Green Pharmacy, Masło do ciała `Masło shea i zielona kawa`

Green Pharmacy, Masło do ciała `Masło shea i zielona kawa`

Masło do ciała pielęgnuje skórę, przywraca jej miękkość i elastyczność. Skóra staje się gładsza i miękka w dotyku. Egzotyczne masło shea ma właściwości wygładzające, nawilżające, odżywcze i regenerujące, jest naturalnym filtrem UV, działa na skórę odmładzająco. Ekstrakt z zielonej kawy , bogaty w fitosterole i kwas linolowy, posiada zdolność zatrzymywania wilgoci w skórze, czyni ją jędrną i sprężysta, działa przeciw wolnym rodnikom, co opóźnia proces starzenia się skóry. Masło nadaje skórze przyjemny, delikatny zapach.

nawilżające, regenerujące, wygładzające
bogate
masło
balsamy
zapachowa
w słoiku

Ciekawy zapach

Masło Green Pharmacy o zapachu Masło shea i zielona kawa pachnie fantastycznie! Zapach utrzymuje się długo, ciało jest nawilżone. Konsystencja jest nieco twarda, ale nie ma problemu z rozsmarowaniem. Wpływa to również na wydajność! Masło zaczęłam stosować w zimie, gdzie sprawdził się idealnie - przesuszona skóra stawała się powoli, dzięki regularnemu stosowaniu, coraz bardziej nawilżona. Przy regularnym stosowaniu naprawdę widać efekty, stąd produkt mocno polecam ponieważ cena jest przystępna i na promocji można masło wyrwać za bardzo małą kwotę.

Tęsknię

Oh, pamiętam to masło dobrze. Około trzy lata temu, w czasie wakacji, kiedy dużo się opalałam i kąpałam zużyłam kilka opakowań. Uwielbiałam je. Przede wszystkim ten zapach! Po prostu boski. Konsystencja była też znakomita, lubię gęste produkty do nawilżania. Ponadto było wydajne i szybko się wchłaniało. Na pewno jeszcze się kiedyś spotkamy.

parafinowy skrobak

Gęsty, treściwy i pięknie pachnący peeling w kolorze ciemnozielonym. Gdybym nie popatrzyła na skład, można by sobie było wyobrazić, że rzeczywiście zawiera tylko trzy składniki: masło shea, olejowy wyciąg z zielonej kawy i cukier. Niestety skład ma parafinowy, nie najlepszy, nie najbogatszy, ale cóż, stwierdziłam, że smarowidło typu peeling zostaje na skórze tylko na kilka minut, raz na tydzień, za bardzo jej nie przesuszy a wręcz przeciwnie- zostawi warstwę ochronną przed wyjściem na mrozy.

Po takim peelingu nie stosujemy już balsamów, zwłaszcza, że żaden by się przez tą warstwę nie wchłonął… Ale i skóra jest już wystarczająco natłuszczona. Mimo wszystko przy kolejnym prysznicu zmywam tą całą parafinę za pomocą żelu z mocniejszym detergentem, a ciało odpowiednio nawilżam. Nie stała mu się krzywda. Jest to cukrowy peeling, drapak, więc wiadomo, że będzie mocno ścierał, -soli tam jednak nie czuję, peeling nie podrażnił mojej wrażliwej skóry po depilacji. Po kontakcie z wodą szybko się rozpuszczał, dawał ‚nawilżającą’ warstwę i poślizg. Zostawiał skórę gładką i pachnącą, z charakterystycznym wygładzeniem parafinowym.

Podsumowanie
Czy warto kupić ten produkt? Opowiem jako tak i nie.

Peeling dostałam w prezencie, sama był go nie kupiła ze względu na skład. Był jednak przyjemny w stosowaniu jako szybki, poręczny peeling, gdy nie miałam czasu robić domowych mikstur. Stosowałam go w zimie, gdy moją skóra potrzebowała tej parafinowej otoczki ochronnej przed wysuszeniem od zimna i kaloryferów.

Wolałabym jednak stosować produkt 100 % naturalny, natłuszczający, zrobiony z prawdziwego masła shea, mogłabym też więcej zapłacić za tak przyjemny, organiczny peeling.

Super!

Krem wpadł moje ręce przypadkiem, pomyliłam go z peelingiem z GP. Okazało się, że to jedno z lepszych maseł do ciała! Ma bardzo zbitą konsystencję, pachnie nie najgorzej. Bardzo dobrze się wchłania i mimo takiego składu i formuły nie pozostawia po sobie tłustej warstwy. Można po nim się ubrać nawet w obcisłe ubrania i nie czuje się dyskomfortu.

bardzo udane połączenie

Uwielbiam to masełko. Ma piękny, aczkolwiek bardzo intensywny zapach. Natłuszcza i pielęgnuje. Regularnie stosowane regeneruje skórę. Bardzo dobry produkt w dobrej cenie. Pachnie mocno, więc może nie przypaść każdemu do gustu. Ja uwielbiam kawę w każdej postaci. Udane połączenie.

