Tanita, Błyskawiczny krem do depilacji ciała

Tanita, Błyskawiczny krem do depilacji ciała

Cena PLN 8.99

Błyskawiczny krem do depilacji ciała 3 minuty, to doskonały produkt do ekspresowej depilacji w zaciszu domowym.
Już po 3 minutach skutecznie usuwa zbędne owłosienie. Zawiera wyselekcjonowane składniki aktywne, które zapobiegają powstawaniu podrażnień. Alantoina łagodzi podrażnienia, nawilża i regeneruje.
Mocznik działa nawilżająco, zmiękczająco, zapobiega powstawaniu podrażnień.
Kolagen i elastyna wygładzają i nawilżają skórę.
Opakowanie zawiera szpatułkę.

sucha, normalna, wrażliwa
kremy i balsamy po depilacji, kremy do depilacji
łagodzące, nawilżające, opóźniające odrost włosków, regenerujące
w tubie
>250ml, 100 – 250ml, 50 - 100ml

Nie oczekiwałam zbyt dużo i zbyt dużo nie doczekałam się

Krem kupiłam w aptece internetowej, w dziale drogeryjnym, na jakiejś promocji.
Jestem niezbyt szczęśliwą posiadaczką ciemnego, mocnego owłosienia i jasnej karnacji, dlatego się spodziewałam się zbyt dużo po tym specyfiku i też efektu wow na mojej skórze nie było.
Krem znajduje się w tubce, z początku łatwo go aplikować, jednak pod koniec tubki ciężko wydostać resztki produktu. Jedna tubka wystarczyła mi na równomierne pokrycie dwóch łydek (a łydki mam całkiem zgrabne, nie są grube). Krem jest bardzo gęsty, koloru białego i o zapachu zgniłego jajka. Nie polecam stosowania w małych, zamkniętych pomieszczeniach. Naprawdę zapach jest bardzo intensywny i nieprzyjemny. Krem łatwo rozprowadza się za pomocą szpatułki i jego usunięcie również za jej pomocą jest łatwe. Polecam używanie ręczników papierowych przy usuwaniu kremu, gdyż produkt bardzo ciężko się spłukuje - można zatkać odpływ w wannie!
Jeżeli chodzi o samo działanie produktu - z moim uwarunkowaniem poradził sobie średnio na jeża. Trzymałam na nogach maksymalny zalecany czas. Cześć włosków została usunięta, te najmocniejsze ledwo ruszone, te słabsze ładnie zeszły. Wizualnie efekt zdecydowanie gorszy niz po tradycyjnej maszynce.
Jedyny plus to to, że skóra po jego użyciu rzeczywiście jest gładka.
Krem zapewne sprawdzi się lepiej u posiadaczek cienkich oraz jasnych włosów

niezły, ale nie doskonały

Krem ma dość gęstą konsystencję więc całkiem dobrze się go nakłada na skórę a później dobrze się na niej trzyma. W aplikacji (a później usuwaniu owłosienia) bardzo pomaga dołączona do produktu szpatułka.

Zaletą kremu jest też niemal zupełny brak charakterystycznego dla depilatorów chemicznych nieprzyjemnego zapachu. Powiedziałabym nawet, że en krem pachnie całkiem, całkiem.

Opakowanie w postaci tubki z zamknięciem typu "klik" tez jest wygodne - łatwo z niego wydobyć krem.

A co do działania , jest ono umiarkowanie dobre. Po zalecanych przez producenta 3 minutach, włoski nadal są, krem ich nie rusza. Jednak wydłużenie czasu do 10 min. pozwala łatwo usunąć nieomal całe owłosienie w miejscu gdzie zaaplikowałam produkt. Krem dostałby ode mnie 5 gwiazdek, gdyby nie to, że pozostawia jednak pojedyncze włoski, co jest denerwujące.

Wielką zaletą produktu jest to, ze nie wywołuje on u mnie żadnych podrażnień , zaczerwienienia, swędzenia, itp., co zdarzało mi sięprzy innych kremach do depilacji.

Reasumując, jest to dobry produkt, ale nie mogę go nazwać idealnym.

Nie działa

Produkt zamknięty jest w wygodnej tubce. Postanowiłam poszukać jakiejś alternatywy dla maszynek, ale po wypróbowaniu tego kremu wróciłam do nich "z podkulonym ogonem". Ten produkt to prawdziwy bubel. Nie usunął nawet jednego włoska, a trzymałam go na nogach wystarczająco długo. Poza tym podrażnił mi skórę, która stała się zaczerwieniona i piekła.