Planeta Organica, Marokański balsam do wszystkich rodzajów włosów

Planeta Organica, Marokański balsam do wszystkich rodzajów włosów

Uniwersalna, bezsilikonowa, naturalna odżywka do spłukiwania do każdego rodzaju włosów. Nie zawiera parabenów i substancji GMO. Składnikami aktywnymi są: Olej arganowy, organiczny ekstrakt z mięty, organiczna oliwa z oliwek odpowiedzialne za nawilżające, wzmacniające i regenerujące działanie odżywki.

Nigdy się nie rozstaniemy

Opakowanie: Butelka z pompką, dozującą idealną porcję produktu
Zapach: bardzo delikatny, dla mnie prawie niewyczuwalny, szybko się ulatnia
Konsystencja: jasnobrązowa, dość lejąca, potrzebna większa ilość aby nałożyć na gęste włosy
Działanie: Na moich włosach przetłuszczających się u nasady i suchych na końcach sprawdza się rewelacyjnie. Pozostawia włosy doskonale nawilżone, odżywione. są mięciutkie w dotyku i bardzo błyszczące.
Trzeba uważać z ilością , ponieważ może obciążać

bogaty

Odżywka o świetnym składzie. Używa się jej przyjemnie, choć jest dość rzadka, a przez to mało wydajna. Fajne opakowanie z pompką ułatwia używanie produktu.
Efekt na włosach bardzo fajny. Są doskonale nawilżone, miękkie i błyszczące. Balsam może jednak trochę je obciążyć, więc trzeba uważać, by nie przesadzić z ilością. Sprawdza się dobrze jako maska przed myciem. nie podrażnia skalpu.

na moje włosy niestety nie działa

Kupiłam zachęcona dobrym, naturalnym składem. Mam długie lecz cienkie włosy, długość lekko za łokcie, z lekkim sombre, włosy ogólnie w całkiem dobrym stanie. Staram się o nie dbać kosmetykami z dobrym składem. Niestety w moim przypadku ten balsam praktycznie nie przynosi żadnych rezultatów.

Nie zauważyłam praktycznie żadnego nawilżenia, odrobinę ułatwia rozczesywanie jednak niewiele. Włosy wyglądały jakbym nie użyła żadnej odżywki, były wręcz odrobinę suche na końcach (inne odżywki bez problemu radzą sobie u mnie z tym problemem). Opakowanie na plus, wygodna pompka. Nie przypadła mi do gustu natomiast konsystencja produktu, jest bardzo rzadka wręcz spływa z włosów, trudno nasycić włosy tym balsamem co sprawia również, że nie jest to produkt ekonomiczny. Trzymałam czasem 20-30 minut, niestety również otrzymałam zerowy efekt, a podobno ma wystarczyć kilka minut.

Niestety nie wrócę do tego produktu ponieważ nie zauważyłam jakiegokolwiek nawilżenia, pielęgnacji czy odżywienia. Działa jak pierwsza lepsza tania odżywka z drogerii, która poza świadomością zastosowania nie daje żadnych wymiernych efektów.

Nie dla mnie

Skład dobry, dlatego kupiłam. Niestety na moich średnioporowatych włosach nie robi nic. To znaczy wygładza, nie puszy, ułatwia rozczesywanie...ale to samo dają mi tańsze odżywki, więc bez szału.

Najlepsza odżywka do włosów

Mam włosy wysokoporowate, z natury szorstkie, sztywne i puszące się. Potrzebują dużej dawki humektantów i emolientów do nawilżenia oraz silikonów do wygładzenia (a źle znoszą proteiny). Ten balsam stosuję jako odżywkę niemal codziennie od kilku tygodni. Moje włosy NIGDY nie były tak miękkie! Lepiej się układają, wyglądają zdrowo i są najcudowniejsze w dotyku. Próbowałam naprawdę wielu odżywek , ale nigdy nie spotkałam się z tak silnym działaniem. Zazwyczaj nie wychodziłam z domu bez suszenia włosów po porannym myciu na okrągłej szczotce - dzięki temu mogłam zapanować nad ich układaniem się oraz je wygładzić. Teraz coraz częściej zdarza mi się pozostawiać włosy do naturalnego wyschnięcia. Kiedyś to było nie do pomyślenia, bez suszarki i szczotki miałam na głowie siano nie do opanowania. Dziś włosy po wyschnięciu są bardzo miękkie, wygładzone, prawie się nie puszą, ale dość dobrze układają. Nie jest to co prawda dokładnie taki sam efekt jak po wyciągnięciu na okrągłej szczotce, ale wystarczająco dobry, żebym mogła zrezygnować z codziennego szkodliwego suszenia. Nie tylko ponownie kupię balsam, ale wypróbuję także maskę z tej serii (obecnie mam maskę prowansalską od PO, ale jej działanie nie zadowala mnie w pełni).

Bardzo dobry :)

1. Opakowanie, zawartość produktu:
Balsam znajduje się w butelce z pompką o pojemności 280 ml. Butelka wykonana jest z brązowego, nieprzezroczystego plastiku - co troszkę odejmuje na funkcjonalności balsamowi, ponieważ nie widzimy ile zostało w buteleczce produktu. Pompka ułatwia dozowanie, ale niestety w moim przypadku zatkała się - balsam w niej zasechł i teraz dozuje bardzo małą ilość.
Balsam ma dość gęstą konsystencję, jasnobrązowy kolor i bardzo ładny, słodki zapach :)

2. Skład:
- Aqua with infusions of Argania Spinosa Kernel Oil - woda z dodatkiem oleju arganowego - wygładza, nabłysza włosy
- Organic Mentha Piperita (peppermint) Leaf Extract - ekstrakt z liści mięty pieprzowej - właściwości chłodzące i łagodzące
- Rosa Damascena Flower Extract (Róża Damasceńska) - ekstrakt z kwiatów róży damasceńskiej - działa na skórę gojąco, łagodząco, nawilżająco i antyseptycznie, polecany jest przy drobnych ranach
- Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Flower Extract (Kwiaty Pomarańczy) - olejek z kwiatów pomarańczy - ormalizujące wydzielanie sebum – szczególnie polecany jest do cery tłustej
- Eucalyptus Globulus Leaf Oil (eukaliptus) - olejek z liści eukaliptusa, olejek eukaliptusowy - posiada działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe
- Organic Olea Europaea (Olive) Fruit Oil - Oliwa z oliwek - doskonale odżywia, nawilża oraz regeneruje skórę, odżywia włosy
- Cetearyl Alcohol - Alkohol cetearylowy - tworzy okluzyjny film na skórze i włosach, który działa natłuszczająco, zmiękczająco, kondycjonująco i ochronnie, zapobiega odparowywaniu wilgoci
- Glycerin - Gliceryna - silnie hydrofilowa i higroskopijna substancja nawilżająca
- Behentrimonium Chloride - działanie myjące, zapobiega elektryzowaniu i plątaniu włosów, ułatwia rozczesywanie, wygładza, zmiękcza i kondycjonuje
- Cetrymonium Chloride - właściwości lekko emulgujące i myjące, sprawia, że kosmetyk jest łatwiejszy w spłukiwaniu. Nadaje połysk, gładkość, rozplątuje, zapobiega elektryzowaniu, ułatwia rozczesywanie
- Quaternium-87 - Kwaternium-87 - wykorzystywany głownie w kosmetykach do włosów, szamponach i odżywkach, wygładza, nadaje połysk i pogrubia włosy, chroni także przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, np nawiewem suszarki, ułatwia rozczesywanie włosów, zapobiega elektryzowaniu i plątaniu oraz jest substancją myjącą, która ułatwia spłukiwanie kosmetyków, daje poślizg
- Hydroxyethylcellulose - stosuje się ten składnik jako zagęstnik zwiększający lepkość kosmetyku
- Cetrimonium Bromide - konserwant, zapobiega namnażaniu i przetrwaniu bakterii w kosmetykach. Jest także substancją kondycjonującą włosy, zapobiega elektryzowaniu, nadaje połysk i wygładzenie, ułatwia rozczesywanie i zapobiega plątaniu
- Benzyl Alcohol - pełni rolę rozpuszczalnika. W związku z jego przyjemną, jaśminową wonią, jest stosowany jako składnik kompozycji zapachowych. Konserwant - przedłuża trwałość kosmetyku
- Sorbic Acid - substancja konserwująca
- Benzoic Acid - substancja konserwująca
- Citric Acid - zwiększa trwałość kosmetyku oraz jego stabilność
- Parfum - zapach

Bazą kosmetyku jest woda z olejem arganowym - emolientem, troszkę dalej w składzie znajdziemy oliwę z oliwek - kolejny emolient. Balsam powinien sprawdzić się w przypadku włosów wysokoporowatych - bardzo lubiących emolientową pielęgnację.
W składzie znajdują się także m.in.: ekstrakt z liści mięty pieprzowej, ekstrakt z kwiatów róży damasceńskiej, olejek z kwiatów pomarańczy, olejek z liści eukaliptusa - które powinny świetnie sprawdzić się w pielęgnacji skóry głowy :)

3. Działanie:
Balsam bardzo ładnie dociąża i wygładza włosy, ułatwia także rozczesywanie (posiadam włosy wysokoporowate). Nałożony na skórę głowy - w moim przypadku nie obciąża włosów i nie wzmaga przetłuszczania.

