Biochemia Urody, Olej marula

Biochemia Urody, Olej marula

Cena PLN 38.50

Olej marula to kolejny, nowy skarb z ziemi afrykańskiej, który działaniem jest porównywany do słynnego oleju arganowego, również pochodzącego z Afryki. Olej jest wersją całkowicie naturalną, nierafinowaną, która nie była poddawana żadnej obróbce chemicznej ani mechanicznej, dzięki temu olej ten zachował naturalny kolor, bogactwo składników aktywnych oraz charakterystyczny zapach.

Olej:
- polecany jest zarówno do pielęgnacji skóry jak i włosów,
- olej o wysokiej stabilności, który przedłuża trwałość innych, delikatnych olejów,
- jest to olej o silnym działaniu antyoksydacyjnym, zwalcza wolne rodniki,
- dzięki zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych, olej wbudowuje się w struktury skóry, dzięki temu wzmacnia barierę lipidową skóry i poprawia stopień jej nawilżenia,
- wykazuje działanie gojące i regenerujące,
- działa przeciwzmarszczkowo, poprawia elastyczność skóry, chroni przed rozkładem kolagenu,
- działa antybakteryjnie, jest odpowiedni również w przypadku skóry trądzikowej, z bliznami potrądzikowymi,
- odpowiedni do pielęgnacji okolic oczu,
- polecany do masażu w trakcie ciąży, aby zapobiegać rozstępom, jak również do masażu antycellulitowego,
- polecany także w pielęgnacji włosów i skóry głowy, nadaje włosom miękkość, jedwabistość i połysk, eliminuje suchość skóry głowy,
- odpowiedni do pielęgnacji rąk i paznokci.

UWAGA! Prosimy o ocenianie i recenzowanie właściwości wyłącznie jako samodzielnego kosmetyku, a nie składnika innych kosmetyków lub suplementu diety.

trądzikowa, z przebarwieniami / defektami
antybakteryjne, regenerujące, nawilżające, ujędrniające, przeciwzmarszczkowe
olejek
olejki

Porządny olejek.

Olejek z drzewa słoni kupiłam z czystej ciekawości po tym, jak na pewnym popularnym blogu przeczytałam, że to takie cudo, że działa jak krem z kwasem, że uspokaja skórę. Cóż - jest to na pewno bardzo dobry olejek, ale cudowności nie odnotowałam ;)

Olejek kupiłam w sklepie Biochemia Urody, 50ml kosztuje nieco ponad 35 złotych. Olejek jest zamknięty w niebieskiej, plastikowej buteleczce z klasycznym dozownikiem. I tu się przyczepię - pipetka byłaby lepszym rozwiązaniem. Olejek lubi się rozlewać po palcach, aplikacja bywa problematyczna - z pipetą byłoby dużo łatwiej i przyjemniej.
Marula jest olejkiem raczej rzadkim, tylko lekko tłustym. Zapach jest, imo, straszny - jak zjełczały olej z orzechów - śmierdzi okrutnie, ale na szczęście zapach szybko wietrzeje.

Olejek nawilża i odżywia. Z racji tego, że jest lekki szybko się wchłania - u mnie niemal do matu, na twarzy zostaje tylko taki zdrowy, leciutki glow. Świetnie nadaje się przez to pod makijaż - moja wykwaszona cera bardzo lubi takie natłuszczonej pod podkładem. Suche skorki znikają, suche placki znikają, a kosmetyki kolorowe rozprowadzają się jak marznie. Żywotność takiego makijażu też jest zadowalająca - przez cały dzień nic nie spływa, wszystko się trzyma jak na bazie przedłużającej trwałość mejkapu.

Jak napisałam na początku - nie zauważyłam, by Maryla działał jak krem z kwasem. Owszem, uspakaja cerę ale niespodzianki nie goją się szybciej. Ale nie jest to wada - od tego mam inne kosmetyki ;)

Marula jest u mnie po prostu dobrym nawilżaczem, zarówno na noc jak i na dzień. Można go mieszać z kremem, można używać solo - w każdej roli spisuje się świetnie.

Polecam. Dobry, naturalny kosmetyk w przyjemnej cenie. Na pewno warto wypróbować ;)

Używam tego produktu od: dwa miesiące
Ilość zużytych opakowań: 1/2 buteleczki