Joanna, Sensual, Plastry do depilacji twarzy z wyciągiem z aloesu

Joanna, Sensual, Plastry do depilacji twarzy z wyciągiem z aloesu

Plastry Joanna Sensual przeznaczone są do precyzyjnej depilacji twarzy. Dzięki swojemu kształtowi i elastycznej strukturze dopasowują się do kształtu twarzy, umożliwiają skuteczne i trwałe usunięcie nawet najdrobniejszych włosów wraz z cebulkami. Do opakowania plastrów do depilacji twarzy z wyciągiem z aloesu Joanna Sensual dołączono butelkę z oliwką łagodząco - kojącą po depilacji.
Plastry wzbogacone są w wyciąg z aloesu, który wykazuje właściwości kojące i nawilżające.

nawilżające, łagodzące
plastry do depilacji

Wspomnienie COVIDowej izolacji

Plastry kupiłam w trakcie pandemii, kiedy dostęp do kosmetyczki był ograniczony, ale wąsik jakoś tego nie rozumiał i rósł. Depiluje się woskiem u kosmetyczki regularnie, więc mam raczej pojedyncze ciemniejsze włoski i meszek nad górną wargą. Powiedziałabym, że raczej nic trudnego, ale...

W opakowaniu jest dwanaście plastrów, więc przy okazjonalnym stosowaniu wystarczy na długo. Do opakowania dołączona jest oliwka, która pomaga usunąć resztki włosków. Kartonik jest prosty i estetyczny, a cena i dostępność jak najbardziej na plus.

Plastry należy rozgrzać w dłoniach, przykleić i oderwać. Niestety to tylko teoria. Często zdarza mi się, że wosk oblepi włoski, ale nie przykleją się one do plasterka, a co za tym idzie nie można ich usunąć. Najczęściej wtedy obracam plasterek i przyklejam stroną bez wosku. Działa trochę lepiej, jednak nie idealnie. Dodatkowo skóra jest po takim kilkukrotnym działaniu dość podrażniona, a oliwka ma problem z usunięciem resztek wosku.

Niestety, plasterki nie zastąpią wizyty u kosmetyczki. Tego jestem pewna. W podbramkowej sytuacji, mogą odrobinę pomocy, ale nie jest to ani szybkie, ani łatwe, ani specjalnie przyjemnie.

Trochę niedokładne

Plastry kupiłam, aby regularnie depilować tzw. wąsik. Włosy są w tym miejscu cienkie, więc nie powinno być kłopotu z depilacją, a jednak taki się pojawił. Plastry wyrywają tylko część interesującego mnie obszaru — mam wrażenie, że raz jest lepiej, raz gorzej. Czasami pomimo zdawać by się mogło odpowiedniego rozgrzania wosku, jego resztki pozostawały na skórze. Generalnie plastry nie najgorsze, ale też nie najlepsze — taki mocny średniak. Plus za oliwkę w opakowaniu, która łagodzi podrażnienia i domywa resztki wosku.

Średnio

Plastry działały raz dobrze raz źle. Wszystko zależało od stanu mojej skóry
Raz było fajnie pozbyłam się włosków, a raz zdarła mi skóra, więc nie wychodziłam przez tydzień z domu bo mialam całą czerwoną w tym miejscu.
Generalnie polecam ale nie dla osób z wrażliwa, delikatna skórą

Trudny w obsłudze

Plastry te są dość trudne w obsłudze. Zarówno zbyt słabo, jak i zbyt bardzo rozgrzane do niczego się nie nadają. Trzeba więc trafić na idealny moment, co nie jest proste. Jeśli jednak się uda to plastry świetnie usuwają wszelkie owłosienie na twarzy.

Uważam jednak, że za dużo z tym wszystkim zabawy. Produkt jest niestety niedopracowany.

Średniak

Plastry do depilacji twarzy zakupiłam głównie, aby pozbyć się wąsika.
Wyrywanie pęseta jest bolesne i długotrwałe.
Nie jestem jednak do końca zadowolona z tego produktu- te plastry nie wyrywają nawet połowy włosków.
Jest to problematyczne, ponieważ depilowanie kilkoma plastrami w jednym miejscu powoduje podrażnienie- pozostaje wiec wyrywanie znów ich pęseta.
Duży plus za oliwkę w opakowaniu, która bardzo dobrze zmywa resztki i łagodzi podrażnienia.

Całkiem ok

Używam tych plastrów już od dwóch miesięcy do depilacji wąsika i jestem zadowolona. Moja skóra jest bardzo wrażliwa jeżeli chodzi o depilacje i mowa tutaj nie tylko o twarzy. Nawet podczas depilacji u kosmetyczki była podrażniona i występowały krostki po zabiegu. Dzięki temu produktowi ten problem już nie występuje. co prawda trzeba użyć kilka razy żeby wyrwać wszystkie włoski jednak nie zajmuje to wiele czasu. W zestawie jest również balsam łagodzący którego używam po każdym zabiegu. Jestem pozytywnie zaskoczona dokładnością pozbywania się owłosienia. Dzięki temu nie muszę już chodzić do kosmetyczki :)

Mogą być

Używam do usuwania wąsika. Plastry, zapewne jak większość, należy trzeć ok 30 sekund w dłoniach, aby je rozgrzać. Mocno przywierają do włosków oraz skóry. Zerwane gwałtownym ruchem usuwają 98 % owłosienia, więc całkiem nieźle. Niestety powodują u mnie podrażnienia. Skóra jest czerwona i bardzo piecze. Nie jest w stanie ukoić jej nawet załączona do zestawu oliwka.

