Chantarelle, NormaCell, Balancing Buffer Toner (Tonik równoważący)

Chantarelle, NormaCell, Balancing Buffer Toner (Tonik równoważący)

Równoważący tonik buforujący Chantarelle NormaCell Balancing Buffer Toner do tonizacji i oczyszczania skóry mieszanej. Nawilżający, z regulatorami wydzielania sebum. Normalizuje aktywność gruczołów łojowych. Łagodzi objawy podrażnień, zaczerwienienia i uczucie pieczenia. Chantarelle NormaCell Balancing Buffer Toner jest doskonały także jako łagodzący i antystresowy kompres w pielęgnacji twarzy i oczu. Przywraca poczucie komfortu nawilżenia i świeżości.
Składniki zawarte w toniku:
- ekstrakt z mirry - wyciąg z żywicy balsamowca. Zmniejsza nadmierną ilość sebum wydzielanego przez gruczoły łojowe oraz przywraca ich normalne funkcje, działa też łagodząco, przeciwbakteryjne i przeciwpodrażnieniowo,
- kompleks Phyto-6 - zawiera ekstrakty roślinne z jemioły, rokitnika, chmielu, melisy, kopru, rumianku, krwawnika. Ma działanie udrażniające, łagodzące i przeciwłojotokowe.

w butelce
płyn
>100ml

• melisy

nawilżający i luksusowy tonik polskiej marki

Kupiłam w salonie kosmetycznym, za namową właśnie kosmetyczki. Używałam długo, był wydajny.
Ma niezwykły zapach: takiej czystości połączonej z zapachem luksusowego gabinetu kosmetycznego. Zapach jest intensywny, ale w żadnym razie nie duszący, czy mdły.

Koił moją skórę, tonizował ją w taki nawilżający sposób. Chyba nie miałam w swoich zasobach toniku, który by dawał takie nawilżenie. Tonik Chanel daje duże nawilżenie, ale jakby mniej aksamitne niż ten od Chantarelle. Kojarzę, że kiedyś jakiś tonik z Olaya również nawilżał, ale to było krótkotrwałe, tak jakby skóra po prostu nie była napięta, tylko wygładzona i wilgotna. Ten tonik daje coś więcej, a przynajmniej takie moje wrażenie.

Nie podrażniał, nie powodował/nie wzmagał zaczerwienień.

Producent pisze na opakowaniu, że tonik można stosować do skóry wokół oczu. Szczerze mówiąc nie pamiętam, abym go w tych miejscach nakładała. ALE gdybym go nałożyła przy oczach, a one zaczęłyby wołać o pomoc, łzawić, czy coś w tym rodzaju - na pewno bym to zapamiętała! A niczego takiego sobie nie przypominam, więc niech to starczy za odpowiedź w tej kwestii. ;)

Kupię ponownie, pewnie za jakiś czas dopiero, ale nie w porządku byłoby zaznaczenie "nie wiem", bo to kosmetyk bardzo warty zakupu. Na niekorzyść przemawia cena i dlatego raczej nie będę go kupować regularnie, a w odstępach czasu.

Na koniec chciałabym podkreślić, iż to POLSKA MARKA. Nazwa może być myląca, dlatego postanowiłam to dodać :) Lubię kupować polskie marki, a ten produkt w niczym nie ustępuje zachodnim. :) :)

Ilość zużytych opakowań: jedno skończone