Light Mountain wilk to moje drugie podejście do hennowania.
Moje włosy z natury są brązowe, w lipcu zafarbowałam je na rudo (w salonie), a od września postanowiłam eksperymentować z hennowaniem.
Najpierw była papuga, ale że zależało mi na głębszym kolorze, spróbowałam tej.
Nie wiem, gdzie poza sklepem Agi Niedziałek można kupić te henny.
Opakowanie kosztuje 40 zł i włosom do ramion wystarcza na około 2 użycia, ale ja i tak robię tej mieszanki nieco za dużo, i potem mrożę, żeby mieć dodatek do masek celem utrwalenia koloru.
Tę hennę kładłam na technicznie wciąż rudych, ale tak naprawdę mocno wypłowiałych włosach (wcześniej zrobiłam gloss, który u mnie się szybko wypłukuje).
Hennowanie to cała procedura, o której trzeba poczytać zanim się do niego przystąpi, jest to też coś, co trzeba dostosować do siebie metodą prób i błędów. Z pewnością prościej jest załatwić sprawę w salonie, ale hennowanie jest od farbowania dużo zdrowsze, wzmacnia włosy, no i jest o wiele tańsze. Trzeba natomiast uzbroić się w cierpliwość i czas.
Nigdy nie stosowałam henn innych niż Light Mountain, więc nie mam porównania, ale mogę zdecydowanie stwierdzić, że są dobrej jakości. Łatwo się mieszają z cassią, zakwaszaczami, do mieszanki można też dodać różnego rodzaju humektanty czy odżywki.
Tym razem robiłam "prawilne" hennowanie, z tym że do henny dodałam cassi, i zakwasiłam mieszankę sokiem jabłkowym. Dodałam też aloesu, bo moje włosy wciąż są dość wrażliwe i widzę, że im to pomaga. Efekt jak na zdjęciu.
Zdecydowanie polecam najpierw poczytać trochę o hennowaniu i obejrzeć kilka filmików Agnieszki, żeby mieć pojęcie jak wygląda podstawowa metoda, a potem ją, w miarę potrzeby, dostosowywać. Można też po prostu stosować się do instrukcji na stronie.
To, jak długo kolor się trzyma na włosach zależeć będzie od wielu czynników: stanu i rodzaju włosów, wcześniejszego helatowania, stosowanej pielęgnacji (OMO, w zachowaniu żywego koloru na długo pomagają też odżywki Pravany, ale są drogie i trudnodostępne), częstotliwości mycia. U mnie, nawet przy codziennym myciu, kolor się nie wypłukuje przez co najmniej 4-6 tygodni.
Zalety:
- odżywia włosy
- poprawia stan skóry głowy
- piękny, naturalny kolor
- cena w stosunku do ilości produktu
- możliwość uzyskania różnorodnego efektu (zależy od tego, co dodamy do mieszanki)
- cena
- naturalny produkt
Wady:
- wymaga czasu i cierpliwości
- do idealnego koloru trzeba dochodzić metodą prób i błędów
- ograniczona dostępność
- trzeba zrobić research
- Wydajność
- Zgodność z opisem producenta
- Zapach
- Stosunek jakości do ceny
- Opakowanie