Alterra, Körperpeeling Cranberry & Feige (Peeling do ciała `Żurawina i figa)

Alterra, Körperpeeling Cranberry & Feige (Peeling do ciała `Żurawina i figa)

Łagodny peeling pod prysznic z wartościowym wyciągiem z figi i nasionami żurawiny, które złuszczają obumarłe komórki naskórka. Zawiera delikatne roślinne substancje myjące. Olejek jojoba nadaje skórze gładkości, a gliceryna długotrwale nawilża. Owocowy, lekki zapach rozpieści każde zmysły. Nie zawiera syntetycznych barwników, substancji konserwujących i zapachowych. Bez silikonów, parafiny i innych związków olejów mineralnych. Produkt wegański. Nie zawiera substancji pochodzenia zwierzęcego. Posiada certyfikat BDIH.

BARDZO DELIKATNY ZE NADAJE SIĘ CZĘSTEGO korzystania

PLUSY:
-piękny zapach,
-delikatny, przez co skóra nie jest wysuszona
-nadaje się do mycia twarzy
-ECO za niską cenę
-duża dostępność produktu
-ergonomiczne opakowanie

MINUSY:
-bardzo rzadki,
-mało wydajny,

Używam tego produktu od: około niesiąca

Używam tego produktu od: 2013

peeling o soczystym zapachu

+ zapach
+ konsystencja
+ obecność pestek
+ wydajność

- działanie jest niezbyt mocne, jednak ja póki co nie potrzebuję mocniejszego złuszczenia martwego naskórka

Używam tego produktu od: trzech miesięcy

Słabeuszek śmierdziuszek

Luźniutki, delikatniutki, nie wydajniutki.
Mówiąc poważnie jest to bardzo słaby peeling. Spodoba się tym, którzy lubią delikatny efekt. Nie pozostawia też efektu filmu na skórze. Zakwalifikowałabym go bardziej do żeli z drobinkami, a konkretnie z pestkami :)

Jest bardzo prosty w użyciu i ma przyjemne opakowanie, nie trzeba go siłą wydobywać - uznaje to za jego jedyne plusy.

To raczej scrub niż peeling.

Rozczarowanie. Jak dla mnie zbyt delikatne działanie, nie ściera dobrze naskórka. Konsystencja jest zbyt rzadka przez co sam produkt jest mało ekonomiczny. Chociaż po użyciu skóra jest miękka i miła w dotyku to dla mnie trochę za mało, miałam większe oczekiwania względem tego produktu. Niestety wysusza skórę. Przy regularnym stosowaniu zapach stał się dla mnie zbyt intensywny i drażniący. Opakowanie nie sprawiało mi problemów w trakcie użycia.

Delikatny peeling, nie dla wszystkich.

Zapach peelingu jest przyjemny - słodki, owocowy, jednak w nim też wyczuwam sporą ilość alkoholu. Peeling ten nie jest mocny, jest wręcz delikatny. Na pewno nada się do skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień. Drobinki nie są liczne i nie są bardzo ostre (drobinki są bardzo malutkie, ale czuć, że lekko ścierają). W sumie trudno nazwać ten produkt peelingiem, jest raczej rzadkim żelem z drobinkami. Szkoda, bo w sumie mógłby być gęstszy i bardziej naładowany zdzierającymi cząsteczkami.

Mimo wszystko dosyć go polubiłam - jest miłą odskocznią od mocnych i średnich peelingów, na które nie zawsze mam ochotę. Nie kupiłabym go bez promocji, ale za 7zł nie żałuję. Lubię testować peelingi, niekoniecznie te mocniej ścierające martwy naskórek.

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

uwielbiam..

Plusy:
- zniewalający zapach
- ciekawa konsystencja - ziarna
- cena
- dostępność
- oczyszcza i odświeża
- nie podrażnia
- nie uczula
- wygodne opakowanie
- w miarę wydajny

Minusów nie zauważyłam..

Zapach obłędny

Zapach po prosu mnie zniewala, jest boski.
Peeling dobry ładnie złuszcza ale nie podrażnia skóry.
Po zabiegu skóra jest pachnąca i miękka.

To mój ulubiony peeling :)

Używam tego produktu od: 3 m-c
Ilość zużytych opakowań: 3 w trakcie

Do codziennego stosowania

+ Przystępna cena.
+ + Mało chemiczny skład, nielejąca konsystencja.
+ + + Soczysty zapach rozcieńczonego soku.
+ + + + Nie wysusza, pozostawia skórę gładką i nawilżoną. Oczyszcza i odświeża. Nadaje się do codziennego stosowania.
- Alkohol na samym początku składu.
- - Rzadka konsystencja obniża wydajność.
- - - Za słaby jak na peeling do ciała, zbyt duże drobinki jak na produkt do twarzy.

