Lash Brow, Clean Sponge (Gąbka do demakijażu)

Lash Brow, Clean Sponge (Gąbka do demakijażu)

Pojemność 1 szt

ZERO WASTE: demakijaż za pomocą płatka nie wymaga stosowania żadnych innych detergentów oraz ogranicza zużycie jednorazowych wacików kosmetycznych. Potem możesz używać go z ulubionym żelem, a następnie może stać się pomocą przy sprzątaniu. Oszczędzasz pieniądze i nie produkujesz śmieci.

WIELOKROTNEGO UŻYTKU: przy codziennym stosowaniu wystarcza na ok 200 demakijaży bez detergentów: ok pół roku.

MULTIFUNKCYJNY: oprócz demakijażu, dzięki specjalnym włóknom, poprawia krążenie skóry, ultradelikatnie ją peelinguje i sprawia, że jest świeża, czysta i zdrowa.

EKOLOGICZNY: produkt zmywa makjaż samą wodą

Wykonanie
sztuczne włosie
do twarzy
pojedyncze

Trwałość / wykonanie:
Design produktu:

Magia!

Ta gąbka/płatek faktycznie działa!
Na początku trochę nie chciało mi się wierzyć w 'magiczne' właściwości tego przedmiotu, ale po pierwszym użyciu już nie miałam wątpliwości.

Do zmywania makijażu używam zawsze letniej wody. Gąbkę moczę pod bieżącą wodą, delikatnie odciskam i usuwam makijaż delikatnie pocierając twarz gąbką. Nie ma najmniejszych problemów z usunięciem produktów typu korektor czy podkład jeśli chodzi o twarz, natomiast jeśli chodzi o makijaż oczu to jedyny problem jaki zauważyłam to z tuszem do rzęs. Tutaj już trzeba poświęcić więcej czasu, aby dokładnie usunąć resztki produktu z rzęs - ale jest to wykonalne.

Makijaż schodzi gładko, nie trzeba pocierać kilka razy w jednym miejscu aby się go pozbyć (z wyjątkiem tuszu do rzęs). Sam proces jest bardzo przyjemny ze względu na to, że materiał z którego została zrobiona gąbeczka jest bardzo milutki w dotyku. Mogę ją porównać do takiej mini płaskiej, pluszowej poduszeczki.

Producent pisze o właściwościach delikatnie peelingujących - niestety nic takiego nie zauważyłam.

Jeśli chodzi o utrzymanie czystości gąbki to nie ma z tym najmniejszego problemu. Po wykonanym demakijażu 'piorę' gąbkę pod czystą, bieżącą wodą, dodatkowo raz na jakiś czas wrzucam ją do pralki kiedy akurat nastawiam pranie.

Wielkość produktu jest jak najbardziej ok (ok. pół dłoni).

Wiadomo, że nie jest to rzecz, która posłuży nam przez lata, ale myślę, że kilka miesięcy minimum. Na pewno jest świetna na podróż - zajmuje mało miejsca i nie potrzebujemy dodatkowych kosmetyków do usunięcia makijażu.

Podoba mi się też idea 'no waste'. Kiedy gąbka straci swoje właściwości usuwające makijaż - śmiało możemy wykorzystać ją w domu, np. do ścierania kurzy.