Alterra, Körperpeeling Cranberry & Feige (Peeling do ciała `Żurawina i figa)

Alterra, Körperpeeling Cranberry & Feige (Peeling do ciała `Żurawina i figa)

Cena PLN 7.00

Łagodny peeling pod prysznic z wartościowym wyciągiem z figi i nasionami żurawiny, które złuszczają obumarłe komórki naskórka. Zawiera delikatne roślinne substancje myjące. Olejek jojoba nadaje skórze gładkości, a gliceryna długotrwale nawilża. Owocowy, lekki zapach rozpieści każde zmysły. Nie zawiera syntetycznych barwników, substancji konserwujących i zapachowych. Bez silikonów, parafiny i innych związków olejów mineralnych. Produkt wegański. Nie zawiera substancji pochodzenia zwierzęcego. Posiada certyfikat BDIH.

Fajny, ale jako peeling za delikatny

- Za delikatny jak na peeling

+ Przyjemnie masuje skórę (mógłby trochę mocniej)
+ Naturalny skład
+ Dobra cena (zwłaszcza jak na naturalny kosmetyk)
+ Ładny zapach
+ Wygładza skórę
+ Uczucie odświeżenia
+ Nie wysusza, odnoszę wrażenie, że nawilża

Niby główna fukcja słabo spełniona, choć to też zależy od oczekiwań, bo niektórzy lubią bardzo delikatne peelingi. Ja kupiłam głownie z ciekawości, na próbę, bo jako porządny peeling i tak używam szorstkiej gąbki ze zwykłym żelem pod prysznic/mydłem.

Polecam jako naturalny masująco-wygładzający żel, po którym czuć świetne odświeżenie i czystość ;)

Używam tego produktu od: Miałam go przez kilka miesięcy, bo nie używałam regularnie

Za łagodny

Peeling kupiłam zachęcona pozytywnymi opiniami o marce Alterra. Niestety okazało się, że ten kosmetyk nie współgra z moimi oczekiwaniami wobec działania.

Plusy:

- ma drobne ziarenka,
- niska cena,
- przyjemnie pachnie - zapach nie jest zbyt mocny, więc nie utrzymuje się nachalnie.

Minusy:

- dość rzadki, trzeba dużo użyć, żeby rozetrzeć na całej skórze,
- skład jakoś specjalnie nie zachwyca,
- właściwie przypomina raczej żel, ilość ziarenek peelingujących jest mała,
- szybko się kończy,
- nie złuszcza dobrze skóry - nie widzę żadnej różnicy przed i po użyciu.

Szukałam czegoś o silniejszym działaniu, myślałam, że mimo "łagodności", którą zapewnia producent, będzie jednak jakiś efekt. Niestety w tym wypadku jest to produkt nie dla mnie. Nie zamierzam go kupić ponownie - co mi po niskiej cenie, skoro nie działa. Może mógłby być dobry dla kogoś z wyjątkowo delikatną skórą.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 200 ml

rozkosz

Przepiękny zapach!!!!!!!!!!!
Uwielbiam!!!!!!!!!!

Tak jak we wszystkich alterrach dobry skład, rzadka konststencja. Załuję że jest tak malo tych ziarenek peelingujacych ale cóż zrobić.
Słabo się pieni.

Nie przypadł mi do gustu.

Kupiłam peeling w promocji zachęcona przyjemnym zapachem.
Niestety, okazało się, że zapach jest największą zaletą tego produktu.
Do plusów mogę zaliczyć jeszcze w miarę przyjazny skład oraz ładne opakowanie.
Drobinek peelingujących jak na lekarstwo, do tego mam wrażenie, że peeling zapycha pory.
Po każdym użyciu na ciele robią mi się bolesne podskórne krosty, a nigdy wcześniej nie miałam tego problemu.
Po kilku podejściach peeling poszedł w odstawkę, raczej do niego już nie wrócę.

Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań: ok. 1/5 pierwszego

Nie zachwyca

Męczę jedno opakowanie tego peelingu już od kilku dobrych miesięcy. Powód? Moim zdaniem ten produkt ma zbyt słabe działanie złuszczające i jest zbyt rzadki.
Można go potraktować jako delikatnie złuszczający żel pod prysznic, ale ja mam już swój inny, ulubiony środek do mycia.
Minusem tego produktu jest również niezbyt przyjemny zapach oraz alkohol na drugim miejscu w składzie, plusem zaś - wygodna tuba.

duże ziarenka

póki nie znajdę lepszego mam zamiar w niego inwestować, gdyż:

