Fitomed, Lukrecja Gładka, Tonik nawilżający ziołowy do cery suchej i wrażliwej

Fitomed, Lukrecja Gładka, Tonik nawilżający ziołowy do cery suchej i wrażliwej

Lukrecja zatrzymuje wodę w tkankach. Dobrze nawilżona tkanka nie traci składników mineralnych, niezbędnych w prawidłowym funkcjonowaniu komórki. Po zastosowaniu toniku skóra twarzy staje się gładka, ujędrniona, nabiera zdrowego połysku.
Składniki bioaktywne: wyciąg ziołowy z lukrecji, prawoślazu, lipy, owsa.

średni

Dla mojej cery - mieszanej ten tonik jest taki sobie. Nie mam wrażenia by cokolwiek dobrego robił, oczywiście nie szkodzi też, ale gdy go nałożę w okolicę oczu, to mnie one pieką i łzawią. Baaardzo rzadko cokolwiek mnie podrażnia, a ten tonik jednak tak.
Sama konsystencja jest jakaś tępa - nakładam go wacikiem kosmetycznym i nie mam wrażenia przyjemnego "poślizgu" na skórze. Zachowuje się po prostu jak woda.

Tani i dobry naturalny tonik!

Nie oczekiwałam niczego wielkiego po tym toniku- lubię gdy mają w miarę naturalny skład i przygotowują moją cerę do kremu. Z dużą przyjemnością używałam tego toniku. Ogólnie przepadam za ziołowymi zapachami, i ten także mi się podobał. Lekko słodki, przede wszystkim pachniał mi lipą. Obawiałam się wysypu z jego strony, ale nic takiego nie spowodował. Jednak nie widziałam w nim żadnego działania nawilżającego. Cena, jakość i coraz większa dostępność sprawiają że pewnie do niego powrócę.

Koi i nawilża

Spełnia swoją funkcje doskonale: tonizuje, koi i nawilża skórę.

Zostawia jednak delikatny lepki film na skórze, dlatego moim ulubieńcem został jego odpowiednik do cery tłustej.

Niemniej jednak uważam go za świetny produkt dla delikatnej i "sponiewieranej" cery.

Najlepszy jaki miałam

Zdecydowanie ulubieniec! Od kiedy go posiadam, nie mam problemu z przesuszoną skórą. Stan cery zdecydowanie się poprawił. Od razu po jego aplikacji czuję nawilżenie. Skład ma kapitalny, a cena także bardzo dobra. Jedyne do czego można się przyczepić, to jego mała pojemność ;/

Nawet go lubię

Plusy
+ nawilża, ale nie w dużym stopniu
+ bardzo wydajny
+ przyjemny zapach
+ nie zapycha
+ nie podrażnia
+ cena i dostępność całkiem okej

Minusy
- nie zapycha, ale też nie daje dużego nawilżenia

Pewniak

Nie ściąga, nie zapycha, delikatnie oczyszcza. Bezpośrednio po użyciu moja skóra jest zaczerwieniona, ale szybko dochodzi do siebie. Co ważne - nie uczula.
Jedyne, co mogę mu zarzucić, to że mógłby bardziej nawilżać i uspokajać skórę. Z tego powodu nie został moim ideałem, ale jeśli nie znajdę lepszego produktu, zapewne do niego wrócę

Nie powala na kolana

Plusy:
- w miarę tani
- zapach może się podobać, choć akurat nie mi
- skład jest w miarę, choć też mam do niego pewne ale... jak np. w przypadku phenoxyethanol-u
- produkt polski

Minusy:
- nie czuję jakiegoś mega nawilżenia, zużyłam kilka ładnych opakowań toniku do skóry tłustej, który wydaje mi się lepiej nawilżać i odświeżać skórę

coś dla mnie!

Zakupiłam po wielu dobrych opiniach na wizażu i oczywiście dziewczyny nie zawodzicie!
Moja skóra jest własnie sucha, ten tonik sprawdził się idealnie
łagodzi zaczerwienienia, wycisza skórę
tonizuje
nawilża
skóra staje się jędrniejsza
ma naturalny skład
wydajna
-minusem jest dostęna, po poszukiwaniach dopadłam ją w sklepie zielarskim za ok 14 zł

