Golden Rose, Matte Top Coat Nail Lacquer (Matujący lakier nawierzchniowy do paznokci)

Średnia ocena: 3.64/5

ezebra
Średnia ocena: 4.90/5

Pojemność 10,5 ml

Golden Rose, Matte Top Coat nadaje matowe wykończenie. W celu uzyskania matowego efektu należy nałożyć jedną warstwę top coat na zaschnięty lakier dowolnego koloru.

Efekt
matowe
lakiery nawierzchniowe

W połączeniu z innymi lakierami Golden Rose działa

Tak jak w tytule: używam go w połączeniu z innymi lakierami tej marki. Rzecz jasna nie matowi lakierów zawierających w sobie drobiny brokatu, ale na wszystkie inne działa. W ciągu jakiejś minuty wykończenie staje się matowe. Takie też już pozostaje do końca, w miarę ścierania się efekt matu nie zaczyna się cofać. Zauważyłam, że przyspiesza też wysychanie lakieru. Generalnie nie widzę jakiejś wielkiej różnicy między matowym topem z tej firmy, a innymi, ale skoro już i tak zamawiam lakiery tej marki to przy nim pozostanę. Nakładam zawsze jedną warstwę, nie widzę sensu w zwiększaniu ich. Zawsze nakładam go też solidnie by pokryć cały paznokieć, inaczej paznokcie w niektórych miejscach pozostają niezmatowione. Ja używam go sporadycznie, od kilku miesięcy nie mogę wykończyć jednego opakowania. Pędzelek jest szeroki. Co ważne jest tani i ma długą datę ważności, to ostatnie się docenia szczególnie przy posiadaniu sporej kolekcji lakierów.

Nie jest bez wad

Nie jest to idealny produkt, który sprawi, że paznokcie będą idealnie matowe przez wiele dni, ale u mnie się sprawdza.

Trzeba zaznaczyć, że nie jest to produkt, który nadaje się na każdy lakier, bo nie każdy jest w stanie zmatowić. Teraz mam go nałożonego na lakierze lovely i niektóre paznokcie są idealnie matowe, a inne nie do końca bo lekko błyszczą.

Tak jak ktoś zauważył widać wszelkie niedociągnięcia, dlatego płytka musi być odpowiednio przygotowana i kolor należy nakładać bardzo precyzyjnie, bo matowy lakier podkreśli nadmiar lakieru i wejdzie w załamania.

Mam go już dość długo, bo nie stosuję go za każdym razem jak maluję paznokcie i nie wysechł mi w opakowaniu, do małego pędzelka również nie mam zastrzeżeń i cena tego produktu jest bardzo niska.

Polecam go osobom, które lubią mat na paznokciach, a nie chcą stosować matowych lakierów bo są nietrwałe

Prawdziwie matowy manicure

Top coat używam wraz z lakierami GR, które osobiście chwalę sobie. Jest niedrogi, ma mleczno-przezroczystą barwę, ale niestety wąski pędzelek, co dla niektórych osób może okazać się wadą (ja preferuję szerokie pędzelki). Od razu po otwarciu wydał mi się dosyć gęsty i nie schnął w ekspresowym tempie. Sam efekt, jeśli umiejętnie i równomiernie nałożymy top coat i poświęcimy czas na jego wyschnięcie, będzie bardzo ładny, a sam manicure będzie długo się trzymać bez odprysków.

Kupiony w: U konsultantki

Ładny matowy efekt

Mam słabość do produktów Golden Rose, chyba nie trafiłam nigdy na bubla - wręcz przeciwnie - same perełki.
Top coat nakładam zwykle na dwie warstwy lakieru, po kilku minutach od pomalowania paznokci. Produkt ma konsystencję standardowego lakieru do paznokci, jest raczej bezzapachowy. Produkt daje piękny mat. Mat utrzymuje się około 3 dni na paznokciach.
Po dłuższym użytkowaniu buteleczki top coat zaczyna się ciągnąc (po około roku), dolewam wtedy kroplę zmywacza i wraca do normalnej konsystencji.
Produkt jest wydajny.
Zdecydowanie polecam.

może być

Ciężko trafić na dobry matowy top. Tym razem udało się! Top naprawdę jest matowy a nie satynowy, jak to najczęściej bywa. Co prawda jest dosyć gesty, ale szybko schnie co działa na plus. Troszkę przydymia kolor, ale trudno żeby było inaczej. Ma jednak jedna wadę, szybko gęstnieje w opakowaniu, co sprawia że jednak nie można go zdenkowac. Dla mnie niemożliwym jest używanie go dłużej niż dwa miesiące. Dodatkowo po pewnym czasie peka i na paznokciach robią się nieestetyczne pajączki. Mimo tego trzyma się naprawde długo.

