Fitomed, Mydlnica Lekarska, Łagodny żel do mycia twarzy do cery suchej (nowa wersja)

Cena PLN 9.00

Dzięki obecności wyciągów z ziół w fitoterapii cery suchej i wrażliwej, żel działa oczyszczająco, osłaniająco i wygładzająco. Polecany przez dermatologów: do mycia cery suchej i wrażliwej, do zmywania makijażu.
Składniki ziołowe: wyciąg z korzenia mydlnicy lekarskiej, korzenia prawoślazu, owsa, ziela nostrzyka, kwiatostanu lipy.

Zrujnował mi twarz

Wysusza cerę i to jest największy minus tego żelu. Zakochana w kosmetykach fitomed skusiłam sie też na ten i srodze żałuję. Wysusza, powoduje łuszczenie skóry i suche placki na buzi. Moja cera dotąd pozbawiona krost teraz wygląda strasznie - mam krosty na całej buzi, nie mogę jej niczym uspokoić, swędzi, łuszczy się... Matko jak żałuję tego zakupu. Nigdy więcej!

Używam tego produktu od: Dłużej niż miesiąc
Ilość zużytych opakowań: Mniej niż 1

\'naturalnie\' dla suchej cery

Żel z Fitomedu dostałam w prezencie od mojej Siostry. Nieco odstraszał mnie jego ziołowy zapach, ale jako kosmetyk do oczyszczania świetnie \'dawał radę\'. Jak na żel z mydlnicy lekarskiej, czyli \'ziółka\' z natury, jest to produkt dość gęsty, przez co wydajny. Nie zachwycił mnie jednak na tyle, bym bardzo chciała być jego posiadaczką ponownie - ot - zużyłam i już. Nie podrażniał, faktycznie nadawał się dla osób o suchej cerze, a jego etykietka - ilekroć na produkt spojrzałam - kojarzyła mi się z czasami mojej Babci - tj. pamiętam, że na jej toaletce stały sobie buteleczki z jakimiś ziółkami, a ich etykietki przypominały te z zielnika aptecznego. :D Nie wiem czy kupię ponownie... Może gdy zapragnę przypomnieć sobie jego działanie? Nie wiem.

Warto! :)

Moja cera jest bardzo wrażliwa. Niestety dużo ilość produktów ją podrażnia, jednak nie Fitomed. Żel ten jest stworzony dla takiej skóry jak moja ;)
Żel jest bardzo wydajny, warty swojej ceny. Zapach jest delikatny, ziołowy, świeży a co najważniejsze nie wyczułam woni alkoholu.
Twarz po użyciu żelu jest świeża, nawilżona i dobrze oczyszczona. Produkt wywiązuje się z swojego zadania na 100% Jak najbardziej polecam i zachęcam do zakupu! :)

Używam tego produktu od: pewnego czasu
Ilość zużytych opakowań: 1 małe

Idealny dla osoby z ŁZS

No i się fitomed spisał na medal. Ten żel jest świetny.

Moja cera:
Łojotokowe zapalenie skóry w strefie "T". Suche policzki z naczynkami. Wrażliwa, alergiczna. Wiek - 25 lat, pierwsze zmarszczki miminczne (czoło, okolice oczu). Duża tendencja do zapychania porów.

Wygodne z klapką. Łatwo się otwiera. Przeźroczyste więc widać ile poszło.

Typowy dla kosmetyków z Fitomedu - ziołowy, dość mocny i specyficzny - nie każdemu może przypaść do gustu. Konsystencja jest żelowa, dość gęsta, ale nie ma efektu "flubber" czyli nie przecieka przez palce.

Działanie:
Żel się b. dobrze pieni. Oczyszcza skórę. Czuć po nim porządne oczyszczenie - nawet z skrzypieniem, więc mocniejsze sucharki mogą mieć po nim problem. Usuwa nadmiary sebum zmniejszając możliwość powstawania nowych gul. Nie podrażnia, nie uczula, nie rusza mocno naczynek. Cera po nim wymaga nawilżenia, ale jest ono w normie i nie jest to zbyt mocne wysuszenie, choć mocniejszym sucharkom może się nie spodobać.

