Clochee, Rejuvenating-Regenerating Night Cream (Krem odmładzająco-regenerujący na noc)

Zobacz oferty

drogeriaestrella.pl
Średnia ocena: 4.81/5

kufereknatury.pl
Średnia ocena: 5.00/5

sephora.pl
Średnia ocena: 2.51/5

• Polecił(a) bym ten sklep znajomym

Działanie: regeneruje i poprawia gęstość skóry. Odmładza i modeluje kontur twarzy.
Dzięki obecności oleju arganowego opóźnia procesy starzenia i głęboko nawilża skórę. Działa rewitalizująco, poprawia elastyczność i jędrność. Olej arganowy chroni naskórek przed wysuszaniem i wspomaga odnowę komórek. Przeznaczony do skóry wrażliwej, dojrzałej i alergicznej.
Zawiera także Algi Ulva Lactuca, które przeznaczone są do preparatów do pielęgnacji skóry. Ekstrakt ten zawiera 10 - krotnie więcej witamin np. z grupy B, C, E oraz składników mineralnych tj. wapń, jod, żelazo, magnez, cynk, niż rośliny lądowe.

*certyfikat Ecocert,
**surowiec naturalny,
***zaaprobowany przez Ecocert,
**** surowiec naturalny, zaaprobowany przez Ecocert

Wykorzystała: kilka próbek

Ten zapach...

Krem ma cudowny zapach, jednocześnie świeży i słodki. Użwywałam tylko próbek, więc nie wiem jakie są długofalowe efekty, natomiast cera rano wygląda dobrze i świeżo. Cena trochę odstrasza, natomiast dobry skład przekonuje

Fajny

Krem zamknięty jest w niebieskim szklanym opakowaniu z pompka. Pompka nie zacina się i wydobywa tyle produktu ile trzeba.
Krem ma kremowa konsystencje przepiekny zapach i szybko się wchłania.
Po nocy skora jest dobrze nawilzona i miękka w dotyku.

Dla mnie najlepszy krem na noc. Odżywia, nawilża, regeneruje, lekko napina, działa jak kompres. Przepięknie pachnie, ma luksusowe opakowanie, naturalny skład i stworozny został przez polską markę Clochee.

Krem na noc to niezbędny element mojej pielęgnacji. Mam mieszaną cerę, skłonną do przetłuszczania się, dlatego na dzień wybieram lekkie, nawet żelowe kremy, na noc szukam czegoś treściwego, przeciwzmarszczkowego, nieco bardziej tłustego, ale jednocześnie takiego, żeby nie obciążał i nie zapychał mojej cery. Krem Clochee spełnił wszystkie moje wymagania i zauroczył pod każdym względem, jak na razie to najlepszy krem na noc, jaki stosowałam i nie mam pojęcia, skąd tak niska jego ocena.

Krem Clochee to perełka dla ekologicznych urodomaniaczek. Wychwalany pod niebiosa w książkach poświęconych naturalnej pielęgnacji, polecany przez youtubera Kacper Beauty, który zaraził mnie miłością do naturalnych składów i nauczył mnie, jak je odczytywać, rozróżniać, co dobre, a co złe. Ten krem to dopiero początek mojej przygody z Clochee, polską marką, która tworzy naturalne kosmetyki bez sztuczności i śmieci. Cena jest wysoka, za krem zapłaciłam ok. 112 zł, ale było warto i spodobał mi się na tyle, że zamówiłam kolejny krem Clochee, ale na dzień.

OPAKOWANIE

Prześliczne, niezwykle eleganckie, na starcie sugeruje wyglądem, że mamy do czynienia z kosmetykiem z wyższej półki. Wąska, granatowa buteleczka wykonana ze szkła, z ładną etykietą, efektowną, srebrną pompką i przezroczystą zakrętką. Muszę przyznać, że krem jest niezwykłą ozdobą w mojej łazienkowej szafce. ;-)

KREM

Posiada certyfikat Ecocert, zawiera naturalne składniki, oleje mineralne. Nie znajdziejmy w nim alkoholu, parabenów, silikonów. Zawiera algi, witaminy i wiele składników mineralnych.
Krem jest biały, ma przyjemną, gęstą konsystencję i przecudownie pachnie! Mogłaby go wąchać cały czas! Twarz pachnie nam tak cudownie malinami i algami, że nawet mój narzeczony to zauważył. ;-) Krem dość tępo rozsmarowuje się na twarzy, ja wyciskam zawsze 3-4 pompki i delikatnie wklepuję w całą twarz. Uwielbiam ten krem za konsystencję i za zapach.

