FroJo. Fruits & Vegetables, Hydrolat `Por z truskawką`

FroJo. Fruits & Vegetables, Hydrolat `Por z truskawką`

Połączenie dwóch hydrolatów z pora i z truskawki z dodatkiem witaminy C o działaniu bakteriobójczym. Idealnie sprawdzi się dla każdego typu cery.

Por – należy do tego samego gatunku co cebula i czosnek. Dzięki temu wykazuje silne działanie bakteriobójcze i przeciwzapalne. Ponadto jest świetnym antyoksydantem. Pomaga ukoić skórę narażoną na szkodliwe działanie promieni słonecznych.

Truskawka – dzięki zawartości dużej ilości witaminy C jest świetnym antyoksydantem i pomaga w walce z przebarwieniami i plamami na skórze. Wykazuje działanie antybakteryjne i ściągające.

Witmaina C - to jeden z najskuteczniejszych antyutleniaczy, który walczy z wolnymi rodnikami, stymuluje syntezę kolagenu w skórze, a tym samym zwiększa gęstość skóry właściwej, poprawia jej elastyczność i spłyca drobne zmarszczki powierzchniowe. Jednocześnie doskonale wspomaga i regeneruje skórę naczynkową.

Takie połączenie warzyw i owoców lubię ;-)

Ostatnio powróciłam do trybu snu przerywanego (noworodek na podkładzie) i w porannej pielęgnacji szukam pobudzenia.
Dlatego stawiam na odświeżające hydrolaty, które dają gęstą, drobną mgiełkę dodającą energii do działania. Ten recenzowany spisał się na medal. Nie pachnie porem, tylko świeżo, owocowo, wyczuwam tam truskawkę. Do tego jest w dobrej cenie, zwłaszcza jak za taką pojemność. Jedyne do czego mogę się przyczepić to atomizer, który zepsuł się pod koniec opakowania. Na szczęście mam pustą butelkę na taką ewentualność, przelałam produkt i zużyłam do końca. Na pewno jeszcze do niego wrócę.

Truskawkowy booster

Lato to idealna pora, aby odstawić toniki, a przy tonizacji postawić na hydrolaty. Wybór na rynku jest olbrzymi, ja w sezonie truskawkowym wybrałam ten od Frojo.
Hydrolat dostajemy w butelce z ciemnego szkła mieszczącej 100 ml płynu, z dozownikiem w postaci atomizera. W moim egzemplarzu niestety atomek zacina się na potęgę. Preparatu używam jako bezwacikowego, rozpylam go bezpośrednio na twarz i wklepuję, na to kładę serum i krem, czyli standardowo. Hydrolat przepięknie pachnie truskawkami, fanki tych owoców powinny być zachwycone. W składzie znajdziemy także pora i witaminę C w postaci palmitynianu askorbylu. Używając go koniecznie pamiętajcie o ochronie UV. Z resztą pamiętajcie o niej zawsze.
Hydrolat ma działanie bakteriobójcze, twarz po jego użyciu jest zdecydowanie gładsza i odświeżona.