Nic specjalnego

Mam gęste, twarde, suche i puszace się włosy i zazwyczaj do wlosow poszukuje wszelakich naturalnych kosmetykow glownie nawilżających i wygladzajacych. Dlatego tez skusilam sie na ten balsam. Jednak stosujac go nie zauważyłam żadnych efektów obiecanych przez producenta. Włosy nie były ani wygladzone, ani jakos bardziej nawilzone. Dodatkowo nie bardzo podoba mi się konsystencja balasamu, jak dla mnie za rzadka przez co balsam raczej spływa z moich włosów niż się wchłania. Może ok 7min ( producent również zaleca kilka minut )bo tyle trzymałam produkt na włosach to za mało do otrzymania jakichkolwiek efektów ;-) jak dla mnie największym plusem balsamu okazał się jego zapach

Must have na każdą porę roku!

Balsam kupiłam ze względu na zachęcający skład. Na pierwszym miejscu znajduję się woda połączona z olejkiem arganowym. Dalej możemy znaleźć inne olejki oraz ekstrakty roślinne. Skład, jak na Planetę Organicę przystało, na 5+ :) Balsam stosowałam w zimę, jak i w lato. Mogę śmiało polecić go na każdą porę roku :) Po użyciu, moje dość problematyczne włosy, stały się dociążone, wygładzone i nawilżone. Jedyną rzeczą do której, mogę się przyczepić jest wydajność. Do uzyskania fajnego efekty, muszę dość sporą ilość nałożyć na moje długie włosy, przez co balsam szybko się kończy.

Mogłabym przez niego zbankrutować

Jako, że mam długie, gęste, ale rozjaśniane i suche włosy - kochają one ten balsam. To prawdziwy balsam, daje im nie tylko właściwości pielęgnacyjne, odżywia je nawilża ale i ujarzmia. Cudowny również do stosowania na skórę głowy, nie szkodzi jej, a jestem wrażliwcem. Byłby idealny dla mnie gdyby nie stosunek cena-->>> wydajność , buteleczka, która nie należy do najtańszych starcza mi na bardzo krótko, jeśli nakładam na całe włosy.

Zalety:
+Przepiękny zapach
+Odżywienie
+Wygładzenie
+Nawilżanie
+Dociążanie
+Nadanie blasku
+Odpowiedni do stosowania na skórę głowy

Wady:
-Fatalna butelka, nie widać ile produktu zostało oraz nie da się w żaden sposób wydobyć końcówki
-Stosunek wydajności do ceny , jako posiadaczka długich włosów, i ktoś kto potrzebuje wspomagaczy po każdym myciu włosów, nie mogę sobie pozwalać na niego tyle ile bym chciała ja oraz moje włosy.

Podsumowując :
Dla mnie pod każdym względem najlepsza odżywka/maska/balsam do włosów.

Bez szału.

Niestety ten balsam mnie nie zachwycił. Oczekiwałam super wygłądzenia, odżywienia i choć lekkiego ujarzmienia puszących się włosów (balsam trzymałam zawsze ok. 15-30 minut pod czepkiem). Rezultaty bynajmniej nie były zadowalające - balsam jak wiele innych dookoła.
Odżywka być może nadaje się do codziennej pielegnacji zdrowych włosów, ale na pewno nie do wymagających, przesuszonych na końcach i puszcących się. Wygładzenie i nawilżenie jest średnie na jeża - nie takiego efektu oczekiwałam. Balsam ładnie pachnie, ale konsystencja jest zbyt rzadka. Po olejkach w składzie możnaby spowiedziewac się czegoś więcej.

Świetna

Odżywka naprawdę działa, włosy są świetnie odżywione, wygładzone i mięciutkie, aż chce się jej używać!
Bardzo łatwa aplikacja, wystarczy rozprowadzić niewielką ilość kosmetyku na włosach, pozostawić na kilka minut i cieszyć się po chwili pięknymi włosami butelka - wygodna w użyciu z dozownikiem, który się nie zapycha
Bardzo polecam :)

Kupiony w: Drogeria Jasmin

Jeden z nalepszych

Balsam pozytywnie mnie zaskoczył. Włosy są po nim miękkie, błyszczące, pięknie się układają, łatwo się rozczesują i wyglądają bardzo zdrowo. Do tego ten zapach! Cudowny, otulający. Mam jednak wrażenie, że balsam delikatnie obciąża włosy.