DZIAŁANIE

Krem stosuję na noc, jako ostatni etap pielęgnacji, czyli wklepuję go na serum. Krem wchłania się częściowo, pozostawiając na skórze odżywczą, nawilżającą, lekko tłustą warstwę. Z czasem zastyga całkowicie i nie jest wyczuwalny. Czuć, że jest to krem na noc, bo jest zdecydowanie cięższy od kosmetyków na dzień. Składniki jednak są tak idealnie dobrane, że krem nie zapycha, czuję, że moja skóra swobodnie oddycha, a krem dogłębnie ją odżywia. Krem ma właściwości odmładzająco-regenerujące i w pełni mogę zgodzić się z producentem co do działania. Powoli dobiegam do 30-stki i ten krem jest idealny dla mnie, czuję jak lekko ujędrnia, napina skórę. Niesamowicie odpręża i regeneruje zmęczoną skórę po ciężkim dniu. Używając tego kremu, czuję jak buzia jest lekko napięta, genialnie nawilżona i dopieszczona. Rano budzę się z piękną, wypoczętą cerą i za to kocham ten krem. <3

Strzał w 10!

Kupiłam ten krem po tym jak zachwyciłam się jego próbką. Krem ma przepiękny zapach, jego aplikacja to czysta przyjemność i relaks. Od razu czuć wygładzenie a po całej nocy twarz jest widocznie nawilżona, wygładzona i z lekkim filmem. Już po pierwszej nocy zauważyłam efekt, moja twarz była „wypoczęta” . Z pewnością będę wracać do tego kremu i naprawdę polecam!

Rewelacja

Krem dobrze się nakłada, kiedy się wchłonie daje mocne uczucie ściągnięcia skóry, po dotknięciu twarzy czujemy jednak, że jest miękka a nawilżenie głębokie. Po kilku minutach ściągnięcie mija, dając ukojenie, nawilżenie i odżywienie. Rano skóra twarzy jest jędrna, sprężysta, napięta, pory są wyraźnie zwężone. Jestem w szoku, nie sądziłam że krem może dać takie efekty od pierwszego zastosowania, z każdym dniem skóra wygląda coraz lepiej. Nie zapycha i nie podrażnia, to też ważne. U mnie się sprawdza, jest wart swojej ceny.

Krem marzeń na noc

Krem przepięknie słodko pachnie zapach mi się kojarzy ze słodkim migdałem chociaż ma inną nutkę. Skóra jest odżywiona witaminami, gładsza, wyliftingowana i zrelaksowana. Ten boski zapach kremu przekonał mnie na stałe. Teraz już wiem czemu tyle pochlebnych opinii o tej marce. Miłość mojego życia!!

Certyfikacja i purystyczny skład + przeciętne działanie

Zacznę od umotywowania swojej oceny króciuteńko: Jeśli masz spory fundusz na kosmetyki i nie lubisz się bawić w mieszanie składników samemu, ale zależy Ci na tym, żeby były odnawialne, ekologiczne i certyfikowane, to Clochee jest marką dla Ciebie. Lubisz opakowania, które dobrze wyglądają w łazience? To również. W pozostałych przypadkach możesz nie być w siódmym niebie. Krem w działaniu jest w porządku, powiedziałabym na 4. Nie zmienia to jednak faktu, że za podobne działanie możesz zapłacić znaaaaacznie mniej i ma też irytującą wadę w postaci zapachu.