Cena / dostępność / wydajność:
Żel jest b. wydajny. Butelkę zużywam w 2 mies. Cena jest niska. Dostępność - jak to Fitomed - słaba (i to w Warszawie, gdzie firma jest z Ursynowa :cojest: )

Podsumowanie:
+ przeźroczyste opakowanie
+ dobre działanie oczyszczające
+ brak podrażnień
+ odpowiedni poziom wysuszenia
+ zmniejszenie tendencji do niepotrzebnych "przyjaciół"

Na plus / minus:
+ / - dostępność

Czy kupię ponownie?:
Tak, zdecydowanie. Żel mimo swej słabej dostępności jest świetny. Dobrze oczyszcza twarz, nie powoduje podrażnień i zmniejsza tworzenie się nowych "przyjaciół". Polecam.

Ilość zużytych opakowań: 1 cała butelka

Wysusza

Kupiłam, bo zel miał dobre opinie na wizażu. Szukałam produktu, który nie będzie wywoływał uczucia ściągnięcia twarzy, ani wysuszał, dlatego wybór padł na żel do cery suchej. Ostatecznie żel wysuszył mi twarz na wiór. Po umyciu co prawda była dobrze oczyszczona, ale ściągnięta, a minutę później po wyschnięciu na twarzy pojawiały się suche skórki na policzkach, czole i brodzie. Poza tym żel pienił się dość dobrze, całkiem wydajny. Pachnie ziołowo. Opakowaniem, jeśli ktoś na to zwraca uwagę, półki na pewno sobie ozdobić nie można. Produkt jest też słabo dostępny. Musiałam zamawiać w aptece.

Dałabym najchętniej jedną gwiazdkę, ale plus za oczyszczanie i żel nawet przypadł do gustu mojej mamie, więc komuś jednak może się przydać. Cena - 9 zł jak dla mnie wygórowana, bo moża dostać dużo lepszy produkt w tym przedziale.

Lubię, nawet bardzo :)

Szukałam zastępstwa dla żelu dedykowanego cerze trądzikowej z Fitomedu, ktory stał się dla mnie zbyt agresywny. Po co szukać daleko, skoro w tej samej niskiej cenie, można mieć naturalny produkt dla cery wrażliwej z tej samej firmy ;)

Produkt zamknięty jest w uroczej, ptostej butelce. Ślicznie pachnie ziołami, co umilia użytkowanie. Jest bardzo wydajny, wystarczy tylko odrobina produktu. Silnie się pieni i domywa resztki makijażu, bez jakiegokolwiek podrażnienia. Mam wrażenie, że po jego użyciu cera nie jest zmaltretowana silnymi detergentami a jednk oczyszczona.

Produkt ten będę używać zimą, zaś latem gdy cera produkuje więcej sebum, zaopatrzę się w jego brata:)

Używam tego produktu od: listopad
Ilość zużytych opakowań: połowa pierwszego

Swietny!

Nie mam nic do zarzucenia temu kosmetykowi.
Delikatny, ale skuteczny. Moja cere dosc latwo wysuszyc-przy tym produkcie nie ma o tym mowy. Nie czuej sciagniecia.
Bardzo wydajny, wystarczy kropleka zeby dokladnie umyc twarz.
Bardzo mocno sie pieni i nie piecze w oczy!
Nie wiem jak radzi sobie z makijazem, ale idealnie nadaje sie jako doczyszczacz po plynie micelarnym lub do porannego umycia twarzy.
Opakowanie klasyczne no i cena niewygorowana.

Uzywamy oboje z mezem i juz znalazlam sklep stacjonarny, gdzie mozna kupic kosmetyki Fitmed wiec na pewno po niego wroce.

Używam tego produktu od: pare misiecy

bardzo dobry

Zel kupiłam po przejrzeniu recenzji na Wizażu oczywiście :) stsouję retinoidy i kwasy dlatego szukałam łagodnego. żelu. Moim ulubieńcem jest babydream i to po niego sięgam po demaikjażu (najpierw stosuję micel potem myję twarz żelem) ale lubię mieć w użyciu dwa kosmetyki i rano myć twarz czymś bardzo delikatnym i ziołowym- rozbudzają mnie takie zapachy.
Właściwości żelu:
-zel pięknie pachnie - ziołowo właśnie
-jest bardzo wydajny (ma gęstą konsystencję nie musimy wylewać pół butelki by umyć twarz)
-skutecznie oczyszcza (z resztek makijażu również, niestety nie wiem jak poradziłby sobie z pełnym makijażem nie sprawdzałam tego)
-nie podrażnia oczu ani skóry
-nie wysusza skóry - nie czuję żadnego ściągnięcia po myciu
-lubi się ze skórą która jest w trakcie kuracji kwasami/retinoidami
-dobrze się pieni (ale nie tak jak żele np garniera jest to delikatna pianka ale daje uczucie świeżości i czystości)