Bardzo trwały + elegancki efekt

Ten top coat naprawdę znacznie przedłuża trwałość lakieru. Odpryski pojawiają się po baardzo długim czasie.
Daje piękny, elegancki efekt.
Aplikacja dołączonym pędzelkiem jest bardzo łatwa.
Lakier wysycha dość szybko, ale czasem przy odrobinie nieuwagi mogą pojawić się odgniecenia.
Dodatkowy plus - niska cena.

Zakochałam się!

Uwielbiam matowe lakiery, choć lubię też te błyszczące. Zarazem nie lubię mieć ogromnej ilości lakierów, bo wiem, że i tak ich nie zużyję przed końcem ważności. Nie wiem czemu nigdy wcześniej nie wpadł mi do głowy matowy top coat!

Produkt z Golden Rose to nawierzchniowy lakier dający efekt całkowitego matu niezależnie od tego, na jakim lakierze go użyjemy. Pozwala to na zminimalizowanie ilości lakierów, ponieważ każdy kolor, jaki kupimy, może być zarówno błyszczący, jak i matowy ;).

Jedna warstwa wystarczy dla całkowitego matu. Pędzelek jest bardzo wygodny. Trwałość jest taka, jak trwałość głównego lakieru pod tym matującym.

Polecam!

Przepiękny mat!

Odkąd zakochałam się na instagramie w matowych paznokciach, stwierdziłam, że muszę takie mieć. Wiedziałam, że GR ma matowy top coat i choć zwykle niechętnie sięgam po ich lakiery do paznokci, top coat bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Nałożyłam go na lakiery żelowe, które niesamowicie się błyszczą-jak testować to w warunkach ekstremalnych! I byłam zachwycona (wciąż jestem) jaki piękny daje efekt. Przepiękny, czysty mat, bez żadnych smug, ani bąbli, nawet przy nakładaniu większej ilości. Doskonale wygładza paznokieć, dodaje trwałości, powłoka jest bardzo przyjemna w dotyku. Przedłuża trwałość manicure, nie odpryskuje. Wydaje mi się, że z wydajnością może być słabo, bo potrzeba go jednak trochę więcej, niż bym normalnie nakładała zwykłą, cienką warstwę top coatu.
Pędzelek bardzo wygodny, który ułatwia rozprowadzanie produktu.
Jedyny minus-po kilku dniach od pomalowania, zauważyłam, że na górze paznokcia mat się "przetarł" i przebija się błysk. Ta wada nie przeszkadza aż tak bardzo przy tym, ile ma zalet.

Rewelacja!

Dzięki temu produktowi każdy kolor położony na paznokcie od razu wygląda oryginalnie i wyjątkowo. Top coat daje świetne, w pełni matowe wykończenie już po kilku sekundach od nałożenia go na kolor. Ładnie się poziomuje, przy prawidłowej aplikacji nie powstają smugi. Dodatkowo przedłuża trwałość koloru na paznokciach. Produkt jest bardzo wydajny i w świetnej cenie. Warto go mieć w swoich zbiorach:)

Super!

Kupiłam ten top z ciekawości jakis czas temu. Daje bardzo fajny efekt. Sprawia że dobrze znany lakier może zaskoczyć efektem końcowym. Zauważyłam jednak że gdy nałoży się to za dużo to się nierówno nakłada także uwaga. Mimo wszystko jestem z niego zadowolona. Polecam:)

Nie jestem do końca przekonana

Top kupiłam już jakiś czas temu, zainteresowała mnie formuła. Top nałożony na każdy kolor lakieru tradycyjnego miał matowić. Na początku tak było... Świeżo otwarty zmatowił każdy poznokiec... Ale z czasem użytkowania jakby stracił na "mocy"?
Przestał matowić krótko pisząc... Jeden paznokieć był matowy, inny w połowie, a jeszcze inny wcale... Błyszczał się jakby zwykły top... Efektem jest nie estetycznie pomalowane paznokcie. Ponadto ja mam wrażenie że paznokieć który był całkowicie zmatowiony szybciej się zcierał i lakier odpryskał...
Schniecie również zabiera trochę czasu.
Po dłuższym użytkowaniu jestem rozczarowana...

Totalny must-have

Matowy Top Coat z Golden Rose kupiłam kilka lat temu gdy pojawił się na rynku. Dostrzegłam go na paznokciach koleżanki i byłam zaskoczona efektem, ponieważ mat dopiero stawał się popularny jednak na paznokciach rzadko było można go dostrzec. Produkt znalazłam w małej lokalnej drogerii za kilka złoty i stał się moim must-have, dzięki któremu mogłam każdy swój lakier zmienić w matowy bez względu na pierwotne wykończenie.

Lakier zamknięty jest w małym matowym przezroczystym opakowaniu. Pędzelek jest wygodny a płyn bezbarwny. Z łatwością nakłada się go na pomalowane paznokcie momentalnie zmieniając wykończenie każdego lakieru. Testowałam go na różnych kolorach, różnych markach i zawsze spisywał się fenomenalnie wzmacniając trwałość lakierów i przyśpieszając ich schnięcie. Mat nie schodzi i trzyma się do zmycia.