Producent obiecuje "łagodne i delikatne oczyszczanie" i produkt spełnia te obietnice, aczkolwiek ja mam większe wymagania względem złuszczania.

Używam tego produktu od: pół roku.
Ilość zużytych opakowań: 1 / 200 ml

mmm pycha!

Peeling ze średnimi drobinkami, nie jest mocny, ale ten zapach mmm... powala mnie na kolana i nie wiem czy bardziej czuć żurawinę czy figi, chyba jednak żurawinę. Nawet jak ktoś woli mocniejsze peelingi, tak jak ja dotychczas, to warto go kupić nawet za sam zapach. Mimo, że jest średnim zdzierakiem, bardziej odpowiednim do buzi czy dekoldu, to i tak używam go na całe ciało, od twarzy po stopy i na razie mi to wystarcza, choć gdyby był troszkę bardziej mocniejszy to byłby idealny. Fajne jest też to, że widać w nim kawałki żurawiny, co chyba dowodzi, że jego skład jest bardziej naturalny. Tak więc bardzo go lubię i jak się skończy to nie będę szukać niczego innego, tylko kupię go ponownie. Serdecznie polecam :)

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: jedno, ale na pewno będzie więcej

Delikatny, ale przyjemny

Peeling Alterra znalazł się u mnie dość przypadkowo, głównie z sympatii do peelingów wszelakich i chęci przetestowania jakiegoś produktu Alterry. Produkt nie do końca trafił w mój peelingowy gust - lubuję się bowiem w porządnych zdzierakach - jednak uważam go za produkt dobry i ciekawy, zwłaszcza dla tych wrażliwszych, preferujących delikatne peelingi osób.

Produkt zamknięty jest w plastikowej, wyjątkowo miękkiej tubie, z której z łatwością wydobędziemy jego zawartość, a przy końcówce bez problemu rozetniemy. Mały minus za zbieranie się wody w nakrętce, nie lubię tego momentu kiedy wylewa się z niej na mnie zimna woda, ale taki już często urok kosmetyków pod prysznicowych stojących \'na głowie\'.

Peeling sam w sobie wygląda jak zwykły żel pod prysznic, ale jest dość rzadki. Rzucają się w nim oczy jedynie drobne pestki żurawiny, które na skórze są praktycznie nie wyczuwalne. Drobinek peelingujących nie udało mi się uchwycić na zdjęciu, są tak drobne jak cukier, ledwo wręcz widoczne. Nie jest ich jednak dużo i są raczej delikatne, na szczęście nie rozpuszczają się. Dlatego też peeling nie zapewnia nam porządnego złuszczania skóry tylko jej delikatny masaż i wygładzenie. Sprawia wrażenie nie mogącego zrobić krzywdy, tak to ujmę. Zapach jest miły, owocowy, słodki, ale nie przesadzony - jak dla mnie dość naturalny. Niektórzy czują w nim dość mocno alkohol, ja nie. Kosmetyk ten nie wysuszył mojej skóry. Wydajność w sumie nawet niezła - u mnie opakowanie starczy na prawie 3 miesiące, bo już zbliżam się do końca.

Ocena: 3/5 - Mimo, że produkt nie trafił do końca w mój gust, był przyjemny w stosowaniu, nie żałuję, że go kupiłam. Polecam osobom preferującym delikatniejsze peelingi.

Używam tego produktu od: 2,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

taki jakiś :-)

Nie jest zły ale...:
- bardzo słaba wydajność
- czuć alkohol
- rzadki
- drobne drobinki-> za mało ich i za drobne, żeby dobrze peelingować
- zapach alkoholowy ale OK ;-)

Z plusów:
+ wygodne opakowanie
+ przystępna cena
+ przyjazny skład
+nie podrażnia
+ nie uczula
+ dostępność (chociaż już go nie ma, zastąpiony pomarańczą)

Nie narzekam, chociaż znam lepsze. Ma więcej plusów niż minusów i jest to przyjazny produkt także niezaleznie od wersji będę go czasem kupować.

Używam tego produktu od: pól roku temu
Ilość zużytych opakowań: dwa opakowania

Nic specjalnego

Produkt nie spełnił moich oczekiwań

Plusy za:

-nie peelinguje
-śmierdzi alkocholem
-wysusza
-nie uczula

Używam tego produktu od: jedno opakowanie zużywałam ok 8 miesięcy zamiennie z innymi produktami
Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie