Średnia ocena: 3.68/5

Średnia ocena: 4.64/5

Przełom w walce z nadwrażliwością - pasta, która odbudowuje wrażliwe zęby.* Nowa pasta Sensodyne Odbudowa i Ochrona zawiera NovaMin - unikalną, przełomową technologię początkowo opracowaną do regeneracji tkanki kostnej. Tworzy trwałą, mineralną warstwę ochronną na powierzchni odsłoniętej zębiny i wewnątrz otwartych kanalików zębinowych. Pasta Sensodyne stosowana regularnie odbudowuje i zapewnia długotrwałą ochronę wrażliwych miejsc zębów.
* Buduje warstwę ochronną na odsłoniętej zębinie i wewnątrz kanalików zębowych. Badania kliniczne potwierdzają, że stosowana dwa razy dziennie pasa przynosi ulgę w bólu wrażliwych zębów.

ochronne
pasty do zębów
50-100ml
z fluorem

Sensodyne

Pasta o delikatnym miętowym smaku. Dużo o niej powiedzieć nie mogę, pasta jak pasta mylą odświeżala oddech. Nie zauważyłam, aby żeby i dziąsła były mniej wrażliwe.

Pomaga

Jest to jedna z niewielu past z takich na co dzień, której ufam i która mi się sprawdza. Wzmacnia zęby, w tym sensie, że redukuje ich nadwrażliwość.
Mój problem polegał na tym, że przy zmianie szczoteczki na nową, gdy jest ona jeszcze na początku dość twarda, to bolały mnie po myciu dziąsła i zęby. Był to kłopot, bo lubię dokładnie je szorować i jak z tego powodu musiałam robić to delikatnie, to miałam wrażenie niedomytych zębów.
Sensodyne dawało mi w takich momentach ulgę, więc stosuję ją z przerwami, chyba ze 2 lata, już kilka tubek na pewno "poszło". Może stosowałabym na stałe, ale nie jest ona najtańsza, a do tego ma tylko 75 ml, co u mnie w mig się zużywa. Fakt, że ma za duży ten otwór i dozuje się zbyt wiele produktu, pewnie to też ma wpływ.
Bardzo mi odpowiada smak - delikatna mięta i to, że pasta dobrze się pieni.
Używałam innych past na nadwrażliwość, w tym też innej Sensodyne i żadna nie dała mi takiego efektu.

Bardzo dobra

Mam nadwrażliwe zęby oraz dziąsła a także odsłonięte szyjki zębowe. Przy moich dolegliwościach ta pasta bardzo pomaga. Łagodzi i zmniejsza nadwrażliwość na ciepłe i zimne napoje. Przy jej regularnym stosowaniu nie boję się już tak pić zimnych napoi. Niestety ale pasta nie daje takiego uczucia odświeżenia jak inne ale i tak polecam.
Sięgam po nią również przy bólu zęba.

Dobra pasta do zębów

Pasta w wygodnym opakowaniu, nakrętka na której można ją postawić. Pasta ma łagodny miętowy smaki dzięki czemu odświeża oddech. Pasta dobrze się pieni oraz bardzo dobrze oczyszcza nie podrażniają dziąseł. Pasta łagodzi problem z nadwrażliwością zębów. Produkt łatwo dostępny.

Jest fajna

Moim zdaniem pasty Sensodyne dzielą się na takie mocne w smaku i takie „normalne”, klasycznie miętowe. Ta należy raczej do tych mocniejszych, ale do wytrzymania (bo jest inna silniejsza). Ale po wypłukaniu ust nie zostawia mocnego posmaku.
Jak się jej używa, to czuć, że już działa ;) Ma jakby takie wyczuwalne mikrogranulki.
Bardzo dobrze się pieni.
U mnie, z moją nadwrażliwością zębów radzi sobie dobrze.

Pasta łagodzi objawy związane z nadwrażliwością zębów

Ponad rok temu odczuwając dyskomfort z zębem udałam sie do dentysty i słysząc diagnozę ze mam nadwrażliwość pomyślałam od razu o Sensodyne gdyż od kilku lat mając kłopot z nadwrażliwością stosuje ja moja mama. Po wizycie sama zaopatrzyłem sie w ta pastę i czekałam na efekty.
Pasta zamknięta jest w kartonowym kartoniku a w środku typowa dla past tubka o pojemności 75 ml. Design prosty. W opisie przeczytamy ze zawiera Novamin® unikalny, klinicznie przebadany związek wapnia.
Pierwsze mycia pasta były dla mnie nie miłym doznaniem. Nie dość ze smak jej jest dość specyficzny, miętowy ale dziwny (próbując innych past na nadwrażliwość odczucie było to samo )to pasta dostając się do wrażliwych miejsc nasilała ich ból. Pomyślałam ze ok musze się przyzwyczaić i będzie dobrze. Po 2 tygodniach stosowania zauważyłam ze do pasty przywykłam i nadwrażliwość juz mniej doskwiera. Nie liczmy na to ze całkowicie zlikwiduje nasz problem , moze przy mniejszych nadwrażliwościach tak ale u mnie problem jest dość duży i pasta łagodzi objawy bym mogła normalnie funkcjonować. Pasty używam juz od ponad roku i nie zamierzam z niej rezygnować gdyż naprawdę czuje ulgę gdy ja używam.

