Christian Dior, Diorshow Iconic (Podkręcająco-wydłużający tusz do rzęs)

Christian Dior, Diorshow Iconic (Podkręcająco-wydłużający tusz do rzęs)

Średnia ocena: 3.64/5

Tusz zapewnia spektakularne podkręcenie, oddzielenie i wydłużenie rzęs dzięki zastosowaniu silikonowej szczoteczki Oblique o miękkich, krótkich, ukośnie skręconych włoskach oraz specjalnego kompleksu Lift Model odpowiedzialnego za trwałość i doskonałe pokrycie rzęs od nasady aż po same końce.

niewodoodporne
Efekt
podkręcające, wydłużające

Top3

Jeden z moich ulubionych tuszy do rzęs. Powiedziałabym, ze takie top 3 :)

Lubię za szczoteczkę i konsystencję. Nie robi grudek i nie osypuje się po czasie.
Jest super czarny, wydłuża i dodaje dużo objętości nawet za jednym pociągnięciem. Również łatwo się go usuwa, co jest dla mnie koniecznością. Lubię próbować nowych rzeczy, ale zawsze kończę na ponownym zakupie tego tuszu do rzęs. Wart swojej ceny.

Ciekawy

Christian Dior, Diorshow Iconic. To tusz podkręcająco-wydłużający rzęsy. Szczoteczka bardzo fajnie rozczesuje rzęsy. Tusz rzeczywiście je podkręca i lekko wydłuża. Nie osypuje się. Opakowanie jest luksusowe.

Cóż...Burżuj jest lepszy ;).

Tak, tak, dobrze czytacie... W mojej ocenie tusz Bourjois przewyższa jakością tusz Diora ;). Zresztą - nie tylko jakością, bo również i ceną, dostępnością oraz trwałością... Może jedynie design Diorshow Iconic jest ładniejszy, ale w tym przypadku naprawdę nie ma to żadnego znaczenia.
Zużyłam jakiś czas temu kolejne - i tym razem ostatnie opakowanie tego tuszu i utwierdziłam się w przekonaniu, że doskonały, idealny tusz to taki, który odpowiada naszym wymaganiom i który pokochają nasze rzęsy - i tusz Diora moim wymaganiom jednak nie sprostał ;).

Zacznę jednak od zalet - bo naturalnie, i takie Diorshow Iconic posiada, nie będę ukrywać.
Opakowanie niezwykle przypadło mi do gustu - solidne, srebrne, napisy nie ścierają się - całość jest minimalistyczna, ale bardzo elegancka.
Szczoteczka jest tutaj silikonowa, a więc moja ulubiona - prosta, lekko zwężająca się ku górze, aczkolwiek te ''ząbki'', ''włoski'' (jak zwał, tak zwał - wiadomo, o co chodzi) są jak dla mnie ciut za krótkie - wolę nieco dłuższe, bo lepiej chwytają moje rzęsy, zwłaszcza w wewnętrznych kącikach oczu.
Na plus, że szczoteczka nie nabiera dużej ilości tuszu - to zaleta, zwłaszcza wtedy, gdy tusz jest świeży.
Konsystencja tuszu jest kremowa, średnio gęsta - jak dla mnie mogłaby być odrobinę rzadsza (taka jak w Burżuju), ale to już moje osobiste preferencje - sądzę, że większości pań formuła DI przypadnie do gustu. Zapach jest specyficzny, typowy dla tuszów do rzęs, ale szybko wietrzeje - nie ma tutaj takich ekscesów jak z mascarą Estee Lauder, która wonieje przez dłuższy czas po aplikacji i zdecydowanie nie są to miłe doznania...

Idziemy jednak dalej - Diorshow Iconic z założenia jest tuszem podkręcająco-wydłużającym i prawdę powiedziawszy - robi właśnie to, choć nie jest to efekt WOW, typu ''szał ciał, cycki mi opadły po kostki'' - wydłużenie jest po prostu dobre, zaś podkręcenie - jak dla mnie mogłoby być lepsze, tym bardziej, że moje własne rzęsy są wywinięte i od tuszu oczekuję, że postawi je niemal do pionu ;).
Diorshow jest jednak tylko dobry - wydłuża fajnie, rozdziela rzęsy, delikatnie je podkręca, leciutko pogrubia i unosi je. Przy dwóch warstwach efekt jest delikatnie mocniejszy, ale nadal mieści się to w kategorii makijażu dziennego. Mocniejsze podkreślenie oczu (na wyjście, wieczór lub nawet na dzień, jeśli ktoś lubi taki efekt) nie jest możliwe z tym tuszem, nad czym ubolewam...Burżuj jednak daje mi znacznie większe pole manewru i za to właśnie go kocham!
Na plus, że tusz nie osypuje się, nie rozmazuje i nie kruszy, nie robi również z rzęs sklejonych kluch czy pajęczych nóżek.
Łatwo go zmyć - czy to płynem micelarnym, czy olejkiem lub masłem do demakijażu. Nigdy nie podrażnił moich wrażliwych oczu i nie uczulił mnie - był pierwszym, który zastosowałam w makijażu po ustąpieniu silnej alergii na klej stosowany przy przedłużaniu rzęs i doskonale się wtedy sprawdził.

