Bioliq, Olejek Cica na blizny i rozstępy

Bioliq, Olejek Cica na blizny i rozstępy

Olejek skutecznie rozjaśnia blizny różnego pochodzenia oraz rozstępy pojawiające się w okresie ciąży i szybkiego wzrostu oraz wahań wagi. Zawarta w olejku bioaktywna centella azjatycka o silnych właściwościach naprawczych, stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, przyspieszając regenerację uszkodzonej skóry. Olejek tworzy na powierzchni skóry hydrofobową film, który utrzymuje stały poziom jej nawilżenia. Zwiększa jej zdolność do rozciągania się, dzięki czemu działa prewencyjnie, chroniąc przed pojawieniem się rozstępów w okresie ciąży, szybkiego wzrostu i wahań wagi. Olejek zawiera kompozycję aż 5 naturalnych olejów: tamanu, makadamia, awokado, z róży rdzawej i słonecznika, które odżywiają i wygładzają skórę. Poprawiają jej elastyczność i sprężystość, przywracając naturalną strukturę.

Po prostu ok

Na wstępie zaznaczę, że choć olejek Bioliq przeznaczony jest na blizny i rozstępy, ja stosowałam go tylko i wyłącznie na blizny, Rozstępów nie mam i nigdy mi się żadne nie zrobiły, mimo że dwie ciąże już za mną. Po prostu ten typ tak ma. Ale mam za to 16 centymetrową bliznę po cesarskim cięciu i to głównie z myślą o jej pielęgnacji kupiłam ten olejek. Przejdźmy więc do konkretów.

Producent deklaruje, że kosmetyk rozjaśni blizny i rozstępy i zregeneruje skórę poprzez uaktywnienie kolagenu i elastyny, czyli podstawowych białek budujących tkankę łączną naszej skóry. A jak jest naprawdę?

Moja blizna ma obecnie 7 miesięcy. Jak tylko otrzymałam zielone światło od mojego lekarza prowadzącego ciążę, że mogę wcierać w bliznę różnego rodzaju specyfiki, czy żele, to od razu zaczęłam działać. I tak do 6 miesięcy po zabiegu stosowałam żel silikonowy na blizny. Żel zrobił dobrą robotę, blizna jest dosyć jasna, ale nadal widoczna (mam bardzo jasną skórę, przez co ten kontrast jest większy). Ale jak wiadomo z blizną trzeba pracować, codziennie ją masować i rozciągać, aby nie tworzyły się zrosty. Dlatego stwierdziłam, że teraz dobrą alternatywą będzie właśnie ten olejek, który idealnie nada się do masażu blizny a dodatkowo ją rozjaśni i zadziała dobrze na skórę w jej obrębie.

Stosowałam produkt przez miesiąc i efekty są następujące: bardzo gładka skóra w miejscu aplikowania, miękka i miła w dotyku. Czy blizna zrobiła się jaśniejsza? Nie zauważyła. Ale zużyłam mniej niż połowę buteleczki, ponieważ olejek jest płynny, bardzo wydajny, w dużej mierze dzięki dozowaniu za pomocą pipetki, co jest dodatkowo bardzo higieniczne. Dlatego dam mu jeszcze szansę i wykorzystam opakowanie do końca. Olejek daje bardzo dobry "poślizg" podczas masowania blizny i nie zostawia tłustych plam na ubraniach. Za to ogromny plus, z olejkami jak wiadomo różnie bywa.

Produkt zapakowany jest w kartonowe pudełko, a wewnątrz znajduje się szklana buteleczka z olejkiem oraz pipetką w zakrętce. Rozwiązanie świetne. Od strony wizualnej produkt wygląda na droższy, niż jest w rzeczywistości. 30 ml to niby niedużo, ale olejek jest mega wydajny, więc wystarczy z pewnością na bardzo długo. I ta wydajność w kontekście ceny niecałe 20 zł za buteleczkę, to absolutny hit. Chyba, że ktoś będzie stosował go codziennie na duże partie ciała, wówczas skończy się szybciej. Ja stosuję go punktowo tylko na bliznę po cesarskim cięciu i jej okolicę, więc coś mi mówi, że być może łącznie na 3 miesiące mi wystarczy. Jest praktycznie bezzapachowy, ma oleistą konsystencję (w końcu to olejek, więc jaką ma mieć :) ). Minusem jest jego dostępność- zaledwie w kilku miejscach w internecie, a stacjonarnie nigdy nie spotkałam. Czy sięgnę po niego, gdy się skończy? Nie wiem, jest fajny do masażu blizny i nie robi krzywdy, Ale może wypróbuję jeszcze coś innego.