+ ładnie pachnie
+ delikatnie peelinguje
+ jest tani
+ pachnie świeżo i czuję się po jego użyciu czysta i gładka, co jest dodatkowym plusem
+ przyjemna konsystencja, żel z dwoma rodzajami uziarnienia (średnie przeźroczyste i bardziej ostre ziarenka, do tego większe ziarenka, jakby pestki(?))
+ polecam dla osób z wrażliwszą skórą

- gdy chcemy intensywnego peelingu, czegoś co nas porządnie zetrze to musimy poszukać czegoś innego
- nie pieni się, a ja uwielbiam pianę :)

Daję 4 gwiazdki, ponieważ czasem oczekuję czegoś bardziej ścierającego, ale póki nie znajdę ideału będzie towarzyszył mi Korperpeeling z Alterry

Używam tego produktu od: ponad pół roku
Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

przyzwoity

kupiłam go na promocji w rossmanie za niecałe 6 zł
spodobał mi sie owocowy zapach
konsystencja dosc wodnista,co za nim nie przemawia
nie spodziewałam sie nie wiadomo czego ale jakos przywykłam ze alterra nie zawodzi
działanie takie sobie,srednio peelenguje,nie bardzo sie pieni,jest srednio wydajny.
bardzo ładnie pachnie i ma bardzo przyjemne opakowanie.
w sumie cos tam robił ale to mazidełko bez ktorego mogłam sie obyc:]
dla mało wymagajacej skory jak najbardziej,dla mnie niewystarczjacy choc moja siostra bardzo go sobie chwaliła

Używam tego produktu od: 3 miesiace

Peeling ok

Moja przygoda z produktem: Polubiłam większośc produktów z Alterry, więc z przyjemnością sięgnęłam również po peeling. Akurat promocja była.

Konsystencja: Taka półpłynna z dosyć moznymi drobinkami.

Kolor: Przezroczysty, lekko różowawy, z wyraźnymi drobinkami.

Zapach: Niestety mocno alkoholowy. Wyczuwalny też soczysty owocowy zapach granatu.

Właściwości: Dobrze peelinguje, ma mocne drobiny ścierające, przez co ściera tez skórę z dłoni. Dlatego używam głównie w rękawiczkach kąpielowych do peelingu. Niestety wtedy wiekszość drobinek wchodzi między włókna rękawiczek :( Skóra jest po uzyciu gładka, ale woła o nawilżenie.

Wydajność: Używam regularnie raz w tygodniu i jak na razie niewiele ubyło :)

Opakowanie: Wyciskana tuba.

Cena a jakość: Kupiłam na promocji, bardzo się opłaca - w końcu peeling ma zluszczać :)

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: mam 1

pozytywnie

A co tam, dodam sobie recenzję, mimo, że moje trzy poprzednie poleciały, ot, tak sobie...

Ponieważ mam skórę bardzo wrażliwą, z dużą ilością znamion, boję się stosować ostre peelingi. Poza tym cenię sobie kosmetyki Alterry za połączenie naturalnych składów, zaznaczanie, że część kosmetyków jest wegańska z przystępną ceną.

Zgadzam się z opiniami poniżej, że peeling jest bardziej żelem, ale mi właśnie o to chodziło.

Produkt ślicznie pachnie, ma dość lejącą konsystencję, drobinek peelingujących nie jest zbyt wiele, mimo to pozostawiają skórę gładką i miłą w dotyku. Jego delikatność przekłada się jednak na to, że słabiej radzi sobie ze skórą na łokciach i kolanach.

Jak dla mnie dość wydajny, jedno opakowanie starczyło mi na ponad miesiąc.

Cena jest przystępna, bywa też w promocji.

Używam tego produktu od: ponad miesiąca

Raczej nie

Niezupełnie spełnia oczekiwania...

Plusy:
- nie wysusza,
- kosmetyk naturalny, wegański,
- ładny zapach o owocowej nucie.

Minusy:
- bliżej mu do żelu peelingującego niż do typowego peelingu,
- zbyt lejąca konsystencja,
- słaba wydajność - wynikająca z poprzedniego punktu.

Używam tego produktu od: półtora miesiąca
Ilość zużytych opakowań: jedno (200 ml)

Nie jest to moim zdaniem klasyczny peeling

Raczej nie
Dla mnie jest to bardziej żel pod prysznic niż peeling. Niestety rozczarowałam się, spodziewałam się czegoś więcej. Ma lejącą konsystencję zawierającą bardzo małe drobinki oraz pestki.

-cena
-skład
-zapach

minus:
- słabe działanie ścierające
- trudność w aplikacji

średni

Minusy:
-jako peeling nie spełnia swojego zadania ze względu na zbyt małą ilość pestek
-za bardzo sie pieni
- zbyt rzadki

Plusy:
+skład
+zapach
+cena

Ilość zużytych opakowań: 1/2