pół gwiazdki w dół
za dostępność. Kilka dni chodziłam od apteki do apteki i nigdzie go nie było. W końcu udało mi się kupić w małym zielarskim sklepie. Następną butelkę zamówie przez internet i na pewno skuszę się na kilka innych kosmetyków tej firmy.

Polecam przetestowanie.

Świetny naturalny kosmetyk

Umycie twarzy to czynność jaką powtarzamy czasem kilka razy w ciągu dnia. Warto zainwestować w kosmetyk, który ułatwi nam usunięcie zabrudzeń i jednocześnie zdaba o cerę.
Żel jest niezwykle łagodny. Jest gęsty, więc niewielka ilość wystarczy do umycia twarzy. Pieni się dość dobrze i sprawia, że codzienna toaleta jest przyjemna. Dzieje się tak również dzięki przyjemnemu ziołowemu aromatowi.
U mnie sprawdził się znakomicie.

Ilość zużytych opakowań: 1 - 200 ml

Prostota i skuteczność

Żel Fitomed ziołowy do cery suchej to moje największe odkrycie ubiegłego roku. Już po miesiącu zauważyłam polepszenie się cery. Suche skórki zniknęły, buzia po umyciu nie jest ściągnięta i nie piecze. Używam go codzienne wieczorem razem ze szmatką , a dokładnie zwykłym małym ręczniczkiem. Jest wydajny, opakowanie wystarczyło mi na ponad 4 miesiące, ma krótki dobry skład, bez litanii chemicznej. Obecnie po 6 miesiącach regularnego stosowania moja twarz nareszcie jest uspokojona, nawilzona i gładka. Nigdy nie była w tak dobrej kondycji. Już nie potrzebuje mocno kryjących podkładów, a jedynie lekkiego kremu CC do wyrównania kolorytu. Warto też dodać że zmywa makijaż. Polecam ogromnie.
A no i cena , 9 zł za to cudo.

Używam tego produktu od: wrzesień 2014
Ilość zużytych opakowań: 1 całe, w trakcie drugiego

Najlepszy żel do każdego rodzaju skóry

Opakowanie jest bardzo minimalistyczne, tutaj liczy się zawartość. Proste, ale wygodne w użyciu plastikowa butelka jest przezroczysta co zawsze pozwala dokładnie kontrolować zużycie.

Konsystencja żelu jest gęsta, dobrze się pieni i jest przyjemna w użyciu. Wydajność jest bardzo dobra, co w połączeniu z ceną jest ogromnym plusem.

Formuła jest delikatna, nie podrażnia skóry, nie daje uczucia ściągnięcia, a mimo to usuwa makijaż całkowicie. Wystarczy mała ilość i 2 mycia, a skóra jest oczyszczona i gotowa na przyjęcie kremu. Zmywa nawet makijaż oczu, a nie muszę się bać wysuszenia tej delikatnej okolicy skóry, ponieważ skład został stworzony z myślą o właścicielach skór suchych i wrażliwych.

Wszystko mi w nim odpowiada i na pewno na jednej butelce się nie skończy.

Używam tego produktu od: 2,5 misiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 butelka

bardzo dobry

Mam cerę mieszaną, ale nie używam do niej silnie wysuszających specyfików. Ten żel cechuje się przede wszystkim dobrym stosunkiem jakości do ceny. Nie wysusza ani nie podrażnia, dobrze oczyszcza skórę. Ma przyjazny skład, no może oprócz SLS w niewielkiej ilości. Chyba przyjrzę się bardziej kosmetykom Fitomedu. Jest całkiem wydajny, używam niewielkiej ilości do oczyszczenia twarzy. Jedyny minus to niezbyt wygodne dozowanie i uboga szata graficzna okładki.Ponadto zauważyłam, że pozostawia na mojej twarzy lepką warstwę, którą ciężko domyć i po dłuższym czasie wysusza moją skórę. Jak dla mnie jest bardzo wydajny, wystarczy jedna kropla do umycia twarzy.