NeoNail, Top Velour (Matowy lakier hybrydowy)

NeoNail, Top Velour (Matowy lakier hybrydowy)

Pojemność 7,2 ml

Top Velour to matowy lakier hybrydowy, tworzący twardą warstwę ochronną stylizacji. Możesz nakładać go na lakiery hybrydowe oraz pyłki.

lakiery nawierzchniowe
matujące
Efekt
matowe

Moj ulubiony mat

Bardzo dobry matowy top i moj ulubieniec. Paznokcie sa wrecz welurowe po nim tak jak obiecuje producent. Pieknie wydobywa nowe tony z lakierow. Bardzo dobrze sie aplikije, nie rozlewa sie tak bardzo, utwardza sie szybko. Bardzo dobrze utrzymuje sie na paznokciach. Trzeba tylko pamiętać, ze jak kazdy top matt szybciej wchlania kolory z otoczenia czyli po prostu brudzi sie. Wiec lepiej aplikowac na ciemniejsze kolory

Efekt ładny, ale szybko się brudzi

Kupiłam ten top przy okazji jakiejś promocji na bazy i topy na stronie Neonaila.
Top zamknięty jest w typowej dla produktów tej marki czarnej szklanej buteleczce.
Ma dość luźną konsystencję, więc trzeba go ostrożnie nakładać.
Nie miałam problemu z jego równomierną aplikacją.
Jedyne co mnie zdziwiło to fakt, że lakier ten nie jest przezroczysty tyko taki jakby brudny? Więc w miejscach gdzie było go więcej trochę był widoczny.
Mat jest ładny, taki bardziej matowy niż standardowe maty i milutki w dotyku - miałam ochotę cały czas gładzić te paznokcie.
Mimo tego, że to fajny produkt, to ten efekt chyba nie jest dla mnie. Mat szybko się brudzi i ciężko jest ten brud zmyć :(

Przyzwoity mat

Jakość matowego efektu zależy w dużej mierze od samego lakieru, na który go aplikowalam - w zależności od firmy efekt był mniej lub bardziej zadowalający. W przypadku użycia pełnego setu z Neonail finalny efekt był oczywiście najlepszy - mat wyglądał pięknie, był trwały i bardzo przyjemny w dotyku! W połączeniu z lakierami innych firm bywało różnie. Warto spróbować, że względu na dużą trwałość manicure i bardzo wygodną aplikację.

Nie podoba mi się

Miałam ochotę na wykonanie manicure matowego, bo jeszcze nigdy takiego nie miałam. Zakupiłam ten top, aby uzyskać matowe wykończenie.
Konsystencja jest dość rzadka ale nie spływa z paznokci podczas aplikacji.
Pędzelek jest dobrze wyprofilowany i łatwo nakłada się za jego pomocą produkt na płytkę paznokcia.
Po zrobieniu manicure zauważyłam że moje paznokcie nie są idealnie matowe, widać jakby prześwity które nie są matowe. Użyłam topu jeszcze raz i nic się nie zmieniło... użyłam zatem większej ilości cleanera i niestety efekt był taki sam. Nie udało mi się uzyskać idealnego matu przy pomocy tego topu.
Co do trwałości manicure to niestety jest ona o wiele słabsza niż przy zastosowaniu błyszczącego topu.

Jestem na tak!

Top kupiłam na przecenie za około 23 złote. Jeżeli chodzi o lakiery hybrydowe zawsze poluje na promocje ;)
Top nakładałam zazwyczaj na lakiery NeoNail.
Praca z nim jest bardzo przyjemna. Jest dosyć gęsty, więc się nie rozlewa na skórki. Ładnie się utrwala, nie miałam problemu z miejscami, gdzie efekt by nie złapał (no, może czasem, kiedy niedokładnie pokryłam warstwę lakieru topem).
Jeżeli chodzi o efekt - jestem nim pozytywnie zaskoczona. Nie bardzo rozumiałam ten cały welurowy efekt. Czym niby miał on się różnić od zwykłego matu?
Po utrwaleniu top wygląda jak zwykły top, cała magia zaczyna się dopiero po przetarciu paznokcia cleanerem, a jest w tym coś niesamowicie satysfakcjonującego. Nie jest to zwykły mat (w końcu to top velour, a nie top mat ;)). Efekt nazwałabym matem nieoczywistym, przypomina mi trochę "matowe" wykończenie butelek do wina ;D. W dotyku jest bardzo przyjemny, jak skórka brzoskwini (i oto nasz "velour"!). Przy zwykłym, codziennym użytkowaniu nie zauważyłam, żeby się rysował, czy żeby efekt zanikał. Bardzo polecam miłośniczkom nieoczywistych wykończeń! :)

Ultra mat

Nie znam lepszego matowego topu niż Top Velour, który jest matowy w 100%, a nie tylko 'udaje' mat.

Top zamknięty jest w małej, szklanej buteleczce w kolorze czarnym.
Ma mały, precyzyjny pędzelek, który pozwala na precyzyjne rozłożenie produktu na pazurku.

Ma on dość gęstą konsystencję, na pewno gęstszą od Hard Topu z NN i nie jest transparentny jak Hard Top, jest bardziej mleczny. Jego zapach jest typowym zapachem lakieru hybrydowego.

Nałożony na lakier, utwardzony i przemyty cleanerem daje nam ultra matowy efekt. Miałam już inne matowe topy i żaden nie dawał tak głębokiego i mocnego efektu jak ten. Dodatkowo mat podbija każdy kolor - neon stanie się ultra neonem, a pastel nabierze większej głębi.

Trwałość jest znakomita, Top Velour nie ściera się nawet przez 4 tygodnie. ALE. Jasne kolory pokryte matowym topem znacznie szybciej się 'brudzą' i trzeba mieć to na uwadze. Ale niestety jest tak z każdym matowym topem jaki znam.

Produkt idealny

Szukałam lakieru nawierzchniowego, który zrobi ładne matowe wykończenie. Niestety żaden nie spełnił moich oczekiwań, aż do momentu styczności z tym produktem.
Bardzo ładne, eleganckie, czarne opakowanie. Estetyczne napisy, poręczny pędzelek. Produkt jest odpowiedniej konsystencji, łatwo się rozprowadza na płytce paznokcia. Lakier jest matowy, po pierwszym otwarciu wygląda jakby był zepsuty. Ale nic bardziej mylnego. Po nałożeniu go, kolor jakby przygasa. Ale po użyciu cleanera efekt jest fantastyczny. Znane kolory nabierają zupełnie nowego charakteru. Póki co używałam na 4 rożnych kolorach i jestem zadowolona. Mat jest trwały i się nie ściera. W dodatku jest genialny w dotyku.
Uważam, że produkt jest wydajny, jak większość lakierów tej firmy. Cena jest adekwatna w stosunku do tego co oferuje nam producent.

Słabo

Skusiłam się na ten produkt z powodu wielu pozytywnych opinii, jakie przeczytałam na jego temat w internecie.
Niestety już po pierwszym użyciu się mocno rozczarowałam. Po utwardzeniu w lampie i przetarciu cleanerem na paznokciach zostają "łaty" które nie są matowe tylko się błyszczą. Wygląda to bardzo nieestetycznie. Zastosowałam więc drugą warstwę topu ale efekt był ten sam. Produkt ten nie daje idealnego matowego wykończenia. Po skończeniu hybryd musiałam dodatkowo potraktować paznokcie zwykłym lakierem do paznokci, który ma matowe wykończenie. Wtedy paznokcie wyglądały jak powinny, ale nie po to wydaję pieniądze na hybrydowy top, żeby być zmuszona dodatkowo stosować tradycyjny lakier.
Dla mnie to tylko wyrzucone w błoto pieniądze.

Błyskawicznie daje mat

Daje natychmiastowy efekt matu, konsystencja jest dosyć gęsta, dzięki temu da się dokładniej nałożyć produkt. Zawsze używam do zdobień typu sweterek ale też super wygląda na brokatowych paznokciach i pyłkach. Jest bardzo trwały, manicure bez odprysków i zarysowań utrzymuje się przez wiele tygodni, a ja nigdy jakoś specjalnie paznokci nie oszczędzam.

Daje efekt pięknego matowego wykończenia

Daje efekt pięknego matowego wykończenia. Nie robi smug na lakierze i efekt utrzymuje się przez kilka tygodni. Bardzo lubię pędzelki neonail, przez to że są krótkie da się nimi bardzo dokładnie pomalować paznokieć i mniejsza szansa na zalanie skórek dookoła płytki. Buteleczka topu wystarcza na bardzo długo.

Trwaly

Bardzo fajny i trwały mat. Jedyne co mi przeszkadza to, że nie utwardza zbytnio paznokci, ale można pod niego nałożyć top hard i jest ok. Ważne że spełnia swoje działanie i jest super efekt matu. Jest wydajny i trwały.

bardzo trwały mat

Tym topem można uzyskać bardzo trwały mat, a do tego jest świetny w dotyku. Jest gęsty, łatwo można go nałożyć na płytkę paznokcia bez zalewania skórek. To chyba mój ulubiony top matujący, nie sprawia żadnych problemów, wystarczy cieniutka warstwa by uzyskać ten efekt, używałam wiele razy a jeszcze nie zużyłam buteleczki.