Omia Laboratoires, Maschera Capelli Aloe Vera (Maska do włosów z aloesem)

Omia Laboratoires, Maschera Capelli Aloe Vera (Maska do włosów z aloesem)

Intensywnie odbudowująca i rozświetlająca maska do włosów na bazie organicznego żelu aloesu zawiera także olej awokado i olej z otrąb ryżowych. Produkt nie zawiera parabenów, PEG, silikonów, glikolu propylenowego, syntetycznych barwników
Żel Aloe Vera zastosowany w tej linii pochodzi z certyfikowanych upraw organicznych. Ekstrahowany jest mechanicznie, bez użycia rozpuszczalników chemicznych, zgodnie z certyfikatem Eco-Cert dla kosmetyków organicznych i naturalnych. Aloe Barbadensis Miller (określany również nazwami medycznymi lub Aloe Vulgaris Lamarck Linnaeus) pochodzi pierwotnie z Afryki, jednak gatunek bardzo dobrze przystosował się do warunków klimatycznych Ameryki, w szczególności Karaibów (obecna nazwa dotyczy rejonów Barbados). Sukulent zajmuje również obszary pustynne Afryki, Hiszpanii, Australii, Texasu, Meksyku. Istnieje wiele wzmianek na temat różnorakiego stosowania aloesu a najstarsze z nich sięgają 3000 r. p.n.e. Pierwsze przykłady wykorzystywania leczniczego podają Egipcjanie. Liczne gatunki znane są również jako Aloe Vera Aloe Ferox, Aloe Saponaria, Aloe Arborescens. Termin aloes wskazuje jednak na ponad 300 różnych gatunków sukulentów. Podobnie do kaktusa należy do rodziny Liliaceae. Używany był konsekwentnie w medycynie naturalnej już w czasach starożytnych. Wszystkie cywilizacje, które wykorzystywały w swojej medycynie aloes podkreślały jego ogromne znaczenie i właściwości. Cenne składniki aktywne pozyskuje się z mięsistych liści aloesu. Zewnętrzna powłoka tworząca swoisty film na powierzchni liści jest bardzo bogata w antrachinony. Z miąższu aloesu otrzymuje się gęstą galaretowatą substancję nazywaną powszechnie żelem (Aloe Gel). Głównymi składnikami żelu jest woda, która stanowi 99,4%, stała część stanowi natomiast 0,5%. Minerały dają 0,103% udziału. Ponadto w żelu Aloe Vera znajdują się głównie polisacharydy glukozy i mannozy. Relatywnie wysoką koncentrację osiąga glukomannan. Do substancji aktywnych biologicznie należą również, między innymi, enzymy bradykininy (bradichininasi), aloina, kwas cynamonowy. Składniki żelu wykazują dużą zdolność do penetrowania ludzkiej skóry. Poza zdolnościami antyseptycznymi i myjącymi (saponiny) mają też doskonałe właściwości przeciwzapalne, przeciwobrzękowe i przeciwbólowe. Żel jest niezastąpiony po opalaniu, łagodzi drobne oparzenia, zwalcza trądzik. Wspiera regenerację na poziomie komórkowym, jest silnym środkiem regenerującym dla wszystkich rodzajów skóry. Odpowiedni dla skóry suchej, idealny dla skóry wrażliwej. Posiada silne właściwości nawilżające. Łatwo penetruje warstwy epidermalne przez co ułatwia sorpcję składników odżywczych.

świetna linia kosmetykow

Odżywkę używam razem z szamponem z tej samej serii więc na tej podstawie piszę tę recenzję. Produkt odkryłam przypadkiem we Włoszech i zakochałam się bezgranicznie! Włosy po tym zestawie są wygładzone, nie puszą się i co ciekawe, moim włosom dodają objętości czego akurat potrzebuję ale nie spodziewałam się! Ma przyjemny zapach. Mam wrażenie że nawilża włosy w odpowiednim stopniu - nie za mocno a jednak czuję że nie są suche :)
Używam na zmianę z innymi produktami do włosów.

Ilość zużytych opakowań: 3 po 250ml

Pięknie nawilża, dociąża, wygładza, łagodzi

Tak, tak i jeszcze raz tak dla aloesu :)

Skład:
Skład aloesowo-olejowo-zmiękczająco-nawilżający :) Bardzo wysoko, bo zaraz po wodzie znajduje się sok z aloesu, nieco dalej olej awokado i olej ryżowy. Za olejami gliceryna oraz polyquaternium - może obciążyć, ale nie musi.

Konsystencja:
Nie jest jednorodna i całkiem zwarta, widać, że jest w niej poro aloesu, dość gęsta, wygodnie aplikuje się zarówno na włosy, jak i skórę głowy.

Delikatnie roślinny, dla mnie przyjemny, acz nie szaleję za nim.

Działanie:
Moje fale kochają aloes - maseczka sprawdziła się doskonale :) Używałam jej nawet solo, o dziwo - przy obecnej pogodzie nie spotkał mnie puch. Włosy są po niej cudownie ujarzmione, nic nie odstaje, gładkie, takie aloesowe ;) Odczuwalnie nawilżone, błyszczące, mięciutkie, skóra głowy ukojona i nawilżona. Z początku używałam odrobinę właśnie na skórę głowy, resztę wykończyłam na długość. Czasem wzbogacam ją olejem, ale nie zawsze - solo działa rewelacyjnie. Skręt mam po niej ładny, acz używałam najczęściej, kiedy nie stylizowałam i zależało mi na gładkich, dociążonych falach. Co ważne - nie obciąża moich delikatnych włosów.