Wady?
Na pewno wydajność - tusz kończy się szybko (lub wysycha - trudno powiedzieć!), bo po mniej, niż 6 tygodniach, a jego cena regularna jest jednak dość wysoka... Tu (i nie tylko tutaj w sumie) wygrywa jednak Bourjois, którego szczoteczka bardziej mi odpowiada, a i efekty, które daje, są dla mnie lepsze od tych, które uzyskiwałam Diorshowem - ten drugi daje mi zbyt delikatne podkreślenie, a nie tego oczekiwałam po tuszu za 150 zł, przyznaję się ;).

Nie kupię go ponownie z w/w powodów, ale odradzić zakupu nie mogę - to porządny tusz, dobry do codziennego makijażu, trwały, ale...nie dla mnie, po prostu. Mam jasno sprecyzowane oczekiwania i to Bourjois spełnia je w stu procentach, dlatego pozostanę wierna właśnie jemu :).

Brak wad, poza wysoką ceną

Tusz ma bardzo eleganckie opakowanie.
Szczoteczka idealna. Doskonale wydłuża i podkręca . Bardzo ładnie upiększa rzęsy nie sklejając ich. Nie odbija się, nie kruszy, nie podrażnia oczu.
Jedyna duża wada, która powoduje że go nie kupię to cena. Chyba że znowu dostane w prezencie ;)

Fajna maskara

Bardzo fajna maskara, która w efekcie może jest trochę delikatniejsza od siostry Iconic Overcurl, ale ma dobrą szczoteczkę, która radzi sobie z rozczesywaniem rzęs i dociera do każdej z nich dokładnie.
Utrzymuje się w ciągu dnia bez zarzutu, nie osypuje. Co ważne, nie podrażnia oczu.
Przez długi czas kupowałam tylko i wyłącznie maskary od Diora, ponieważ zachwalane przez wszystkich tusze od L'oreala podrażniały moje oczy. Jednak to się zmieniło - zapraszam do mojej recenzji tuszu L'oreal Unlimited.

Hit

Naprawde wydlurza i podkreca rzesy.obawialam sie bo nie nalezy do najtanszych,ale warto bylo stowuje na wyjscia pod tusz tez z Diora i jestem zachwycona efektem i trwaloscia.

Ikoniczny!

Dostałam go od męża na poprawę humoru i od razu zakochałam się w nim. Mam cienkie ale długie rzęsy, zawsze podkręcam je zalotką. Po pomalowaniu wyglądają jak firanki, tusz daje przepiękny efekt sarniego oka, ideał.

Dobry

Bardzo dobry tusz, jeden z moich ulubionych. Nadaje piękną głębię rzęs i nie skleja. Nie podrażnia i nie rozmazuje się. Jest świetny, choć za drogi. Warto kupić i spróbować. Polecam

Kupiony w: W strefie wolnocłowej

Jest dobry, ale za drogi

Jakość jest wysoka i ciężko coś tu zarzucić. Podkręcenie i wydłużenie są bardzo konkretne. Opakowanie jest eleganckie, ale cena również - tu jest jedyna wada. Myślę, że tę cenę da się znaleźć coś lepszego, więc produkt ciut za drogi. Jednak opakowanie robi wrażenie, więc jeżeli chcemy się przed kimś popisać to się sprawdzi.

rewelacyjny tusz

wspaniały tusz, który wydłuża i podkręca moje rzęsy i ich nie skleja. Jestem nim zachwycona, mimo, ze nie zauwazylam jakiegos spektakularnego pogrubienia, to moje rzesy nim pomalowane zawsze wyglądają rewelacyjnie.

Tusz przypadł mi do gustu w 100% pięknie podkręca, rozczesuje i wydłuża rzęsy. Nie odbija się, nie skleja rzęs, nie kruszy. Po wyschnięciu rzęsy nie są suche tylko mam wrażenie jak bym je dodatkowo odżywiła. Piękne eleganckie opakowanie dodatkowo cieszy oko :) Jak dla mnie jest to jeden z niewielu najlepszych tuszy do rzęs.

Nie ma się do czego przyczepić

Naprawdę trudno znaleźć wady tego tuszu. Bardzo ładnie rozdziela i wyczesuje rzęsy (świetna szczoteczka). Widocznie wydłuża, pogrubia, podkręca... robi wszystko to co tusz robić powinien. Jest bardzo trwały (nie osypuje się nawet po całonocnej imprezie), nie podrażnia. Zdecydowanie upiększa, ale nie nadaje sztucznego efektu plastikowych rzęs. Taki idealny tusz na co dzień. Jedyną jego poważną wadą jest cena. Szczególnie dzisiaj, kiedy można kupić tusz o podobnych właściwościach za 1/4 kwoty, którą trzeba przeznaczyć na Diora. Nie kupuję już od dawna, bo wydawanie takich sum na tusze do rzęs wydaje mi się dzisiaj po prostu głupotą.