Działanie: Jest to tłustawy, ale nie bardzo ciężki krem odżywczy. Dostałam go w prezencie i bardzo się ucieszyłam, bo lubię testować takie kremidełka, tym bardziej, że nie mam ulubieńca: wszystkie są podobne, w porządku, ale czegoś brak. Ten również. Na pewno daje suchej skórze pod oczami poczucie komfortu na ładne parę godzin, ale raczej nie całą noc. Kiedy się budzę, czuję, że skórze jeszcze czegoś brak. Wchłania się szybko, bo sucha cera go ,,pije" (a przynajmniej w moją skórę wsiąka sprawnie i mogłabym nawet stosować go na dzień). Poza wspomnianym poczuciem komfortu z pewnością pomaga łagodzić podrażnienia i jeśli powiekom naraziła się jakaś baza, to rano nie ma po podrażnieniu śladu, nic nie zaczyna się łuszczyć ani swędzieć. Ale wyglądu skóry jakoś bardzo nie zmienia, nie wydaje się bardziej zwarta czy grubsza, o zmarszczkach nic nawet nie mówię ;) Mam watpliwość, czy stosowany dłużej spisałby się lepiej. Nawet odczuwalnie za szybko znika, a nawilżenia jest nieco za mało.

Kwestie techniczne: Konsystencja jak najbardziej do nałożenia, opakowanie ładne, a pompka bezawaryjna. Dozuje według mnie dobra porcję na jednokrotne użycie - nakładam trochę grubiej do wchłonięcia, a nie wcieram. Za to obezwładnia mnie zapach tego kremu, i nie jest to obezwładnienie pozytywne. Nie sądzę, żebym trafiła na zepsuty egzemplarz - konsystencja jest ok, data ważności również, a opakowanie z pompką ogranicza rozwój bakterii w kremie. To po prostu zestaw olejków eterycznych serwujący zapachowe doznania lekkiego podpsucia. W każdym razie nie polecam ludziom z wrażliwym nosem - za dużo olejków, śmierdzące i źle dobrane, ble.

Podsumowując: Dałabym mu 3,5, gdyby były połówki ;)

Ładny zapach i opakowanie

To jeden tych kosmetyków, do których recenzowania nie mogłam się zabrać. Powód? Nie mam ochoty ich oceniać. Cena złota, obietnice godne Nobla z chemii, a efekt marny. Do tego strategia marketingowa realizowana wg zasady: "największą siłę ma marketing szeptany i siła rekomendacji".

Krem ma ładne opakowanie, bardzo ładny ciasteczkowy zapach i dobrą, śmietankową konsystencję ale to jedyne plusy.
Co z tego, że szybko się wchłania i nie zapycha porów, skoro nawilża zaledwie przyzwoicie. A pozostałe obietnice są już zupełnie bez pokrycia: nie regeneruje i nie poprawia gęstości skóry. Z pewnością nie odmładza i nie ma żadnego wpływu na remodelowanie konturu twarzy.
Równie dobre kremy, z równie ekologicznych i naturalnych składników kręcę sobie sama. Tylko kosztują mnie "normalnie".

zastrzeżeń jako tako nie mam

Miałam już kilka produktów tej stosunkowo nowej marki na naszym rynku i póki co nie mam do niej zastrzeżeń, dziwią mnie tylko dość wygórowane ceny i nie sądzę, aby koniecznie musiałby być one tak wysokie...

Póki co ten krem oceniam jako dobry, ale nie powalił mnie na kolana na tyle, aby myśleć o ponownym zakupie. Ma dośc gęstą konsystencję, ale nie jest tzw. tłuściochem, nie wchłania się godzinami i nie zostawia nieprzyjemnej powłoki na skórze. Jednocześnie nie nazwałby go też superlekkim. Jest taki własnie pomiędzy. Ma ciekawy zapach,który mnie kojarzy się właśnie z sezamem, który notabene jest na drugim miejscu w składzie. Krem fajnie nawilża i odżywia cerę, nie zapycha porów, nie natłuszcza i w ogóle sprawia, że moja twarz po nocy wygląda na wypoczętą. Tyle. Niczego więcej się nie dopatrzyłam, z tym, że jeszcze raz zaznaczam, że ten krem jest dobry i wart wypóbowania, choć uważam, że zdecydowanie powinien kosztować mniej.

Używam tego produktu od: ponad miesiąc