Clarins, Masque Contour des Yeux (stara wersja) (Maseczka pod oczy)

Clarins, Masque Contour des Yeux (stara wersja) (Maseczka pod oczy)

Maseczka do skóry wokół oczu.
Działanie:
- zmniejsza oznaki zmęczenia w 5-10 min
- wygładza skórę okolicy oczu
- zapewnia miłą świeżość, likwiduje uczucie szczypania
- nawilża i zmiękcza skórę
Skład
- wyciąg z cykorii: wygładza, ożywia
- młoda cięta palma: działa kojąco
- dzika róża: zwalcza opuchliznę
- morela: nawilża
- usunąć pozostałość wilgotnym wacikiem

Słaby

Cieszę się, że zanim kupiłam pełne opakowanie miałam możliwość wypróbować miniaturkę 5ml, wystarczyła na nieco podna miesiąc, więc kosmetyk jest dosyć wydajny.

Mam niecałe 30 lat, skórę trądzikową i tłustą, ale pod oczami od niedawna zrobiła sie zupełnie inna - jakaś taka poszarzała, wiotka, cienka, bez jędrności, pojawiła się też drobna siateczka zmarszczek, którą zaczęłam zauważać już nie tylko ja. Moje oczy mają ze mną dość ciężko - sporo książek i komputera, neiraz je pocieram, codziennie od klikunastu lat rozciągam skórę zakładając i ściągając soczewki.

Zalety:
-ładny delikatny zapach (kosmetyk nie jest perfumowany, ale zawiera m.in. wodę różaną),
-bardzo ładny skład, sporo okluzji i naturalnych składników,
-nie podrażnia,
-szybko się wchłania,
-zostawia skórę miękką.

Wady:
-słabo nawilża, więc
-nic nie robi ze zmarszczkami powstałymi z odwodnienia,
-skóra dalej jest wiotka i przesuszona,
-zmarszczki widoczne, nie jestem pewna, czy się lekko nie pogłębiły, ale niech będzie, że bez zmian,
-cienie jak były, tak są.

Naprawdę uważam, że jest to bardzo słaby produkt i pod oczami o wiele lepiej sprawdzi się od niego pierwszy lepszy krem nawilżający. Może być ten sam, co do twarzy. Nie spodziewałam sie, że będzie to taki nic nie robiący produkt.

Warto ją mieć!

Maseczka dobrze nawilża, można nakładąć ją pod oczy oraz na powieki, nie uczula. Ma fajną delikatną konsystencję. Nie działa super przeciwzmarszczkowo, jednak jest to świetne koło ratunkowe np. po plażowaniu, w sytuacjach mocno wysuszonej skóry. Jako doraźny opatrunek dla skóry wokół oczu. Skóra jest elastyczna, rozjaśniona i nawilżona.
Nakładam na noc i idę tak spać.
Maseczka jest bardzo wydajna, cena nie jest wygórowana jak za taka jakość. Mała, zgrabna tubka zmieści się w każdym bagażu.

Używam tego produktu od: 2 lata
Ilość zużytych opakowań: dwa

duze zaskoczenie

Oceniam spora probke kosmetyku, ktora dostalam podczas zakupo w Sephorze i wystarczyla mi na kilka tygodni regularnego uzywania. Do marki Clarins zniechecilam sie po ostatnich zakupach (maseczka zle dobrana do mojej skory, co w zasadzie bylo wina konsultantki a nie firmy). Ta maseczka mocno mnie zaskoczyla: po pierwsze konsystencja i wchlanianiem. Jest gesa, maselkowa, ale swietnie sie wchlania i nie sprawia, ze skora sie blyszczy.Bardzo odzywia skore pod oczami i widocznie wygladza zmarczki. Stosuje kilka razy w tygoniu na noc, albo pod makijaz. Powaznie rozwazam zakup pelnowartosciowego opakowania, cena jak za taki produkt calkiem ok. Uzywalam Takiej maseczki firmy Sisley, byla naprawde genialna, ale Clarins proponuje chyba lepsza relacje jakosci do ceny.

Używam tego produktu od: 3 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie testera

nic szczególnego

Uwielbiam kosmetyki Clarinsa i naprawdę mogę wydać na nie wiele pieniędzy, ale ta maseczka dla mnie osobiście nie robi po prostu nic. W ogóle specyfiki pod oczy Clarinsa mało robią. Mam bardzo wymagającą skórę wokół oczu. Mam i sińce i zmarszczki i linie. POtrzebuję czegoś naprawdę dobrego i niestety, tak jak polecam kremy do twarzy i inne specyfiki CLarinsa, tak ten dla mnie jest stratą pieniędzy.