Moja skóra je pokochała

Maslo kupiłam kiedyś w Rossmannie w ofercie CND za ok. 7zł. Cena marzenie, zwłaszcza, że masło totalnie podbiło moje serce, a moja skóra je pokochała.
Zacznę od tego, że masło jest faktycznie masłem. Żaden mus, krem czy balsam, a masło.
Na pierwszy rzut oka wydało mi się twarde, ale jednak nie. Konsystencję ma idealną - jest odpowiednio miękkie, aby dobrze i łatwo je rozprowadzić (zapewne przyczyniają się do tego silikony), ale też odpowiednio gęste, aby się nie mazać po skórze.
Tak, jest gęste i zwarte, ale nie ma mowy o klejeniu czy tworzeniu tępej warstwy. Wchłania się szybko, a nawilżenie i ulga dla skóry są zdecydowanie wyczuwalne. Co więcej, jeszcze rano skóra była przyjemna w dotyku, gładka, nawilżona i pachnąca. Używając go regularnie zapomniałam czym jest swędzenie łydek. Za to ogromny plus!
Na lato może okazać się za ciężkie, za to jesienią i zimą pomoże suchej skórze.
Łatwość nakładania i właściwości nawilżające czynią z masła wydajny kosmetyk - nie trzeba wielkich ilości, aby dobrze nawilżyć skórę.
Masło shea na drugim miejscu - brawo! W składzie nie ma parafiny - mi akurat parafina nie przeszkadza, ale wiem, ze wiele z was jej unika. Natomiast jeśli unikacie parabenów, to braw dla masła już nie będzie, ponieważ masło nie jest od nich wolne.
Zapach jest słodkawy, ale nie duszący, typowo jesienno-zimowy i utrzymuje się na ubraniach.

Bardzo dobre

Masło miałam po raz pierwszy, kupiłam w Rossmannie w jakiejś promocji w niskiej cenie. Pierwsze czym urzeka to konsystencja- jest to delikatne mało, które się nie klei, nie jest za tłuste, ładnie się wchłania i dobrze nawilża. Nie spada z ręki. Ma ładny, delikatny zapach i jest wydajne. Minusów nie zauważyłam.

Używam tego produktu od: około 3 miesięcy

Świetne masełko

Masło do ciała Green Pharmacy niezwykle przypadło mi do gustu. Chociaż jego konsystencja jest gęsta to dobrze rozsmarowuje się na ciele. Świetnie się wchłania i nie pozostawia nieprzyjemnej klejącej warstewki. Używałam wersji z masłem shea i zieloną kawą, zapach tego masła jest bardzo intensywny. Pachnie cudnie, słodko, pudrowo, jakby kawa/kakao, i zapach ten bardzo długo utrzymuje się na skórze (wieczorem się posmaruję, i do rana pachnie skóra i cała piżama).
Doskonale nadaje się na zimę. Przy regularnym stosowaniu skóra jest dobrze nawilżona i ujędrniona. Plus za śliczne i wygodne opakowanie. jedynym minusem produktu jest wydajność - szybko się kończy i za to odejmuję jedną gwiazdkę.

Używam tego produktu od: używałam 4 miesiące temu
Ilość zużytych opakowań: dwa całe

Nie ma wody na pustyni

Produkty Green Pharmacy mają ten czar, który ciągle kusi do kolejnego zakupu. Tym razem wypróbowałam masło o pięknym zapachu masła shea i zielonej kawy. Niestety nazwa i zapach okazały się głównymi zaletami kosmetyku.

Plusy:
- konsystencja stała raczej niż rzadka, masło rozsmarowuje się jednak bez kłopotu,
- szybko się wchłania,
- wydajny,
- nadaje skórze gładkość (ale na krótki czas).

Minusy:
- niestety, masło shea na pierwszym miejscu w składzie nie zapewniło skórze nawilżenia długotrwałego, na które liczyłam. Skóra jest nawilżona przez czas krótszy, niż się spodziewałam i który wg mnie powinien być normą - 24 godziny.

