcza. Stosowałam naftę z olejkiem rycynowym również na skórę głowy w celu zmniejszenia wypadania i przyspieszenia wzrostu. Najważniejsze i najlepsze efekty jakie daje to leiste, wygładzone włosy pełne blasku. Nie zauważyłam spektakularnych efektów na które liczyłam, choć na pewno włosy mniej wypadły. Produkt jest niezwykle wydajny, wystarczy niewielka ilość do stosowania na długość włosów czy jako dodatek do maski.

PLUSY
+ nabłyszcza włosy
+ wygładza i dyscyplinuje
+ ma wiele zastosowań
+ odrobinę zmniejszyła wypadanie włosów
+ tania

MINUSY
- przy zbyt częstym stosowani wysusza włosy
- dostępna chyba jedynie w aptekach
- niezbyt przyjemny zapach

Przydatna, ale należy stosować ją ostrożnie

Jak w tytule recenzji, nafta świetnie sprawdza się na wysokoporowatych włosach jak i średnioporowatych oraz zniszczonych rozjaśnianiem. Używamy jej oboje z partnerem (ja mam półdługie rozjaśniane włosy, on kręcone, grube i suche).
Jest tylko kilka rzeczy o których warto pamiętać kiedy ją stosujemy.
Po 1 - pomimo jej konsystencji jak "suchy olej" nie nakładamy za dużo, łyżka stołowa na długie włosy wystarcza, na moje półdługie idzie jej łyżeczka max.
Po 2- do zapachu trzeba się przyzwyczaić, niestety nie każdemu on podpasuje, to zapach jakby benzyny (w końcu to pochodna ropy naftowej).
Po 3 - warto pamiętać, że to olej mineralny- płynna parafina, stosowanie jej za często może nie przysłużyć się włosom, dla mnie i mojego partnera stosowanie jej raz w tygodniu lub nawet raz na dwa tygodnie jest wystarczające.
po 4- nigdy nie używam jej na suche włosy bez dodatków, zawsze daje jakiś nawilżacz, np.żel z aloesu, nawilżająca maska jak np kallos aloe, miód, żółtka jajek itd), do tego partnerowi dodaje oleju rycynowego lub lnianego.
po 5- nie używamy jej również na skórę głowy bo albo ją podrażnia, albo przyśpiesza przetłuszczanie albo przyczynia się do łupieżu u partnera.Co oczywiście nie dla każdego może tak podziałać i czasem każda z nas przekonuje się o tym pierwszy i ostatni raz ;). Staram się też aby nie miała kontaktu ze skórą gdziekolwiek, jestem wrażliwcem.
po 6- trzyma się ją max 20 minut (nie polecam przekraczać czasu, to nie wzmocni działanie nafty, ale może przyczynić się do przesuszenia włosów).
po 7 - naftę należy dobrze wypłukać, zmywa się dość trudno, polecam zmywać odżywką (wspomnianym kallosem np czy Serical- Crema Al Latte, a póżniej jakimś delikatnym i oczyszczającym szamponem.

EFEKT
Błyszczące, miękkie i elastyczne włosy, moje w końcu zaczynają falować, partnera mocniej się skręcać, wyglądają bardzo fajnie i jest to fajna opcja przed jakimś wyjściem np. :) Tylko warto pamiętać o jednym, że to bardziej wizualny efekt, moim zdaniem nafta nie ma aż tak dużych właściwości pielęgnacyjnych, można przyrównać to do działania silikonów.

Nafty z Kosmedu są niezłe, nie widzę między nimi za dużej różnicy, ponieważ jak wspominałam nie jest używana na skórę głowy, są też tanie i szeroko dostępne, więc warto wypróbować chociaż raz i przekonać się samemu jak na nas działa.

Z mikroelementami

Naczytałam się o nafcie pozytywnych opinii więc postanowiłam zakupić takową, mój wybór był zupełnie przypadkowy, prawdopodobnie kupiłam akurat tę zachęcona niską ceną. I to był pierwszy i ostatni raz kiedy kupiłam naftę do włosów, produkt śmierdzi, włosy po aplikacji wyglądaja jak polane olejem, poza tym robią się " trzeszczące" i szorstkie, a po ich umyciu nie widać żadnych specjalnych efektów.

rozczarowanie

Z kupnem nafty kosmetycznej wstrzymywałam się bardzo długo. Już kilka razy miałam ją w koszyku, ale ostatecznie rezygnowałam. I nie mam czego załować...