Sylveco, Żel myjący do twarzy `Rumianek`

Średnia ocena: 3.68/5

ezebra
Średnia ocena: 4.90/5

zobacz więcej ofertzwiń

Do codziennej pielęgnacji cery zanieczyszczonej, z rozszerzonymi porami, trądzikowej.
Rumianek lekarski już w starożytności był znany ze swoich właściwości przeciwzaplanych, antybakteryjnych i anty-alergicznych. Za jego łagodzące działanie odpowiadają azuleny - związki, nadające olejkowi rumiankowemu intensywny niebieskozielony kolor. Dzisiaj wykorzystujemy ten składnik w pielęgnacji skóry trądzikowej, zanieczyszczonej i podrażnionej.
Hypoalergiczny, głęboko oczyszczający żel do mycia twarzy z kwasem salicylowym (2%) o aktywnym działaniu antybakteryjnym. Zawiera bardzo łagodny, ale jednocześnie skuteczny środek myjący, który nie podrażnia nawet najbardziej wrażliwej skóry. Usuwa zanieczyszczenia i nadmiar sebum, odblokowuje pory i reguluje procesy odnowy komórek naskórka. Żel został wzbogacony olejkiem z rumianku lekarskiego, który posiada właściwości przeciwzapalne, gojące i łagodzące. Systematyczne stosowanie pozwala zachować gładką, miękką, zdrową skórę.

bez parabenów, bezzapachowa, bez alkoholu
z pompką, w butelce
żel
oczyszczanie twarzy
mieszana, tłusta, wrażliwa
antybakteryjne, oczyszczające, łagodzące

Delikatny żel o tragicznym zapachu

Ten żel to dla mnie całkowite zaskoczenie i duże rozczarowanie, ponieważ spodziewałam się żelu do twarzy o delikatnym działaniu i zapachu, a dostałam delikatne działanie o zapachu, którego nie potrafię zaakceptować. Robiłam kilka podejść do tego produktu, a nie byłam w stanie zużyć do końca małego opakowania z kalendarza adwentowego. Całe szczęście, że nie kupiłam wcześniej tego produktu w standardowym opakowaniu. W moim odczuciu działanie nie rekompensuje brzydkiego zapachu, więc nie mam zamiaru męczyć się z tym produktem.

/ocena na podstawie 30 ml produkty z kalendarza adwentowego 2023/

Dobre działanie, ale ten zapach...

Żel został umieszczony w butelce o pojemności 150 ml. Opakowanie wykonano z ciemnego plastiku. Dzięki przerwie w etykiecie można kontrolować, ile kosmetyku nam jeszcze zostało. Funkcję dozownika pełni tutaj pompka, która dobrze wywiązuje się ze swojej roli - nie psuje się, nie zacina, nie zapycha ani nie pluje produktem. Porcja wydobyta przez jedno naciśnięcie jest idealna na umycie twarzy. Pompka posiada również blokadę, dzięki czemu można zabrać żel ze sobą na wyjazd.

Zapach jest ziołowy. Wyczuwam w nim oczywiście rumianek, jednak nie świeży, ale taki już gnijący :D No cóż, woń nie jest przyjemna. Tak bardzo, że starałam się używać go na wstrzymanym oddechu. I mówię to jako osoba, która nie jest zbyt wyczulona na zapachy, więc co dopiero posiadacze wrażliwych nosów. Na początku aromat jest dość intensywny, na szczęście z czasem trochę wietrzeje, więc chociaż tyle dobrego.

Kosmetyk jest bezbarwny, leciutko zabarwiony na żółto. Ma żelową, średnio gęstą konsystencję. Nie przecieka przez palce. Pieni się raczej skromnie, ale nawet osoby lubiące mieć pianę podczas mycia powinny być zadowolone. Aby go zmyć, muszę poświęcić trochę więcej czasu niż przy innych żelach, ale jak już się uda, nie zostawia żadnej warstwy.

Dodam, że mam cerę mieszaną - lekko przetłuszczająca się strefa T oraz suche policzki, a do tego jest wrażliwa, skłonna do zaczerwienień.

Żel skutecznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia. Oczyszcza i zwęża pory, jak również zmniejsza ilość oraz widoczność zaskórników otwartych. Regularnie stosowany zmiękcza cerę i trochę ogranicza powstawanie niedoskonałości. Zgodzę się również z deklaracją producenta o tym, że jest to produkt hipoalergiczny - jako posiadaczka wrażliwej skóry nie zaobserwowałam podrażnień ani zaczerwienień, do których mam skłonność. Jedyną rzeczą, do której mogę się przyczepić, to fakt, że kosmetyk zostawia cerę na granicy wysuszenia. O ile dla strefy T jest w porządku, tak już na policzkach czuję niekomfortowe ściągnięcie.