kosmetyczny niezbędnik

Po zastosowaniu tego mleczka opłukuję twarz Tonikiem Fitomedu wyprodukowanym również na bazie wyciągu z lukrecji (ładna nazwa... lukrecja... to takie zioło), prawoślazu, lipy i owsa, alantoiny, d-pantenolu. Po takiej aplikacji, czuję jakby moja twarz stała się pełniejsza i napięta. Patrząc w lustro dostrzegam, że ma zdrowy połysk. I to wszystko w krótkim czasie, bez długiego tarcia. Potem wystarczy wklepać aktualnie używany krem... i po robocie. Chociaż zdarza mi się, że o kremie zapominam, ale to nic, bo Mleczko z Tonikiem Fitomed... ta para wyjątkowo dobrze nawilża skórę i zatrzymuje wodę w naskórku, a przecież w pielęgnacji skóry, głównie o to chodzi. I nieistotne czy skóra jest mieszana, ni to tłusta ni to słucha – każdej odpowiada skład tych produktów. Parę razy użyła tych kosmetyków moja młodziutka córka, która szczególnie ma wrażliwą i suchą skórę i też jest bardzo zadowolona. Cieszę się, że jej pasuje ich stosowanie, a "martwi", że szybciej skończy ich używanie.
Polecam... 200 ml opakowania w przystępnej cenie wystarczą na długo, nawet dla dwóch osób.
A propos... lukrecja... udowodniono, że jej jej korzeń może zapobiec rozwojowi czerniaka – złośliwego nowotworu skóry koi stany zapalne skóry, swędzenie, przyspiesza gojenie ran i wyprysków.
Na dobry pomysł wpadła Firma Fitomed wykorzystując właściwości słodkiej lukrecji (50 - krotnie słodszej od cukru).

Świetny także dla cery tłustej

Tonik Nawilżający Fitomed okazał się strzałem w dziesiątkę! Przyjemnie odświeża twarz, oczyszcza, nie przesusza, ale jednocześnie nie zostawia żadnej lepkiej warstwy na twarzy i nie powoduje szybszego przetłuszczania. Moja skóra jest po nim faktycznie nawilżona, przyjemnie miękka i gładka. Efekt jest naprawdę super :) Polubiłam go chyba nawet bardziej niż wersję do cery tłustej i na pewno będę do niego wracać, chociaż na razie się na to nie zanosi, bo jest szalenie wydajny!

+ tonizuje, odświeża i oczyszcza cerę
+ zapewnia nawilżenie
+ ma właściwości łagodzące
+ nie zostawia lepkiej warstwy
+ przyjemny ziołowy zapach
+ świetny, naturalny skład
+ bardzo wydajny
+ niska cena
- słaba dostępność stacjonarnie

Nowa wersja ma lepszy skład niż ten w opisie (dołączam zdjęcie).

GENIALNY

Serdecznie polecam. Była przekonana, że tonik nie sprawdzi się na mojej tłustej, wrażliwej, skłonnej do niedoskonałości i podrażnień skórze - nic bardziej mylnego. Jest świetny:
+ doczyszcza buzię z makijażu, używam go jako ostatni etap oczyszczania twarzy po myciu żelem
+ nawilża (naprawdę czuję wielką różnicę, to coś, czego moja skóra potrzebowała, nigdy nie miałam tak nawilżającego toniku)
+ wygładza, rozpromienia buzię, koi (to taka kropka nad "i" w mojej codziennej pielęgnacji, naprawdę dodaje buzi "tego czegoś")
+ kompletnie nie zapycha, nie powoduje przetłuszczania buzi, nie klei się, nie podrażnia, nie zostawia na skórze żadnej niekomfortowej warstwy
+ polska eko-marka kosmetyków ze świetnymi składami
+ bez alkoholu
+ śliczne opakowanie
+ bardzo niska cena (przez całe życie używałam toników za 20 zł, teraz żałuję, bo to cacuszko z Fitomedu jest tańsze, a działa znacznie lepiej)
+ ZAPACH <3

Na koniec dodam, że kiedyś używałam toników raz dziennie, przy okazji wieczornego demakijażu (do doczyszczenia twarzy). Ale od kiedy zaczęłam kupować toniki z Fitomedu, używam ich po każdym myciu, bo są tak dobre i tak korzystnie działają na moją buzię, że to mój ulubiony etap pielęgnacji. POLECAM!!!

Dobry

Zuzylam 3 opakowania, bardzo dobry produkt. Moja cera miała taki epizod że zapychalo ja dosłownie wszystko, każdy krem, olej, żel cokolwiek. W tym czasie przed wysuszeniem na wior ratował mnie właśnie ten tonik. Nawilża i łagodzi, częściowo zastępując krem, chociaż oczywiście nie należy z niego rezygnować ;) wydajny, dostępny w necie, butelka niezbyt urodziwa, ale to nie wpływa na ocenę. Polecam