Laboratoires Azbane, Nagoya, Krem z olejkiem arganowym

Laboratoires Azbane, Nagoya, Krem z olejkiem arganowym

Delikatny krem nawilżający, stworzony na bazie aktywnych składników nawilżających i dodatków bogatych w prowitaminę B5. Krem na bazie czystego oleju arganowego, dzięki wysokiej zawartości wit. E i F, a także kwasów oleinowych omega-9 oraz linolowych omega-6 głęboko i skutecznie nawilża skórę, przyspiesza naturalną odbudowę komórek, regeneruje i zauważalnie poprawia napięcie skóry.
Posiada działanie antyoksydacyjne i przeciwrodnikowe. Argan ma wysokie właściwości przeciwstarzeniowe, reguluje gospodarkę hydrolipidową, zapobiega, zmniejsza i hamuje oznaki zmęczenia i starzenia się skóry. Krem arganowy oparty na oleju arganowym wzmacnia skórę i chroni przed działaniem wolnych rodników, pobudza skórę do odnowy, rewitalizuje ją i odżywia, przeciwdziała podrażnieniom.

w słoiczku
krem
uniwersalne
50 – 100ml

uratuje przesuszone łokcie i kolana

Jest to gęsty krem, o tłustej konsystencji, dość mocnym zapachu, który jest taki specyficzny, ale mi się bardzo podoba i długo utrzymuje się na skórze. Opakowany w plastikowy słoiczek z zakręcanym wieczkiem, wygodnie się go używa i opakowanie dobrze chroni sam produkt.

Jest dobry na mocniej przesuszoną skórę - np. na łokciach, kolanach czy na szorstkie dłonie i stopy. Otula ją taką tłustawą powłoczką i zmiękcza przez co mniej się łuszczy. Jednak trzeba mu dać czas na porządne wchłonięcie - nie polecam ubierać się bezpośrednio po jego zastosowaniu, bo wszystko nam się zetrze i wchłonie w ubrania. Ja osobiście używam go na noc, chyba że mam mocno przesuszoną skórę dłoni, to wtedy w ciągu dnia również zdarza mi się go stosować.
Mam cerę tłustą i do twarzy mi się nie sprawdził, użyłam go kilka razy jako krem i nie byłam zadowolona - jeszcze mocniej natłuścił skórę, ale jej nie nawilżył i spowodował wysyp małych krostek. Dodatkowo jest mocno zapachowy i u osób z wrażliwą skórą może wywołać podrażnienie lub uczulenie.

Kupiłam go za 10 zł na jakimś stoisku z naturalnymi kosmetykami i uważam, że jest dobrym kosmetykiem do ciała, ale do twarzy mi się nie sprawdził. Jest również wydajny, bo dzięki tłustej konsystencji można go dobrze rozsmarować.

dobrze nawilża

moim zdaniem dobry krem, ale do ciała. nie nadaje się do mojej skóry twarzy, jest zbyt tłusty. dobrze nawilża i to jego duża zaleta. ma specyficzny zapach, mi nie przeszkadza, ale nie każdemu może odpowiadać.

Inne zastosowanie

Niestety ale jako krem do twarzy to się u mnie nie sprawdził. Skóra jakoś źle reagowała. Zrobiła się brzydka, pojawiły się jakieś drobne krostki. Wykorzystałam go zatem jako krem do rąk i w tej roli sprawdził się fantastycznie. Ma lekką, szybko wchłaniającą się konsystencję. Nie pozostawia tłustej warstwy. Zapach jest taki mydlany, co mnie czasami denerwowało. Jest bardzo dobrym nawilżaczem, absolutnie nie odżywia.

Moim zdaniem mój wybawiciel!

Miałam problem z suchą cerą i skłonną do trądziku do pewnego dnia. Krem jest tępy co tu jest największym plusem, ponieważ aby dobrze go zastosować trzeba go dobrze rozetrzeć i wmasować i tu jest ten plus, bo takie używanie doprowadza do pobudzenia cery. Cera nabiera koloru, zaczyna prawidłowo pracować i w dodatku krem też robi swoje. Mnie kosztował 9 zł i to jest 9 zł najlepiej wydane w moim życiu.!

Ilość zużytych opakowań: pierwsze rozpoczęte

na szorstkie łokcie

Nie uzywam go do twarzy, poniewaz jest dla mnie zbyt tłusty. Kupiłam go sobie po rekomendacji kosmetyczki. Uzywam na szorstkie, suche części mojego ciała - łokcie, kolana, czasem łydki. Jest tłusty, dosyc ciężki, ale łatwo go wmasować. Swietnie spełnia swoje zadanie - nawilża, natłuszcza i wygładza skórę. Duże opakowanie, bardzo wydajny. Przystępna cena ok. 10 zł.

