Floslek, Pielęgnacja Oczu, Żel do powiek i pod oczy z luteiną i świetlikiem lekarskim

Żel intensywnie nawilża skórę (wzrost o 36 % po każdej aplikacji). Łagodzi zmęczenie i pieczenie, doskonale uelastycznia skórę (wzrost elastyczności o 8 % po 4 tygodniach stosowania). Korzystnie wpływa na ogólny stan i kondycję skóry wokół oczu.
Działanie potwierdzone badaniami aparaturowymi i dematologicznymi. Testy prowadzono przez 4 tygodnie na grupie probantów w wieku od 23-61 lat.
Żel polecany osobom odczuwającym przemęczenie oczu, obciążającym wzrok pracą przy komputerze, długim oglądaniem telewizji, sztucznym oświetleniem, promieniowaniem UV. Bezpieczny przy szkłach kontaktowych.

10 – 50ml
nawilżające
w tubce
żel

Niepozorny ale bardzo dobry

Żel kupiłam dosłownie za parę złotych na promocji w aptece. Jestem nim zachwycona! Dobrze nawilża, koi skórę wokół oczu, nawilża, sprawia, że cienie pod oczami są mniej widoczne. Bardzo szybko ze wchłania. Jest bardzo wydajny, stosuje od 4 miesięcy i jeszcze go mam. Robi wszystko, czego wymagam od Kosmetyku pod oczy :)

Super produkt

Na ten produkt trafiłam w drogerii ponieważ akurat był w promocji i postanowiłam spróbować. Jestem zachwycona tani żel o naprawdę fajnym składzie. Łatwo się aplikuje a już niewielka ilość starcza na pokrycie całej powieki. Ja trzymam w lodowce żeby był zimny. Super chłodzi daje poczucie ulgi, Ladodzi opuchnięcia a skóra jest super nawilżona a co ważne nie podrażnia.

Dla mnie super krem bardzo niedoceniany o właściwościach żeli z wysokiej półki gorąco polecam

Niestety nie

Wydawało mi się, że będzie to krem idealny dla mnie. Niestety się rozczarowałam. Krem ma żelową konsystencję, która szybko sie wchłania ale nie nawilża wystarczająco. Niestety roluje się więc pod makijaż średnio się nadaje. Nie zauważyłam, żeby cokolwiek robił z okolicą pod oczami.

Strasznie wysusza skórę

Niestety nie podzielam w ogóle zachwytów nad tym żelem.
Smarowałam nim powieki oraz używałam go pod oczami i zamiast nawilżyć strasznie przesuszył mi skórę, do tego stopnia że po uwidaczniała mi się dolina łez.
Zamiast nawilżyć przesuszył mi cerę.
Bubel

ileż opakowań tego żelu zużyłam, już nie zliczę !

Żele po powiek i pod oczy z Flos Lek (różne rodzaje) to chyba kosmetyki stale obecne w moim kosmetycznym podorędziu. Kończy mi się jeden, biegnę po kolejny (a najczęściej mam go już w zapasie :).
Gdy byłam osobą młodszą - czasy studenckie- używałam ich i rano, i wieczorem.
Obecnie mam 29 lat i bardzo chętnie używam go w pielęgnacji porannej- skutecznie wspomaga mój proces budzenia się (ykhm- nie jestem skowronkiem); na noc wolę cięższe formuły- nawilżające lub nawet i odżywcze skórę okolic oka.

Opakowaniem żelu jest tradycyjna 15-mililitrowa tubka wykonana z plastiku (chyba najczęściej spotykane opakowanie produktów przeznaczonych do skóry okolic oczu). Tubkę bez problemu można przechowywać w pozycji pionowej, co ułatwia `spływanie` produktu i późniejszą jego aplikację.
Kolorem przewodnim jest oczywiście biel, akurat tu, przy wersji ze świetlikiem obecny jest kolor niebieski. Obecne są również elementy srebrne.
Całość prezentuje się estetycznie, ładnie również na łazienkowej toaletce.
Wszystkie typy żeli pod oczy marki FlosLek utrzymane są w podobnej stylistyce, różnią się kolorystycznie w zależności od składnika przewodniego.

Nie będzie niespodzianką, że konsystencją produktu jest żel. Dość gęsty, jednak bez problemu wydostający się z opakowania za pomocą dozownika i nie spływający z twarzy po aplikacji w przeznaczone miejsce.
Bezbarwny, bezzpachowy. Mi to nie przeszkadza, nawet wolę jeśli kosmetyki przeznaczone do okolic oczu nie mają zapachu, ponieważ to czynnik zmniejszający ryzyko pojawienia się ewentualnych podrażnień.

Żel aplikuje się świetnie. Wchłania się szybko, jednak pozostaje na powierzchni skóry na chwilę, kiedy można go jeszcze dodatkowo wklepać. Producent zaleca jego stosowanie i na powiekę i pod oko, więc uznaje go za super bezpieczny.
Wchłania się całkowicie i nie roluje, co umożliwia również aplikację makijażu.

Skład jest bardzo zachęcający, bo w tej żelowej formule zawarto multum ekstraktów, w tym ze świetlika lekarskiego, ale i z rumianku oraz szałwii. Oprócz tego mamy tu obecny Bisabolol (działanie łagodzące, kojące, przeciwzapalne) oraz łagodzący Panthenol.