Ten środek to wow

Wow!! Choruje na atopowe zapalenie skory, kontaktowe zapalenie skóry i trądzik.. wiele żeli mnie podrażnia, szczypie w oczy i powoduje wysuszenie.. „najlepsze” produkty z apteki potrafiły mnie uczulić. Ten żel jest cudowny!! Lekki, nie podrażnia nie szczypie.. chyba znalazłam swój ideał.. jeszcze za tą cenę.. kocham kocham kocham

Ulubiony żel do mycia

Mój ulubiony żel do mycia TWARZy, uważany głównie wieczorem, do cery mieszanej:
-KOI,
-NAWILŻA,
-jEDNOCZEŚNIE zmniejsza ilość widocznego SEBUM,
-wystarcza niecała pompka na całą buzię, jest bardzo wydajny
Polecam!

Polecanko dla cer trądzikowych!

Trafiłam na ten żel w sklepie zielarskim w moim mieście. I jest to totalny hit, razem z żelem duetus. Dwa moje ulubione. Proste, naturalne składy, świetnie doczyszczające i tanie, dla mnie bo za 150ml płacę ok.15zł. Zapach może nie każdemu odpowiadać, ale to za sprawą naturalnego składu. Mi nie przeszkadza ????

Z tygodnia na tydzień zauważam mniej wyprysków, także naprawdę bardzo polecam spróbować cerze trądzikowej i mieszanej, bo wydzielam teraz mniej sebum!

Naprawdę fajny żelik

Bardzo fajny żel oczyszczający. Dokładnie domywa twarz bez przesuszania i uczucia ściągnięcia. Jest przyjemnie gładka. Przy używaniu z kremem widzę dużo mniejsze wydzielanie się sebum. Zapach jest dość specyficzny, ziołowy, ale mi akurat to nie przeszkadza.

Z czystym sumieniem polecam

Z czystym sumieniem mogę każdemu polecić!
Obłędny zapach, dobrze nawilża skórę i przy tym jej nie wysusza. Ja osobiście stosuję go do demakijażu i radzi sobie świetnie! Zamówiłam już moje chyba trzecie, czy nawet czwarte opakowanie! Po prostu mój mały must have! :)

Jest naprawdę dobry

Pierwszy produkt po którym moja twarz nie jest ściągnięta. Większość płynów, które stosowałam (dostosowane do skóry bardzo suchej) pozostawiały na mojej skórze efekt ściagniecia i były zdecydowanie zbyt mocne.

Hicior

Zdecydowanie mój hit ;) Używam od bardzo dawna i zużyłam już sporo butelek. Świetnie oczyszcza tłustą cerę, pomaga przy zaskórnikach. U mnie sprawdza się nawet przy kuracji trądzikowej, nie podrażnia skóry, choć czasami może ją lekko ściągać, ale to jednak kwas salicylowy, więc trzeba ostrożnie łączyć z silnie działającymi preparatami - latem zamieniam na coś delikatniejszego, ale jesienią zazwyczaj do niego wracam.

Bardzo fajny!

Moja cera go naprawdę polubiła! Żel bardzo dobrze myje,a przy tym nie wysusza cery, nie podrażnia, nie szczypie w oczy. Zostawia twarz perfekcyjnie czystą. Żel jest wydajny, duży plus za świetnie opakowanie z wygodną pompką. Minusem może być taki medyczny zapach, kojarzy się z zielarnią. Ale mi to nie przeszkadza. Naprawdę polecam posiadaczkom cer tłustych i trądzikowych.

Wiosna,lato, ogród dobroci

Myślę, że chętnie sięgnę po ten żel myjący, gdyż ma same zalety - jest w wygodnym, estetycznym opakowaniu, jest wydajny, ma przyjemny zapach. Skutecznie myje twarz, a równocześnie jest na tyle delikatny, że pozostawia ją nawilżoną, "uspokojoną" i nieściągniętą

Moje kolejne opakowanie. Bardzo lubię.

Stosuję ten żel systematycznie od ponad roku. Za każdym razem po skończonej butelce, wybieram ten sam produkt. Dla mnie najważniejszą cechą jest zawartość 2% kw. salicylowego. Nie znam drugiego produktu myjącego z taką zawartością kwasu oraz w tak korzystnej cenie. Kupuję w Hebe, w czasie promocji.

Żel skutecznie oczyszcza i rozpuszcza pozostałości makijażu po całym dniu. Stosuję tylko wieczorem. Nie wyszusza skóry twarzy, wystarczy 1/3 pompki na całą twarz. Po użyciu czuję, że skóra jest dobrze oczyszczona, delikatna i gładka w dotyku.

Plusem jest opakowanie ze szkła, butelka się zamyka (należy wcisnąć całą pompkę i wciśniętą przekręcić w bok).

Mam cerę mieszaną z niedoskonałościami i żel sprawdza się u mnie idealnie. Dla cer suchych wybrałabym inny produkt bez zawartości kwasu salicylowego.