Zimowy-ochronny na twarz.... i do rąk w innych porach roku:)

Krem jest dość ciężki, wiec polecam go dla suchej skóry. Moja taka nie jest, wiec stosowałam go tylko w zimę i w niewielkich ilościach-jako ochrone i tu sprawdził się bardzo dobrze. Ponieważ zimy już nie ma, a krem został zaczęłam go stosować do rąk i właśnie dlatego moge spokojnie powiedzieć, zę znów go kupię. Do moich wiecznie zmarzniętych, suchych dłoni sprawdza się znakomicie. Odżywia, wygładza i co ważne w miare szybko się wchłania. Do tego jest baaardzo wydajny.

Ilość zużytych opakowań: 1 całe, 2 zaczęte

Przyzwoity za małe pieniądze

Mam skrajnie wysuszoną, łuszczącą się skórę (kolagenoza), kremów nawilżających używam na potęgę w ilościach ogromnych.

+ oczywiście cena (jeden krem dostałam jako bonus do zamówienia, drugi kosztował 8zł)
+ konsystencja, dość specyficzna, niby gęsta, a taka lekka
+ wchłania się bardzo szybko, jest tłusty, ale nie pozostawia tłustego filmu
+ można stosować pod podkład
+ ładnie nawilża, także skórę pod oczami
+ wygładza
+ przyjemnie pachnie
+ niekomedogenny
+ nie roluje się
+ nadaje się na zimę jako krem ochronny

- dostępność (do kupienia tylko online)
- zawiera alkohol?!

Używam tego produktu od: już nie używam
Ilość zużytych opakowań: dwa

parafina?

Kupiłam ten krem w stacjonarnym sklepie z żywnością eko za 12 zł. Sklep prowadzi całą gamę olejków arganowych, ale że na razie mam olejek od Ikarova i nie że ma co skakać z kwiatka na kwiatek, wzięłam krem.

No i chyba mnie zaćmiło, żeby kupować coś z tak wysoko w składzie wyszczególnioną parafiną.

Nie jestem natchnioną fanatyczką wege-eko-kosmetyków, nie jestem nawet rozsądną znawczynią kosmetyków ekologicznych, ale mimo wszystko, ej no, tyle parafiny? właściwie głównie parafina? i ja mam to nakładać regularnie na twarz? No way.

Pudełeczko pozbawione było zabezpieczającej blaszki (nieprzewidziana). Mój egzemplarz nieco niewygodnie się zakręca, poza tym krem podczas nabierania, zwłaszcza na początku, lubił "wypłynąć" i brudzić opakowanie od zewnątrz. Skład podany na opakowaniu (...wiem, trzeba było czytać).

Krem na lekką, tłustawą konsystencję, bardzo jasny bladożółty (prawie biało-kremowy) odcień i ślicznie pachnie (czy to samym olejkiem arganowym, czy raczej zapachem dodanym, nie powiem). Zapach kremu jest taki no otulająco-pielegnacyjno (zapach nieco staroświeckiego kremiku)-słodki i niezwykle silny i trwały.

Po solidnym przeszukaniu różnych stron na temat parafiny i jej działania na skórę (bo coś niecoś widziałam już wcześniej), doszłam do wniosku, że na twarz tego nakładać nie będę. Nie wierzę w teorie o odkładaniu się parafiny w organach wewnętrznych, ale wierzę, że zgodnie z badaniami zatyka u osób z tłustą cerą pory, pokrywa skórę nieoddychającą warstwą i lekko poddusza, oraz paradoksalnie po pewnym czasie może przesuszać. Ale co zrobić z tak rozkosznie, słodko i ciepło pachnącym kremem, który jednak ten olejek arganowy i witaminę E zawiera?

Bingo!!! Używam go jako lekkiego, szybko się wchłaniającego kremu do rąk. I jako taki się sprawdza super. Dłonie są miękkie, jakby rozjaśnione, delikatne, pachną przepięknie. Podratowałam tym kremem także nieco odmrożone, spierzchnięte dłonie męskie.

Podsumowując: może niechcący używam innych specyfików do twarzy na bazie parafiny i pewnie powinnam zacząć zwracać na to baczniejszą uwagę, ale jak już WIEM na pewno, że krem zawiera tyle parafiny vel oleju mineralnego - to mnie skutecznie zniechęca.

Jako krem do suchej, często zmywanej detergentami i od czasu do czasu odkażaczem dłoni ten produkt się sprawdził, choć ma nieodpowiednie (niewygodne do tego celu) opakowanie. Wydajność (nakładam i wmasowuję niewielką ilość) oceniam jako dobrą, używam kremu tak dwa-trzy razy dziennie i jeszcze nie skończyłam opakowania.

Jakie z tego wnioski wysuniecie, to już wasza decyzja. Ja oceniając jako produkt oferowany jako krem do twarzy daję dwie gwiazdki.

Używam tego produktu od: miesiąc z kawałkiem
Ilość zużytych opakowań: jedno 100 ml

odżywczy, trochę zbyt tłusty

Bardzo ładny zapach. Odżywia i nawilża skórę. Minusem dla mnie jest to, że jest dla mojej skóry zbyt tłusty. Cięzki się wchłania. Ale uzywałam go zimą jako krem ochronny i sprawdził się znakomicie.