Stąd (dzięki zachęcającemu składowi) żel faktycznie, jak opisuje producent, `przynosi ulgę i ukojenie obolałym okolicom oczu`. Faktycznie każdorazowo po aplikacji odczuwam ogromną ulgę skóry okolicy oczu. Zniwelowany jest efekt ściągnięcia, jest ona ukojona, wydaje się nawilżona, dodatkowo jakby orzeźwiona ( efekt bardzo pożądany rankiem po przebudzeniu). Przy tym wszystkim lekka.
Żel sprawdza się również w okresie wzmożonej pracy przy komputerze/tablecie oraz długotrwałego czytania.
Zdecydowanie zmniejsza opuchnięcia pod oczami i opuchnięcia powieki, delikatnie ( naprawdę delikatnie !) rozjaśnia cienie.

Nie odnajduję wad. Chętnie wracam. Z pewnością kupię ponownie.

W składzie jest obecny co prawda Methylparaben, ale to ostatni składnik. Wyobrażam sobie, że nie ingeruje w pielęgnację.

Przyjemny

Przyjemny i delikatny krem, chroniący skórę wokół oczu, nie daje spektakularnych efektów, używam go jako przerwę mi iedzy silniejszymi kremami. Lekko nawilża, ale fekt znika po umyciu oczu. Nadaje się pod makijaż ale nie chroni przed wysuszeniem pod korektorem. Mam problem ze zużyciem jednego opakowania, wybieram lepiej działające. Nada się dla osób nie mających większych problemów ze skórą dookoła oczu jako krem ochronny.

Całkiem ok

Używam tego żelu od jakiegoś czasu i jest całkiem ok.
+ szybko się wchłania,
+ działa chłodząco na oczy i powieki,
+ dobrze nawilża,
+ przystępna cena
+ skóra wokół oczu już nie jest taka zmęczona

Nie

Zachęcona wysoką oceną musiałam wypróbować. Żel szybko się wchłaniał i chwilowo przyjemnie chłodził. Stosowałam każdego wieczoru, ale tylko przez jakiś tydzień, bo skóra wokół oczu zaczęła się mocno przesuszać. Paradoks.

Sama nie wiem

Albo w sumie to wiem. Już pisałam recenzję, że a to mogło być lepsze, a to nie to, podeszłam do lustra i w zmieniłam zdanie. Krem dostępny jest w Hebe i Superpharmie za około 10zł. Konsystencja przypomina żel aloesowy. Żelowa, gęsta na tyle by nie spływala z palca, ale na skórze szybko "znika", przez co potrzeba użyć dość sporo produktu. Żel szybko się wchłania, nie pozostawia filtru i dość dobrze nawilża okolicę pod oczami. Zdejmuje opuchliznę z oczu, to prawda, ale to jest to działanie doraźne, zdecydowanie nie działa prewencyjnie, ale w sumie lepsze to niż nic. Co do pozbywania się przebarwień pod oczami, tak zwanych worów, to po podejściu do lustra stwierdzam, że rzeczywiście sporo rozjaśnił moje powieki. Myślałam, że już do końca życia będę miała te wory, że to wrodzone i nawet je zaakceptowałam i polubiłam, a tutaj taka miła niespodzianka. Oczywiście nie pozbył się w 100%, ale jest widoczna różnica. Widać także, że skóra pod oczami jest trochę bardziej żywa i naprężona. Nie wiem, czy do niego wrócę, bo wolałabym coś o intensywniejszym działaniu, bardziej treściwego, co pozbawiłoby mnie zmarszczek pod oczami (a mam dopiero 20 lat :c), ale może któregoś dnia?

Not

Krem kupiłam ze względu na dobre opinie jednak uważam, że jego ocena jest trochę zawyżona. Zgodnie z obietnicami krem łagodzi pieczenie i zmęczenie oraz zmniejsza opuchliznę pod oczami. Krem jest przyjemny, ładnie pachnie i ma lekką, żelową konsystencję. Jeśli chodzi o pieczenie i zmęczenie skóry wokół oczu to od razu po zastosowaniu poczułam ulgę. Skóra faktycznie staje się napięta, nawilżona i odświeżona. Niestety, zupełnie nie ma efektu na którym mi zależało, czyli na zmniejszeniu opuchnięć i cieni pod oczami. Mimo niskiej ceny nie kupię go ponownie.

Chłodzi powieki

Dla osób pracujących przy komputerze, które pod koniec dnia czują ciężkie powieki ten żel to ukojenie. Po nałożeniu go czuję przyjemny chłód, a oczy stają się bardziej wypoczęte. Nie mówię, że ten żel sprawdzi się przy większych problemach jak np. likwidowanie cieni czy zmarszczek. Niestety nie, ale na zmęczone powieki jest świetny.

Ukojenie zmęczonych oczu

Żel do powiek i pod oczy z luteiną i świetlikiem to kosmetyk o lekkiej, nie obciążającej skóry formie. Ładnie się rozprowadza i szybko wchłania. Daje natychmiastowy efekt ukojenia zmęczonej skóry okolic oczu. Delikatnie nawilża i łagodzi opuchliznę. Osobiście nakładam najpierw ten żel, a na niego inny mocniej nawilżający krem pod oczy. Wtedy osiągam duet idealny. Warty zainteresowania, zwłaszcza, że kosztuje nie wiele i jest całkiem wydajny.