Podsumowując - wszelkie zalety kosmetyku i skład nie zrównoważą tej najważniejszej wady - zbyt słabego nawilżenia. Być może moja skóra nie reaguje na masło shea tak jak powinna. Nie skuszę się jednak, chociaż z wielką przykrością, bo bardzo podobał mi się zapach masła, na kolejne opakowanie tego konekretnego kosmetyku.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 200 ml

Niby ok, ale słabo nawilża

Ogólne obserwacje :):

- "twarde" masło, ciężka konsystencja, a mimo to rozsmarowuje się dobrze
- wchłania się bardzo dobrze, po chwili nie ma nawet tłustego filtru
- nawilżenie- moim zdaniem takie sobie, mam normalną skórę, ciemną karnację, w lato jestem zawsze opalona, chcę czy nie i dla mnie to masło to zdecydowanie za mało. Wygładza ładnie, ale czuć, że ta skóra nie jest tak nawilżona jak mogłaby być
- nie używałam codziennie, starczyło na ponad miesiąc/prawie dwa. Przy czym domyślam się, że stosując codziennie zniknęłoby w jakieś 3 tygodnie. W sumie to niewiele jak na taki kosmetyk, ale za to cena jest niska
- bardzo nie lubię intensywnego zapachu kosmetyków z masłem shea, które często można znaleźć chociażby w "smrodliwych" samoopalaczach i balsamach brązujących- zawsze też wiem, że ktoś takiego używa, mimo że nie widać to czuć :) Tutaj miłe zaskoczenie, zapach jest delikatny, nie drażni, szybko wietrzeje.

Nie wiem czy kupię, pewnie spróbuję innego rodzaju.

Używam tego produktu od: używałam ponad miesiąc

Przyjemny produkt

Jeśli chodzi o nawilżanie ciała to najbardziej lubię masła. Odpowiadają mi konsystencją oraz działaniem. Dzisiaj przychodzę do was z recenzją bardzo dobrego kosmetyku w atrakcyjnej cenie. Myślę, że to będzie przydatna recenzja gdyż każda z nas zasługuje na skuteczną pielęgnację w rozsądnej cenie. Sztuką jest tylko takie produkty znaleźć.

Skład
Aqua, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Cyclopentasiloxane, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Ethylhexyl Stearate, C12-15 Alkyl Benzoate, Glyceryl Stearate, Coffea Arabica Seed Extract, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Parfum, Triethanoloamine, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Benzyl Benzoate, Coumarin, Linalool, CI 15985, CI 19140, CI 42090

Zauważyłam, że najlepiej służą mi produkty do ciała na bazie maseł. Nawet jeśli produkt ma w składzie sporo olei to po jakimś czasie będzie dla mnie za lekki lub będzie nadawał się tylko na lato. Ten produkt nie jest w 100% naturalny gdyż zawiera barwniki, silikony i pewnie jeszcze kilka innych "brzydkich" rzeczy. Jednakże powoli zaczynam odchodzić od skreślania produktu tylko dlatego, że ma w składzie silikony lub parabeny. Silikony zdecydowanie ułatwiają aplikację i produkt łatwiej się nakłada a konserwantów potrzebna jest śladowa ilość aby skutecznie chronić kosmetyk przed rozwojem grzybów i bakterii.

Opakowania tej firmy bardzo przypadły mi do gustu. Nie lubię szklanych opakowań w produktach do ciała gdyż zazwyczaj mam mokre lub natłuszczone od produktu ręce. Po prostu często zdarza się, że coś spadnie bo chwycę to w niewłaściwy sposób. Dużym plusem jest również to, że słoiczek ma prostą formę i nie problemu z zużyciem kosmetyku do końca.
Konsystencja jest gęsta i maślana. Mogłabym ją spokojnie porównać do konsystencji maseł z firmy The Body Shop. Jak na masło łatwo i przyjemnie się rozsmarowuje. Nie wchłania się całkowicie gdyż każde porządne masło powinno pozostawiać ochronną warstewkę. Zapach jest bardzo przyjemny dla mojego nosa. Pachnie herbatnikiem umoczonym w kawie. Nie jest nachalny aczkolwiek piżama po nocy spędzonej z tym masłem jest delikatnie przesiąknięta tym aromatem.
Działanie tego masła to sama przyjemność. Skóra jest miękka, gładka, nawilżona, odżywiona oraz subtelnie pachnie. Temu masłu udało się skutecznie zmiękczyć moją suchą skórę na łokciach i kolanach. Teraz jest mięciutka i gładka jak pupa niemowlaka. I co najważniejsze ten efekt utrzymuje się aż do następnej kąpieli. Czasami jak już jestem bardzo zmęczona mogę sobie darować nakładanie masła bez przykrych konsekwencji dla skóry. Po prostu jest to bardzo przyjemny produkt w przyzwoitej cenie.

Dobre masło do ciała

Plusy:
- fajna konsystencja
- dobrze się rozprowadza
- skóra jest nawilżona
- przyjemny zapach
- poręczne opakowanie

Pozostawia na ciele lekko klejącą warstwę, mi osobiście to nie przeszkadza, bo używałam go zawsze wieczorem po kąpieli i lubię czuć na sobie balsam jak się nim posmaruję.

Jedyny minus- wydaje mi się, że jest mało wydajne tzn. na stosunkowo krótko ta pojemność wystarczyła mi w porównaniu do innych balsamów.

Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie