Urban Decay, Naked Basics, Eyeshadow Palette (Paleta matowych cieni do powiek)

Urban Decay, Naked Basics, Eyeshadow Palette (Paleta matowych cieni do powiek)

Pojemność 7,8 g

Pierwsza matowa paleta cieni Naked od Urban Decay. Zawiera 6 neutralnych kolorów, z czego 4 to zupełnie nowe odcienie:
- Venus,
- Foxy,
- Walk Of Shame,
- Naked2,
- Faint,
- Crave.
Cienie Urban Decay Naked Basics Eye Shadow Palette zamknięte są w matowym opakowaniu zaopatrzonym w lusterko.

Efekt
matowe
paletki cieni
prasowane

Mam mieszane uczucia

Jakoś cieni w palecie jest bardzo dobra, nie da się ukryć. Cienie blendują się bardzo dobrze, nie osypują się, a ich pigmentacja jest świetna. Opakowanie oryginalne, nie brudzi się, lusterko porządne. Kompaktowa paleta, fajna na wyjazdy. Jeśli szukasz bazy do stworzenia makijażu, to może się przyda. Ogromnym minusem jest jednak cena - grubo ponad 100zł za tak podstawową paletę. Ja paletę dostałam, bo na pewno nie byłabym skłonna tyle zapłacić, co nie zmienia faktu, że co do jakości palety nie mam zarzutów.

Idealna dla minimalistów

Jeśli lubicie makijaż w formie minimalnej czyli szukacie paletki, którą zrobicie makijaż oczu i twarzy jest to paletka idealna.
Wiem, że znaczna część osób stwierdzi, że to niemożliwe, bo cienie są za małe, ale używałam jej nawet do konturowania. Jak to zrobiłam? Nałożyłam cień małym pędzelkiem do blendowania w miejsce gdzie chciałam uzyskać kontur i roztarłam już standardowym pędzlem do bronzera. Najjaśniejszym cieniem przypudrowałam okolice oczu, a perłowy użyłam jako rozświetlacz. Trochę kreatywności i można uzyskać efekt jaki tylko chcemy. Oczywiście używałam jej różnie z do zrobienia brwi i kreski, także mimo swojej noepozornej wielkości, można nią zrobić dużo więcej niż nam się wydaje.
Jedyny minus paletki do w dalszym ciągu cena.

Nic szczególnego

Moim zdaniem jest to maksymalnie przeciętna paletka. Jeżeli chodzi o cenę to w stosunku do jakości jest ona bardzo zawyżona. To co mnie zawiodło najbardziej w tym produkcie to jego trwałość. Zapach ma taki sam jak każde cienie, nic szczególnego. Blendują się w miarę dobrze, ale za tą samą cenę można kupić wiele lepszych cieni.

Rozczarowanie

Paletka zawiera 6 cieni w naturalnych odcieniach. Teoretycznie powinna być idealna do codziennego makijażu. Niestety, uważam że jakość cieni zostawia wiele do życzenia.

Jakość: Cienie słabo napigmentowane i strasznie się sypią. Jedyny efekt jaki udało mi się uzyskać tymi cienami to brązowa plama na oku. Dodatkowo po kilku użyciach wyraźnie było widać, że dużo kosmetyku ubyło. Także wydajność również słaba. Taką jakość jestem w stanie zaakceptować, jeżeli paletka kosztuje 15 zł, a nie 150 zł.
Opakowanie: małe, poręczne, trwałe - byłoby dobre do zabrania w podróż.
Cena: Zdecydowanie nieadekwatna do jakości.

Nie kupię ponownie.

Bardzo przeciętna...

Ma w sobie 6 cieni, z czego jeden jest lekko połyskujący (venus), a reszta to maty. Jest to produkt którym da się wykonać tylko i wyłącznie lekki, dzienny makijaż w odcieniach brązu. Gdy ją kupowałam myślałam, że będzie idealna na wyjazdy. Lubię takie kolory na oczach, paleta jest mała, ma lusterko, więc co mogło pójść nie tak? No właśnie. Jakość tych cieni według mnie pozostawia dużo do życzenia. Szczególnie jak za taką cenę. „Błyszczący” cień daje bardzo małe rozświetlenie, maty są słabo napigmentowane i ciężko się blendują. Nie jestem profesjonalistką, ale te cienie naprawdę są słabe. W porównaniu do Zoevy to niebo a ziemia. Myślę, że ta paleta sprawdzi się u osób które chcą jedynie delikatnie podkreślić oko. Baaardzo delikatnie ???? Trzeba przyznać, że opakowanie jest solidnie wykonane. Lusterko też jest porządne i stosunkowo duże. Jak widać, użyłam jej tylko kilka razy. Spróbuję się jej pozbyć, bo 150 zł to sporo.

mała paleta w dużej cenie

Dla mnie to taki niezbędnik i pewniak, którym można umalować się z zamkniętymi oczami. W palecie są:
- jeden cień satynowy (mało imponujący)
- dwa idealne na całą powiekę (ciepły, żółtawy foxy i zimny, beżowo-różowy w.o.s), dzięki temu można manipulować, czy całość ma być cieplejsza/chłodniejsza
- idealny w załamanie powieki naked2
- ciemniejszy faint do przyciemnienia np. zewnętrznych kącików
- czarny (a raczej szarawy, którym można pogłębić inne kolory) crave
Generalnie jest wszystko, co jest potrzebne do wykonania dziennego i wieczorowego makijażu w naturalnej kolorystyce.
Wykonany makijaż nieco blednie w trakcie dnia, ale nie roluje się ani nie tworzy smug. Sam proces nakładania jest bardzo przyjemny i bezproblemowy, cienie ładnie się blendują i mają przyzwoitą pigmentację - ale nie powalającą, dzięki czemu baardzo łatwo się z nimi pracuje. Poza najciemniejszym kolorem nie mają tendencji do robienia plam i smug.

Opakowanie jest lekkie i trwałe, ma dobrej jakości lusterko, nie ma (zbędnego dla mnie) miejsca na pędzel/pacynkę. Cienie niemal nie mają zapachu.

Polecam wszystkim, którzy:
- są minimalistami, potrzebują jednej palety w stonowanych kolorach, którą są w stanie zużyć w ciągu "regulaminowych" 24 miesięcy lub
- potrzebują czegoś sprawdzonego na wyjazdy

Gdyby nie ta cena

Paletkę dostałam w prezencie, ponieważ nie chciałam wydawać tyle pieniędzy. Bardzo mi się spodobała, ponieważ pozwala na zrobienie pełnego nudowego makijażu. Posiada dwa jasne cienie, które mogą służyć jako bazowe, trzy brązowe i jeden ciemny brązowy/czarny. Bardzo dobrze się blendują i łączą ze sobą, ale i z innymi cieniami. Jedynie z najciemniejszym kolorem się ciężko pracuje. Idealna na podróże.

Dla lubiących delikatny makijaż

Kupiłam tą paletkę, bo lubię klasyczny, delikatny makijaż i myślę, że jest to paletka odpowiednia dla takich właśnie osób. Cienie mają średnią pigmentację, odcienie są delikatne. Paletka idealnie pasuje osobom posiadającym chłodny typ urody. Opakowanie jest fajne, małe, wszędzie się zmieści, dodatkowym plusem jest fakt, że posiada lusterko. Niestety osoby z wrażliwymi oczami powinny uważać, bo u mnie po jakimś czasie wywoływały dziwne uczucie, takich zmęczonych, podrażnionych oczu, za to odejmuję jedną gwiazdkę. Myślę, że u osób mniej wrażliwych sprawdzi się świetnie.

jak dla mnie kosmetyk starej generacji

Tak jak napisałam w tytule jest to kosmetyk, który dawno, jak dla mnie, powinien odejść do lamusa.
Według mnie stosunek cena-jakość daje wiele do życzenia.
Kosmetyk powędrował do mojej mamy (56lat), która jest nim zachwycona.

Zalety:
-paleta podstawowa, przyjazna do wrzucenia do torebki
-doskonały basic
-sprawdzi się dobrze w podróży
-posiada lusterko
-czarny cień oraz lekko żółty matowy beż

Wady:
-cena
-pigmentacja
-trwałość
-same zimne odcienie cieni
-z czarnym cieniem ciężko się pracuje

Codzienny niezbędnik

Paletka zawiera cienie matowe i jeden satynowy, wszystkie rewelacyjnej jakości. Od kiedy wpadła mi w ręce jest moim niezbędnikiem w każdym makijażu oczu, zarówno wieczorowym jak i dziennym. Cienie nie osypują się mają przyjemną lekko mokrą konsystencję. Są bardzo łatwe w użyciu, nadają się również dla amatorów. Najlepsza paletka jaką mam!

Średnia

Najpierw trzeba zacząć od opakowania. Jest małe,idealne na podróż czy nawet do torebki. Po otworzeniu palety widzimy 6 cieni. Jeden jest perłowy a reszta to kolory matowe. Cienie maja świetną pigmentację,ale nalozone na pedzelek i powiekę niestety tracą swoją głębię. Trzeba sie nieźle natrudzic aby uzyskać efekt mocnych kolorów. Najslabiej napigmentowany jest czarny cien,ktory w rzeczywistości jest szary.Gama tych cieni jest bardzo dzienna,niestety nie daje za wiele możliwości-mozna nią zrobić doslownie 2/3 warianty makijażu. Mimo wszystko jesli na codzien lubimy nosic malo intensywne,brązowe makijaze to bedzie ok. Cienie są dosc trwale,chociaz znam wiele palet ktore za duzo nizsza cene maja porównywalną trwalosc (np wibo neutrals-ktora daje duzo wiecej możliwości i podobną jakosc).

Super!

+Urban Decay rzadko zawodzi, tym razem również dostajemy produkt najwyższej jakości,
+dobór kolorów jest moim zdaniem świetny, jest tu wszystko czego potrzeba do wykonania dziennego makijażu,
+bardzo podoba mi się pigmentacja, jest raczej średnia, więc nie zrobimy sobie plam,
+cienie świetnie się blendują,
+konsystencja pudrowo-maślana,
+bardzo wydajne,
+czarny cień idealnie nadaje się do robienia kresek, z reguły mam z tym problem i nie lubię ich robić cieniem, ale tutaj jest ewidentny wyjątek,
+jest tutaj wszystko, beżowy mat do zmatowienia łuku brwiowego, czarny do linii rzęs, ciemny brąz, jaśniejszy brąz, plus jeszcze dwa jasne, pięknie to przechodzi,
+paleta nada się dla totalnej amatorki, ale osoby doświadczone w makijażu także docenią jej walory,
+fajnie, że mamy tu tylko maty,
+makijaż wykonany tą paletą wygląda bardzo szlachetnie,
+doskonale się zmywają,
+nie tracą mocy w ciągu dnia,

-/+jest lusterko, co czyni ją świetną paletą wyjazdową, jest też kompaktowa, baaaardzo malutka, ja się zdziwiłam, bo zamawiałam ją online, dla mnie to nie atut, bo jak wyjeżdżam to zabieram tylko jeden cień, który nakładam bez bazy palcem,
-/+osypują się, mnie to nie przeszkadza, bo zaczynam od makijażu oka,
-/+opakowanie jest ok, ale mnie wygląd podoba się tak średnio, zbytnio przypomina Naked 3,

-szkoda, że nie ma pędzelka, akurat te z palet Urban Decay bardzo mi odpowiadają,
-dosyć wysoka cena, ale wiadomo, płacimy za markę,
-denerwujący zatrzask, ciężko otworzyć długimi paznokciami, zdecydowałam się na wyłamanie zamka

Bardzo polecam, sama jestem zadowolona i z pewnością kupię ponownie, jeśli uda mi się ją zużyć.