Nigdy więcej

Skuszona obietnicą producenta i tym, że plastry są do skóry wrażliwej postanowiłam pierwszy raz w życiu tak usunąć włoski i był to też ostatni raz.
Połowicznie pozbyłam się jasnych delikatnych włosków wokół ust, ale najgorsze było to, że po zerwaniu plastra w tych miejscach wydepilowanych pojawiła się krew. Tak więc do wrażliwej skóry nie polecam. Pozostał mi jeszcze większy problem po tych plastrach, a mianowicie gojenie delikatnej skóry wokoło ust.

Tradżedi

Paski do depilacji twarzy z Joanny kupiłam w jednej z drogerii, ponieważ postanowiłam pozbyć się meszku nad wargą, który nie jest na codzień widoczny, gdyż mam jasne włosy, ale z bliska w lusterku pod pewnym kątem był zauważalny i bardzo mnie to denerwowało.

OPAKOWANIE i KONSYSTENCJA
Paski wosku znajdują się w niewielkim kartonowym pudełku i są połączone ze sobą za pomocą perforacji. Każdy pasek jest dwustronny i na wierzchu znajduje się ochronny pergamin. Sam wosk jest jasnozielony, bardzo rzadki i ciągnąco-lepiący w konsystencji. W moim odczuciu jest to pierwszy minus, ponieważ uważam, że wosk, aby dobrze działał powinien być zwarty, ale elastyczny. Ten z Joanny jest glutowaty i przez to nie przykleja się tak dobrze do depilowanej powierzchni.

DZIAŁANIE
Może nie jestem specjalistką od depilacji woskiem, ale miałam już do czynienia z tego typu produktami zarówno w profesjonalnych salonach jak i w domowym zaciszu. Wydaje mi się, że problem z paskami z Joanny nie wynika więc z nieumiejętnego stosowania, ale z trefności kosmetyku. Postępując zgodnie z instrukcjami na opakowaniu, rozgrzałam porcję wosku w dłoniach i dokładnie nałożyłam na okolicę nad ustami. Następnie energicznie oderwałam pasek i powtórzyłam to jeszcze kilka razy, bo nie widziałam zbytnich efektów. Wosk zamiast wyrywać włoski, przykleja się do twarzy i ciągnie się jak roztopiony ser... Po zastosowaniu plastrów, nie zauważyłam aby moje włoski zniknęły. Ponadto bardzo trudno zmywało się pozostałość wosku na twarzy, a olejek dołączony do zestawu na niewiele się zdał. Jednak to jeszcze byłam w stanie przeżyć. Najgorsze było to co spotkało mnie następnego dnia, a mianowicie w miejscu gdzie próbowałam wykonać depilację, pojawiło się mnóstwo małych zaskórników zamkniętych, których bardzo długo nie mogłam doleczyć. Nigdy wcześniej nie miałam żadnych reakcji alergicznych na wosk, więc nie sądzę, żeby to była kwestia mojej nadwrażliwości na ten skład.

Bardzo fajne

Plastry używam dość sporo czasu i nigdy nie nie zawiodły . Używam plastry na twarzy i na płacach tam gdzie mam włoski i do brwi .
Są bardzo proste w użyciu i dobrze wyrywają włoski i nie są bolące. Nie zostawiają wosku. Dołączona jest do plastrów oliwka. Nigdy po tych plastrach nie miałam żadnych zaczerwienień.

Zalety:
-oliwka gratis
-cena

Nie spełniają swojej roli

Plastrów do depilacji używam do brwi i czasami do wąsika. Mam swoje ulubione ale któregoś razu nie mogłam ich kupić i mój wybór padł na plastry Joanny. Na plus można zaliczyć duża ilość plastrów w opakowaniu i wygodne rozwiązanie z oliwką w tubce. Na tym jednak pozytywy się kończą. Plastry nie spełniają swojej podstawowej funkcji czyli nie usuwają włosków. Bardzo słabo przyklejają się do skóry i włosków, przez co są w stanie od biedy usunąć te najcieńsze, do reszty możemy je przyklejać po kilka razy a i tak ich nie wyrwą. Odradzam, szczególnie jeżeli ktoś ma grube i mocne włoski, w tej cenie można kupić plastry innych firm które będą o niebo skuteczniejsze.

W porządku

Plastrów używam od dawna. Są wystarczające na moje potrzeby, więc nigdy nie szukałam czegoś innego a tym samym brak mi porównania. Plastry należy ogrzać w dłoniach, ja jeszcze pocieram, następnie rozdzielam i przyklejam na wąsik. Nie przyklejam całego plastra tylko po kawałku bo inaczej to mogło by być ciężko wytrzymać z bólem. Wyrywają dość ładnie, to co zostaje wykańczam pensetką. Na koniec smaruje dołączoną oliwka oraz dodatkowo kremem nawilżającym i tak trzymam około godziny. Przy takiej pielęgnacji skóra nawet nie jest zaczerwieniona.