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

słaby produkt, uczula

Zdecydowanie nie polecam tej maseczki.
Ma przyjemną kremową konsystencję, niezbyt gęstą, ale niestety efektów jej użycia brak zupełnie. Mam młodą skórę (29 lat), więc taka maseczka powinna sobie spokojnie dać radę z nawilżeniem skóry, jednak nie dała. Wchłania się momentalnie, właściwie nawet nie ma co wycierać, jednak skóra nie jest bardziej ani nawilżona, ani bardziej elastyczna, naprawdę efektów brak - jakichkolwiek. Na dodatek spowodowała u mnie uczulenie pod okiem, a ponieważ nie używałam innych kremów, niż zwykle, więc najprawdopodobniej to jej sprawka. Szkoda, że nic nie nawilża, bo jak miałam próbkę maski pod oczy Sisleya, to czuć było różnicę przed i po. Czuć było przyjemne nawilżenie i elastyczność skóry. Ta maska jednak nie dość, że mnie uczuliła, na początku aplikacji nieco szczypała, to jeszcze no niestety, ale nie działa. Zdecydowanie jej nie polecam.

Używam tego produktu od:2 tyg.

dobry,ale nie KWC

Kremowa,komfortowa konsystencja sprawia,że nie musze potem nakładać kremu pod oczy.
Nie zauważyłam jakiegoś wygładzenia,ale skóra jest faktycznie dobrze nawilżona. Kolejnym plusem jest wydajność w stosunku do wielkości jak i ceny.

Niestety w porównaniu do maseczki Sisleya , Clarins wypada trochę gorzej.

Poza tym po kilku miesiącach używania zauważyłam,ze po 10 minutach pojawia mi się zaczerwienienie na granicy skory posmarowanej maseczka i okolic gdzie jej nie ma (wczesniej tak nie było)Używam tego produktu od:roku

spełnia obietnice producenta

Rzeczywiście to co obiecuje producent zostaje spełnione, czyli:
zmniejsza oznaki zmęczenia w 5-10 min
- wygładza skórę okolicy oczu
- zapewnia miłą świeżość, likwiduje uczucie szczypania
- nawilża i zmiękcza skórę
Jeśli ktoś oczekuje innych efektów to sie rozczaruje.
Plusem jeszcze jest to że jest niesamowicie wydajna.

Ilość zużytych opakowań:wciąż jedno;)

Warto mieć

To moja pierwsza maseczka pod oczy zatem nie mam aż takiego porównania ale napiszę co ta maseczka zdziałała u mnie:)
Zaraz po nieprzespanej nocy i podróży samolotem maska wchłonęła się momentalnie (nakładałam drugą warstwę)
Miałam też wrażenie, że po zmyciu skóra jest bardziej napięta, mniej zmęczona i wygładzona. Podobne maski stosuje się w salonach kosmetycznych zatem warto mieć coś takiego w domu i stosować sobie w razie potrzeby:)

Używam tego produktu od: tygodnia

nawilża, ale nic poza tym

Uzywałam jej jakieś 2 lata temu. Niezbyt systematycznie, ale myślę, że efekty mnie po prostu nie przekonywały. Faktycznie, trochę nawilża i odzywia, ale żeby za takie pieniądze? - wystarczy dobry krem pod oczy. Raczej nie polecam, chyba, że dla kogoś cena nie stanowi problemu i chce wydac duzą sume na kosmetyk bez którego można się obejść.

Używam tego produktu od: 2 lata temu
Ilość zużytych opakowań: jedno całe

i tak i nie

Nałożona na skórę delikatnie chłodzi , koi . W porównaniu do innych produktów pod oczy ta maska nie nawilża zbyt mocno . Maseczka szybko wnika w skórę pozostawiając ją napiętą , gładką , pudrową . Ale zawsze odnoszę wrażenie , że po jednej warstwie maseczki muszę nałożyć drugą - nie czuję się szczególnie komfortowo tak jakby czegoś mi w tej maseczce brakowało (?) . Idealna dla zmęczonych oczu . Niestety ja po zmyciu maseczki muszę wklepać krem nawilżający . Bez tego ani rusz . Podsumowując dla mnie maseczka jest taka sobie -nie jest najgorsza ale za tę cenę można spokojnie kupić coś efektywniejszego. Jest bezzapachowa i bardzo wydajna ( auć ).

składniki : aqua, caprylic/capric triglyceride,oryza sativa, cetearyl glucoside, propykene glycol, rosa centifolia,glyceryl stearate, PEG-100 stearate, serenoa serrulata, prunus armeniaca, rosa canina, Peg-23M,PEG-6, polyacrylamide, C13-14 isoparaffin, laureth-7, cichorium intybus, stearic acid, palmitic acid, dimethicone, phenoxyethanol, methylparaben,ethylparaben, propylparaben,butylparaben,sodium citrate, potassium sorbate, triclosan, sodium chloride.

Idealna

Bardzo dobra!! Idealnie nawilza i wygladza skore pod oczkami. Skora jest zrelaksowana, po nalozeniu odczuwam super uczucie ukojenia. Nie podraznia. Idealna!!!

Super, ale tylko doraźnie

Na początku byłam zachwycona: maseczka rzeczywiście wygładzała, nawilżała, i co najważniejsze, błyskawicznie usuwała opuchliznę z powiek! Jednak po ok. 10 miesiącach przestała na mnie praktycznie w ogóle działać...:( Może przesadziłam z częstotliwością stosowania (w zasadzie stosowałam ją jako krem pod oczy, rano i wieczorem...)?... A może skóra się przyzwyczaiła? W każdym razie już nie dla mnie, a żałuję.