Dobry Produkt

Pasta jest w kartoniku, wewnątrz znajduje się pasta z nakrętką. Pasta chyba niedawno zmieniła szatę graficzną, bo moja wygląda trochę inaczej niż ta ze zdjęcia. Powiem szczerze, że szata graficzna nie powala. Wszystkie produkty marki wyglądają niemal identycznie, a z uwagi na ich różnorodność ciężko jest szybko znaleźć tę, o którą nam chodzi. Początkowo byłam sceptyczna do tego produktu po niemiłych doświadczeniach organoleptycznych z siostrzanym produktem rapid relief. Ku mojemu pozytywnemu zaskoczeniu ten produkt nie smakuje miętą z kurzem i nie chce wypalić oczu i ust. Produkt co prawda jest miętowy, ale póki co mnie nie uczulił i nie wysuszył, a to już moje drugie opakowanie. Za to naprawdę ogromny ogromny plus. Pasta jest dosyć gęsta, ma biały kolor, co bardzo lubię w pastach do zębów i bardzo, ale to bardzo się pieni. Ja nie lubię dużej ilości piany, bo mam wrażenie, jakbym się mydła nażarła i mam odruchy wymiotne, tak że w moim przypadku to na minus. Dla innych może być to zaletą. Pasta dobrze czyści zęby, ma się uczucie świeżości i czystości ale bez efektu brain freeze. Pomaga przy wrażliwych zębach, ale na efekt trzeba niestety trochę poczekać. Pasta byłaby wydajniejsza, gdyby otwór tubki był trochę mniejszy. Jest zdecydowanie za duży i wylatuje z niego zbyt duza ilość produktu. To jedyna rzecz, którą bym zmieniła. Produkt jest szeroko dostępny, można dostać niemal w każdej drogerii czy supermarkecie. Pasta należy do tych ze sredniej i wyższej półki cenowej, ale według mnie warto, bo jako jedna z nielicznych nie wysuszyła mi ust.

Łagodne działanie, przyjemny miętowy smak

Pasta Sensodyne ma świetną konsystencję, jest gęsta, przez co nie spływa że szczoteczki nawet jak weźmiemy ją do góry nogami. Świetnie się pieni, jest wydajna, niewielka ilość starcza na umycie zębów i daje świeżość na długo. Ma przyjemnie miętowy smak, powiedziałabym że jest to jakby słodko-miętowy smak, nie jest zbyt intensywny, ani mdły. Opakowanie to biała tubka w niebieskie wzory, z raczej prostą szatą graficzną. Pasta Sensodyne Odbudowa i Ochrona jest dobra dla wrażliwych zębów, wzmacnia je i nie powoduje podrażnień. Jest łatwo dostępna i przystępna cenowo.

Dobra dla wrażliwych zębów

Pasta Sensodyne dobrze radziła sobie z myciem zębów, które mają swoje kaprysy jeśli chodzi o wrażliwość. Pasta czyści delikatnie, lecz skutecznie. Nieźle się pieni i nie wymaga dużej ilości, żeby satysfakcjonująco wyczyścić ząbki. Pasta ma delikatny smak i nie pozostawia w ustach nieprzyjemnego posmaku.
Pasta jest też dość wydajna. Nie zauważyłam jakichś negatywnych wpływów tego produktu na jamę ustną. Porządna i delikatna pasta. Myślę, że jeszcze do niej wrócę, bo spisała się fajnie.

Sensodyne, Odbudowa i Ochrona, Pasta do zębów wrażliwych

Pasta Sensodyne spełnia swoją rolę szybko daje ulgę w bóly przy nadwrażliwiści.Zauważyłam też że odbudowuje szkliwo.Ma zapach i smak miętowy .Trochę droga.

Ulga dla moich zębów i dziąseł!

Od dłuższego czasu zmagam się z nadwrażliwością zębów i dziąseł. Od dłuższego czasu zmagam się z tym problemem. Ulgę przynosi mi pasta Sensodyne. Moim zdaniem najlepsza pasta jaką mogłam stosować przy nadwrażliwości. Wspomaga i chroni szkliwo zębów, stanowi doskonałą tarczę ochronną dla dziąseł. Poza tym, pasta jest tania, wydajna, dostępna w drogerii jak i w hipermarketach.

działa

Ostatnim czasy moje zęby zrobiły się mocno nadwrażliwe, niektóre z nich tak bardzo, że szczotkowanie ich sprawia mi ból. Zawsze z rezerwą podchodziłam do tego typu produktów w obawie, że to tylko chwyt marketingowy. Jednak zmuszona sytuacją zdecydowałam się kupić tą pastę i powiem Wam szczerze, że coś faktycznie w niej jest. Nie zauważyłam w sumie, żeby znacznie zmniejszyła ich nadwrażliwość ale szczotkowanie ich nie jest już udręką i nie sprawia bólu. Pasta ma przyjemny smak, jest tak w sam raz miętowa. Zostawia uczucie świeżości na długo, dobrze oczyszcza zęby i bardzo mocno się pieni. Podczas mycia wyczuwalne są w niej takie małe ziarenka jak w peelingu :) Nie zauważyłam jej pozytywnego działania na dziąsła ale nie mam z nimi jakiś dużych problemów. Zamknięta jest w malej tubce więc nie starczy nam na długo a przy tym jej cena jest dość wysoka. Jednak jak ktoś ma problem w nadwrażliwością zębów gorąco polecam.